Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
22. kvě 2009

Karamelko, gratuluju. 😵

svetruska
22. kvě 2009

Ahojky holky, chtela jsem ze zeptat, jdeme s manzelem do Pronatalu v Praze 4 zatim na "pohovor" kvuli manzelovi , mate nejake zkusenosti? myslim ze pad Dr se jmenuje Sobotka...

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, to je urolog. Manžu bude čekat prohlídka a odběr krve. Spermio předpokládám už má za sebou a proto ten Sobotka.

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmisa děkuji 🙂 jsem z toho celá "nakřivo 😉 "

svetrusko, Sobotka je urolog. Byl u něj manža a říkal, že je dost v pohodě. Jako každý jiný dr. v Pronatalu

jmisa
22. kvě 2009

Já byla u Sobotky s mužem, jen když ho šel prohlížet, tak s ním šel do vedlejší místnosti.

svetruska
22. kvě 2009

Tak to jsem zvedava na spermiu uz jsme byli tak snad to dopadne…

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, jukla jsem Ti do alba na ten testík - já tu druhou čárku mám světlejší ☹

jmisa
22. kvě 2009

Karamelko, no já čekala dvojčata a testovala jsem docela dlouho.

karamelka.nova
22. kvě 2009

svetrusko, oni chtějí zjistit, kde je příčina špatného spermio. My to měli ještě horší - nejen málo, deformované, ale ještě pomalé. Řekli nám, že přirozeně s tímto neotěhotníme, inseminace, že nemá cenu, takže jsme teď podstoupili 1. IVF. Dnes jsem 11. den od zavedení 2 embryí a pozitivní těhu test.

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, můj muž má minimum spermií, většina se jich nehýbe a co se hýbe, tak na místě, morfologie taky špatná a později nám na imunologii v Imumedu ještě zjistili, že ani nemaj akrozomy, takže ikdyby nastal zázrak a nějaká se doplacatila k vajíčku, tak se do něj nedostane.
Takže jsme ještě absolvovali genetiku, někdy je to špatné spermio spojené s genetickou vadou.
no a pak nás čekalo IVF+ICSI, kde si vystačí s pár živýma spermiema, kterým do vajíčka pomůžou.

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, já si podle dr. mám dělat test až 30/5, ale jaksi jsem to nevydržela ...

jmisa
22. kvě 2009

Karamelko, já testovala 13 dní po KET a do břicha mi dali morulky, takže to už fakt byla jistota. Já se bála testovat dřív, už to byl náš třetí pokus.

karamelka.nova
22. kvě 2009

na genetice jsme byli taky. Vše nám tam vysvětlili a dopadla dobře. Testů dělají hodně, než přistoupí k samotné "léčbě"

svetruska
22. kvě 2009

je tak to moc gratuluji a moc drzim palecky 😵
nam prave rekli ze s tim je sance otehotnet sice ne nejvetsi ale je, a kdyz to videl muj Dr hned co si myslim, ze s timhle urcite neotehotnim jestli jsem se vlastne nezblaznila ☹ ...
tak jdeme znovu ted v cervnu manzelovi jsem koupila CEM - M snad to trochu pomuze...
jina manza cely den jezdi v aute a jako maly prodelal toxoplazmozu tak nevim, jestli to nemuze mit vliv...
karamelko jeste jestli muzu jak dlouho trvalo tohle vsechno co jste podstoupili od 1 spermia a tak, my se snazime uz koro rok ☹

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, my na tomto byli prvně, tak jsme ze všeho paf .... 😝 ale // tam jsou, i když jedna světlá.

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, někomu vitamíny pomůžou, nám nepomohlo nic.
Do Pronatalu jsme chodili rok, než se nám povedlo.

svetruska
22. kvě 2009

jmisa koukam ze cekate chlapecka 🙂 tak to je dobre ze pres vsechno tohle zadarilo 🙂
a i tede nejak "zkontrolovali", muj Dr mi nechtel udelat ani hormonalni profil.. 😒

karamelka.nova
22. kvě 2009

svetrusko, prášky neberu 3 roky, aktivní snaha je 2,5 roku. Někdy na podzim mě gynekoložka poslala do Pronatalu. Ze začátku se to táhlo - 2 x spermio (měl hodně leukocytů, tak chtěli vědět z čeho), genetika, já UTZ, odběry. Když na nic nepřišli, souhlasili jsme s IVF a ISCI (v laboratoři sami oplodní embryo). To bylo v březnu. Měli jsme se objednat na 2. den menstr., což bylo 24.4., dostala jsem hoormonální injekce, kt. mi manža píchal. Po týdnu byl UTZ - vajíčka byla, ale malá, takže dokoupení injekcí a za 3 dny byla už velká. Dr. strašil, že mi je asi nevyndají, protože mám nadváhu 😖 . To bylo pondělí a ve čtvrtek 7/5 mi vyndali 9 vajíček a v pondělí 11/5 mi 2 embrya zavedli a 7 zamrazili. Co se týče ceny, jsme v tom za 23 tisíc. Jinak manža je řidič, takže je celý den za volantem, rád si dá pivo a já jsem kuřačka...

