Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kata79
21. dub 2010

ankava: jim se to rekne, presne tak! Normalne zavolej na recepci, ze mas problem a potrebujes mluvit s doktorem a oni te prepoji (takhle jsem volala pri svem prvnim spineni 8. den po ET a normalne si me pozvali na kontrolu), Ja jsem podle MS 6+6, na kontrolu jdu zitra....ja uz jsem to nechala byt, nespinila jsem ty 2 dny nijak dramaticky, tak doufam, ze jsem nic nezanedbala, ale spis jsem polehavala, tak snad je to OK...

ankava
21. dub 2010

kata, vždyť já vím, že jdeš zítra, já jen teď jsem ze sebe tak vyplašená, že mi to úplně vypadlo.
Myslíš, že už uvidí srdíčko? Když jsi 6+6 to je tak na hraně, že už by to mohlo být vidět, ale není to úplně jisté. tak držím pěstičky.
Kata, chodíš do Prahy?

kata79
21. dub 2010

ankava: ja ziju v domeni, ze srdicko muze byt videt uz 24. den od oplodnění, a ja budu zitra 37. den po OPU a budu zacinat osmy tyden, takze si myslim, ze by byt videt melo, jestli ne, tak me to urcite rozhodi, znam se 🙂
jojo, do Prahy chodim
drz se!

ankava
21. dub 2010

kata, srdíčko je na UTZ vidět asi od konce 6. týdne, ale může to být i později. Ty vlastně máš dneska konec7. týdne, takže už tam určitě bude. Já chtěla ten týden počítat do desíti 🙂 tak se mi zdálo, že jsi tepve v půlce sedmého 🙂

dovolala jsem se do CARu, doktorka mi řekla, že dneska špiní nebo krvácí třetina těhotných, hlavně ať se neplaším,ale že i kdyby to bylo blbě, tak tomu v téhle době stejně nemůžeme nijak pomoct. že je to hra buď a nebo. Tak se utěšuju, že když v pondělí bylo mimi tak jak mělo být, tak je to snad v poho. A že nemá cenu tam chodit dneska, že by po dvou dnech po UTZ stejně nic nepoznali.
Ale přeobjednala mě na kontrolu už na podělí.
tak alespoň to.

kata79
21. dub 2010

ankava: ja takz verim, ze to spineni je normalni, je se proste nesmi rozjet...tak snad budes v pohode a prestane to! Urcite too bude dobre, kdyz jsi mela chvilku predtim dobry utz. A je super, ze te zkontrolujou zase po tydnu.... Ja uz jsem uplne zblbla a porad sleduju, jestli taky nespinim....a moc doufam, ze bude zitra vse OK a srdce tam bude, no odvezou me, jestli ne!Nejak nejsem na spatny zpravy psychicky pripravena

sedmitecka
21. dub 2010

ankava, kata, bude to v pořádku, věřím tomu...je fakt, že dneska špiní skoro každá čerstvá těhule, podle toho, co tady čtu ☹ , ale nic to většinou neznamená, žádný stresíky ju? 🙂

ankava, tak se v pronatalu možná v pondělí potkáme, taky tam máme namířeno 😀

karmenina
21. dub 2010

Holky nemáte někdo zkušenost s Ovitrele? Zítra mám IUI. Včera jsem si píchla Ovitrele na spuštění ovulace. Jen tak pro zajímavost jsem si udělala ovulační test a je bílej. Já tomu nerozumím.. ☹
Mám z toho nerva.

barce
22. dub 2010

karmenino podle me se spousti ovulace do 48h po injekci. ja tam byla na IUI vcera 😉 . boli me ale tentokrat bricho snad vic nez po OPU. asi po ty stimulce, ale divny.... na IVF se stimuluje daleko vic 😒 .

barce
22. dub 2010

holky byla jste nektera u mudr. stevikove??

boruvkova
22. dub 2010

Ahoj barce,

jj, ja jsem byla u Stevikova asi 3x. A byla to pro me nejpozitivnejsi zkusenost za celou dobu, co do Pronatalu chodime 🙂

ankava
22. dub 2010

Ahoj všem,
a díky za povzbuzení 🙂

karmelino, barce, zlomte vaz 🙂 🙂 🙂

já byla teď u Štěvíkové na tom UTZ a byla úplně skvělá, hlavně po té lidské stránce.

