Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ando
19. dub 2010

Dobré ráno 🙂 ,
karmenino bohuzel ne, zatím nás testujou ze všech stran.
Holčiny potřebovala bych pomoct, nevíte prosím jaká je adresa té Pronatalské genetiky? Jsem v práci a papíry jsem nechala doma a dnes jdu rovnou po práci na vyšetření, tak hledám, jak se tam dostanu a vlastně ani nevím kam 😖

kata79
19. dub 2010

Ahoj ando, vygooglovala jsem ti to a mela by to byt Pekárkova 14, Praha Modřany...taky by si to mohli dát na své stránky....

kata79
19. dub 2010

ando, jeste link s kontakty:

http://www.uhkt.cz/nrl/db/dna_lab_detail?dlid=66

tak at ta genetika dobre dopadne 🙂

ando
19. dub 2010

Kato, moc děkuju.
Taky jsem se to snažila googlit, ale asi nějak špatně.....
Počítám, že budu ok 🙂,překvapilo by mě moc kdyby ne, ale člověk boužel nikdy neví. Manžel když přišel s výsledky a spadl mi kámen ze srdce (u něj velká pravděpodobnost že má azzospermii díky genetické poruše), tak jsem mu s ledovým klidem pověděla, že jsem ráda, že jsem si vzala lidskou bytost a ne něco jiného 😀 ......

kata79
19. dub 2010

Není zač 🙂 , určitě budeš OK, perfektní genetický materiál 😉

ando
19. dub 2010

a co ty? jak u Tebe, je všechno v pořádku?? jestli si to dobře pamatuju,byla jsi u doktorky?

ando
19. dub 2010

no mohli by mě klonovat 😀

kata79
19. dub 2010

ando: kecko!
no se mnou je to vselijaky..pred tydnem me ma obvodni genekolozka vydesila, ze bud cekam dvojcata, nebo se druhe embryo odlucuje, ted v patek (tyden na to) tam kazdopadne uz bylo "jen" jedno....v sobotu jsem ale zacala spinit, trochu i v nedeli, v Pronatalu na hot line rekli lezet, nestresovat se a v pripade masivniho krvaceni na pohotovost (k tomu nastesti nedoslo, musim zaklepat)...dneska zatim nespinim, tak snad to nic nebude....snazim se byt v klidu....na UTZ po Pronatalu mam jit ted ve ctvrtek, strasne doufam, ze vse bude v poradku a embryu bude bit srdicko

ankava
19. dub 2010

Ahoj holky,

tak dneska odpoledne mě čeká UTZ a doufám, že se ukáže obrázek takový jaký má být.
Ale strašně se bojím, aby to zase nedopadlo zamlklým těhu... tak se strašně bojím, že mi z toho ráno bylo tak špatně, že jsem málem vrhla... Kéž by to byly počínající těhotenské nevolnosti.
Dneska bych měla být 5+1.

kata, hodně štěstí na čtvrtek, aby bylo srdíčko... v kolikátém týdnu budeš???

kata79
19. dub 2010

ankava: drzim moc palce, abys mela krasny obrazek s gestacnim vackem 🙂 !!!Urcite bude vsechno v poradku, zkus se nestresovat 🙂 , nebo aspon stresovat co nejmene...

ja bych ve ctvrtek mela byt 7+0, ale taky jsem cela vyplasena ted kvuli tomu spineni a bojim se, ze je neco spatne...ale nesmim strasit snat to bude OK, proste musi tecka 🙂

ando
19. dub 2010

Kato, držím moc všechny palce co mám... určitě to klapne a pomalými krůčky doputuješ ke kočárku 😵 ... v ten čtvrtek už by mělo být vidět srdíčko nebo je ještě brzo?

Ahoj Ankavo.... jééé neboj, stejně to neovlivníš. Tak se zkus těšit na dobré zprávy a že tu bublinku(ky) uvidíš 😉 ....

Teda těším se na vaše povídání jak probíhá těhotenství a na co se my všichni můžeme těšit.

kata79
19. dub 2010

ando: dekuju moc za podporu, ja myslim, ze srdicko by uz videt byt melo (tusim, ze se objevuje uz v na konci sesteho tydne, tedy 5+neco), tak snad bude, chci tomu moc verit.

