Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
7. zář 2010

@marcela298 nebuď vůbec nervózní, není proč....já se v Pronatalu cítím dobře, doktoři jsou skvělí a pokaždé je tam pohoda i sranda 😉 musí k tomu člověk přistupovat s nadhledem a jde to 🙂
poprvé vám oběma vezmou krev a tobě udělají ultrazvuk, muž půjde na spermio....podle výsledků se domluvíte pak na další postup. není se čeho bát 😉
jeee, teď koukám, ankava to krásně popsala 🙂

marcela298
8. zář 2010

tak od včerejška nevolnosti a bolavá prsa a MS nikde. zítra test že by to vyšlo i bez pronatalu?

luccy82
8. zář 2010

Ahoj, zítra jdu s manželem do Pronatalu v Praze. Jsem ráda za informace, které jsem se tu dočetla (tedy jen příspěvky z poslední doby). Chtěla jsem se zeptat v jakém příbližném časovém rozmezí jsou další objednání od první návštěvy. Na zítřejší návštěvu čekáme měsíc a půl. Děkuji za každou zprávičku 🙂

petrovna
8. zář 2010

@marcela298 ahojky tak to bych ti moc přála,doufám že tam ty // budou 🙂 Moc bych ti to přála

petrovna
8. zář 2010

tak mě dneska volali z pronatalu z Teplic a máme první návštěvu 1.10. mám teda smíšené pocity nevím,jestli se bojim nebo těšim no asi obojí a jak jste to meli vy holčiny 🙂

marcela298
8. zář 2010

@petrovna. děkuji Ti mockrát, a když ne tak se mi na to v pátek podívají v Pronatalu. Jinak já jdu také poprvé a těšim se. Konečně se bude něco dít. takže Ti pak dám vědět co jsem podstoupila a tak. jinak jak dlouho jsi čekala než tě vzali, já 10 dní.

ankava
8. zář 2010

@luccy82 u dalšího objednání je to různé podle toho, co budete podstupovat. Objednají tě na vyšetření krve podle tvé MS a pak podle zákroku .. většinou jsem nečekala déle jak 14 dní. A to jsem chodila do Prahy, kde je fakt celkem nátřesk.

@marcela298 bylo by to super, kdyby se takhle podařilo, tak hodně štěstí 🙂

A všem, co jdou prvně na konzultace, tak taky hodně zdraru 🙂

marcela298
9. zář 2010

Tak děvčata test negativní tak uvidíme co mi řeknou zejtra

luccy82
9. zář 2010

Ahoj, tak jsme se dnes vrátili z první návštěvy. Poslali nás na gentické testy. Výsledky budou trvat 2 měsíce 😢 Manželovi brali krev a já jdu přesně jak píšeš podle MS. Bohužel mámmanžel špatné výsledky Sperm.grafu, tak nás po všech výsledkách bude čekat umělé oplodnění. Oba jsme z toho přepadlí, tohle jsme vůbec nečekali. Čekala jsem, že budu brát nějaké hormony nebo tak něco. Nemáte někdo s tímto zkušenosti?

ankava
9. zář 2010

@luccy82 pokud to vypadá na špatný spermio a u tebe je to v pohodě, tak s tebou zkraje nic dělat nebudou- kromě stimulace před umělým. Vy máte v rodině nějaké předpoklady genetických vad? Normálně se na genetiku hned zkraje neposílá. Většinou až po nějakém neúspěchu. Ale zase je dobrý, že to budete mít hned za sebou a dá se tím ještě něco vyloučit, co by mohlo vést k neúspěchu.
Tak přeju hodně štěstí, hlavu vzhůru, něco se děje a ono to uteče a za chvíli se budete těšít na mimčo 🙂

luccy82
10. zář 2010

@ankava manželův tatínek má přehozené nějaké chromozomy, sice nevíme jestli to mám manžel také, ale raději nás tam oba hned poslali. Máš pravdu, je to lepší vědět hned. Mě zatím udělali stěry,ultrazvuk a půjdu na tu krev. Zatím neříkali, že by byl u mě nějaký problém. Asi nám blišží informace řeknou až po těch genetických testech.
Děkuji moc za podporu 🙂

marcela298
10. zář 2010

Ahoj děvčata, tak před chvílí jsme se vrátili z pronatalu z první návštěvy a musím říct že jsem neskutečně nadšená. Pan doktor co pan doktor veškerej personál byl neuvěřitelně milej. Brali nám krev na pohlavní nemoci, a miláček podstoupil i spermio protože jsme drželi 3denní abstinenci. Začátkem týdne se mi má dostavit MS což je podle doktora fajn že prý to půjde aspon rychle. takže to mě čeká příští týden další odběr. jinak mi zjistil že mám zvětšený levý vejcovod takže uvidíme co dál.

