Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
3. dub 2008

klaruska: jj máš recht...no v pohodě zatím jsme, po včerejšku ještě víc...musíme spoléhat na levou stranu a nějak to dopadne 😉

campi
3. dub 2008

Si myslim, ze to myho chlapa taky potesilo, ale tvari se jakoby nic. Aspon mame jednu starost z krku, i kdyz soudoba medicina dokaze zazraky i v pripade, kdy neni vysledek moc priznivy.

dckami
3. dub 2008

holky,
pomoooooc, já se z těch nemocí taky nevyhrabu 😢 😢 😢 😢 😢 . Před polednem mi volala moje dr.gynekoložka, ke které jsem měl dneska jít na kontrolu po laparce. Přišly jí výsledky z nemocnice a při laparce mi odebírali z břicha nějakou tekutinu, která se posílala na rozbor. Ten dopadl hrozně, našli tam chlamydie 😠 . Takže jsem jela z práce k ní, beru antibiotika na 20 dní. I manža musí jít na urologii na vyšetření.
Takže jsem hned volala do Pronatalu, že mám na pondělí domluvenou 3.inseminaci a teď do toho mám tohle. Můj dr. Těšina tam není,je nemocný, tak jsem mluvila s primářem, toho zajímalo jaká beru antibiotika. Prý to není takový problém, máme normálně přijet a IUI mi udělají.
Jsem z toho hotová, proč zrovna já musím mít snad všechno: porucha štítné žlázy, protilátky proti spermiím, teď ještě chlamydie 😢 😢 😢

gucci
3. dub 2008

dckami: chlamydie jsem měla jednou taky a moje dr. se na mě koukala, jako bych je chytla někde na E55 nebo co 🙄 , taky jsme brali oba antibiotika a nějak jsme to vyléčili, ťuk ťuk.....držím ti palce 😉

campi
3. dub 2008

Dckami: kdyz se neco s..e, tak se to s..e poradne! Bohuzel. Vydrz, chlamydie vylecis a bude zase dobre.

klaruska1
3. dub 2008

dckami, campi má pravdu, když se něco nedaří , tak se prostě nedaří,ale ber to z té lepší stránky,pak už budeš mít na dlouho dobu vybrané všechny ty hrůzy a budou tě čekt jen samé hezké a pozitivní věci a zprávy.Takže vydrž, držím pěsti, ať je ti co nejdřív líp a vše je v pořádku 😉

kaja23
3. dub 2008

ahoj holky, chystám se objednat do Pronatalu. Jste s ním spokojené?

klaruska1
3. dub 2008

kajo, určitě se tam s klidem objednej.Jsou tam všichni moc hodní, všechno ti vysvětlí a je to v příjemném prostředí.Nemusíš se ničeho bát.Znám spoustu holek, co tam jezdily a zatím si žádní nestěžovala 😉 tak vzhůru do objednání 😉

jmisa
3. dub 2008

Dckami, to je pech, ale lepší než kdyby to zjistili třeba při IVF.

kaja23
3. dub 2008

No já jsem se konečně rozhoupala...sice zkoušíme něco přes půl roku,ale napsali mi,ať se klidně objednám.V Gestu mě pěkně odpálkovali.. ☹ Nevíte, jak se tyto služby platí?Bojím se nějakých bolestivých vyšetření... 😕

klaruska1
3. dub 2008

kajo, co bysme pro mimčo nevydrželi a navíc jsme ženský a ty vydrží všechno.Nemusíš mi z žádných vyšetření strach-vůbec to není hrozné.Některé služby jsou bezplatné a za některé se platí,ale to záleží na tom, co všechno byste podstupovali a jak jste na tom zdravotně, ceník je vystavený na chodně v čekárně Pronatalu.Tak se ničeho neboj a uvidíš ,že to zvládneš

jmisa
3. dub 2008

Kajo, vyšetření se neplatí, připlácí se až případné umělé oplodnění.

kaja23
3. dub 2008

Klarusko,děkuju Ti moc za info... 🙂 Já jen jestli nemám být připravená na nějaké tisíce hned na první schůzce 😉 I když bysme za to těhu asi fakt dali všechno...Tak snad nám brzo pomůžou. I když to vyšetřování je asi taky dost náročný na čas

kaja23
3. dub 2008

jmisa, děkuju moc za info. Hledám na netu všechny dostupné info. 😉

jmisa
3. dub 2008

Kajo, první vyšetření bude klasika gynekologie, ultrazvuk a náběry krve.
Manža bude nejspíš objednán na spermiogram a pak podle výsledků vám řeknou co dál.

