Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

haassinka
17. čer 2009

karamelka: problém je, že se neumím teď moc zabavit☹ jít do práce by mi asi nepomohlo, protže tam bych zase neměla klid a myslet bych na to musela stejně.... co jsi dělala ty v čekacím mezidobí?🙂 🙂

karamelka.nova
17. čer 2009

janettko, to určitě. Nevím, jak u kolegyň, ale u nás se to fakt táhlo. Pak to přišlo ráz na ráz, vše se tak rozjelo, že než jsme se nadáli, tak jsem v 7tt 🙂

janettka
17. čer 2009

karamelko já jsem to pokaždé dotáhla do 12tt....jenže to nebylo k ničemu...ale tobě přeju všechno nejnejnej... 🙂 snad najdou příčinu a budu taky šťastná těhulka 🙂

karamelka.nova
17. čer 2009

do práce by Tě snad ani nepustili. No, první týden jsem fakt ležela a chodila jen na záchod. Koukala na TV (omezeně, u 99% pořadů jsem brečela, takže vyhrávali dokumenty o vědě a technice 😀 ), četla, luštila křížovky a snažila se spát. Kdykoliv jsem zívla, hned jsem se snažila usnout. Od druhého týdne více méně funguju, krom těžkých domácích prací. Chodila jsem mezi lidi, ke kamarádkám na kafe, s kamarády na pivo (já nealko 🙄 ) a opravdu se snažit zabavit. Čekání na první testování bylo hrozné.

haassinka
17. čer 2009

janettka: hodně štěstí 😉 jednou to prostě vyjít musí!🙂 je mi líto, že máš takové zkušenosti☹

jmisa
17. čer 2009

Janettko, pokud máš zamlklé těhu v anamnéze, tak asi proběhne i genetika, na to se trochu čeká, hlavně se pak čeká dlouho na výsledky, My čekali 10 týdnů na výsledky. ☹

jmisa
17. čer 2009

Karamelko, když někdo chce jít do práce, tak mu nebrání. Neschopenku nabízí ale nepřikazují. Ono se to stejně nevyleží.

karamelka.nova
17. čer 2009

janettko, to mě ani nstraš. My ještě mimi nemáme, jsme po 1.IVF a pořád si říkám, že to musí být zázrak. Ale pořád se bojím, že se stane něco špatného. Dnes mě zrovna naštvali policajti a nechali mi odtáhnout auto 😠 Celý výlet za kolegyněmi do rpáce mě stál 1240,- a 2 body 😠 😠 😠

haassinka
17. čer 2009

karamelko: já manželovi přikázala ať mi půjčí nějaké filmy, ale zásadně komedie, abych se trochu uvolnila 😅
trochu ti závidím, že už to máš za sebou..i když ještě není všemu konec, pořád si musíš na sebe dávat pozor🙂 už vlastně víš, jestli bude mimčo 1 nebo 2? nějak jsem to přehlédla..

karamelka.nova
17. čer 2009

je jasné, že když někdo chce jít do práce, tak jde, ale nedoporučují to.

jmisa
17. čer 2009

Haasinko, já lítala s psicí po lese 😀 Domluvila jsem se hned na druhý den s kámoškou, co má pesany dva a už jsem to metelila.
Ale u prvního transferu jsem spíš polehávala asi dva dny, u druhého dne transferu a u třetího asi půlhodinu v Pronatalu. A ono to vyšlo.

janettka
17. čer 2009

karamelko na to nemysli.Já děti mám s 1.manželem, dneska už jsou velké a proto mě ta 1.zamlklinka dost srazila na kolena,nedokázala jsem se s tím vyrovnat...když jsem otěhotněla po 2.tak jsem to tak nějak čekala,nevím proč....a asi bych to i vzdala nebýt mého manžela a sestry a vůbec toho pocitu,že s milovaným člověkem s kterým vychováváme jeho i moje děti by jsme měli mít i svoje společné jako pokračování toho hezkého co mezi náma je.Možná to mladší maminky nepochopí,ale ta touha je stejná jako by nám bylo 20. 🙂

karamelka.nova
17. čer 2009

zatím se drží oba 😅 , i když dr. říkala, že se ještě můžou zredukovat. A je pravda, že rizika jsou pořád. A opravdu na sebe dávat pozor. Není to na dlouhé pochodování po obchodech, natož tahání nákupů. Nejvíc v tomhle trpí naše psisko se svými 42 kily. Vždycky se rád šel pomazlit na klín a teď má útrum ...

karamelka.nova
17. čer 2009

janettko, myslím si, že to pochopit jde. Mně je sice 27 (dnes!!! 🙂 ) a už se 3 roky snažíme a netoužíme po ničem jiném. Je to opravdu silnější než cokoli jiného. Budu Ti moc držet palce

janettka
17. čer 2009

karamelko a brala by jsi dvojčátka?