Tak dneska hlavne aby ankava mela pekny gestacni vacek (resp. spis 2 🙂 ) a Tve snazeni s perfektnim genetickym materialem aby se tez ubiralo spravnym smerem 🙂

P.S omlouvam se za tu svou "snat" hrubku, mastim to tu teda neuveritelne....vypadam, jak negramot 🙂

ankava
19. dub 2010

holky, já jsem tak šťastná.... 🙂 🙂 čekám miminko..... jsem 5+1, ale mimi je 5+4, to přesně odpovídá ET. Miminko je jenom jedno, ale jsem za to moc ráda 🙂 🙂
Doktorka byla super... nakonec řekla ... a za dobrou zprávu musíte zaplatit... tak 30 Kč na recepci 🙂
další kontrola za 14 dní, takže dnešní euforie mi vydrží tak dva dny a pak zase nervíky, jestli bude srdíčko. Však to znáte. Ale zase je to pro mě další malé vítěztví, protože minule byl gestační váček 4,5 mm a dál už nic a teď už máme 15,8mm.
mrkněte na fotečku.
Krev mi nebrali, takže mě ušetřili nervů, ale když má mimi, tolik kolik má mít, tak musí být v pohodě.

dneska bez čekání, byl tam absolutní klid a měla jsem doktrorku Štěvíkovou a byla moc milá 🙂

m.aa.b
19. dub 2010

Cholky jen nakukuji - nějak to na mě teď sedá a trochu depkuji 😔 😔 😔

Ank - veliká gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ještě Katy aby bylo vše ok 😉

zatím se tu mějte a přeji krásné a prosluněné dny 😉 🙂

kata79
19. dub 2010

ankava: tak toi je skvela zprava, to neni gestacni vacek ale primo vak 🙂 🙂 🙂 ! Jeden drobecek je vice nez skvela zprava (2 už jsou přeci jenom spojeny s vetsim rizikem...). Moc gratuluju!!!! Tak ted at ty 2 tydny rychle utecou...(jsou neskutecne nekonecne....) Mam z tebe radost!

Maab: Nesmutni, brzo se zadari!!!! Hlavne nepodlehej depkam! Slunicko ted udela s hormony divy, uvidis 🙂

ankava
19. dub 2010

holky, díky moc, snad to půjde takhle skvěle dál a tentokrát se ke mě štěstí neotočí 🙂

m.aa.b jen si klidně zasmutni, ale pak zase buď veselá jo, abys měla na příště pořádně síly 🙂 🙂 , hlavně té, co je v hlavičce 🙂

kata, moc držím palce na čtvrtek, uvidíš, že to bude v poho 🙂 🙂

atlaselka
19. dub 2010

ahojky dlouho jsem tu nebyla,spíš jen tak nakukuju co nového a jestli se daří
a koukám že jo,tak gratuluju těhulkám.Ankava to je krása,tak přeju at to pokračuje tak jak má,hodně štěstíčka všem
Maab je mi to líto ☹
Mě konečně v pátek volala dr.že to mám schválený,zítra to jedu zaplatit,ona to pošle do Prahy a obratem přijdou léky,teda snad hned,já nevím proč to u mě vždycky tak dlouho trvá a budu moci začít stimulovat.MS čekám koncem dubna a začátkem května,tak to snad stihnu,bude to tak tak,ale byla bych ráda

sedmitecka
19. dub 2010

ankava, tak to je nádhera 🙂 mooooooooc gratuluju a neboj, vše bude jak má být 😉

simnan
20. dub 2010

ahoj holky přeji všem pěkný den, Karmenino, já byla včera s manželem v Pronatalu pro léky a začla jsem stimulovat, v úterý mám dorazit na kontrolu.... jak už jsem psala je to moje 4. IVF, tak doufám, že to klapne.
Ještě jsem chtěla poprosit o radu. Myslíte, že při stimulaci můžu normálně sportovat?

