Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
30. pro 2007

Lenk, tak dvojčata můžou být i přirozenou cestou, tak proč ne po IUI. A měla jsi nějakou stimulaci nebo to bylo nativ?

klaruska1
30. pro 2007

lenk, jmisa má pravdu, takž klidně dvojčátka mít můžeš a neboj zvládly to i jiné před tebou, tak proč bys to nezvládla ty.My je máme dokonce jako předpoklad v rodině, navíc ještě když to je podpořené hormonkáma- no 3.1. uvidiím kolik mimi mám v sobě.Takže hlavu vzhůru 😀

jmisa
30. pro 2007

Já bych dvojičky klidně brala, sice by to byl zprvu záhul, ale vůbec by mi to nevadilo 🙂

klaruska1
30. pro 2007

jmisa, to je jasný, že by to bylo větší nápor než jedno,ale když se už o to mimi smažíme, tak by byla aspoň dvojnásobná radost- my s manžílkem bychom je klidně brali-kámoška má dokonce trojčátka a taky to zvládá ( má na půl dne pomocnou pečovatelku ), takže se dá zvládnu skoro vše 😉

jmisa
30. pro 2007

Holky, když máte tu neschopenku z Pronatalu, máte nějaký vycházky?

klaruska1
30. pro 2007

jmisa, já mám neschponku od ET, ale většinou jí už dávají v den odběru vajíček,ale mě to vyšlo na sobotu a protože dělám v kanceláři, kde se nepracuje o víkendech, tak jsem to měla od pondělí.Co se týká vycházek, tak ty mám neomezeně a myslím si, že to tak dávají všem co jdou na IVF a těm co jsou na rizikovém těhu.Ani jsem jim o vychážky nemusela říkat, napsali mi to sami hned.

jmisa
30. pro 2007

Klarus, tak to je fajn, jak tu občas holky píšou, tak jim někdy gyndař dělá problémy s vycházkama. Na druhou stranu, když má někdo třeba neschopenku, protože blinká, tak je pěkně debilní, když zrovna problinká dobu vycházek 😕 Takhle se jdeš projít, kdy se na to cítíš.
Já vždy bojuju s praktickým, když jsem jednou za x let nemocná, protože máme pséku a prostě musím s ní jít aspoň jednou za den ven, zbytek obstarává manžel. Pokaždý si to musím u něj vyhádat.

klaruska1
30. pro 2007

jmisa je pravda, že většinou blbnou obvoďáci,ale tady si myslím, že nám problémy dělat nebudou a u těhu to prostě naordinovat nejde,každé z nás je špatně jinak a potřebuje si vyřizovat věci a hlavně těhu není nemoc, takže by se to podle toho taky mělo brát.

klaruska1
31. pro 2007

Takže do Nového roku přeju všem těhulkám, čekatelkám i snažilkám hodně zdraví, které je důležité,hodně lásky, které není nikdy dost, hodně štěstí, které je potřeba a nakonec něco malého,ale velmi důležité ( // ) a šťastný vstup do Nového roku.

jmisa
31. pro 2007

Ahojky, nevím, jestli sem ještě vlezu a tak předem přeju všem veleúspěšný rok 2008 a vykročte PRAVOU 🙂

dckami
31. pro 2007

ahoj kočky, já jsem stále v práci, ale půjdeme po 12 hodině domů . Maža s malou mě vyzvednou a půjdeme na oběd a potom na nákup- to zase bude lidí, ale co se dá dělat.

Doma se k pc asi nedostanu, manža stříhá video, takže holky
Všem přeji šťastný nový rok 2008, maminkám co nejhodnější dětičky, těhulkám pohodové těhulkování a snadný porod a nám snažilkám, aby ten nový rok byl plodný, tedy úspěšný. 🙂 😀 😵

chiwule
1. led 2008

ahoj babušky, všem přeji příjemný a pohodový start do nového roku, ať se nám splní naše nejtajnější přání 😉 😎

jmisa
1. led 2008

Hezký vstup do roku 2008, já vstupuju s mrchou, doufám, že nebude značit, jak na Nový rok, tak.....

