Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
16. bře 2009

No od busu je to tak 15 minut rychlé chůze, tam je to většinou z kopce, tak to jde 🙂
Funět budete až zpátky.
Konzultaci bych takhle absolvovala, ale OPU nebo transfer už nikoli.

atlaselka
16. bře 2009

děkuju všem.Nás čeká IUI. tak to snad zvládnem.papa

jmisa
16. bře 2009

Marmino a proč Ti je můžou sdělit až za tak dlouho?

marmina
17. bře 2009

jmiso, pry jim trvale chybi jeden lekar, tak cekame na volny termin konzultace, a ten vidi tak za 1 az 2 mesice....pry je hodne lidi, co maji stejny problem jako my ☹ drzelo me nad vodou to, ze jsem si rikala, ze se brzy dozvime at uz dobrou nebo spatnou zpravu, ted se to vsechno zase protahne a ja se z toho asi zblaznim 😝

navic se mi prodlouzi doba, co beru ty ruzny hormony a z toho nemam taky zrovna 2x dobry pocit

dckami
17. bře 2009

ahoj,
vírám nové snažilky. Já poslední dobu na MK nechodila, musela jem ten náš neúspěch po ivf "rozdejchat". Cvičím Mojžíšku, chodím na masáže a uvidíme. Zatím jsem objednaná na kontrolní utz na 23.3. a domluvíme další ivf asi na květen. Možná mezi tím zkusíme IUI. 🙂
Našla jsem na netu bezva článek, o nás snažilkách: http://spunt.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/zdr...

marmina
17. bře 2009

devčata, loučím se s vámi. Vypadá to na dlouho, tak se budu teď snažit na Pronatal spíš nemyslet....

Jmiso, díky za ten ostropestřec, od té doby, co ho piju, úplně to přestalo zlobit

snad se brzy potkáme a doufám, že už budu moct být oficiální snažilka pronatalka.

papa

marmina
17. bře 2009

Ještě vám všem přeji hodně štěstí! těhulkám přeji zdravá mimina, snažilkám vytoužené //

dusice
17. bře 2009

Ahojky!

Dckami, před chvilkou jsem ho taky četla. Ten článek je fakt výstižný. V květnu budeme bojovat spolu 😉
Atlaselka, tak ať hlavně trefíš 😀
Janysku, kdy budeš testovat?
Marmina, neboj, ono to uteče. Bohužel to čekání je tak trochu náš osud ☹ .

janettka
17. bře 2009

Dobrý den holky,jdu k vám na radu.Nemůžu otěhotnět(snažilka staršího věku),od svého gynekologa jsem dostala doporučení ať jdu do poradny pro neplodné páry a dal mi kontakt a doporučení na p.dr. která prý spolupracuje s Pronatalem v Teplicích,kde mi asi budou dělat nějaké vyšetření....mě se to zdá nějaké divné,nemůžu jít rovnou do Pronatalu???Proč čekat týdny na nějakou p.dr...a ta mě zas pak objedná k nim?

janysek70
17. bře 2009

Janet, zavolej si přímo do Pronatalu a řekni, že se chceš objednat na vstupní pohovor a uvidíš, já to tak také řešila.....
Dusice dnes jsem 7. den po ET a mám moc strach ze zklamání, tak se zase bojím testovat... 😉

gucci
17. bře 2009

jj janett...nemusíš mít ani doporučení od tvého gynekologa

janettka
17. bře 2009

děkuju za radu,tak nějak jsem si to říkala...přece jen se mi zdá ta přestupní stanice zbytečná...co mě čeká?Jsem z toho trošku mimo...

janysek70
17. bře 2009

To jsme Janet byly na začátku všechny 😉 a nyní jsou z nás již gynekoložky amatérky 🙂 . Píšeš, že jsi snažilka pokročilejšího věku, smím se zeptat kolik je ti?

janettka
17. bře 2009

bude mi letos 40... 😉

dckami
17. bře 2009

Janett,
já jezdím do Teplic, nechci tě zkamat, ale na vstupní vyšetření se nyní čeká 3 měsíce i více. Pokud tě doporučí lékař spolupracující s Pronatalem, jdeš tam hned. Tak to neodkládej.

janysek70
17. bře 2009

Mně bude za měsíc 39 let 😒
No jestli chceš podstoupit IVF s úhradou ZP tak máš za 5 minut 12!

