Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
19. říj 2007

hezké plány, mikulko, jen leťte a pořádně si tam odpočiňte - myslím, že by tam mohlo být příjemné teplo - a v lednu do toho půjdeme spolu🙂.

dasa24
19. říj 2007

Já jsem tenkrát měla cysty z clostylbeg.,ale zmizeli sami od sebe, tak držím pěstičky.Mikulko na Grand Canaria jsme byli předloni s manželem, akorát přes Vánoce.
Bylo tam moc krásně a teplo tak 25, ale v moři jsme se nekoupali, obcas bylo ve stínu zima,ale na šatičky to bylo, večer už byla zimka.

jmisa
19. říj 2007

ceeruti, hlavně, že je vše OK 😉

ceeruti
19. říj 2007

mikulko-dovolena Ti urcite prospeje!!! Oddychneš si a prijdes na jine myslenky 🙂

oskarko-budu Ti držet na KETik palce,doufam,že odstartujete Novorocní těhu vlnu!!!! 😀

mikulka
19. říj 2007

daso, tak to jsi mě potěšila, že bylo teplo. Aspoň přes den 🙂 Já moc miluju teplo a moře.
ceeruti, díky a taky se opatruj!

chiwule
19. říj 2007

mikulko, my se taky chystáme na nějaký lastminute, ale v listopadu, kvůli škole...v prosinci už máme zkoušky, to nebudu moc chybět 😎 už se moc těším, myslím, že nám to prospěje! 😉

campi
20. říj 2007

Holky, mejte se na tech dovolenych hezky! Uz jen zmena prostredi Vam udela dobre🙂. Mikulko: nechces zkusit radeji jiny ostrov? Gran Canaria je plny hotelu a treba na Lanzarotte se daji podniknout pekne vylety po ostrove.

dasa24
20. říj 2007

ahoj holky, tak jak se máte?
Ceeruti u tebe vše ok?
Určitě Vým dovča prospěje, nám jestli se to nepovede tak určitě taky letíme někam přes Vánoce, minulý Vánoce jsme byli v Dominik. Rep., bylo to moc hezký, až na ten dlouhý let 😀
Na Crand Canaria jsme měli osamocený hotel, výlety jsme taky nějaký podnikli, ale nejlepší bylo když jsme si půjčili na 2 dny auto a všechno jsme si projeli sami. 🙂

campi
20. říj 2007

Dasa:
Jak se citis? Jsi nedockava? Testovat budes ve ctvrtek?

Dovcu Vam tak zavidim, ja byla ted 2x po sobe na 3 dny v Amsterdamu, bylo to uzasny, svitilo slunicko. A tento vikend pracuju☹

dasa24
20. říj 2007

ahoj Campi,
tak v Amsterdamu jsem ještě nebyla, určitě to tam musí být hezký.
My jsme letos ještě na delší dovolený nebyli, tak se uvidí 🙂
Jsem nedočkavá ale nevím proč nějak si nedávám naději.
At tě v práci nezlobí 😉 a at ti to rychle utíká 🙂

dasa24
20. říj 2007

jinak asi budu testovat v pátek 🙂 , to budu mít volněji, ve čtvrtek vstávám do brzo do školy, tak at se nerozčiluju jestli to nevyjde

campi
20. říj 2007

Amsterdam doporucuji na prodlouzeny vikend. Perfektne se tam pari, mesto ma velmi hezkou atmosferu. Svitilo slunicko, Holandani obsadili vsechny zahradky, prochazeli se, kupovali kvetiny. Taky je tam velky vyber obleceni (a piv🙂).

Pracuju doma, tak zlobim jenom sama sebe🙂. Ty jeste studujes?

ceeruti
20. říj 2007

dasa24,u me snad už bude jen dobře,beru hromadu prasku,tak snad už se nic nepřihodí,jinak me to snad už složí 😠 Budu Ti držet pesti na testovaní 😀

dasa24
21. říj 2007

ahoj holky, tak to musíme někdy s manželem do Amster. vyrazit 😀
Ceeruti, určitě to dopadne dobře 😉 🙂 , v kolikátým týdnu jsi? byla jsi pak v Pronatalu na ultrazvuku? Děkuji, snad to dopadne dobře to testování 🙂

ceeruti
21. říj 2007

dasa24,jsem 3+2 takže v 10 tt.V Pronatalu jsme byla po potvrzení těhu v nemocnici na utz a to bylo 5+1,už byla srdecni akce,tak me poslali k me gynDr a to bla také posl.navštěva v Pronatalu 😉
Držím palce na testovacku 😀

chiwule
21. říj 2007

ceeruti, promiň, ale vysvětlila bys mi co znamená 3+2 a 5+1??? 😒 😖 díky moc 😕

dasa24
22. říj 2007

dobré ránko holky 😀 ,
ceeruti to se máš, takže 2 měsíce už jsi těhotná 🙂
Jak se máte hoky? Už je ti líp Mikulko? 🙂

mikulka
22. říj 2007

5+1 znamená 5 týden a jeden den k tomu, ale 3+2, to je divné... 😕

Dášo, je líp, ale pořád jsem moc unavená! 😖

chiwule, nějaké příznaky?

oskarka
22. říj 2007

Ahoj mikulko, je dobře, že je Ti krapet lépe. Ta únava je ale děsná, viď? Já jsem taky pořád unavená. V těch prvních číslech se ceeruti asi trochu spletla, však ona nám to upřesní.
A jak se máš Ty, daso?

