Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ivussska
3. dub 2012

Holky chtěla jsem se zeptat, nechávala si některá z vás v pronatalu potvrzovat propustku? Jaké mají razítko? Někde jsem četla, že jako gynekologie, já bych nerada aby to někdo v práci věděl...

bruni
3. dub 2012

@ivussska Já jsem ji měla, ale moc si to nepamatuju, ale mám dojem, že tam bylo Sanatorium Pronatal, ale nejsem si jistá 😨

ankava
3. dub 2012

@ivussska já jsem propustky měla a pak od nich neschopenku - Na razítku je: Sanatorium Pronatal - gynekologie a porodnictví, adresa, telefon

ivussska
3. dub 2012

@ankava
@bruni Holky díky moc, já ji nejspíš budu potřebovat, jelikož máme problém v práci s dovolenkama tak bohužel budu muset využít propustky. Ještě nevíte kolikrát za měsíc na ni mám nárok?

ankava
3. dub 2012

@ivussska podle zákona máš nárok na jakékoli lékařské ošetření a zaměstnavatel je ti povinen proplatit náhradu mzdy za nezbytně nutnou dobu strávenou u lékaře. Vzhledem k tomu, že na "neplodnost" a ženské problémy (sorry, že píšu to hnusné slovo, ale taky jsem si tím prošla) je diagnoza, tak můžeš chodit k doktorům, kolik je zapotřebí.
Nám zaměstnavatel toleroval 4 hodiny a zbytek jsme měli z náhradního volna, když jsem byla na den v nemocnici, tak uznali celý den, protože to bylo taky nezbytné. Záleží, jak se k tomu zaměstnavatel postaví. Ale nárok na to máš.

ivussska
3. dub 2012

@ankava díky moc, tak už jsem trochu klidnější, neustále se jen nervuju tím, jestli mě ten jistý den pustí nebo ne, jako kdybych těch nervů měla málo tak ještě tohle. Každý říká, že mám být v klidu kvůli miminku, ale to se prostě s mojí prací a spíš zaměstnavatelem nedá. Je nás málo a řeší to tím, že se zastupujeme a tudíž na mne nezbývá dovolená, od září jsem měla jen jeden den zdravotního volna kvůli lékaři. Ach jo ☹

marmina
3. dub 2012

ahoj @ivussska, tak co, už stimuluješ?

ivussska
3. dub 2012

@marmina ahojky ještě neee... ale dnes mě začalo bolet břicho a záda, to je dobré znamení, že už mrcha brzy přijde - myslím tak zítra nebo ve čtvrtek. Já už se tak těším, nemůžu se dočkat 😉 Pořad tady něco studuji o IUI, ale stejně vlastně vůbec nevím do čeho jdu 🙂 Ale už aby to bylo a měla jsem hoooooooodně štěstí a zadařilo se 🙂

marmina
3. dub 2012

@ivussska tak ať brzy MS přijde! pak už to jde rychle 😉 V práci to máš teda blbý, na propustce z razítka je poznat, co je Pronatal zač...během stimulace tam párkrát pojedeš na uzv, takže se budeš muset z práce uvolňovat. Sama jsem ráda, že to vše teď podstupuji když jsem na rodičovské, to bych v práci chyběla hodně. Během IUI to s tou absencí není tak hrozné, ale IVF už je často o neschopence buď hned při stimulaci nebo od odběru vajíček. Tak bych ti přála, aby to IUI vyšlo (a když vyšlo i kdysi mě, tak šance jsou i napoprvé!!)

ivussska
3. dub 2012

@marmina kéž by, ale vím, že my máme vždycky se vším komplikace - nemyslím těhotnění, ale prostě vždycky když si něco naplánujem tak to není tak jednoduchý 😖 No kdybych měla neschopenku tak je to vyřešené, ale na to že se snažíme o mimi mi neschopenku nevystaví ☹ Dělám v bankovnictví, mám samý stres, plnit plán a zase plán a když neplním tak se musím zpovídat proč a proč lidi něchtějí úvěr - no proč asi. Je to hodně stresová práce a bojím se, že už jen to nám nepřispívá k úspěchu 😢 😢

kamino
3. dub 2012

Ja se také přidám se zkušenosti. Pronatal super,2 roky mě léčil gynekolog,marně. Bohuzel spletl diagnozu .. V PRonatalu udělali testy,navrhli pro začátek IUI. Stimulace ovulace klapla hned a početí se zadarilo napoprve,teď jsem v 26 týdnu,takže žádný strach. Stresovou práci jsem měla také,jenže začátkem stimulace jsem dostala výpověď,tak jsem řešila konkurzy a najednou tam byly dvě čárky.

marmina
3. dub 2012

@ivussska to je mi moc líto, že máš tolik stresu! ale neboj, brzy budeš na mateřské zaplavená hormonama štěstí 😉

luciannac
4. dub 2012

@ankava Je to ze zakona dáno, ne jak se zaměstnavatel k tomu postaví. V místě bydliště to je 4 hodiny a mimo bydliště 8,5hodiny.

luciannac
4. dub 2012

Ahoj tak dnes jsem 19DC dostala mrchu, volala jsem do pronatalu v patek jedem pro menopur a mam psano jeste IUI, tak jsem docela rada ze ne IVF

ankava
4. dub 2012

@luciannac díky.. můžeš mi napsat číslo zákona a paragrafu? ráda bych si doplnila vzdělání a nechce se mi to pracně hledat. Ale nenalhávejme si, že všichni zaměstnavatelé jedou podle zákonů..... takže to často funguje tak, že pokud nechceš mít problémy, tak se zaměstnavateli a jeho vrtochům přizpůsobíš.

