Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
26. čer 2009

ahoj holky

tak JMISA už to má za sebou

OZNAMUJE SE VYLODĚNÍ ALEXANDRA.VYKOUKL NA SVĚT DNES 25.6.09 VE 12,48, MĚŘÍ 48 CM A VÁŽÍ 2850 G. VŠICHNI JSME V POŘÁDKU.

gratulace veliká 😵 😵 😵

svetruska
26. čer 2009

jéééééé kráááááááááásna zprava.
Jmisa vse nej nej a velka gratulace 😵

dusice
26. čer 2009

Ahoj holky!

Svetrus, neboj, ono to všechno uteče ani nebudeš vědět jak. Taky určïtě nemusíš mít strach z toho, že by jsi čekala na schválení od pojišťovny- v Pronatalu to mají opravdu zmáknutý.
Haasinko, proč si myslíš, že máš cystu? Kamarádka jí taky měla a doktor jí řikal, že to nevadí- jen se to musí sledovat(asi teda záleží jak je velká)- během těhotenství jí zmizela. S tím svým doktorem to máš fajn. Já mám sice doktory v Pronatalu ráda, ale to cestování už mě nějak neba.
Ismail a Janett, doufám, že jste se tam dneska dovolaly. Oni tam měli totiž takový menší kolabs- blbli jim počítače i telefony 😖
Holky, já jsem dneska viděla poprvé naši malou tečku v bříšku. Byl to krásný pocit. Doufám, že nám pěkně poroste a příště uvidíme i tlouct srdíčko. Při IVF musí být člověk opravdu obrněn trpělivostí.....
Jmisce, posílám moc velkou gratulaci!!!

haassinka
26. čer 2009

Jmiso: letí obrovská gratulace!!!🙂 doufám, že se tu brzy ukážeš a ukážeš nám Alexe

dusice: bohužel cysty mě trápili celkem často a ty bolesti jsou známé, při smrkání, při blbém pohybu..☹ ale také si myslím, že to v těhu nevadí..
zrovna dnes jsem někde četla, že se dělají jen 3 utz za těhotenství - to je nějak málo ne? ty už máš jeden za sebou, příště zkontrolujete, jestli jsou srdíčka atd...zvlášť po IVF mi 3 fakt přijdou málo..potom se to asi nějak doplácí?

dusice
26. čer 2009

U nás to bude určitě častěji. Až půjdu ke své lékařce, tak si ho bude určitě hned dělat taky + chodí se na skriening v cca 10-12tt+ hodně holek chodí na 3D ultrazvuk. Co vím od svých kamarádek a kolegyň z práce, tak byly na ultrazvuku dost často.Takže neboj, prcky budeme určitě často vídat 😉 Já jsem na cysty taky trpěla, ale pokaždé sami praskly. Nemůže tě teď spíše bolet břicho a vaječníky z toho, že jsi těhotná?

nella9
26. čer 2009

Ahoj holky,prominte že vám sem lezu.....Snažíme se o mimi už rok a půl a nic,můj dr. se moc nemá k tomu řešit to.Tak bych chtěla zkusit Pronatal.Chtěl ajsem se zeptat jestli je potřeba doporučení od gynekologa,jaká je asi čekací doba na konzultaci?A ještě jak je to,platí se konzultace atd... Děkuji za odpvědi 😵

janettka
26. čer 2009

Tak jsem se nedovolala 😒 ,zkusím v pondělí.Nello za konzultačku se neplatí a nepotřebuješ doporučení.Tam ti pak vysvětlí co navrhují za postup a co to obnáší finančně. 🙂

monika0001
26. čer 2009

baby prosim vas neviete kolky den po oplodneni sa to da zistit z krvi?

petrakalcik
26. čer 2009

Nello9,

poradim ti zavolat primo do pronatalu a zeptat se, zda potrebujes papir od gyndare. Myslim, ze to neni nutne. Za konzultaci jsem nikdy nic neplatila. Cekaci doba na konzultaci je ruzna, pocitej mezi 14 dny az 1 mesic.

