Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marmina
20. čer 2012

ahoj @papuchalk 😉 koukám, čekáš druhého chlapečka! tiše závidím a moc přeji! 🙂

skifarka
20. čer 2012

@lola22 Jste tady na MK všechny strašně hodný holky, které i když už třeba to své štěstí našly, pomáhají těm, které ho ještě zoufale hledají. Abych Ti tak popsala mou anabázi. 2 x jsem potratila/ přirozené otěhotnění/ ve svých 33 a 35 letech, ale to jsem ještě vůbec netušila, že mám trombofilní heterozygótní mutací C 677 T / hematologie/ a zvýšené NKT buňky /imunologie/. Po 3. jsem potratila před 2-lety, už jako starší, to jsem si už píchala Fraxiparin, ale zase jsem nevěděla o NKT buňkách, takže jsem nebrala kortikoid Medrol. Práve MUDr.Skopový v Pronatalu mně zjistil ty NKT buňky a trochu zvýšené protilátky x trofoblastu. To by měl vyřešit ten Medrol, který beru 3/4 roku. I u Malíčkový jsem byla, která mně shledala z imunolog. hlediska ok. A až potom mně Skopový zjistil NKT buňky. Tak teď si vyber, komu věřit 😒. Jak jsem už tady psala vajíčka mám, nejsou "tvrdá" /vzhledem k věku/, krásně reaguji na hormony, žádný problém, vložená embrya teď byla AA a AB kvality, děložní vysoká a NIC! Přesně to, co si vyjmenovala, jsem už vše absolvovala. Nám i s přítelem vždycky i trvá, než jsem těhotná 😒 Asi se k sobě vůbec nehodíme 😒 . Jak vidíš, tak jsem stále hledala příčinu a nic neponechala náhodě, to bych byla blázen. Přemýšlím ještě o jediném DNA fragmentaci spermií, AH a PISCI, to jsme nikdy neměli. Ale ty prachy, to je něco. Nenám už nic na pojišťovnu. Ale moc a moc Ti děkuji. Moc Ti přeji ať v říjnu už držíš " voňavý uzlík". Ostatně, tal jako všem holkám tady 😉 .

bruni
21. čer 2012

@skifarka tý brďo, tak to už vše chápu 😔 Máš to teda složitý. Držím pěsti, já PICSI moc věřila 😉 Ještě bych chtěla dodat, že na diskuzi o PICSI tady na koníkovi po PICSI otěhotnělo několik holek, které měly spermio ok tak jako já. Ovšem nevím, zda si nechali dělat tu fragmentaci. Jen chci říct, že to může pomoct i holkám, které mají fragmentaci v pořádku. Možná že jsem ten případ 🙂

lola22
26. čer 2012

@skifarka Tak to si teda proklepnutá fakt ze všech stran. Moc ti držím palce ať se to zlomí. Já jsem už v nás nevěřila, připadala jsem si jako naprosto ztracený případ a nakonec to dopadlo. Takže zkoušej dál, co se dá. Občas je to fakt něco mezi nebem a zemí.

papuchalk
27. čer 2012

@marmina Ahoj, děkuju! Už se moc těším na chlapisko č. 2. 🙂 Jak se máš Ty? Půjdete do IVF? A co Ondrášek? Jak se Vám daří?

bruni
29. čer 2012

ahoj holky, tak dnes mám za sebou další kontrolu a první měření srdíčka. Nemusím jezdit do porodnice, můj gynekolog si koupil ten přístroj tak je to super. Vše je ok, poloha miminka stále ideální hlavičkou dolů, čípek prý trochu už měkne. Další kontrola už za týden. Kdyby mě tak strašně nebolelo zápěstí a palec u ruky taky mi je fajn. Doufám, že to po porodu zmizí. Žáha pálí už míň a celkově mi je líp. Zajímavý je že vůbec netrpím zácpou, spíš už mám 14 dní opak. Poslíčky asi mám, jsou to 2-3x za den slabé menstruační bolesti, které trvají tak 5min nebo tak nějak, moc to zatím nesleduju, ale břicho mi nijak netvrdne. Přibrala jsem od začátku 12 kg a vypadá, že už se to moc nezmění.

