Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
19. říj 2007

máme jich 6, tak doufám, že se po rozmražení budou vyvíjet a budou silní...

jmisa
19. říj 2007

Aha, a to rozmrazej všechny? nebo třeba jen tři? Pak se čeká až jak budou reagovat po rozmrznutí a teprve následuje transfer?

oskarka
19. říj 2007

nevím, jak to probíhá, ale říká se, že 75% embryí je po rozmrazení vhodných ke kultivaci či transferu a těch 25% může být poškozeno tím mrazícím procesem nebo ustává jejich vývoj po rozmrazení. embryoložka nám říkala, že jsou zamrazené po dvou, tedy je to na případné tři dávky.

jmisa
19. říj 2007

Oskar, tak to je fajn, aspoň si tělíčko oddechne od stimulací a mohlo by se v nějakým pokusu aspoň jedno embryjko chytit, jak mohlo, ono se chytí, určitě, já tomu věřím 🙂

oskarka
19. říj 2007

no, právě, jsem ráda, že to sebe nemusím teď ládovat ty hormony v injekcích. pokud bude správně narůstat sliznice mohl by být KET nativ, tj. bez podpůrných léků; pokud nebude správně připravena - dostanu nějaké prášky. jsem na to zvědavá...

chiwule
19. říj 2007

ahoj okarko, moc to s tebou prožívám a držím palečky! nám když nevyjde tentokrát IUI, tak nás čeká taky IVF. kolegyně jsou děsný, ale kráva je spíš sekretářka, že šíří fámy - nic si z toho nedělej, když je někdo blbej není mu pomoci 😉 jinak já se taky děsně bojím hormonální stimulace před IVF, jsem alergik a tak na všechy léky reaguju přehnaně...

oskarka
19. říj 2007

Ahoj chiwule, díky za podporu. Přeji Ti, aby IUI vyšlo a nemusela jsi podstupovat náročné IVF!!! Kdy se dozvíš zda ano či ne?

chiwule
19. říj 2007

oskarko, do CARu se mám hlásit až 30.10., teda jestli do té doby nepřijde mrcha. termín mrchy mám 24.10. alespoň doufám, protože po minulé stimulaci mám totálně rozhozený cyklus 😒 takže ještě 5 dní musím vydržet a čekat co bude 😖 a co ty, kdy budeš vědět, kolik mražáčů je ok a půjdeš na transfer?

oskarka
19. říj 2007

transfer nás čeká v lednu (máme mít 3měsíční odstup) - takže teď se s manželem ještě vypravíme do světa a po Čechách, manžel podstoupí operaci varikokely a hned po Novém roce voláme do CAR. doufám, že naše zmrazená embryjka budou silná a vyvíjející se.

jmisa
19. říj 2007

Oskar, co to je ta varikokela.

chiwule
19. říj 2007

já si taky říkala, že si dám pauzu, že IVF až případně po novém roce, i když dr říkali, že bychom mohli hned příští měsíc...tak nevím, ale na první IUI mě stimulovali menopurem, hned další cyklus stimulace Clostyl(něčím) to bylo teď a hned jít na masivní stimulaci na IVF mi nepřijde jako dobrý nápad...co si o tom myslíte holky?

oskarka
19. říj 2007

varikokela je něco jako křečová žíla

oskarka
19. říj 2007

moje gynekoložka mi také doporučila ten odstup, aby se tělo vrátilo zpět do normálu, takže já vydržím a po Novém roce jdu do KET.

chiwule
19. říj 2007

oskarko, třeba to chtějí schválně kvůli tomu, že je tělo vybuzené hormony a tímpádem to líp půjde?! já nevím! ☹

mikulka
19. říj 2007

oskarko, to je hrozný ty kolegyně! Mně taky velice mrzí, když se mně každý, ale fakt snad každý ptá, jestli už jsem těhotná. ☹
Chiwule, když by teď nevyšlo IUI, ale snad vyjde (!), asi pak bude záležet, jak se budeš cítit. Ale osobně bych asi nechtěla stimulovat zrovna před Vánocema...

chiwule
19. říj 2007

mikulko, taky si říkám, že je to velký zásah do fungování rodiny a že by to asi nebylo úplně ono...když to teď nevyjde, necháme to na příští rok, už jsem se o tom bavila s manžou a ten souhlasil... i když by to vlastně byla pauza 2 měsíce - listopad a prosinec...

chiwule
19. říj 2007

mikulko, poslala jsem ti IP 🙂

oskarka
19. říj 2007

chiwule, je to možné, co říkáš, ale já se necítím na to jít do transferu teď, klidně to ještě odložím až se budu cítít dobře.
mikulko, kolegyně jsou opravdu hrozné!!!!! vůbec to nechápu proč pořád útočí a ptají se. já sama se nikoho na takové osobní věci neptám, čekám až se bude chtít svěřit sám(a). holt někdo je blb a nemá takovou tu slušnost a sociální cítění...

mikulka
19. říj 2007

oskarko, musíš se proti nim obrnit. Já kvůli tomu musela přestat kamarádit s jednou kamarádkou. Bohužel mě pokaždé, když jsme spolu mluvily, nebo se sešly, tak vykolejila, že to nešlo. Říkala mi, jak už asi nebudu mít děti, když si tak dávám na čas apod. Deptala mě tím. A i když pak věděla, že máme problémy, stejně deptala dál. Nebavila se o ničem jiném! Tak to nešlo.
Myslím, že kdo nazažil, jak je hrozné, nemoci otěhotnět přirozeně, neumí si to představit.

oskarka
19. říj 2007

mikulko, a jak Ti je? cítíš se už lépe? nevyrazíš s manželem do konce roku taky někam do světa, aby sis odpočinula, zarelaxovala a odreagovala se? třeba se v lednu potkáme v čekárně🙂.

dasa24
19. říj 2007

ahoj holky,
v pronatalu mi říkali, že musí být 2 měsíce odstup, jinak přee s Vánoce- Silvestr mají zavřeno, budou malovat.., kdyby náhodou chtěl někdo dřív

oskarka
19. říj 2007

jojo, daso, to mi vedoucí lékař také říkal, že posledních 14 dní v roce malují a zařizují, takže leden je vlastně první mozný měsíc🙂

dasa24
19. říj 2007

to budou mít v lednu pak dost lidí

oskarka
19. říj 2007

to asi jo, ale oni tam maji porad lidi jako smeti

dasa24
19. říj 2007

to jo 🙂

ceeruti
19. říj 2007

Ahoj holky,tak se hlasim,že tema // to teprve zacina 😒 opet jsem lezela v nemocnici,tentokrate v Gyncentru,protože jsem zacala z niceho ic krvacet 😨 Naštěstí je miminko v poradku a byl to hematom v deloze,pekne me to vydesilo a k Dr jsem sla s jaksným koncem-uf,no nastesti v poradku 😢

oskarka
19. říj 2007

ahoj ceeruti, tééda, není to vůbec jednoduchý, viď? hlavně, že jste Ty i miminko v pořádku.

dasa24
19. říj 2007

ahoj ceeruti,
tak to je dobře že jste ok 🙂, tak ted jenom odpočívat 🙂

chiwule
19. říj 2007

ceeruti, teda to je síla! držím palečky, hlavně, že už je dobře!

mikulka
19. říj 2007

ceeruti, to je síla, teda. Hlavně že jste s mimčem ok!
oskarko, zatím mě pořád bolí břicho - asi ty cysty a jsem moc unavená. Chceme letět v prosinci na Gran Canaria, na týden. Snad bude teplo na koupání.