Jinak už nešpiním, tak snad je to dobré. Včera mě zase tak pálila žáha, že jsem myslela, že se zblázním a dneska je mi od rána tak nějak divně od žaludku, ne na zvracení, ale prostě blbě. že by to byly ty těhotenský nevolnosti???
určitě mi věříte, že bych je fakt ráda měla.

barce
22. dub 2010

ja sem zatizena proste na slamovou 😉 , ta je vyborna. u stevikove sem moc pozitivni zazitek nemela, delala mne IUI a trapila me tam asi 10min, nemohla se mi tam vubec dostat, pry ze mam zuzenou branku. bylo to pekne neprijemny ☹ . ale asi to nebylo doktorkou,je to prece rutinni zakrok, byla sem na nem uz 3x a uplne v pohode, nikdy zadny problem, za minutu sem byla venku. pry se to nekdy stava, ze se to tam zuzi 😒 . kez by to aspon k necemu bylo 😉 . zatim me jen boli bricho 😒 .

ankava
22. dub 2010

jojo, barce... Slámová je klidná, zkušená, řekla bych vnímavá, já jí zažila jednou na UTZ po potratu a teď mi dělala ET.
A snad dobře

l26
22. dub 2010

ahoj,také jsem chodila do Pronatalu do Prahy
Karmen: to je dobře,že máš ovu test bílý,vždyť k čemu by bylo IUI,kdybys měla ovu dřív než před zákrokem,neboj,to bude OK 😉 se dr.Slámovou mám taky dobré zkušenosti,je milá,příjemná a důsledná

barce
22. dub 2010

ahoj I26, a zadarilo se diky pronatalu 😉 ?
ankava, urcite dobre 😎 !

l26
22. dub 2010

nene,díky pronatalu ne 😒
podstoupila jsem tam 4x IUI,1xIVF+ISCI,ale ani to nedopadlo,to byl poslední pokus v září,pak jsme museli nechat pauzu s tím,že na KET půjdeme v lednu a v prosinci jsem otěhotněla a měli jsme krásný vánoční dárek 🙂

l26
22. dub 2010

bylo to nečekané překvapení,že se najednou zadařilo přirozeně

barce
22. dub 2010

ja zacinam mit kolem sebe pomerne dost kamaradek co otehotnely prirozene po 2-3IVf prirozene. ja zacinam pomalu verit na to, ze se to proste drive nebo pozdeji bud podari nebo ne at delas co delas. pokud teda nemas nejaky zasadni problem, ktery ti musi doktori vyresit. nam treba zadny problem nenasli a uz mam taky po 2IVF a 4 IUI a nic ☹ . teda to 4.IUI jeste samo nevime 😎 !!!!!! takovy prekvapko je fakt super!

karmenina
22. dub 2010

Barce naprosto s tebou souhlasím. Břicho mě bolí ukrutně. Podezřívala jsem pana doktora Vobořila, že mi tam pěstuje mimozemšťany 😀
IUI mám za sebou, vyfasovala jsem utrogestan a teď jen to čekání. Kolik jsi měla barce folíků?

l26
22. dub 2010

holky,já bych věřila fakt tomu,co mi říkali celou dobu,že je to psychikou
každopádně všem,co jste po IUI nebo IVF a čekáte na výsledek,tak držím palce a ať tam jsou na testíku krásné //

barce
22. dub 2010

karmenino ja ani presne nevim 🙂 . na utz mi rikala slamova, ze pry cca 5, ale velky a jasny sou 2. a cim si stimulovala? ja fakt mam pocit , ze me to bricho bolelo vic nez po OPU. ted odpo uz teda nastesti lepsi. a jak ti to probehlo? vse v klidu? ja fakt nechapu co to tam vcera u me probehlo 😒 . brala si napomoc jeste i vnejsi UTZ se setrou, aby videla kam mi to strka a nechala si podavat nejaky divny nastroje od sestry, brrrrr, radsi nebudu strasit holky co to ceka 😎 a sou rozhodne horsi veci, jen me to zaskocilo . i u me tohle byla fakt vyjimka, jak rikam, 3x IUI uplne v poho.
ja na tu psychiku moc neverim. za tu dobu sem mela obdobi kdy sem byla samozrejme vypsychla, ale pak zas mesice, kdy sem byla celkem v pohode a nejak sem to neresila..... ale buh vi....