lola22
5. dub 2012

Holky na razítku z Pronatalu je název Pronatal a pod tím Gynekologie a porodnictví, takže se pozná z jaký oblasti máte potíže, ale že se nedaří otěhotnět se z toho nepozná. Prostě žádný centrum asistovaný reprodukce, nic takovýho. To by museli na netu googlovat, co to ten Pronatal přesně je.

blankatom
5. dub 2012

Bruni, s termínem porodu jsem také měla problém, také jsme měla dlouhý protokol. Někde na internetu jsem četla rady zkušenějších, že má člověk nahlásit jiné datum poslední MS, tak aby to vycházelo, ale nedala jsem na tyto rady. Naštěstí někde v půlce těhu už to doktoři pochopili a porod mi vyvolávali už správně.
Myslím, že běžný gynekolog toho ví o asistované reprodukci méně, než pacientky, které tím prošly a občas něco přečetly na internetu. Přeju pohodové těhu a ostatním brzké těhu.

bruni
5. dub 2012

@blankatom Díky, konečně někdo, kdo má stejnou zkušenost. Kdybych to tušila, tak jim řeknu datum poslední ms shodný se začátkem stimulace a bylo by, jenomže to jsem nevěděla, že je to takový problém. Pořád se to se mnou táhne, teď zase mě objednali na test cukrovky už ve 22. týdnu a jen proto, že jsem řekla, že mi není dobře tak mi to aspoň posunuli na 23. týdne ale i tak. Zase budu mít nějaký test dřív než má být. Už mě to štve. Doktorovi i sestře to říkám při každé kontrole. Asi na to nemají ještě tabulky. Hlavně že vím přesně skoro na hodinu, kdy byla ovulace ale to je nezajímá, prostě ms a přes to vlak nejede 😠
@lola22 Tak jak se daří? Už máš za sebou NT screening?

ivussska
5. dub 2012

Ahoj holky, tak dnes dorazila mrcha - hurá 😀 V sobotu si jedu pro léky, já se už nemůžu dočkat 🙂

petula22
5. dub 2012

@ivussska V zákoníku není přesně daný čas, který můžeš využít na lékaře, je tam úžasná formulace na nezbytně nutnou dobu. Zaměstnavatel si může ověřit, zda lékař ordinuje mimo tvou pracovní dobu, pokud ano, tak k němu musíš po své pracovní době, což se Pronatalu netýká.

ivussska
5. dub 2012

@petula22 děkuji moc, je to hrozný člověk je neustále v práci, to že nemám dovolenou už jsem skousla, ale že mě ještě nechtějí pusti k lékaři to jsem ještě nikde nezažila 😠

ivussska
5. dub 2012

Holky když jste šly na UTZ, který DC to bylo? Jak je možné, že se to u někoho tak různí někdo jde 11 DC někdo až 14 DC? Asi jsem natvrdlá, ale když vlastně jako všechny stimulujeme léky, je to uměle vyvolané tak proč to je u každé jinak? Promiňte za tak hloupý dotaz 😅

luciannac
5. dub 2012

@ivussska je Ivu tak to je super, no my jedem zitra 😉

petula22
5. dub 2012

@ivussska Já jsem měla IUI bez stimulace a chodila jsem už 9 DC, protože mi ovulka vycházela na 12 DC, měla 26dení cyklus. Berou to podle toho , jak dlouhý máš cyklus.

petula22
5. dub 2012

@ivussska Taky dělám v bance a naštěstí jsem doktory měla v pohodě, vědělo se, že se snažíme o prcka, tak mi docela vycházeli vstříc.

lola22
6. dub 2012

@bruni Ahoj, nene, na NT screening jdu příští čtvrtek. Snad bude všechno v pořádku🙂 Hele dělali ti ho spodem nebo přes břicho? Jinak se mám dobře, všechno v pohodě, malý je čipera, na ultrazvuku se furt mrská a chytá se za hlavu🙂 Asi si říká kam jsem se to dostal🙂
Ty si teda užíváš s tím dlouhým protokolem🙂 Moje doktorka se zase diví, že je mimi asi o týden větší než by mělo být a tvrdí, že je to prodlouženou kultivací, ale já si myslím, že je to blbost. Zdá se mi, že je jedno jestli ti ho tam vrátí 3. den nebo 6.den, vyvíjí se přece dál až v tobě nebo ve zkumavce.

kaja23
7. dub 2012

Ahoj, omlouvám se, že vás tady tak přepadám..mám jen dotaz - jsou v pražském Pronatalu o víkendu? Potřebuji se domluvit na utz, ale nikdo to nebere☹ Děkuji za případnou informaci!!K.

ivussska
7. dub 2012

Holky tak jsem doma z Pronatalu i s inj. Menopuru, v pátek jdu na UTZ a pokud bude vše ok tak v neděli na IUI 🙂
@kaja23 dnes jsem tam byla u dr. Slámové a v jednu když jsme odjížděli, tak na recepci ještě ženský byly...

luciannac
7. dub 2012

@kaja23 to je divny, protoze kdyz se klinika zavre tak telefon je automaticky prepojen na hotel, takze telefon pokazde nekdo zvedne a tak jin napis mail, nevim presne jak je ale neco jako pouzeobjednani.....bude na strankach a reaguji rychle jeste týž den

kaja23
7. dub 2012

@ivussska
@luciannac - děkuji za info, opravdu jsem se dnes nedovolala, což mi přišlo divný, párkrát jsme tam také byli o víkendu. Tak jsem odepsala na mejl, tak snad se po něm nějak na objednání domluvíme. Děkuji 😵 K.