klaruska1
3. dub 2008

kajo, vůbec není zač, když bys potom chtěla přímo ceny za určité zákroky ( IVF), tak mi napiš, mám doma docela přehledný ceník,ale na to je ještě brzy, ze začátku za vyšetřní neplatíte nic a pokud chodíš na pravidelné prohlídky na gyndu, tak se ta vyšetřní skoro v ničem neliší.Pak ti můžou dát maximálně nějaké léky,ale ty doplatky taky nejsou hrozné.

kaja23
3. dub 2008

No mě léčí doktor už docela dost dlouho (rok a půl se hledá moje mrcha).A zřejmě trpím anovulačními cykly.Takže prášky,utz a rada nemyslet na to a čekat...ale sami asi víte, že fakt nejde nemyslet na to a čekat..strašný rady,fakt.Tak jsem to probrala s přítelem a jsem ráda, že jsou v Pronatalu tak vstřícný

klaruska1
3. dub 2008

kajo,to čekání znám moc dobře, my se snažili tři roky,ale jak vidíš nakonec se nám to povedlo a my jsme oba dva šťastní jako blešky.Ve většině případů ti dají přášky a pokud byste se chystali na inseminaci nebo umělé opl. tak třeba i injekce,ale fakt to není nic hrozného.Klasické běžné prohlídky, ultrazvuky a odběry.My se tam vždycky s manžílkem těšili, že se zase dozvíme něco nového, budeme chytřejší a zase o krok blíž k mimču.Takže opravdu neváhej a zavolej si tam, nebudeš zklamaná.

jmisa
3. dub 2008

Kajo, neboj, jsou fajn, někdy tedy je třeba obrnit se při telefonování, hůř se tam občas dovolává, ikdyž já se dovolala vždy. Ale jinak spokojenost.

kaja23
3. dub 2008

klarusko a povedlo se vám to díky pronatalu?

kaja23
3. dub 2008

jmiso-léčíš se v pronatalu taky?

klaruska1
3. dub 2008

kajo, jo jasně, my nikam jinak nejezdili, jenom tam.A jak říkám fakt se není čeho bát, jsou tam moc milí a hodní, až jsem byla překvapená 😉

kaja23
3. dub 2008

Klarusko,mi dodáváš odvahu 🙂 Po jak dlouhý době jste se dočkali chlapečka?

klaruska1
3. dub 2008

kajo, to víš musím, vím jak ti asi je a jaké je to čekání a když pořádně nevíš do čeho jdeš.My se snažili sami bez doktorů skoro dva roky a pak nás moje gynekoložka poslala na genetiku, tak dopadla dobře, tak potom ještě laparoskoupie a hysteroskopie ( někdy nejdříve vyšetří partnera a jeho spermijky ) a pak hurá do Prahy.Kde jsme byli asi od února a v prosinci se zadařilo, takže jsme si nadělil ten nejhezčí vánoční dáreček,jaký jsme si mohli přát.A to, že čekáme kluka jsme se dozvěděli právě dneska,je to super pocit, když už ti pak řeknou co to bude a už můžeš malé oslovovat jménem.Tak šup do toho 😉

chiwule
3. dub 2008

klarusko, ty naše sluníčko, tak kluka máte! to je asi manžílek pyšnej 😉 🙂 gratuluju 😎 😵

jmisa
3. dub 2008

Kajo, taky chodím do Pronatalu.

Klarus, gratulka ke klukovi 🙂

klaruska1
3. dub 2008

Nazdárek holky, moc díky.Dneska jsme se to dozvěděli a vzhledem k tomu, že je manžel motorkář, tak už vidí malého na motorce.Ale nám to bylo jedno 🙂
Chiw tobě taky gratuluju, sice už asi po tříti,ale vždycky se nějak míjíme.
Jmisa a co ty, jak jsi na tom?Na IVF už nechodím, tak ani nevím v jakém to máte stádiu?

chiwule
3. dub 2008

kajo, ja taky chodila jen do Pronatalu 😉 doktoři jsou tam všichni super, nejhořší co mi vadilo je to čekání a to že tam mají občas docela narváno, protože jsou fakt dobří - mají prý nejlepší laboratoř v Praze, posílají jim tam lidi i od Apolináře na genetická vyšetření 😉

Klaruško, díky díky díky 😀 , já tě taky sleduju, občas se někde mihneš 🙂 jinak nám je to taky jedno i když já si trochu víc přeju holku a manža trochu víc kluka 😅 ale hlavně ať je to zdravé miminko 😎 i to tvoje 😉 😵

klaruska1
3. dub 2008

chiw, to máš pravdu,hlavně ať je všechno v pořádku a mimča i my maminy jsme v pořádku-to je to nejdůležitější a stejně si myslíme, že bysme byli poprděný ať by to byla holka nebo kluk.Po takové době čekání je to fakticky jedno.A co ty jak se cítíš, vše v poho?

jmisa
3. dub 2008

Klarus, měla bych začít stimulovat ve středu )plus minus den, podle mrchy), mám krátký protokol.