haassinka
17. čer 2009

jmisa: ono to asi záleží od toho čeho se bojíš a c jsi ochotná dělat🙂 já teda dnes byla na nákupu, protože jsem měla strašnou chu´t si něco uvařit a neměla jsem potřebné věci..ale neměla jsem z toho potom moc dobrý pocit, zvlášť když ta taška nebyla zrovna nejlehčí...ale jela jsem autem aspoň:D

karamelko, to je super🙂 a kdyby si to náhodou jeden rozmyslel, tak pořád druhý zůstává, to ženy co si nechají dát jn jedno embryjko to mají buď anebo🙂
a jak to snáší, když ho odmítáš?:D co máte za rasu?

janettka
17. čer 2009

teda špatně jsem to napsala....spíš jestli jsi připravená i na to že budou dvě....já vím, že holky i řeší na začátku jestli vložit jedno nebo dvě...a pak později jsou nadšené když vyjdou dvě... 😀

janettka
17. čer 2009

hasinko já myslím,že i při běžném těhu musíš dělat věci které by se podle "nejnovějších studií" asi neměli.A hodně tu čtu, že čím se holky víc stresovali a hlídali tak to nevyšlo...já myslím že psychika je někdy pěkný prevít a udělá větší paseku než jeden nákup....

haassinka
17. čer 2009

karamelko: všechno nejlepší k narozeninám!!!!!! 😵

já se přiznám, že je mi teprve 22, ale myslím, že ta touha může být v každém věku úplně stejná...jen v těch 60 a více už pro to nemám moc pochopení 😒

jmisa
17. čer 2009

Haasi, jak Slámová, tak Lazarovská nám pro trasnferu říkaly, že v ležení to není, naopak to ani nedoporučují, že doporučují procházky a hlavně psychickou pohodu. Ale k tomu si časem musí dojít každá sama 😉

Jak jsem psala - neskákala jsem, netahala těžké věci, ale to je asi tak vše.

haassinka
17. čer 2009

janettka: psychika je určitě moc důležitá 😉 ale bohužel ne všechny to dokážeme správně "ohlídat"....řeči typu: nemysli na to, mi jdou na nervy🙂

jinak k těm dvojčatům - pokud ještě nemáte žádné dítě, tak při IVF považuju dvojčátka za ideální (v případě, že chcete mít 2 děti)...protože nemusíte v budoucnu už podstupovat znovu léčbu a to všechno s tím spojené....ale těch nevýhod je tu bohužel taky dost 😀 předčasný porod, finanční stránka, větší starosti....

janettka
17. čer 2009

jmiško já jdu taky k nějaké dr,ale nevím ke které...jsem z toho trochu nejistá protože jsem zvyklá na chlapy...

haassinka
17. čer 2009

miso: doufám, že k tomu nebudu muset dojít, více pokusy☹ na procházky taky vyrazím, už domlouvám i kafíčko s kamarádkama...toho se nebojím, mám sedět doma, nebo v kavárně?🙂 ale na druhou stranu pokud se člověk lépe cítí doma, tak je lepší nic "neriskovat", aby si to potom nevyčítal, že to jinak mohlo vyjít

jmisa
17. čer 2009

Janett, já mám taky svého gyndr. chlapa, ale v Pronatalu jsem většinou narazila na ženskou, ale všechny tři jsou fajn.

haassinka
17. čer 2009

potkali jste tam vůbec nějakého chlapa? 😅 já teda ne

jmisa
17. čer 2009

Haasinko, já Kulta při vydávání protokolu na 2.IVF. A pak Mardešiče při prvním OPU.
Jinak nejčastěji jsem narazila asi na Lazarovskou.

karamelka.nova
17. čer 2009

haassinko, děkuji za přání. Já budu za dvojčata moc šťastná. Uvidíme, jak to s nimi půjde a nebránila bych se ani případného rozmrazení dalších. Za pár. let.
Máme bernského salašníka a on z toho nemazlení se byl rozmrzelý, ale už jsme si našli svůj režim, jak vzájemné potřeby uspokojit 🙂 Ráno si vleze za mnou do postele místo manži, položí si hlavu na moji ruku a chrníme, dokud se nám nechce vstávat

haassinka
17. čer 2009

holky hezký zbytek dne! já se mažu navečeřet a očekávat návrat manžela🙂)

karamelka.nova
17. čer 2009

taky přeji pěkný zbytek dne, já jdu s manžou oslavovat. Sice jen u nealka piva, ale přece 😉

svetruska
18. čer 2009

Ahojky holky, tak se ted docitam ze po umelem davaji neschopenku jo? to jsm vubec nevedela ...
a co delate za praci ?ja jsem v kancelari takze bych ji treba nemusela potrebovat jen tezko rict, co bych udelala furt bych asi myslela na "to" a kolega strasne krici to by me asi stresovalo (uz ted silim) tak bych ji asi taky nakonec uvitala ...
co , brali jste si ji vsechny?