oskarka
1. led 2008

Krásné novoroční odpoledne všem. Přeji Vám příjemný, pohodový, šťastnými událostmi, zdravím, zážitky naplněný a hlavně miminkem/miminky obdařený rok. Vaše oskarka Alena

dckami
1. led 2008

zdravím vás v Novém roce 😵
My měli krásného a veselého silvestra, děti vydrželi do 1 hodiny do rána, my jsme šli spát asi po 2 hodině, prima oslava. Byli jsem u nás doma, hráli jsem hru Activity, povídali si a najednou byla půlnoc...
Dneska jsem byli u babí na obědě, rodinka se dívá na pohádku a jsem se šla podívat za vámi. Zítra musím do práce, moc se mi nechce, ale co mám dělat. 😖 Nejhorší bude to vstávání, Elí jde do školky, to jsem na i zvědavá.

Tak ještě jednou šťastný nový rok 🙂

hacina
2. led 2008

Ahojky holky v novém roce🙂 Dnes jsem byla (doufám) naposledy v Pronatalu, už je pro lístek na peníze, byl tam klídek, asi se to všechno rozjede až zítra. Holky všem držím moc palečky at to v tom novém roce všem snažilkám vyjde co nejdříve. Tfuj tfuj. Určo budu furt nakukovat 🙂

klaruska1
2. led 2008

haci tak to je super, v kolikátém týdnu Tě předávají tvému gynekologovi?My jedeme zítra, tak mě ani nestraš, že tam budou davy lidí 😀 ale to neva, já to vydržím a hlavně bych si přála to mít za sebou a vědět, že je vše OK.Tobě budu držet pěsti, ať se Ti daří a ty i mimi jste v pořádku 😉

hacina
2. led 2008

dneska je to za tres na koníkovi, taky se Vám holky tak dlouho načítají nové stránky ? Klaruško, mě v podstatě chtěli předat už v 6 týdnu, kdy byla zjištěna srdeční ozva, což bylo už 5.12., ale já měla domluveného svého Dr. až do ledna, takže jsme se domluvili, že si mě nechají v péči ještě do dneška právě. Ráno jsem byla už u svého Dr., a klepu an co jde, vše je ok, srdíčko bije jako zvon🙂 příští týden nebo tak za 10 dní jdu už na první genetickej sreening v 1.trimestru, takže jsem an to zvědavá a jsou to zase nervy aby vše bylo ok. Klaruško moc držím palce na zítra , ale určo bude vše ok🙂)) at se dneska vyspíš (já před 1. UZ nemohla vůbec spát🙂 )

klaruska1
2. led 2008

haci, moc díky, snad usnu a zítra ráno to dobře dopadne, musím říct, že mám ,, pěkně staženej zadek,, ale to je asi normální, no tak hlavu vzhůru-zítra budu chytřejší, tak pak napíšu.
Tak to je super, že ti to takhle dobře dopadlo-držím pěsti při dalších kontrolách.Zítra se ozvu 😉

hacina
3. led 2008

klaruško tak co? jsem zvědavá🙂

jmisa
3. led 2008

Holky, poraďte, nevím, kdy se mám objednat na sepsání žádosti na pojišťovnu. Mám čekat až do výsledků genetiky? Podle nich půjdem ještě buď na genetiku a k urologovi a nebo jen k urologovi. Mám to nechat na potom a nebo se tam objednat už teď a sepsat to nezávisle na výsledcích genetiky? Co myslíte?