kamino
29. čer 2012

Hlasim,ze jsme stále vcelku,ve středu a čtvrtek jsem byla ve Vinohradské ná pozorování,jelikož mi na poradne naměřili vyšší tlak a pan doktor si nenechal vymluvit,ze mám syndrom bílého pláště 😉 tak jsem 24 hod curala do džbánu,aby zjistili zda se nevyskytují bílkoviny,to bych šla večer na vyvolání. Naštěstí vše v pohode,prcek je trikilovy,a v pohode,ještě si ho chci v brise chvíli nechat😉 Každopádně lékaři z Vinohrad byli fain,sestřičky celkem taky,největší stres ze mě spadl,trochu už vím,co mě čeká a nemine😉
Poslici nikde,jen z toho vedra trochu otykam,ale nic tragického. Jsem zatím totálně zavřená CS 0. JSem zvedava jak dopadnu ve středu,to mám další kontrolu.
Holky,všem vám moc drzim pěstí,ať se zadari.

motley
30. čer 2012

Ahoj všem, včera jsme obdrželi výsledky spermiogramu z Pronatalu v Praze:
Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita

Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc

bruni
30. čer 2012

@motley Já ti moc neporadím, náš spermiogram jsem vůbec nezkoumala, protože nám řekli, že je v pořádku. Jediné co tam v tom tvém popisu vidím, je závěr: oligozoospermie a athnenozoospermie, což jsem viděla jako téma tady na koníkovi. Tak se zeptej v tom tématu, tam ti určitě poradí 😉

segra_bruni
30. čer 2012

@kamino ahoj mam takovy dotaz 😉 ... pokud jiz nebudes v baleni 2v1 ale 1+1 .. kdy se to dozvime? 🙂 zda je nekdo tehu ci netehu vime temer do minuty-hodiny ale s porody je to tezke ☹ nektere maminky napisi AZ po navratu z porodnice kdy si teprve zmeni svuj 42.tt ☹ 😀 ... na jakou varianu se mame nachystat u tebe? 🙂 😉

kamino
30. čer 2012

@segra_bruni Jestli budu k tomu a vzpomenu si,tak poslu Sms holkam ze soukromé diskuze,aby vám to daly vědět sem. O.k.? 😉 mám blbě tušení,ze ve stredu si me tam nechají..a určitě nebudou brát ohled ná mé protest,ze chci rodit až když se ochladí,třeba v září😉

segra_bruni
30. čer 2012

@kamino jj to berem 😉 a holkam predem dekujem! 🙂

kamino
30. čer 2012

@segra_bruni Predem nedekuj,jeste jsem nic nenapsala😉 zatim stav nezmenen😉

motley
2. črc 2012

Ahoj všem,
dnes jsem byla u svého doktora a když viděl výsledky spermiogramu, tak mi napsal doporučení do CAR. Doporučil též státní zařízení oproti soukromým klinikám, které to berou jako lukrativní výdělek a některé kroky přeskakují, tak uvidíme, zřejmě skončíme na IVF, ale ještě to brzký závěr. Zítra nás jdu objednat k Apolináři, kde jsem byla na operaci.

segra_bruni
5. črc 2012

@kamino tak uz tu mame 40.tt 🙂 jak dopadla stredecni kontrola?

kamino
5. črc 2012

@segra_bruni V pohode,byly tam studentky na PA,skvěle kočky,snad se časem nezkazí. Jsem doma a pendluju mezi sprchou,lednici s pitím a pelechem. To vedro mě začíná štvát. Jinak jsem CS 2,nic se nechystá.