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, mě prohlížel gyndař a všechno vypadalo OK, tak řekl, že nejdřív pošle muže na spermio, no a už jsme v Pronatalu zůstali.
Já tam byla na gyndě, kde udělaai sono, nabrali krev a muž šel na urologii - Sobotka. Pak nás poslali na genetiku a vzhledem k tomu špatnému spermiu nepřicházela do úvahy ani inseminace, tak jsme šli na IVF+ICSI. To se nepovedlo, takže jsme v mezidobí ještě absolvovali imunologii a nasatlo 2.IVF+ICSI, taky bez úspěchu, ale z druhého cyklu jsme měli ještě dva mrazáky, tak jsme šli na KET a ten už vyšel.

karamelka.nova
22. kvě 2009

moje gynekoložka mi hormonální profily dělala pořád a pořád říkala - ještě chvíli zkoušejte, bude léto, jeďte na dovolenou, atd. Nic nepomáhalo.

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, podle mýho je lepší, když si i Tebe už budou řešit v Pronatalu.

karamelka.nova
22. kvě 2009

jo, a před 2 lety mi našli endometriozu ... taky nic moc ve spojení s manžovými slepými náboji 😝

karamelka.nova
22. kvě 2009

jj, jmisa má pravdu. V Pronatalu fakt vědí, co dělají, i když nejsi pořád u jednoho DR.

svetruska
22. kvě 2009

holky jste hodné děkuji...
myslim ze bych presla nejradeji jinam ze doted se mnou nic delat nechteli a porad jste mlada mate cas (nesnasim tu vetu, preci ze jsem mlada neznamena ze si zaslouzim "cekat"..) zkousejte to a tak jsem se nastvala a objednala muze na spermio sama , ani mi to neporadili proste nic...
takze tam bych mohla taky chodit k beznemu gynekologovi an, tak to se tam az tam budu s manzou poptam...
a normalni IVF hradi pojistovna ze , pak jsem cetla ze na ten "nas" problemek doporucuji prave to ICSI ze si to hradime my a co je to KET?

jmisa
22. kvě 2009

Svetruska, obvodní gynekolog Ti zůstane, ale v pronatalu budou řešit neplodnost.

KET - transfer zamražených zárodků

IVF není plně hrazené, pojišťovna připlácí, ale ne všechno hradí. Hradíš si lepší léky, ICSI v případě špatných spermií, prodlouženou kultivaci, mražení zárodků, transfer mražených zárodků.
Při konzultaci Ti řeknou, co konkrétně u vás přichází do úvahy a dostaneš ceník.

jmisa
22. kvě 2009

Průměrný doplatek na léky je 4000
ICSI 7000
prodloužená kultivace 2500
mražení 5000
KET 6700

Tedy to jsou ceny z podzimka, nevím, jak teď.

karamelka.nova
22. kvě 2009

svertusko, částečně hradí. Doplatek na hormony 1700,-, pak jsme je dokupovali, už jsme byli samoplátci, to bylo 6 tisíc. 7 tisíc je doplatek na ISCI, 5 tisíc zamražení, 2,5 tisíce prodloužená kultivace (to když oplodní vajíčko a nejsou dost rozbuněčněná během 48 hodin, tak je nechávají až 120 hodin) a 500 katetr (věc, kterou ti zavedou embrya).

jmisa
22. kvě 2009

jo a katetr na transfer 500

karamelka.nova
22. kvě 2009

KET je teď podle ceníku 5000,-

karamelka.nova
22. kvě 2009

a po třetím neúspěšném pokusu už si to každý platí celé - to vychází cca na 60.000,-. Kamarádky známá ta dvojčata takhle dala asi 150.000,-

Jo, a zajímavost. Známá byla v porodnici s Romkou, která byla 7 x na IVF a prý jí to celé platila pojišťovna ...