Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
9. kvě 2011

@luccy82 Nejvíc mi štve, že když pročítám diskuze, tak jsou holky, co se jim ukázalo na testu už třeba 8. den. No jo, však oni ví v CARu, kdy by se mělo, proto říkají až tak dlouho, abysme nebyli zbytečně zklamané 🙂 Každopádně já jdu 14. den na krev, tak uvidím. Pokud by MS přišla jako chodí každých 25 dní, tak by měla přijít zítra. 😖
Mě nejlíp na to, abych nemyslela, pomáhá uklízet nebo cokoliv dělat. 🙂

luccy82
9. kvě 2011

@saraher79 Věřím, že nepřijde 😉 Já vůbec nevím kdy bych jí měla čekat když měla přijít den po OPU 😕 Dneska mě ale nějak divně bolí břicho. Já naštěstí trochu pracuji z notebooku, tak se zabavím. Přesně, dělat cokoliv, aby na to člověk nemyslel.

bruni
9. kvě 2011

@saraher79
@luccy82 holky držte se, to čekání je hrozný 😝

bruni
9. kvě 2011

@revolink ahoj, vítej 🙂 napiš něco o tom jak dlouho se snažíte a co máte za sebou 😉 a co vás asi čeká 🙂

petula22
9. kvě 2011

@saraher79
@luccy82 Holky, držím palce, už to musí vyjít. 😵

luccy82
9. kvě 2011

Děkuji za podporu holky 🙂

saraher79
9. kvě 2011

@bruni
@petula22 I já děkuju, jste zlatíčka 🙂 Já si pořád sahám na prsa jak kdybych byla nějaký úchyl, zkouším jestli mi bolí. Jsem už fakt magor. 😀

luccy82
9. kvě 2011

@saraher79 😀 já zase snad každou hodinu chodím na záchod a zjišťuji jestli nepříchází MS 🙂 fakt blázen 😀

janinav
9. kvě 2011

Ahoj holky,
občas sem juknu očkem, abych věděla, jak se vám vede a daří. Testilkám - držím pěstičky, aby jste měly // 🙂, čekatelkám na IUI či IVF, aby to čekání rychle uteklo a taky jste měly brzy //.

My po úspěšném IVF, ale neúspěšném těhu, taky čekáme. Na výsledky z genetiky a pak se uvidí, co dál. Jestli si půjdeme pro zmrzlinky a nebo budeme běhat po doktorech.

sedmitecka
9. kvě 2011

@saraher79 @luccy82 kočky, držte se, moc vám to oběma přeju a strašně peně mačkám palce, všechny, i ty na nohou!!!!!! 😀

jak já vám rozumím, úplně se mi vybavilo, jak jsem se pozorovala, vyděsilo mě každý dloubnutí v břiše a píchnutí, když mě jeden den nebolela prsa, brečela jsem....ufff, jsou to šílené nervy, ale věřím, že vm to oběma klpane a já vás za pár týdnů budu následovat 😉 😉

sedmitecka
9. kvě 2011

@janinav ahojda, taky jsme teď absolvovali genetiku i imunologii a všechno vyšlo dobře, tak doufám, že další IVf už to těhu vydrží déle než do 7. tt 😉 😉 držím ti palce!!!!

saraher79
9. kvě 2011

@luccy82 Tak to já se zas záchodu vyhýbám, protože nechci zjistit, že už přišla 😀 😀 😀
@janinav Ahojky, děkuji a moc držím pěstičky, ať vám genetika vyjde dobře a můžete jít pro zmrzlinky 😀
@sedmitecka TeĎ bude zapotřebí i na těch nohou držet, protože už to vrcholí 😀 A to jsem si říkala, že teď už to tak prožívat nebudu, hrůza. Ráno jsem zas chytla blbou náladu, že mi prsa nebolí a že je to v hajzlu, ale už mi zase krásně bolí, hurá. No fakt blázen 😀 Jsem teď pořád unavená, už aby byl pátek. 😀

sedmitecka
9. kvě 2011

@saraher79 jasně, už držím nohy, až dostávám křeč 😀 to bude dobrý, prsa jsou super znamení 🙂 takže počkáš až do pátku na krev? test už dělat nebudeš? to bych asi nevydržela....