segra_bruni
9. črc 2012

@kamino vedro trochu polevilo ... magicke cislo se objevilo ... 003 😉 ... tak co? manikura pedikura kadernik a kosmetik - vse navstiveno? 😀 ted se dlooooouho nikam nedostanes 😝 🙂

kamino
9. črc 2012

@segra_bruni Hele, jukni se na červencovky, dnes tam pravidelně přispívám, budeš v obraze. Od včerejška už to vypadá, že malý Bobo junior je na cestě... Nic moc....

segra_bruni
9. črc 2012

@kamino 😀 😀 😀 jsem to objevila driv nez si odepsala ... prave jsem do toho zactena! 😀 ja se nezdam 😉 ja jsem hroznej googlovac 😎 jdu to docist ...

kamino
9. črc 2012

@segra_bruni Jo, jen si počti o lidském neštěstí 🙂 Ne, zatím to jde rozdýchat, vzhledem k tomu, že to povolilo jen ve sprše, tak mi kamarádka napsala, že to asi už bude porod... bojííííím !!!!!

segra_bruni
9. črc 2012

@kamino kamaradka asi bude mit pravdu! 😉 DOPORUCUJI VSEM ZACIT CIST OD STR. 220 😉 "Cervencovky 2012 sem!" 🙂 z toho neusnete .... !!! 😝 😉 kamino zitra si zmen nick na mamino 🙂

kamino
9. črc 2012

@segra_bruni Hele,nedělej si legraci,vidím,ze ty už jsi zkušená,ale já jsem vyplasena jako sv..😉

segra_bruni
9. črc 2012

@kamino vzhledem k tomu ze ja jeden porod mela do 4h po prvnich stazich v den TP a druhy take /ten byl vyvolany/ tak jsem z tebe taky vyplasena nemysli si ... jen tu delam ramena 😉 ... neboj, zvladnes to!

kamino
9. črc 2012

@segra_bruni Nic jiného mi asi nezbývá,ono totiž asi už není cesty zpět...je mi jasný,ze to zvládnu,mimo kontrakce je to pohoda 😉😉 kdyby nebyly,tak je porod vlastně pohodová záležitost 😉😉 4 hodiny ??? Já se picnu...mě to začalo cca před 24 hodinami,ale pravidelně od 15 hod a je to pořád mezi 10 až 7 minutami...

segra_bruni
10. črc 2012

tak kamino se se mnou virtualne naposledy spojila na str. 225 a od str. 227 netrpelive vyckavame na horkou linku ...

mochenkaa
10. črc 2012

@segra_bruni Promiňte holky že sem lezu, ale mám sms od @kamino 🙂
Už je maminkou. Nakonec rodila císařem kvůli nepostupujícímu porodu a zkažené plodovce. Malý Bobo je drobeček, má 2640g a 48cm. Ona je na JIP, ale asi ne na dlouho, protože ještě dnes by měla dostat malého k sobě.

segra_bruni
10. črc 2012

@mochenkaa ja mela intuici sem zrovna nakouknout 😀 super !!! moc ji pozdravuj od nas vsech prosim 😵 jsem stastna 😵 holka jedna nase uz to ma za sebou 🙂

mochenkaa
10. črc 2012

@segra_bruni vyřídím 🙂

segra_bruni
10. črc 2012

@kamino 40.tt ... 2dny do porodu a on je z toho nakonec den porodu 😉 Bohumir 😵
.
@bruni 37.tt ... 23dni do porodu
@petula22 37.tt ... 27dni
@zuzanka26 36.tt ... 33dni
@luccy82 34.tt ... 48dni
@lola22 26.tt ... 100dni
@papuchalk 26.tt ... 105dni
.

bruni
11. črc 2012

@segra_bruni Tak to vypadá, že jsem na řadě 😉, ale u mě je to trochu nepřehledný, protože oficiální TP mám 10.8., takže jsem teprve v 36. týdnu. Jen podle posledního utz jsem o týden napřed tak to čekám dřív 🙂

@kamino Gratuluju, že vše dopadlo nakonec dobře 🙂 Hodně štěstí 😵