Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dckami
19. kvě 2009

jmiso, díky moc. Našla jsem si to přes den i na netu. Už jsem fakt úplně mimo 😨 Je toho na mě nějak moc, tolik neúspěchů po sobě nějak neumím snést ☹

jmisa
19. kvě 2009

Dckami, ono to jednou vyjde. A pak tohle trápení zapomeneš 😉

dckami
19. kvě 2009

to bych si moooc přála. Jenom mě děsí, že nám zbývá poslední pokus ivf, na plně hrazené ( jako samoplátci) nemáme finance. To si raději dopřeji luxusní dovolenou 😀, než odčerpat z rodinného rozpočtu 50 tisíc na další pokus, jehož výsledek je v mém případě velice nejistý... 😖

atlaselka
19. kvě 2009

Ahojte mohla bych se jen na něco zeptat,ikdyž k vám nechodím :o)) jak dlouho jste čekali na schválení IVF.Jsou to dva měsíce co měla moje dr.odeslat žádost do Pronatalu.Mají mi zavolat sami.Při IUI mi taky volali a taky to docela trvalo.Ale ted si už říkám jestli to už není nějak dlouho.Chci počkat do konce týdne a pak asi budu volat.Měla jsem jít na IVF v červnu,ted se vůbec obávám abysme to stihli ach jo.přeji hezký večer všem tady a děkuju za odpověd

dusice
20. kvě 2009

Ahoj Atlaselko, já jsem to měla schváleno do tří týdnů- mám VZP.
Dckami, kdy jdeš na další ultrazvuk?

janysek70
20. kvě 2009

Atlaselko, zavolej si na recepci do Pronatalu a oni ti to najdou v PC, zda je schváleno

dusice
20. kvě 2009

Ahoj Janysku, kdy budeš testovat? Koukala jsem, že ses už testy zásobila 🙂

janysek70
20. kvě 2009

Dusi, dnes jsem 8. den po a na testu je hovínko, jenom běloba 😒

jmisa
20. kvě 2009

Ahoj všem.
Atlaselko, já to měla do 10 dnů a mám OZP.

jmisa
20. kvě 2009

Jo ale nikdo mi nikdy nevolal, pokaždý jsem si to ověřovala sama.

dusice
20. kvě 2009

Janysku, tak to zkus za dva dny znovu. Co jsem koukala holkám do alb, tak // jsou vidět většinou až od 10. dne(teda ty co čekají dvojčátka tam mají // klidně už od 7.dne).
Holky, chtělo by to už nějaké pozitivní zprávy!!!! 😠 😠

karamelka.nova
20. kvě 2009

Janysku, já taky dnes testovala - 1 čárka už mi leze krkem 😠

Atlasenko, já to věděla asi do 2-3 týdnů, ale volala jsem si sama. Mám VZP

gucci
20. kvě 2009

atlasenko: já jsem VZP a měla jsem to schválené asi za 10 dní a do Pronatalu jsem si volala sama

dckami
20. kvě 2009

Když jsem byla na konzultaci před ivf koncem dubna, tak mi lékař řekl, že pokud jsem pojištěncem VZP, tak VZP je smluvní pojišťovna teplického Pronatalu a schvaluje se to automaticky, už jsem si nikam nevolala. Vše proběhlo jaksi samo...

Jnak mám za sebou dnes další utz ve stimulaci, k mému velkému překvapení dr. objevil další folikl, takže jsou 2 - nic moc,a le je to lepší než 1 😉. Takže jedu naposlední utz ještě v pátek a v pondělí asi na odběr.

jmisa
20. kvě 2009

Dckami, dva jsou dobrý, můžou být lepší kvality a na mimčo stačí jeden. Ale asi bych se vzdala PK, přeci jen děloha je přirozenější místo a když tím ani neušetříš pokus, tak není nač čekat.

campi
20. kvě 2009

dckami: snad to dopadne jako u gucci, velky pocet neni zarukou uspechu, dulezita je kvalita, tak at mas superkvalitni material v tech folikulech!

