Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
6. čer 2008

aha, tak já ještě vydržím...díky moc za info

gucci
6. čer 2008

tak já mizím, přeji vám příjemný slunečný víkend, v neděli na mě myslete a v pondělí podám zprávu :o)
papa

campi
6. čer 2008

Krásný víkend! Pročetla jsem Vás, zaplakala si nad krásnou Alenkou, na které jsem i přes těch několik málo foteček vypozorovala, že je podobná Ceeruti, gucci držím palce, at to zvládnete s injekcema. U nás nakonec píchal manzel, na IUI jsem dostala normální injekce, u kterých se musel roztok namíchat z lahviček a když viděl, jak se mi klepou při míchání ruce, že jsem jednu lahvičku převrhla, tak se toho ujal sám.

deninka07
7. čer 2008

ahojky - musím vám napsat,co se mi stalo...Začla jsem stimulovat na IVF a mám si píchat 150j gonalu a já blb si včera píchla 300j (první den to bylo dobře - 150j a druhý den 300j)....přišla jsem na to až dneska 3. den,když mi nešlo už nic natáhnout...ach jo, a napotvoru je víkend,neměla jsem si kam zavolat....zkoušela jsem to a v Pronatalu jsem se dovolala jen do hotelu,prý tam už nikdo není...tak jsem logicky vynechala dnešní dávku a uvidím,co z toho bude...snad ne OHSS ☹ ☹
v příbalovém letáku jsem si přečetla nežádoucí účinky - bolest hlavy(ta mě dneska bolela jak psa,ale přikládala jsem to sluníčku) a OHSS...
říkám si,že teprve 2. den by nemusel být až takový problém,ach jo - jsem z toho na dně....
neslyšela jste některá,že by se to někomu už taky stalo???

jmisa
7. čer 2008

deninko 😀 neboj, to nic nebude, já budu teď takovýhle dávky stimulovat běžně a ta hlava mě po Gonalu bolela taky, většinou bolí, je to jeho průvodní jev.
O víkendu tam bývaj jen dopoledne.

jmisa
7. čer 2008

Teď mě napadlo - mám jejich pohotovostní telefon: 602 100 423 - vždy ho má u sebe službu konající doktor, tak si brnkni. Dávali nám ho při OPU a při ET, že si máme klidně zavolat, kdyby se něco dělo.

deninka07
7. čer 2008

jmiso - dík za rychlou odpověď.....nikdo mi to nebere,ještě to zkusím....myslela bych si,že mně se to stát nemůže a takhle to spletu...ach jo
ty taky stimuluješ?v návodu ke gonalu píšou,že obvyklé dávky jsou 150-225j....

deninka07
7. čer 2008

ještě jednou dík - tak jsem se tam dovolala a píchla jsem si 75j to samé mám i zítra....

deninka07
8. čer 2008

ahojky,tak jsem přečkala noc - byla to síla,návaly,pořád jsem lítala na záchod(na velkou 🤐 ),byo mi na zvracení...doufám,že to není rozjezd OHSS ale následky předávkování gonalem...Paní doktorka mi poradila,ať píchám teď 3 dny jen 75j.....Ležet nemůžu,to je mi zle a když sedím nebo chodím,tak se mi děsně motá hlava...

jmisa
8. čer 2008

Denin, nee, já už mám první neúspěšné IVF za sebou, na další jdu v srpnu a to právě budu mít koňské dávky.

Tak ať je Ti líp, ono to všechno taky můžeš mít způsobeno stresem, tak v kídku, hodně pij, jez bílkoviny a ono to bude OK.

deninka07
8. čer 2008

jmiso aha - to jsme na tom stejně,já jsem taky po prvním neúspěšném IVF....Zítra si zavolám dr. a chtěla bych,aby mi udělali kontrolní UZ...

jmisa
9. čer 2008

Deni a kdy máš jít na kontrolní sono? Možná by spíš byla lepší krev, z toho poznaj hormony, ale myslím, že ten přehmat nebude vadit.

gucci
9. čer 2008

dobré ránko, takže podávám zprávu:
MS se mi nakonec brutálně rozjela v sobotu, volala jsem si do Pronatalu, jestli necháme jako 3 DC neděli a prej jo, takže jsme tam s manžou včera naklusali. Dostala jsem Puregon 900, píchat si mám zatím 6 dní, s dávkováním 150-100-100-100-75-75, dostala jsem k tomu pero, sestra mě i manžu zaučila co a jak, píchla mi první dávku a v sobotu 9 DC jdeme na kontrolní UTZ a v pondělí 11 DC na IUI. Zdá se mi to dost brzy, ale asi ví co dělají (doufám). Tímto manžovi bohužel odpadá cesta do Švýcarska na fotbal, ale co se dá dělat. Jinak to píchání vůbec nebolí, sestra mě chválila jak jsem statečná, na to manža, že proto si mě bral 😀 , tak uvidíme jak mi to půjde pak samotné. Jinak jsem doplácela cca 2000 Kč.
Jo a byla tam dr. Slámová - snad první člověk v Pronatalu, který na mě působil dost blbě.

jmisa
9. čer 2008

Gucci, ono to můžou podle 9DC pak ještě oddálit, ale já mám dlouhý cykly a na OPU jsem byla 12DC, v tu dobu mám folíky kolem 12mm.