kata79
20. dub 2010

ahoj simnan, myslim, ze sport mozny pri stimulaci je, nicmene bude asi tez zaviset na tom, ja ti bude, kazda zena ji snasi jinak ( ja byla strasne unavena a trochu me bolelo bricho, takze jsem se z prace dovlekla vzdy rovnou do postele), ale nekomu je dobre a normalne sportuje, over si to s lekarem a budes mit jistotu 🙂 . Moc preju aby bylo dobre a folikuly zdarne rostly 🙂

tulik1
20. dub 2010

ahoj holky, tak ja uz jsem objednana na pristi stredu na tu hysteroskopii, tak snad to bude ok a pak hura do dalsiho boje, stimulovat bychom meli zacit okolo 18.5., tak to uz utece jako voda 🙂.
ankava: oooooobr gratulace, pekne si hlad brisko a uzivej si ten pocit, doufam, ze te s holkama budeme brzy nasledovat 😉
simnan: zalezi na tom jako sportovat, ja jsem tedy osobne pri stimulce nesportovala, pouze jsem jezdila na kole a mela pohodu, zadny namahavy sport, ale zalezi na tom, jak se budes citit, me dost bolelo bricho a vzdy jsem ho mela jak ve ctvrtem mesici, takze jsem radeji zvolnila tempo ... 😉

simnan
20. dub 2010

kato, moc děkuji za radu i za podporu 🙂 , tak jsem z toho trochu unavená a navíc se mi uděl pěkný opar na bradě, tak jsem z toho trochu nervózní. Mám problémy s imunitou a tak doufám,že to není příznak zase nějakých špatných hodnot. ☹ Koukala do tvého profilu a vyděla jsem pozitivní GT, moc Ti blahopřeji 🙂 🙂 . Musíš být hrozně šťasná.

simnan
20. dub 2010

tulik: jezdím závodně na kole, tak by jsem ráda pokračovala aspoň v trénování..... ale manžel mi to nechce dovolit 😎 . Je to náš 4. pokus již hrazený a tak nechce aby jsem to pokoušela.

kata79
20. dub 2010

simnam: dekuju, stastna jsem, ale zatim jen tak opatrne a bojim se cokoliv zakriknout....co se toho sportu tyce, urcite se nijak neprepinej a poslouchej telo, myslim, ze budes sama citit, co je mozne a co ne, telo bude potrebovat silu, tak ho trochu setri 🙂

karmenina
20. dub 2010

simnam moc a moc držím palce. Je jaro a věřím že to klapne. Ke komu chodíš na konzultace?
Já mám dnes 9.DC a byla jsem na ultrazvuku. K mému překvapení se mi urodilo 5 vajíček. Při poslední stimulce na IUI jsem měla 3, z toho se 2 oplodnily. Bohužel to vydrželo jen do 7. týdne. Pan doktor se bojí, aby z toho nebyla trojčata. Ale tak optimisticky to nevidím 😀
Ale šance je snad velká. Snad. Moc si to přeju. TAk ve čtvrtek mi držte palce. 🙂

sedmitecka
20. dub 2010

karmenina, ve čtvrtek držím všechno co mám 😉

karmenina
20. dub 2010

Tak to je tutovka. Potom to musí klapnout. 😉

ankava
21. dub 2010

karmelina, hodně štěstí, ať to klapne 🙂

simnan, sportování určitě nevadí, ale já asi 3 dny před OPU měla tak nafouklé břicho a bolely mě vaječníky, že jsem sotva chodila.

Jinak moje euforie je tatam, včera jsem začala malilinko špinit, pak se to zastavilo, a dneska ráno zase maličko, vlastně to ze mě ani neteče, bylo to jen když jsem se ráno utřela....
ale mám strašnej strach, že se něco děje. Pokud to do zítra nepřestane, tak se vypravím do CARu, no možná to udělám tak jako tak. ach jo.

kata79
21. dub 2010

ankava: snad to bude dobry, jestli ne, tak se jim tam vnut na prohlidku! Ja spinila o vikendu (v sobotu a v nedeli), volala jsem na hotline a bylo mi receno, ze by to melo byt ok, dokud to neni masivni krvaceni (to pak rikali ihned jet na pohotovost)...a v pondeli uz nic, tak jsem nakonec nikam nesla, ale jsem ted taky jako na trni, co ukaze UTZ...jsou to nervy, rozumim, drz se!

ankava
21. dub 2010

kata a ty jsi teĎ jak dlouho těhu?? já to četla, jak jsi to psala minule, že ti řekli, dokud není krev, tak klid. Ale jim se to řekne, co?
já tam asi zavolám, normálně do recepce a oni mě na někoho přepojí???
A kdy jdeš na kontrolu?