saraher79
9. kvě 2011

@sedmitecka Na křeč je dobré magnesium 😀 😀 No možná zkusím test ve středu nebo ve čtvrtek, zítra to nemá cenu. Když já ale nevydržím v noci nejít na záchod, tak uvidím, snad to jednou zvládnu, aby to bylo hoooodně koncentrované 😀

lizardka
10. kvě 2011

@saraher79 Ahojky všem,tak já minulou středu co jsem mněla jít na ULTZ tak jsem začala krvácet,praskla mi jedna cysta,tak mně přeobjednali na včerejšek a včera tam ještě jedna cysta zůstala tak mi ji museli na sále propíchnout a odsát ☹ nic moc,no a od čtvrtka si začínám píchat Gonal,Luveris,Decapeptyl a Menopur 4 injekce denně... 😠 Příští pátek jdu na ULTZ,tak uvidíme. A jak Ty,doufám,že dobré?? Jsem tu dlouho nebyla,tak to musím vše dočíst 😀

saraher79
10. kvě 2011

@lizardka Panejo, ty si taky užíváš koukám, brrr. To je mi líto. 4 injekce denně? To z tebe bude cedník. 😒 No já netestuju, po pondělním sněhobílém jsem zatím nedostala odvahu. Asi až v pátek před krví, pokud tedy nedorazí dřív MS. ☹

lizardka
11. kvě 2011

@saraher79 Jó ták,neboj ještě není nic ztraceno a kolikátý den jsi po ET? Jinak včera jsem si zapomněla píchnout Decapeptyl na 17h a v zpomněla jsem si na to až o půl 11 večer?? Tak nevím,aby to ničemu nevadilo?? Pětihodinové zpoždění??

saraher79
11. kvě 2011

@lizardka No snad to nevadí, mě sestřička říkala, tak nějak kolem toho času stejného píchat. Když to je jednou, tak to tělo se nějak srovná. Určitě ale nesmíš zapomenout na Ovitrelle, nebo co máš, to musí být přesně, téměř na minutu 🙂
Jsem dneska 13. den po ET a zase nic. Ještě malinko se utěšuju, že jsem měla jen 48 hodinový embryjka, jinak je dávají 5.denní, neměli jsme PK, ale je to jen slabá útěcha. Uvidím v pátek z krve. 😒

lizardka
11. kvě 2011

@saraher79 Ještě neházej flintu do žita... 😉 😉 😉 To vím,že nesmím zapomenout pregynl nebo Ovitrelle,minule jsem si ho píchala a mněl ucpanou jehlu,takže jsem to nepíchla a bylo po...to už znám 😀

saraher79
11. kvě 2011

@lizardka No jo vlastně, ty jsi měla ten zmařený pokus. A minule jsi měla taky dlouhý protokol? Tedy to by mi asi omývali, kdybych si tak dlouho píchala a pak to podělala jedna injekce. Teď máš co? Mě po pregnylu nebylo nikdy dobře, do 12 hodin mi brali hrozně vaječníky, ale ovitrelle byla pohodička. I ta aplikace byla jednodušší. 🙂
No já si dneska poplakala, už jsem to nezvládla, hormony a všechna ta nejistota dohromady, tak to ze mě šlo ven. Naštěstí to manžel chápe a utěšoval mě. Teď už je mi mnohem líp. Držím ti pěstičky 🙂

