Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
29. črc 2009

🙂 jj to jo snad to bude dobre jen me stve ze si nepamatuju jaks e to jmenuje ale je to na vajecniku a jakoby je chce tou injekci utlumit najak moc pracuje nebo co?... 😒

marmina
29. črc 2009

tak jsem nasla, ze diperine je nejaka zastavovaci injekce....asi

svetruska
29. črc 2009

jj to mi rikala 😉 kdes to nasla?prosim

marmina
29. črc 2009

tady na MK, ale nejmenuje se to spise Diphereline?

svetruska
29. črc 2009

aha juknu diky 😉

svetruska
29. črc 2009

ja to mam v tech papirech ty odvezl manzel domu at je netaham do prace ... 😒

marmina
29. črc 2009

tak se pak podivas, urcite to bude brzy dobry! je lepsi nez se poustet do pokusu a pak by to zbytecne nevyslo, takhle se hezky vsechny problemky vychytaji jeste nez zacnete

marmina
29. črc 2009

co ti jeste rekli? mas z te navstevy aspon trochu dobry pocit?

svetruska
29. črc 2009

byla jsem u Dr Slamove, cekali jsme hodinu coz me uplne deptalo, nemam to rada..
ale byla moc laskava vse krasne vysvetlila a mam moc dobry pocit 🙂

svetruska
29. črc 2009

rikala mi, ze "vsadime" pouze jedno vajicko ne dve, jsem pry moc moc drobounka a dvojcatka bych pry nezvladla bylo by to moc narocne na organicsnus a ani by se pry nemuseli spravne vyvyjet...

jizu
29. črc 2009

Ahoj holky,
Svetru - jak piše Marmina, je fajn, že budeš v pořádku, než do sebe začneš ládovat hormony. Nemáš třeba cystu?

svetruska
29. črc 2009

ahojky,

nene ona mi rikala ze je to neco / no kdybych si vzpomela/ ...
no jako ze vajeckik nejak moc funkuje ze se na nem neco uchytlo uz treba dkyz mi byli 3-5-8let a ze MS ma byt treba z delohy a ona je ta rev i v tom vajecniku a ze tou injekci ho utlumi tu jeho funkci a bude to v poradku...
/ kuli tomu mi pak skrtla lety na G - vim prd stali 5000 a budu brat neco na M asi 3500 / ja ja jsem vedec 😀

jizu
29. črc 2009

Svetru, tak to bude asi endometrioza, ne?

svetruska
29. črc 2009

je to je mozna ono 😉

jizu
29. črc 2009

Svetrusko, hlavni je, že jsi o dalsi krok bliz k miminku. A s dvojcatkama to neva, ne? Alespon si uzijes kazdyho cvrcka zvlast. Ber to pozitivne. Lepsi, kdyz najdou nejakej problemek a da se nejak lecit, nez kdyz je vsechno ukazkove a pomoci nejde. Urcite se to vsechno v dobre obrati!!!

svetruska
29. črc 2009

🙂 moc dekuji 😵

ja jsem rada ze to zjistila protoze pak by se to neovedlo tak jeste mesic pockam no ale bojim se aby me to nejak nerozhazelo "telo" jestli mi rozumis...

jinak budu rada za 1 miminko 😉 / jen se snizi ta sance no...ale neva...

jizu
29. črc 2009

Hele, jsou holky, co měly málo vajíček a otěhotněly a na druhou stranu hodně vajíček a nic. Prostě neřeš šance, ber to tak, jak to je a ono se to určitě podaří!!!!

svetruska
29. črc 2009

😉 diky diky diky 🙂

ted procitam tu endometriozu a jsem z toho tak nejak vyplasena, jakto,ze mi muj gynekolog rikal porad ze jsem v poradk kdyz jsem mu o tech priznacich rikala a on jen no to dela zvysena funkce sliznice to nic neni 😠 uz jsem mohla byt vylecena...
ale mam to pry jen malo tak snad to bude dobre no...

marmina
29. črc 2009

v letaku k tomu Diphereline je taky endometrioza zminena, asi to bude ono, delozni sliznice se muze usadit kdekoliv v tele a pak kazdy mesic krvaci (dokonce muze byt i v oku), je to dost casty problem, urcite ti pomohou! budeme drzet palce

marmina
29. črc 2009

svetrus, nic proti obvodnim gyn., ale pripada mi, ze toho dost prehlednou....bohuzel

svetruska
29. črc 2009

jj tak to si vem, ze jsou 2 a byla jsem u obou behem toho roku asi 10x a pokazde jste naprosto zdrava a i do zpravy co mi psaly do CARu mi napsali ze : graviditu moc chci! tupci 🙄

marmina
29. črc 2009

to je typicky....me po vysazeni antikoncepce neprichazela MS, a hodne jsme si mimi prali a jeden doktor mi rekl, potrebujete menses urovnat, nasadime antikoncepci....

to jsem se nastvala a sla jsem do Pronatalu sama

svetruska
29. črc 2009

ja sla taky sama a jeste ze sem sla...
😉

erine
29. črc 2009

byla jsem na obídku.
svetrus, bude dobře. jak říkají holky, odstraní se problémy a hurá na to. je dobře, že ti na to přišla hned, než jsi vyplázla 20tis a nic.

svetruska
29. črc 2009

jj to jo to urcite ale ted tu sedim a porad si to prehravam...jak je to mozne ze to proste muj Dr prehledl ☹

erine
29. črc 2009

Jestli chceš znát odpověď, zkus se ho zeptat. ten by asi koukal.... 😠

svetruska
29. črc 2009

jak mu mam ted duverovat?
asi si najdu noveho...

papuchalk
29. črc 2009

Ach jo, teď jsem odepisovala a spadlo mi to...

Svetrus: Nejhorší na celém pronatalování je to neustálé čekání na něco a oddalování něčeho, ale chce to se ozbrojit trpělivostí, protože oni dobře vědí, co dělají, a nemá cenu začít se stimulací, dokud se neodstraní další překážky a problémy. Jinak k endimetrióze je tu i samostatná diskuse.

Marmi: Děkuju za odpověď, já věřím, Marmi, že tentokrát to bude všechno v pořádku a uvidíš, jak miminko bude v pondělí vesele plácat ručičkama a nožičkama 🙂 🙂 🙂 .

Já byla dnes u svého GYN a jsem nějaká zaskočená. Jednak si mě ani neprohlédl (protože prý když mě viděli v pondělí v Pronatalu, tak to není nutné) a jednak mě objednal až za další měsíc a do té doby si mám nechat udělat ty testy u dr. Břešťáka. Tak nevím, snad na něco nezapomněl.

Marmi: Jak jsi mi psala o těch testech HCG a PAPP (teď nevím, jestli to píšu správně), tak ty samé dělá právě i dr. Břešťák? A to jsou ty tripple testy?

Jinak já budu od čtvrtka vysazovat ty hormony - nejdřív estrahexal a estrofem a pak utrogestan. Taky jste vysazovaly každý den jednu tabletku utrogestanu?

svetruska
29. črc 2009

holky kdyz jste tam byli museli jste jeste ke sve obvodni lekarce ona mi o tom neco rikala ale ja si to nejak nepamatuju uz jsem mela pred sebou jen to ze je problem 😒 ...

erine
29. črc 2009

já se k tomu svýmu taky nevrátiim a nechám si někoho doporučit v pronatalu