Plati se az za leky a nasledne IVF (podle toho, co je ti doporucene. Teoreticky nemusis doplacet mimo leku vubec nic.)

gucci
27. čer 2009

nella9: doporučení od dr. určo není nutné, já ho taky neměla 😉 , bud si tam zavolej nebo jim napiš mail, popiš jim tam co už máte za sebou a oni ti řeknou termín první schůzky a pak už to jde raz dva 😉 , konzultace se neplatí, platíš akorát léky apod.

haassinka
27. čer 2009

moni: já si myslím, že tak 8. - 10. den, ale u každého to bude jiné! u někoho to bude i 14 dní a více třeba

haassinka
27. čer 2009

nello: za konzultace se určitě neplatí..a za léky to potom bude asi ve velkém rozmězí, nevím, jak ostatní, ale já měla asi jednu z těch nejlevnějších variant (Menopur + Orgalutran) a doplácela jsem cca 1.400,- + 1.200 - protže mi nestačil menopur a 2 ampulky, které jsem potřebovala dokoupit stály takový balík:o) ale co, jsou to dobře investované peníze:D
Potom teoreticky nic jiného platit nemusíte, ale většinou jsou ty další doplatky velké, protže když nemáte moc dobrý spermiogram - 7.000,-Kč za ICSI; když zbydou embrya k zamražení - 5.000,-Kč; PK (prodloužená kultivace) - 2.500,-Kč; katetr - 500,-Kč

svetruska
27. čer 2009

Ahojky holky,
nella já jsem si vybrala taky pronatal sama a zadne doporuceni, sli jsme na spermio a bylo nam doporuceno druhe tak za 4 mesice jsme sli na druhe a dopadlo zase spatne takze jsme se meli rozhodnout jestli chceme zavest jako nový pár čekající na umele a nebo jestli zkusime manza operaci a pak cca 1 cekat co po operaci a pak se tak 1rok snazit, s tim, ze nikde neni jistota, ze by to pomohlo ...vybrali si to prvni a ted cekame na tu 1, oficialni schuzku a cekaci lhuta na spermio byla vzdy mesic a na schuzku 7 tydnu... 😒 jinde to pry jde i rychleji jenze jinde nejsou tak dobre reference, jestli mi rozumis... 🙂
urcite si tam zavolej a objednej co nejdriv drzim palecky 🙂
a nikdy jsme zatim za nic neplatili 😉
Dusice diky za podporu 😉

nella9
27. čer 2009

Holky děkuji za povzbuzující odpovědi.Zavolám tam domluvím schůzku,snad to nebude na dlouho.

svetruska
27. čer 2009

nella moje Dr se mnou taky nic nedelala a tak jsem se rozhodla sama pro pronatal a jsem moc rada protoze jsme zjistili ze to vlastne nikdy neslo takze jsme zas o kus dal na te nasi ceste...takhle bychom jen cekali a trapili se...
zavolaej si hned v pondeli a uvidis...
a muz byl nekde na vysetreni uz?

chiwule
27. čer 2009

ahoj holky psala jsem v pondělí do Pronatalu a zatím se mi nikdo neozval, jakou máte zkušenost vy? Jak rychle reagují na dotazy?

nella9
28. čer 2009

Svetruska- zatim nebyl nikde.Máme už jednoho kloučka.A tak doktor to zatim nechtěl řešit,pak by ho asi taky někam poslal i mě,ale nebaví mě pořád čekat až když to nevyjde.Jinak jsem měla mimoděložní,takže nemám pravý vejcovod..

ismail
28. čer 2009

ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem zase lezu, ale od patku se stale nemohu dovolat do prazskeho pronatalu, ne ze by to nebrali, ale objevuje se mi, ze volany ucastnik neprijima,kdyz volam z pevne linky, ze cislo neexistuje. Mam se objednat na ultrazvuk a nevim co mam ted delat.... ☹

svetruska
28. čer 2009

Ahojky holky,
nella jj mrkla jsme na forku a vidim jednoho nerada 😉 tak si zavolej na pronatal a objednej nejdrive manzu na spermio a pak uvidite co dal...je mozne ze se mu mnozstvi treba zmensilo nebo tak...nikdy nevis tak at muzete tuto hlavni vec vyloucit...
chiwule me odepsali na mail prakticky hned ale ted maji snad nejake problemy a pripojenim a tak se tam snad neda ani dovolat ☹ ...asi zkouset a zkouset nebo rovnou zajet jestli to neni pro vas moc daleko...