Mně Slámová nevadí, je fakt, že Zelenková je proti ní sluníčko největší, Slámová je vážná, ale třeba Lazarovská mi někdy přijde, že usne uprostřed věty. 😀

gucci
9. čer 2008

no my byli s manžou zvyklí na Mardešiče no....mě prostě nějak chlapi sedí víc, nedá se svítit 🙂 , Slámová když na mě mluvila, tak koukala do monitoru, naštěstí aspon sestra byla v poho, manža byl dokonce u toho, jak nás školila v píchání, měla jsem strach, že se mi tam složí, ale byl v poho, dokonce se nabídl, že v případě nouze, kdybych to nezvládala, tak mi to píchne, ale to nechci riskovat 😀

jmisa
9. čer 2008

Tak manža byl taky u toho, protože se to musel naučit, ale on to se setrou řešil, ta z něj byla zcela paf 😀

gucci
9. čer 2008

to máš dobrý, můj manža celý zezelenal, když mu Slámová řekla, že má jít se mnou, aby se podíval, jak mi to bude píchat :oDDDDDDDDDD

jmisa
9. čer 2008

No manža tam šel právě kvůli píchání, protože já čuměla na tu jehlu a při východu s ordinace se teprve můj mozek odmlžil 😀 😀 Takže o těch druhých míchacích injekcích jsem nic netušila 😀

gucci
9. čer 2008

no já naštěstí nic nemíchám, měla jsem co dělat, abych se soustředila na výměnu injekce a nastavení dávky, ještě, že tam dávají návod

jmiso a na to IUI máme jít v pondělí, mám si vzít na zbytek dne dovču nebo jak?

jmisa
9. čer 2008

Gucci, myslím, že na IUI nemusíš mít zvláštní režim.
A počkej co bude v sobotu na sonu, ono to můžou i odsunout, záleží jak budeš reagovat, ten 11DC je ideální případ.

Ty míchací se dávaj u stimulace na IVF, aby folík neprasknul předčasně.

gucci
9. čer 2008

no já chci chodit normálně do práce, jen přímo ten jeden den jsem myslela, že bych raději zůstala doma, no uvidíme co v sobotu...akorát to teda si už budu muset nahlásit šéfovi, což se mi fkat nechce....a jestli nám to posunou na jiný den, tak manžu trefí šlak asi 🙂

julmel
9. čer 2008

Ahoj holky, doufám, že se nebudete zlobit, že vám sem vpadám,občas si vás přečtu abych věděla, jak se vám daří, ale manža to nerad vidí....( prý se zbytečně stresuju). V sobotu jsem začala také stimulovat puregonem, další sobotu mám kontrolní UTZ, takže se tam možná s gucci potkáme 🙂 Píchání perem je úplně v pohodě, až jsem překvapená, jak to jde hladce. S tou Slámovu je to pravda,také jsem měla v sobotu pocit, že pořád hledí na monitor, ale jinak byla velmi milá, Zelenková je taky moc fajn a k ostatním jsem se bohužel - bohudík nedostala.

jmisa
9. čer 2008

Gucci, já myslím, že volno není třeba, vždyť jsou to jen spermie, ty se pohybují vlastním pohonem, to není jako u zárodků.

gucci
9. čer 2008

julmel: jééé tak to se tam v sobotu asi potkáme

julmel
9. čer 2008

Ještě nemám ale hodinu, to si musím zavolat v pátek

gucci
9. čer 2008

jj já taky budu volat v pátek v poledne 😉

jmisa: tak uvidíme na kolik si nás tam na pondělí navolají a podle toho si to v práci zařídím

gucci
9. čer 2008

julmel: a v sobotu tam byla taky slámová? a který DC jsi začla stimulovat?

julmel
9. čer 2008

jmis: moc mě mrzí, že vám to napoprvé nevyšlo, budu držet palce na srpen!! S tím imunem je to dobrý nápad!

gucci: taky,taky...ráno, je nemožné se tam dovolat!!!

gucci
9. čer 2008

no fakt doufám, že v sobotu tam bude někdo jiný

gucci
9. čer 2008

přece jí nenechají dělat dva víkendy za sebou 😀