Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
1. zář 2008

ahoj holky

hlásím, že jsem byla včera v Pronatalu a plánují větší rekonstrukci a od půlky listopadu do konce roku nebude fungovat laboratoř 😉 , takže jen pro info

kaja23: já ne ani nemám tucha o co jde

jmisa
1. zář 2008

Gucci, tak díky za info. V tom případě mám jasno, žádný čekání na tři mrchy a pak KET, hezky mi ho udělaj za mrchy dvě, já kvůli tomu nebudu čekat půl roku.

gucci
1. zář 2008

jmiso: tobě to zase nevyšlo? 😒

jmisa
1. zář 2008

Gucci, včera jsem dostala mrchu.

gucci
1. zář 2008

ježiši maryjá, tomu říkám fakt spravedlnost 🙄 , to je fakt v prdeli
a šla jsi na krev?

jmisa
1. zář 2008

gucci, dneska ráno, u nás v laborce, čekám na emajl, ale já to vidím jasně. Spíš jen pro klid duše.

gucci
1. zář 2008

no určo hned napiš co ti napsali...moc jsem ti držela palce 😒

jmisa
1. zář 2008

Gucci, tak HCG nula ☹

gucci
1. zář 2008

no to je v pytli fakt 😠
tak ti držím pěsti, aby tě aspon na ten KET vzali hned

jmisa
1. zář 2008

Gucci, no hned nechci, hned by bylo tenhle cyklus, mně stačí, když to udělaj při druhé tedy po druhé mrše, jako to dělaj v jiných CARech, protože když v půlce listopadu zavřou, tak bych měla smolíka.

gucci
1. zář 2008

a už sis do Pronatalu volala?

jmisa
1. zář 2008

Gucci, ne, nevolala. Testovat mám 6.9. to je sobota, tak pak v pondělí půjdu jako s negativním testem, ukončit neschopenku apod. Oni stejně chtěj test i při mrše a nebudu jim vykládat, že jsem si došla na krev o týden dřív atd.
Ale v pokynech mám psáno na KET objednat při třetí MS.

gucci
1. zář 2008

aha, no tak uvidíš no, drž se

kaja23
1. zář 2008

nabízeli nám to místo normální laparky, musíme si to zaplatit, je to šetrnější..ale chtěla jsem o tom něco vědět než do toho opravdu půjdeme.no snad není co zkazit

gucci
1. zář 2008

kaja: zkus si tady na koníkovi najít nějakou diskusi o laparce a poptej se tam 😉
já sama na laparce byla,ale na klasické

campi
1. zář 2008

kajo: myslim, ze na tom byla Chiwule, která už je před porodem. Já mám zkušenost jenom s normální laparkou v klasické nemocnici, šetřila jsem peníze.

kaja23
1. zář 2008

holky, díky moc...už letím najít diskusi o laparce 😉 hodně štěstí!

dckami
1. zář 2008

Jmiso, je mi to líto 😖 Ale nevzdávej to, jedno se to musí podařit.........

ismail
15. zář 2008

ahoj holky, ja tady nekdo, kdo se leci v Pronatalu jako ja?

campi
15. zář 2008

ismail: ahoj, mně už tam vyléčili, ale aktuálně určitě gucci, luzza, dckami... Chodis do prazskeho nebo teplickeho?

ismail
15. zář 2008

ahoj campi tak ti ti moc gratuluju 🙂 Chodím do pražského, brzy mě čeká konzultace co dál po zamlklém těhotenství(to bylo přirozené), nevím, jestli nám nejdříve udělaji hormonální profil a spg? Pak už IUI?