Holky ale vůbec nemluvil o genetice. Musí na ní každý?

luccy82
10. zář 2010

@marcela298 Ahoj, tak to je fajn, že z toho máte dobrý pocit 🙂 Tak držím palečky ať jsou výsledky v pořádku 🙂

marcela298
10. zář 2010

je to v čudu spermií je málo a skoro nepohyblivé

luccy82
10. zář 2010

Nebuď z toho špatná. My máme úplně ten samý problém. Dozvěděli jsme se to včera, taky jsme z toho byli špatní, když nám hned při první návštěvě řekli, že jediná naše možnost je umělé oplodnění, Ale dnes už je to lepší. Snažíme se tomu nepoddávat a brát to jak to je... To víš, je to těžký. Ale přestava toho, že se konečně začalo něco dít a vidina toho, že nám pomůžou a budeme mít mimčo je daleko silnější 🙂

petrovna
11. zář 2010

@marcela298 .no tak já čekala taky zhruba,asi 14 dní, budu ráda,když mi písneš jak to probíhalo atd. jsem také moc rádě že už se konečně po těch 3 letech něco bude dít a jdeš do Teplic nebo do Prahy

julie123
11. zář 2010

Ahoj 🙂 Jsem rada ze sem nasla tuto diskusi. Chystame se pristi tyden do Pronatalu objednat. Maji dlouhe objednaci lhuty? S jakymi doktory mate dobre zkusenosti? Jaky bude postup? Trochu se bojim, nikdy jsem si nemyslela, ze budu neco takovyho absolvovat ☹ Diky moc 🙂

julie123
11. zář 2010

☹ tak koukam, ze jste v soukrome skupine, snad sem tedy jeste nekdo chodi.. ☹

sedmitecka
11. zář 2010

@julie123 ahoj julie, máme sice soukromou diskusi, ale klidně piš 🙂 my jsme také v Pronatalu, v pražském, a jsme nadšení a spokojení, cítíme se tam fajn......a nic si nedělej z toho, že mám obavu, já jsem si taky nikdy nemyslela, že někdy budu řešit tenhle problém 😕 😕 😕
na první návštěvu jsme čekali od zavolání asi měsíc, pak už to jde individuálně podle potřeby...doktoři jsou tam výborní, nedám na ně dopustit, díky nim se u mě objevila a začala řešit celkem zásadní věc, kterou žádný doktor dosud neřešil....

ankava
13. zář 2010

@julie123 ahoj, ničeho se neboj, je to přesně jak píš sedmitecka. Mě prvně objednali už za 3 týdny. Trochu taky záleží na štěstí. Někdy se stane, že třeba někdo vypadne, tak tě hned zařadí. A ve kterém městě chodíš?

marcela298
13. zář 2010

@petrovna tak já chodím do karlových Varů a jsem nad míru spokojená

marcela298
13. zář 2010

@julie123 Ahoj hele holky mají pravdu není se čeho bát. Také jsem měla minulý týden obavy ale hned po první návštěvě to ze mě spadlo. lékaři jsou hrozně milý a personál také.

marcela298
13. zář 2010

no a moje MS nikde. Potvora. Zrovna když jí potřebuju tak se ne a ne dostavit.
A jak jste na tom vy ostatní nějaké změny?

luccy82
13. zář 2010

Já jdu zítra na odběry krve a za 14 dní na genetiku. A pak budeme 2 měsíce čekat na výsledky. Snad to rychle uteče a pokročíme zase o krok dál.

kalop
26. zář 2010

ahoj holky,snad můžu mezi vás a ještě sem některá chodíte.já ted čekám na schválení léků a koncem řjna bych měa začít se stimulací 🙂

sedmitecka
27. zář 2010

@kalop ahoj, tak držím palce, ať to čekání rychle utíká 🙂 my začínáme asi teď v sobotu píchat 😉

kalop
27. zář 2010

@sedmitecka ..jé ty se máš,už v sobotu,já budu mít stimulaci poprvé a dost se toho bojim,i když asi jen obava z neznámého 🙂

sedmitecka
27. zář 2010

@kalop noto já taky poprvé, ale už jsme se načekala až až, takže myslím, že je na čase, že se konečně začně něco dít...poslední rok pořád na něco jen čekám - IUI, hysteroskopie, další vyšetření atd...takže konečně jsme se dopracovali až sem...v podstatě bychom měli být podle všech těch testů oba ok a stejně to nejde, tak snad si mudři poradí 🙂

kalop
27. zář 2010

@sedmitecka tak my máme problém u přítele,žádné spermie,tak jsme měli TESE a něco málo spermijek máme zmraženo,takže musíme mít i ICSI,máš také vzp? v pronatalu jsem byla minulý čtvrtek a to se poslala žádost kvůli lékům,tak jak dlouho to trvalo u tebe?

sedmitecka
27. zář 2010

@kalop ano také vzp, schválení trvalo asi 3 týdny 🙂