smay
22. říj 2007

Ahoj holky, tak jsem 1 den po odběru, je mi celkem fajn až na to, že mám od včerejška hodně naflouklé a bolestivé břicho. Myslela jsem si, jestli jsem něco špatnýho nesnědla, ale dneska jsem měla jen jogurt a bolí mě pořád. Měla jste to některá??? Nechci zbytečně vyvolávat paniku. Zítra jdu na kontrolní ultrazvuk, protože to přehnali se stimulací, tak chtějí vidět jak na tom vaječníky jsou. Na 99% mi Dr. řekl, aby předešli té hrozící hyperstimulaci, že všechy embrya zmrazí, počkají až dostanu MS /vaječníky se tím srovnají/ a teprve pak mi je zavedou.
A jakpak se vám holky vede?? Nějaká nová těhulka??

dasa24
22. říj 2007

ahoj holky,

mám se fajn, dneska jsem jela nakoupit..., tak konečně jsem se zase dostala do normálu 😀 , to odpočívání mě štvalo.Z čeho holky máte únavu? Z hormon. injekcí?
Smay- já jsem to po transféru něměla, jen mě bolelo asi 1h břicho a to bylo vše. Jediný co mi je tak mě akorát bolí prsa, už od tý doby co jsem začla stimulovat.Jak to u tebe přehnali se stimulací? 😕 Kolik jsi měla vajíček....?Když jsem v den ET mluvila s embryol., tak se divila že jsem neměla žádné bolesti, že jsem skoro první...
A jak ti je? Co bříško, držím pěstičky at to dobře dopadne 😉

smay
22. říj 2007

Ahoj daso, v neděli jsem byla na odběru vajíček, ve zprávě Dr. píše, že jsem měla 43 puntovaných foliků, 22 získaných oocytů a to je prý hodně. Tak prsa mě taky bolí už od začátku stimulace. Přehnali to s dávka hormonů, proto pokud by byl teď ET, tak mi hrozí ta hyperstimulace.

dasa24
22. říj 2007

smay tak to je teda dost, jsi přelomila rekord 🙂
To je mi líto, že nebudeš mít ted ET, ale přesně se to dozvíš zítra, ne? Třeba to ještě dopadne dobře 😉 🙂
Měla jsi krátký protokol? Já měla krátký, gonal+cetrotide a na závěr pregnyl.
Tak to jsem ráda, že nejsem jediná kterou bolí prsa, já jsem byla na OPU minulou neděli, ET ve středu. Pořád si říkám že mě asi prsa upadnou, jak mě bolí, ale ptala jsem se ženských, co tam byly se mnou a taky je bolely prsa.

mikulka
22. říj 2007

Smay, to je opravdu hodně folikulů. Prosím tě, hodně moc pij čistou vodu, klidně i 5 l! A jez sýry a jogurty kvůli bílkovinám. Abys předešla hyperstimuláku, víš. Zítra uvidíš, co ti řeknou.
Ale začínám mít pocit, že to v Pronatalu přeženou se stimulací nějak často 😠
Já jak slyším nafouklý břicho, už z toho mám hrůzu, zažila jsem OHSS a nic moc.

Dášo, mně bolí prsa ještě teď, a to budu ve st 3 týdny od ET 😕

smay
22. říj 2007

Jo zítra se dozvím co bude dál a kolik máme se podařilo oplodnit vajíček. S těma prsama to mám úplně stejný 😀 Já jsem měla Puregon 900, 4 dny před odběr ještě Orgalutan a předposlední den ve 21 Ovitrelle. Budu moc ráda, až se to tělo trochu vzpamatuje 😉

mikulka
22. říj 2007

Hm, smay, to jsi toho teda měla docela hodně. Ale neboj, vzpamatuješ se 😉 Tak ať se oplodní co nejvíce vajíček!

dasa24
22. říj 2007

Tak já jsem tedy tolik vody nepila a na jogurty jsem neměla vůbec chut, tak snad mě to ještě nepostihne.
Jak začínali příznaky, nafouklé břicho...?
Mikulko, to ti nepřestaly bolet prsa, když jsi dostala menstruaci? Kolikátý den po ET jsi dostala mentruaci?
Smay třeba to ještě zítra vyjde 🙂 😉

smay
22. říj 2007

Taky doufám, že mě zítra potěší 😉 mikulko, já piju hodně /6 l denně si myslím stačí 😉 / a joguty a sýry jím skoro pořád, mám je totiž moc ráda. Měla jsem o Pronatalu to nejlepší mínění, ale teď ... nejsem žádný hubeňour /173/65/a myslela jsem si, že něco vydržím, tak mě ta hrozící hyperstimulace docela překvapila 😝 Začali mě bolet prsa a měla jsem nafouklé břicho ... ze začátku jen trochu, ale teď už je to fakt dost ☹

dasa24
22. říj 2007

holky,nevím jestli za to může Pronatal, spíše bych řekla že každý tělo na to může reagovat jinak. Měla jsem zlatýho stafylokoka, všude píšou že se toho jen tak nezbavíš..., že je to na dlouho...i na několik let. Já jsem měla jen 1 antibiotika a byla jsem hned ok.

smay
22. říj 2007

daso já vím, že záleží na tom jak každá z nás na tu stimulaci reaguje, ale když mi Dr. napsala, že si mám 225 jednotek píchat celý týden, tak jsem byla trochu na pochybách, dávky by se měli logicky snad časem snižovat ne??
Na ultrazuku jsem byla jen jednou ... a to mi tvrdili, že se tam chodí od dva a potom od den, aby viděli jak vaječníky na tu stimulaci reagují ... no a skutek utek. No, ale nechci je nějak obviňovat, stát se to může a moje tělo rádo vyvádí hlouposti 😉