dckami
15. zář 2008

ahoj ismail,
myslím, že léčba je individuální, my se snažíme přes 2 roky, v Pronatalu mi v 11/07 nejprve udělali HP, manželovi spg, potom jsem šli na IUI, já v březnu na laparoskopii, další IUI - celkem 4 pokusy neúspěšné. Teď se chystáme na 1.IVF. 😵 Ve středu mě čeká kontrola a potom stimulace gonalem.
Ale skutečně nevím,jak to chodí po zamlklém těhu, zkus se podívat do diskuse o zamlklém těhotenství, myslím, že jsem jí tu někde viděla.
Přeji ti hodně štěstíčka při snažilkování a brzo //. 😅 Hlavu vzhůru, bude líp, musí být. 😉

ismail
15. zář 2008

ahoj dckami, diky za ifo, já v zamlklám byla, jsou tam holky co Car nepotřebují, já předtím byla bez ovulace a do Caru už dorazila těhotná, takže žádná léčba ještě nepočala, jen jsem byla zvědavá co teď bude následovat. Můžu vědět, jestli ty máš nějaký problémy?Dělali Vám ještě jiný vyšetření, např. imunologii?

dckami
16. zář 2008

Ismail,
moje dr. se mnou 2 roky nic nedělala, do CAR jsem se objednala sama, tam mi z HP mi zjstili, že mám protilátky proti spermiím, tak jsem brala 2 měsíce Prednison a měli jsem pouze chráněný styk. Při další kontrole HP v dubnu bylo vše dobré. Manžel má spg na 1*. Mezitím jsem byla v březnu na laparce, průchodnost v pořádku, odsáli mi z břicha nějakou tekutinu a poslali to na rozbor - byly zjištěny chlamydie 😢 . Takže jsem oba brali antibiotika a po kontrolních testech jsem přeléčení. Dr. mi říkal, že to mohlo být příčinou neplodnosti. Zkusili jsem proto další IUI, ale nepovedlo se to. Už to dál nechceme odkládat, letos mi bude už 34 let a je nejvyšší čas na druhé mimčo. Proto jsem do rovnou domluvili na IVF. Tak zítra jedu na kontrolu a uvidíme......... 😅

ismail
17. zář 2008

ahoj dckami, dekuju ti za odpoved. Koukam, ze problemu pozehnane, ale tak hlavne, ze se na ne prislo. Jak ti dopadla kontrola? Doufam, ze uz je vse v poradku. IVF by bylo kdy? HP se dela mezi 3-5 dnem cyklu? Ja myslela, ze protilakty proti spermiim lze zjistit pouze z imunologie, tak jsem zase o neco chytrejsi. Ja jdu na konzultaci na zacatku rijna, tak jsem zvedava, vcera jsem dostala prvni ms po revizi, po 7 tydnech a az po injekci, takze nic moc..

jmisa
17. zář 2008

ismail, protilátky proti spermiím mi zjišťovali až na imunologii.

ismail
17. zář 2008

jmisa, dekuju za info, mrzi me, ze ti to nevyslo, copak jsi podstoupila? Koukala jsem, ze maji mit zavrenou laborator a jinak budou normalne fungovat?

jmisa
17. zář 2008

ismail, naposledy mi Lazarovská řekla, že zavřou až 1.12., do té doby budou fachat normálně.

Já mám za sebou jen HP, genetiku, imunologii. Normálně ovuluju, všechno je OK.
¨Bohužel manža má hodně špatné spermio, nikde nic nenašli - urolog, genetik, HP, imunologie, tedy nenašli důvod těch tragických hodnot. Takže kvůli spermiu ani nedělali laparoskopii, protože na IVF vejcovody nepotřebuju a IUI u nás nepřipadá v úvahu.

ismail
17. zář 2008

jmisa: aha, ja jdu k Vobořilovi, teprve me cekaji vysetreni, tak uvidime. Doufam, ze spg bude v poradku, kdyz jsme otehotneli prirozene, ja zase mam problemy s ovulaci, brala jsem na ni clostilbegyt a ted po revizi nevim jak na tom jsem, uvidim po HP. Voboril mi slibil, treti mesic neco zacit, to vychazi na listopad, ale jestli maji od prosince zavreno, tak se IUI(pokud by pripadala v uvahu( nestihla, coz me mrzi. Nevis, jestli funguji i v nedeli? To je posledni listopadivy den?

dckami
17. zář 2008

ahoj holky,
tak jsem po kontrole, vše v pořádku, vyfasovala jsem rozpis na gonal a dneska začínáme s 1.dávkou. Na kontrolní utz pojedu v úterý.
😉