klaruska1
3. led 2008

haci,mně nějak blbnul koník, pořád mě to vyhazovalo.Tak těhu máme potvrzeno, mám jednoho mimíska a dokonce jsem už viděli jak mu tluče srdíčko-byla to nádhera,manžel byl u toho a byl z toho úplně hotovej.Teď už budeme jezdit ke svému gynekologovi-jen je možnost na 10. a myslím 20.-22.týdnu v Pronatalu speciální vyšetření na vývojové vady atd.,tak to tam ještě dorazíme.
JInak jsme si s taťkou udělali ještě jednu malou radost, já si koupila krásnou moderní těhu halenku a manžílek boty na fotbal.
Jen jediné z čeho mám strach je, že mám pořád ještě po tom hyperstimulač.syndromu zvětšené vaječníky-takže musím pořád pít 3-4 litry tekutin denně, bohužel žádný sexík, uklízení a blbnutí.Jinak jsme mooooc šťastní.Tobě přeju haci pohodové těhu a doufám, že si budeme i nadále sdělovat novinky a poznatky- to víš, já se budu od tebe učit, přece seš jen o nějký ten týden napřed 😉
Teda já se ale rozepsala-no už končím 😀

hacina
3. led 2008

tak to je super🙂 moc gratuluju🙂))))))))) já měla docela štěstí, protože můj gynekolog, u kterého jsem byla právě poprvé včera (ale byl an doporučení), tak mě automaticky poslat na NT screening, který se dělá práve ideálně od 11+3 až 13+6 a poslal mě práve k Dr. Břeštákovi, který prý dělá shodou okolností pro Pronatal, je to taková odnož🙂 takže to bude stejné. Jdu tam už příští středu, takže zase nervíky. Moc držím palce, ted už to přece musí vyjít ne ?🙂))

klaruska1
3. led 2008

haci díky, já mám jít taky k Dr. Břečťákovi-je prý kapacita.Jo, jinak jsme tam byli úplně prví, takže jsme šli hned na řadu a když jsem odcházeli,tak tam byli jen dva páry, takže pohoda-měla jsem strach, že jestli tam bude narváno, že tam omdlím, už tak jsem měla nervíky na pochodu.Jsem ráda, že to mám za sebou 😉
Pak dej vědět, jak jste dopadli, jasný mamino-budoucí 😉

hacina
3. led 2008

no vidíš, tak to super, tem muj doktor ho taky hodně chválil, říkal, že podle něj je to jedno z nejlepších pracovišt v ČR. určo dám vědět jak to probíhalo a dopadlo, at víš do čeho půjdeš🙂))
to je fajn, že tam nikdo nebyl, jak jsem psala, já včera taky pohodička.
Klaruško už by jsi si mohla změnit profil ne ? Když už jsi jasně potvrzená těhule s bijícím srdíčkem🙂)))

klaruska1
3. led 2008

haci, no to máš pravdu a možná tam dát i své foto, aby bylo vidět s kým si píšete a nebyla jsem tajemná jako hrad v Karpatech, teď jde jen to jestli to budu umět, no pokusím se o to 😉
To teda koukej dát vědět a ať se mi líp usíná jinak budu zase celá mimo 😒 já na tebe budu myslet aby Vám všechno dobře dopadlo-uvidíš, že to bude v pohodě.
Dneska cestou domů mi bylo pěkně blbě v tom autě-pořád jsem brzdila manžílka ať zpomalí, že je mi na blinkání,ale jezdi na dálnici 60 😉

hacina
3. led 2008

všechno se mění nahoře v nastavení, určo to zvládneš🙂 a odkud vlastně dojíždíš do pronatalu ?

klaruska1
3. led 2008

my jezdíme z Liberce, do budoucna to má být i tady u nás, od Nového roku se prý mění primář na gynekologii a porodnici a ten to tady chce zavést.A ty?

hacina
3. led 2008

tak já jsem z prahy, takže to mám kousek. ještě jsem ti chtěla říct, že já jsem hyperstimulák neměla a stejně jsem měla v tom 6 týdnu na UTZ trochu zvětšené vaječníky, Dr. říkala, že je to běžné, ted už je to ok, takže neboj ono se to spraví🙂

klaruska1
3. led 2008

takže se tam dopravuješ sama a hromadnou???Nebo seš šikulka a máš papíry?Já je mám teda taky,ale jako řidička jsem skoro nepoužitelná ☹ ale zase umím jiné věci 😉
Já vím, že to není tak hrozní,ale to pití těch litrů vody a pak následné chvilky strávené na toaletě 😢
Hele, jak dlouho se snažíte?Už jsi to tady určo psala,ale já jsem hlava děravá 😒