bruni
12. kvě 2011

Tak jsem včera byla v Podolí na imunologii a jsem docela v šoku. Imunoložka mi řekla, že jsem na imunologii měla jít hned ještě před IVF, že nechápe proč dva zdraví lidé jdou na IVF když nemají prošetřenou imunitu. Teď už to taky vidím. Je to zadarmo, zcela bez zásahu do organizmu a přitom se dá vyloučit tak častá věc jako je buněčná imunita. Řekla mi že vzhledem k mým dvoum pokusum IVF to vypadá že s velkou pravděpodobností mám BI. Tak jsem zvědavá na výsledky za 3 týdny. Pokud se to prokáže tak budu na sebe naštvaná že jsem dala na doktora a šla hned na IVF. Taky se divila, proč už hned po prvním IVF kdy mi zbylo 1 embrio to se mnou v Pronatalu neřešili, že to není normální 1 embrio z 9 zralých vajíček. Takže závěr je že si imunoložka myslí že už na IVF ani nepůjdu 😀 to je tedy optimismus, nevím kde ho bere, já už po třech letech různých neúspěchů nevěřím žádným takovým řečem ale bylo by to fajn 😉 Ptala se mě jaké mám za sebou vyšetření u obvodního gynekologa, tak mi napsala co mu mám říct ať mi ještě provede. Fakt super, sice jsme nebyli u Madara ale tato byla tedy taky fakt dobrá. Takže holky, co jste zcela zdravé (a spermiogram dobrý), doporučuji zařadit imunologii před laparoskopii a IVF. Ted už vím že bych donutila svého gynekologa aby mi napsal doporučení přestože mi říkal až po dvou neúspěšných IVF. Teď už to vidím jako úplnou blbost čekat. Když nic tak aspon člověk vyloučí tu BI předem a má klid. Takhle jsou to zbytečná IVF a vyhozené peníze 😒

petula22
12. kvě 2011

@saraher79 Je to dobře, že jsi to ze sebe dostala, bude aspon líp. Pořád držím palce, že to vyšlo.

@bruni Super info, hned to na ně příští týden vybalím, tak jsem zvědavá, co na to řeknou.

petula22
12. kvě 2011

@luccy82 Jak se cítíš?

luccy82
12. kvě 2011

@petula22 Ahoj, dnes mě trochu bolí břicho jako kdyby přicházela MS, ale zatím nic. Uvidíme. Dnes je to 9 den a to jsem při prvním IVF začala špinit a 10 nastoupila MS, tak to beru jako kritické dny ☹

luccy82
12. kvě 2011

@saraher79 Ahoj, nějaké novinky? moc držím palce, aby se zítra z krve prokázalo těhu 🙂 já si osobně myslím, že se prokáže, když ještě MS nenastoupila.

petula22
12. kvě 2011

@luccy82 Neboj, uvidíš, že nepřijde 😵

luccy82
12. kvě 2011

@bruni Tak to jsou příjemné novinky. Vážně můžeš mít štěstí a další IVF se vám vyhne velkým obloukem 😀

luccy82
12. kvě 2011

@petula22 Kéž by jsi měla pravdu 😉

saraher79
12. kvě 2011

@petula22 Ahojky, díky za podporu. MS ještě nedorazila, ale bojím se, že to drží ty léky. Mám 3x2 estrofemy a 3x2 utrogestany a 1,5 prednisonu. No nevím. Zítra budu moudřejší, i když se strašně bojím, že to zas nevyšlo, určitě by něco na testu už bylo. No a prsa mi bolí jak blázen, to bude těmi prášky.
@luccy82 Neboj, já taky brala kritické dny přesně jako ty. Navíc mi 9. ten taky bolelo břicho jako na MS a nepřišla, uvidíš, všechno dobře dopadne 🙂

@bruni Super zprávičky, držím pěstičky, abys nemusela podstupovat další IVF. Já si imunologii vyžádala už od své doktorky, takže jsem do Pronatalu šla už s výsledkama v ruce. Našli mi nějaké lehké protilátky na sperma v děložním hrdle a asi 10% (což je nejnižší hodnota) protilátky proti zona pelicula (či jak se to píše - prostě proti embryu), proto ten prednison a vlastně ještě anopyrin. To je na ty druhé protilátky proti embryu. Tělo prý zastaví výživu embryu, proto ten anopyrin - ředí krev. No moc to nechápu, ale beru to 🙂

luccy82
12. kvě 2011

@saraher79 I minule jsi brala tolik léků? Jestli si dobře pamatuji, tak minule ti MS normálně nastoupila. Mě prsa nebolí vůbec ☹ prednison mám 1/2 a 2x2 ultrogestan.