dusice
28. čer 2009

Ahojky!
Chiwule, to je divné, já jsem dostala odpověď vždy do druhého dne. Psala jsi to na konkrétního lékaře? Začínají tam mít dovči, takže je možné, že nemá kdo to poštu vyřidit.
Ismail, ono je někdy opravdu problém se tam dovolat- člověk musí vydžet čekat v pořadníku, ale takhle hrozné to snad ještě nebylo. A máš opravdu správné číslo?Já volám na:261711606. Pak máme ještě v papírech napsané číslo na mobil. Měl by ho mít u sebe lékař, ale ten telefón by měl být používaný jen při nějakých komlikacích. Jestli budeš chtít, tak ti ho pošlu, třeba by ti řekl, jestli jim ty telefony už fungují.

ismail
28. čer 2009

dusice, ja vim, ze byva problem se tam dovolat a casto clovek ceka hrozne dlouho, ale je v poradniku a ted kdyz se chci dovolat, tak z pevne linky zni, ze cislo neexstuje a z mobilu, ze se ucastnik neozyva. Cislo mam spravne, psala jsem i mail, ale reakce zadna. Mohla bych te poprosit o cislo na mobil? Moc dekuju, jinak nevim, jestli bych tam mela jen tak jet,to se obavam, ze by me nevzali....

dusice
28. čer 2009

Číslo je 602 100 423. Doufám, že ti to nějak pomůže.

ismail
28. čer 2009

Dekuju, pockam do zitrka do poledne a pokud nepujde pevna pouziju toto cislo.

chiwule
28. čer 2009

ahoj holky, tak já to zkusím poslat jim to znovu...

dusice
29. čer 2009

Ahojky!
Ismail, tak co, už ses dovolala?
Gucci, prosím tě, jak jsi brala utrogestan po prvním ultrazvuku v Pronatalu?

dusice
29. čer 2009

Haasinko, super dálnice 😀

basina
29. čer 2009

Ahoj holky, reaguji na možnost se dovolat do Pronatalu v Praze. Dnes jsem tam byla poprvé a říkali mi, že telefony nefungují z důvodu předvíkendových bouřek. Snad se pracuje na opravě, ale stále to ráno nešlo... Tak hodně trpělivosti...

karamelka.nova
29. čer 2009

Ahoj holčiny. Dnes jsem byla v Pronatalu a :
1) na konzultace objednávají až na září (říkala paní na recepci někomu do telefonu)

2) přišli jsme i o druhé mimi ☹ ☹ ☹ !!! Ve středu jedu na revizi ☹ ☹ ☹ Byla tam nějaká nová (janatková???), na UTZ koukala dlouho a divně a raději si ještě zavolala Lazarovskou. Přestalo se vyvíjet v 7+1, ale je zajímavé, že minulý týden v 8+4 bilo srdíčko!!! Nechápu. Jsme z toho celý vedle, ale to je asi přirozené. Takže si zas měním profil z těhu na snž ... ☹ ☹ ☹

haassinka
29. čer 2009

karamelko, to je mi moooc líto☹ jak to zvládáte??? a jak je možné, že minule bylo a teď tvrdí, že už se zastavilo dřív?☹ to je hrůza, už jste se museli moc těšit a teď taková rána☹

ismail
29. čer 2009

ahoj holky,
dusice, rano jim pevna nefungovala, kolem devaty uz ano, ale bylo neustale obsazeno, rikala jsem si, ze to budu zkouset a prinejhorsim pouziju mobil. Nakonec mi volala recepcni z pronatalu, zrejme rekakce na mail, co jsem psala, byla neprijemna, ale zitra jdu na ultrazvuk. A pry jim od ctvrtka nesly telefony.
karamelko, to je mi velmi velmi lito, take mamza sebou MA, boli to, ale clovek musi bojovat a koukat dopredu.