trpytkaa
22. dub 2010

Ahojky holky,

kata: tak jak dopadla kontrola? Držim palce!

karmenina
22. dub 2010

barce stimulovala jsem Menopurem. Mám už třetí IUI. Ale folíku tentokrát nejvíc. Dnes to proběhlo úplně v klidu. BYla jsem hotová tak za minutu. Vůbec nic jsem necítila. Ale to břicho!!! Myslela jsem si, že to teď večer bude už lepší, ale zatím není.
Snad zítra. TAk kdy budem testovat?

kata79
23. dub 2010

Ahojky holciny,
vsechnyy zdravím. Tak jsem vcera videla bouchajici srdicko 🙂 🙂 🙂 , mame 7,1mm a odpovidame 6+4 (tedy dnes uz 6+5), podle MS jsem mela byt 7+0, ale pry je to uplne v poradku....tak snad to bude i nadale. V pronatalu se se mnou uz rozloucili a neschopenku mi prevedli k me gynekolozce, takze tim jsme pro ne skoncili. A ja jen doufam, ze budeme nadale prosperovat, dle doktorky je nejkritictejsi obdobi do 10. tydne a pak uz je skoro vyhrano...tak uvidime 🙂, je to jeste dlouha cesta . Pro ted jsem moc rada, tak snad me zase brzo nevydesi nejake spineni....drzim moc palce vam vsem!

l26
23. dub 2010

ahoj Kati,Moc gratuluji k dobrému výsledku a k srdíčku 🙂
Hlavně se šetři,neboj,týdny utečou jak nic,mě příjde,že nedávno jsem byla v 5.týdnu a najednou jsem ve 24.tt,letí to,ani nevíš jak,hlavně se nestresuj a opatruj se 😉

l26
23. dub 2010

a to,že dle utz je to 6+4 a podle ms by to mělo být 7+0,tak z toho si vůbec nic nedělej,u mě to bylo to samé,lišilo se to o týden a pak na dalším utz to prcek vše dohnal,nic není přesné,důležité je srdíčko 🙂

ankava
23. dub 2010

kata., moc gratuluju ke srdíčku, prospívejte, opatrujte se a ať je na tebe tvoje gynekoložka moc hodná.
a je ti špatně nebo všchno úplně v poho?

Já jdu v pondělí, podle MS bych měla být 6+1 a podle minulého UTZ 6+4, takže teoretická naděje, že by srdíčko mohlo být, ale mám moc velký strach,

I26, tobě přeju ať ti to utíká stejně rychle jako dosud a hlavně pohodově 🙂

trpytkaa
23. dub 2010

KATA: tak to je super...velká gratulace....já včera usnula už kolem 18hod měla jsem migrénu jako blázen, no děs!

kata79
23. dub 2010

Ahojky holky, diky vsem moc 🙂 , pridala jsem konecne taky nejakou tu vizualizaci do alba.

I26: kez by to rychle utikalo...zatim se to vlece, ale jsem rada, ze uz jsem to dovlekla k srdicku, snad bude bit i nadale!
ankav: mne je dobre, jenom jsem desne unavena a mam obcas trochu nevolnost, ale za tu jsem vzdycky rada, to je dobry znameni 🙂 , je mi jasny, ze se bojis, ale urcite to dobre dopadne, melas krasny hcg, gestacni vacek, vse je na nejlepsi ceste!
trpytkaa: to je des ta migrena, snad uz je to dneska dobry, pomaha ti na to neco?

trpytkaa
23. dub 2010

Kata: to je krásnej bobíšek....moc gratuluji 😉

Byla jsem u doktora a prý si můžu vzít paralen, ale jen pokud to bude akutní....tak jsem ráda....jo ještě jsme koukli na
mimíska a musela jsem se smát! Ftěla jsem foto, ale dělal tam kotrmelce...tak říkala, že je krásně velký 5cm a ukazovala
mi ruce, nohy, žaludek, mozek....holky byla jsem úplně mimo!
Je to krásný pocit dnes jsem dle menzes 10+3 a podle ultrazvuku jsme vetší 11+1 😉 říkala, že mi udělala takovej
screening, ale na ten jdu až 4.5.2010 tak jsem ráda, že je vše o.k.