Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
22. kvě 2009

holky no tedy, tak to jsem zvedava co nam povi, jezis kdyby to vsechno alespon vyslo kdyz uz to clovek podstupuje...
a holky jak jste to dedali s praci ja delam kazdy den a mam volne jen vikendy tak rikali jste jen ze si berete volno na Dr nebo dovcu nebo na to je ze zakona narok, jestli mi rozumite co myslim...

karamelka.nova
22. kvě 2009

já jsem si brala celodenní náhradní volno - návštěva lékaře. Jsem od Kolína, takže mi to akceptovali. Zkus se v práci poptat

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, taky jsi ze začátku hodně pila? Ještě není poledne a já mám v sobě 3 litry vody?

svetruska
22. kvě 2009

aha, no uvidim jak to vsechno bude a co nam povi...uz aby to byla kontrola za nama a neco jste vedeli..
jo a to vysetreni u pana sobotky se hradi, ja abychom pak nesli bez penez (a treba tam neslo platit kartou)...

karamelka.nova
22. kvě 2009

svetrusko, hlavně žádný stres. Mimča chtěj pohodové bydlení. A na peníze pak už ani nekoukáš, jen se divíš. Si vzpomínám, že když jsem si volala, jestli nám embrya rostou a kdy mi je případně zavedou, tak jsem 2 x slyšela, jak mi říkají - zavolejte zítra. 3. den volám, řekli mi - přijeďte v poledne a vemte si 8 tisíc. Byla jsem tak šťastná, že jsem na ty peníze úplně zapomněla a vzpomněla si ped Pronatalem 😖
Jinak berou karty, akorát v lékárně ne

jmisa
22. kvě 2009

Karamelko, to jo, 5000 KEt + 1700 katetr, takže 6700. U KETu si hradíš celý katetr.

karamelka.nova
22. kvě 2009

běžná vyšetření se neplatí. Ani u Sobotky. Případně 2.spermio, které pojišťovna hradí až po 3 měsících. Když ho chceš dřív, tak asi 200,-

jmisa
22. kvě 2009

Já platila kartou všechno, tedy krom léků.
Karamelko, ani jsem víc nepila, ale já byla těhu na podzim, tedy počátek těhu na podzim.

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, aha, tak daleko jsem to asi nedočetla. Nebo spíš doufám, že to teď vyjde a na KET nemyslím. Ještě se Tě zeptám, jak jsi psala, že Ti dávalai už "morulky" - to už je vyšší stádium embryí?

jmisa
22. kvě 2009

Běžný vyšetření jsou jen ten regulační poplatek 30Kč.

jmisa
22. kvě 2009

Nee, nejvyšší jsou hatchující blastocysty.
Nám mrazili osmibuněčné, takže další den jsou morulky a dál blastocysty a hatchující blastocysty.

svetruska
22. kvě 2009

hlavne klid jojo tak snad to vsechno dobre dopadne, nikdy by me nenapadlo ze by to jit proste nemohlo byla jsem z toho hodne v soku, jsem preci mlada zdrava tak proc by to neslo...ted uz vim ze to neni vsechno...
takze kdyby nam ted vyslo spermio stejne ci horsi nejspis se rozjede ten kolotoc a penize budou litat az se nebudu stacit divit co.../i kdyz je mi jasne, ze ve vysledne fazi je to naprosto nezaplatitelne 🙂

karamelka.nova
22. kvě 2009

Aha. Nám ani neřekli kolika buňečné zamrazili

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, průměrné IVF vyjde kolem 20 tisíc. Někdy víc, někdy míň, záleží na reakci na hormony, na množství vajíček, na tom, zda je co do mrazáku atd.

jmisa
22. kvě 2009

Karamelko, na lejstru z ET máš kolika buněčné Ti transferovali a ten den je i mrazili.

karamelka.nova
22. kvě 2009

svetrusko, to je fakt. Když si vezmeš, co, resp. KDO Tě na konci celého toho procesu, který nemusí být úplně příjemný (po injekcích jsem měla dost bolavou modřinu v průměru 10 cm) čeká, tak to je k nezaplacení. A jak říká můj manža - prachy budou, my nebudem, ale naše děti jo ...

svetruska
22. kvě 2009

holky musim rict ze z tech slov morulky a dál blastocysty a hatchující blastocysty mam hlavu jako patraci balon, jak to neznam jsem uplne vkolejena 😉

jmisa
22. kvě 2009

Svetrusko, ono Ti tam daj takový brožurky a bohužel hodně toho člověk zjistí "cestou". Ale každej není takovej šťoura jako já 😀

jmisa
22. kvě 2009

Já píchání zmákla bez problému, tedy píchal mi hormony manžel, já bych se sama nebodla. Akorát na cetrotide jsem měla alergické reakce, ale to se dalo za pomocí ledu zmáknout.

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, koukám do lejstra a nepíšou. Jen počet punktovaných folikulů:9, počet získaných preovulačných oocytů:9, počet transferovaných embryí:2, počet kryokonzervovaných embryí:7

jmisa
22. kvě 2009

No a kolik dní po OPU to bylo?

karamelka.nova
22. kvě 2009

taky mi tam píšou : těhotnský test předán při propuštění - nic mi nedali 😒

svetruska
22. kvě 2009

prachy budou, my nebudem, ale naše děti jo ... to je moc hezky a je to pravda... 🙂
tak to jsem vazne zvedava uz ted se tak nejak zacinam bat toho co nas jeste ceka 😒

karamelka.nova
22. kvě 2009

4 dny od OPU

jmisa
22. kvě 2009

Karamelko, ono se většinou recepční ptá, jestli si chceš koupit u nich test. Ale zatímco u nich stojí cca 100, tak v lékárně koupíš i za 20 🙂

jmisa
22. kvě 2009

Tak 0.den - OPU
1. den - 2 buňky
2.D - 4
3.D-8
4.D - morula
5.D blastocysta

karamelka.nova
22. kvě 2009

svetrusko, neboj. Je fakt dobré být v pohodě. A určo máš milujícího manžu - u mě byl obrovská podpora. Vždy, když mi píchnul injekci, mi dal pusu a objal mě. Hrozně to pomáhá. Teď jak jsem doma, mi pořád volá z práce, jak se mám, jak mi je, atd. Je to fajn. Byli okamžiky, kdy jsem s tím chtěla seknout, ale pak vidím maminu s kočárkem a zas mám elán

karamelka.nova
22. kvě 2009

takže mě dávali taky morulky!!! 🙂
jmiso, Ty jsi chodící encyklopedie. Co bysme si tady bez tebe počaly? 🙂

jmisa
22. kvě 2009

No po roce v Pronatalu by byl každej 😀

svetruska
22. kvě 2009

manzel je moc hodny az si obcas rikam, ze si ho ani nezaslouzim , vis kdyz mam stavy nenavisti ze vsem se dari a nam ne a on to pak chudak odnese... ☹