janettka
17. bře 2009

neodkládám nic,k p.dr jsem volala,objednala si mě zhruba za měsíc.....jen mi můj gynekolog řekl,že on s dr.spolupracuje,on že ji dělá muže a ona jemu ženy,ale prý spolupracuje s Prenatalem Teplice...tak jen nevím proč další gynekolog a jestli to není zbytečné...proto sháním info.Navíc jsem zjistila,že na zákroky pak stejně budu jezdit do Prahy protože mám ZP MV a ta nemá s Teplicemi spolupráci...je to na hlavu,že?

dckami
17. bře 2009

Janet,
to nevadí, jedná se pouze o ivf, pokud bystezačali s inseminacemi (IUI), tak ty ti udělají v Teplicích. Já jsem nakonec změnla zdravotní pojišťovnu na VZP a nemusím dojíždět. Už tak to máme cestu 70km ( tam i zpět).

janysek70
17. bře 2009

A co kdyby jsi si zkusila zavolat rovnou do Prahy ???

janettka
17. bře 2009

nevím s čím začneme děvčata...na mě jsou ty zkratky děs,zatím nejsem moc schopná se orientovat 🙂 ...manžel má spermiogram nadprůměrný(máte ho vidět jak se naparuje hihi),loni jsme v srpnu přišli v 12tt o mimi,odešlo,takže to vypadá,že mě už dochází vajíčka...čekala jsem,že mi i můj gynekolog něco předepíše,ale ten to přehodil na p.dr......jj,uvažuju,že zkusím asi rovnou tu Prahu,nebo všechno a kde mě vemou dřív??? 🙂 🙂

janysek70
17. bře 2009

IVF je umělé oplodnění
IUI je inseminace a tou se začíná, stojí cca 500,- Kč

dckami
17. bře 2009

cože??? IUI je přece zdarma 😕 , já platila loni pouze 30 Kč regulační poplatek, jediné, co se platí je případná stimulace, pregnyl atd. Ale za co 500 Kč????

janysek70
17. bře 2009

Já to podstupovala 3x v JC nemocnici a za 500,- a holky co píší co na tom byly k CARech, tak toto také uváděly..., ale po tom umělku se mi toto zdá jako naprosto zanedbatelná částka 🙂

gucci
17. bře 2009

já teda měla taky IUI zdarma

janysek70
17. bře 2009

Hm, tak záleží asi na místě, kde se to podstupuje a to pregnyl jsem si kupovala ještě navrch v lékárně 😉

janettka
17. bře 2009

vidíte jak se to všechno liší...já vzhledem k věku už asi budu platit všechno...než se přez všechna vyšetření dopracuju tak mi bude těch 40...ale nevadí...

janysek70
17. bře 2009

Janet, tě obdivuji, já jsem si stanovila takovou metu 40-ti let, do kdy budu osud pokoušet 😉 Hrozně mi teď mrzí, že jsem nezčla hledat lékařskou pomoc dříve..., byl to boj dohnat manžela na vyšetření a když mu řekli, že je O.K., tak byl geroj, ale uteklo spoustu času........

janettka
17. bře 2009

janysek...já jsem tu metu tak nějak stanovila taky...u nás je to složitější,jsem po 2.vdaná,nejdřív jsme řešili dluhy z našich předchozích manželství,do toho jsme vychovávali jeho i moje děti...opravdu jsme si společné dítko dovolit nemohli a přitom manžel je jeden z mála chlapů s kterým by to prožívat bylo nádherné...když jsme se rozhodli,bylo dost pozdě a když nám mimísek odešel ve 12tt mě to hrozně sebralo,celou dobu to byl manžel,který mě držel nad vodou...a až jsem se z toho vyškrábala,zjistila jsem,že jeho to sebralo ještě víc než mě,ale držel mě a na svůj smutek neměl čas.....takže vím,že tohle je taková tečka,která když nevyjde,nebudeme si nic vyčítat a já budu mít čisté svědomí,že jsem mu oplatila to co on dal mě....

janysek70
17. bře 2009

Holka, máme to tak nějak podobně, kdybych to psala já, jen bych to opakovala a s tímto chlapiskem bych hrozně moc chtěla mít mimčo... Já potratila v samém začátku těhu v 2007, mám jen jeden vejcovod a stále se mi nedaří plod udržet. Mám za sebou už 3 inseminace a nyní podstupuji 2. umělko a dnes jsem 7. den po 3. transferu dvou embroušků a čekám.............

janettka
17. bře 2009

janysku tak to budu držet pěstičky...a když už jsi toho tolik zkusila určitě to vyjde!!!Já vůbec nevím co mě čeká,ale jsem odhodlaná jít do toho jak to půjde....možná mi řeknou,že už nemám vajíčka a pak by jsme to zabalili,ale jinak zkusíme všechno!