gucci
20. kvě 2009

jj přesně, já ze třech ušmudlaných folinů to dotáhla na mrazáka 😉 , tak musíš věřit, určo to dopadne 😉

jmisa
20. kvě 2009

No tak já se svejmě tradičníma 4 vejcema taky nebyla zvláštní nosnice 😀

gucci
20. kvě 2009

😀 😀

campi
20. kvě 2009

gucci: ušmudlaných - haha.

dckami: tak vidis, zadny fňukání teda. Miminko chce do šťastnýho bříška 😵

dckami
20. kvě 2009

jojo,máte pravdu. Díky za podporu. Už aby by pondělí a měla jsem o odběru a byly tam ta 2 vajca.
PK rozhodneme s manžou během víkendu, taky se si myslím, že je to zbytečné....

gucci
21. kvě 2009

nějaké nové //?

haassinka
21. kvě 2009

Ahojky, jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi, protže se s manželem chystáme na IVF do pronatalu v Praze...
mám takovou prosbu - zahlédla jsem tu příspěvky o tom, že jste si sami volali na VZP o schválení IVF - je tu někdo takový? Mou žádost slíbil zaslat doktor minulý týden, ale nechce se mi čekat, protže bych ráda stihla začít stimulovat už v dalším cyklu (za necelé 2 týdny) a proto bych potřebovala radu, kam zavolat a zda mi to schválí takhle po telefonu🙂
Hlavně nevím, kam se ta žádost posílá, jestli podle bydliště??? Nebo podle toho centra, kam pojedu na IVF?

Předem dík za odpovědi🙂

janysek70
21. kvě 2009

Haasinko, pokud dr. řekl, že žádost pošle, tak ty už nic neposíláš...., max. si můžeš zavolat na klientskou linku VZP operátorovi sdělit rč a on ti v systému zjistí, zda žádost z Pronatalu již mají a řekne ti datum obdržení žádosti a obratem to schvalují, to ti taky řekne datum schválení.... Já měla OZP a tak jsem si to ověřovala....
V Pronatalu odesílájí žádosti dle toho co mi dr. říkal jednou týdně hromadně.

haassinka
21. kvě 2009

janysek: díky🙂 můj doktor ale není z Pronatalu..je místní. a jde mi právě o to, zda když si zavolám na VZP, tak jestli mi to hned schválí🙂 Ale asi to zkusím..jen nevím, kam volat? na internetu jsem nic nenašla☹

janysek70
21. kvě 2009

Haasinko na netu jsem našla VZP +420 844 117 777 a řekni, že si chceš ověřit schválení IVF pojišťovnou a řekneš rč a oni ti poví, zda už to tam od dr. došlo.....

haassinka
21. kvě 2009

janysek: díky moc jsi zlatá🙂 hned zítra volám a doufám v příznivý vývoj 😀
ty jezdíš do Prahy nebo jinam? zajímalo by mě jaký je tam personál

janysek70
21. kvě 2009

Já jezdím do Prahy 😉 , jsou tam vstřícní 😵 a uvidíš, budete tam spokojeni...

jmisa
22. kvě 2009

Mně pokaždý poslali žádost z Pronatalu a já si to pak ověřila zase v Pronatalu. Brnkla jsem si na recepci a oni koukli do PC, jestli je to už schválené.

Haassinko, personál je v Praze dobrý, akorát recepce je slabý článek.Možná se od listopadu už spoustu věcí naučili, ale jinak tam někdy měli chaoz. Ale doktoři i sestry jsou super a personál na operačním sále taky.

karamelka.nova
22. kvě 2009

Hassinko, já mám stejné zkušenosti jako kolegyně - všichni vstřícní, vše velmi diskrétní, akorát, když nebudeš něčemu rozumnět, hned se zeptej!!!

Jinak, holky, dnes testík 🙂 🙂 🙂 // 🙂 🙂 🙂