Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
5. led 2008

ahoj babušky, jakpak je při sobotě? já řeším jedno vnitřní dilema: jestli mám zkusit přemluvit Pronatal na jednu IUI před stimulací na IVF, i když jsem se před vánočními svátky na ničem takovém nedomlouvali... 😒
prostě aby mi udělali UZ a případně dali injekci Pregnylu a za dva dny IUI...sice mám cyklus bez stimulace, ale to pro IUI přeci není důležité ne? taky si říkám, jeslti se jim do toho bude chtít, když by čistě hypoteticky mohli přijít o šanci na slušný prachy z IVF...co myslíte? jak to mám navlíknout? 😖

murasek
5. led 2008

ahoj vsem, tak koukam a nikde nikdo, manza cuci na TV, ja vysurovala kuchyn a pujdu za chvili asi do perin.
Chiw, v tomhle opravdu nejsem zkusena, tak bohuzel neporadim. To se tyce toho, ze by prisli o slusny prachy z IVF, tak ty jsi prece "klient" a muzes se rozhodnout, pripadne si to udelat jinde, ne? Na to neber ohledy, je to hnusne receno bysnys ☹

murasek
5. led 2008

zase ja 🙂 holky, mely jste nektera pri stimulaci to co ja ted? jsem 3.den co picham gonal, MS jakoby uz neni, jen velmi slabe spineni a zacinaji se trosku ozyvat vajecniky a bricho mam jak patraci balon. dodrzuju pitny rezim 3l, jak mi rekli, jim bilkoviny... diky
abych neco nepodelala

campi
5. led 2008

Chiwule, ted jsem se nako ztratila.. Jak to myslis IUI bez stimulace? Jestli chodis do Pronatalu, tak to snad nechej trochu na nich. A kdyz jim neduverujes, tak tam nechod.. Na MK ti urcite neporadi kvalifikovane.

chiwule
5. led 2008

campi, chápu, že si nemůžeme pamatovat o všech ostatních co mají za problémy a s čím se potýkají 😉 😎
jde o to, že před Vánoci jsem byla na kyretáži kvůli polypu a hyperplastické sliznici. Když se ukázalo z hystologie, že to není zhoubné, dostali jsme povoleno v dalším cyklu IVF. Jenže menzes jsem dostala naprosto přesně bez ohledu na pozdější kyretáž a v Pronatalu v té době měli zavřeno, kvůli jejich malování jsme prošvihli další cyklus. Takže teď jsem bez jakékoli stimulace, v podstatě jen čekám na další mrchu a na možnost začít se stimulací na IVF.
No a proto jsem se chtěla s váma poradit, jestli nemáte některá zkušenost s provedením IUI pokud není žádná stimulace hormonama a jestli to v Pronatalu vůbec dělají.
Náhoda je blbec 😉 a já bych byla raději do sebe necpat hormonální koňské dávky s výhledem na hyperstimulák 😉 😎
Takže tak 😵

chiwule
6. led 2008

tak jsem jim volala, doktoři už tam dneska nebyli žádní, poslala jsem jim mailíka... snad brzy někdo odpoví, jsem 11DC, to by se dalo ještě stihnout ...

campi
6. led 2008

Ja jsem vubec nevedela, ze je IUI bez hormonu mozne, ale ted jsem se dozvedela od sousedky, ze ano. Ona chodila k Apolinari, nejdrive mela nekolik IUI bez hormonu, potom asi 2 s hormony a po 1. IVF se jim povedla dvojcata. Prave jsem u nich byla na navsteve, jsou to krasne a moc sikovne deticky.

Chiwule: poslala jsem Ti postu

chiwule
6. led 2008

no jo campi, je to možný, vlastně jen trochu pomůžou spermíkům blíž k vajíčku - posunou je přímo do dělohy k vejcovodům, takže se spermíci nemusí prodírat před děložní hrdlo. Proto může IUI pomoct taky u určitého druhu zhoršeného spermiogramu...
a když žena normálně ovuluje a dozrávají jí vajíčka, má průchodný vejcovody, tak vlastně není zas až takový důvod cpát ji hormonama na vyvolání silnější ovulky 😉

klaruska1
6. led 2008

chiw jedna moje známá měla taky IUI bez stimulace, ale já si myslím, že ta šance na otěhotnění je minimální,ale na druhou stranu proč to nezkusit 😉

chiwule
6. led 2008

klarusko, právě! stejně bysme se teď akorát snažilkovali sami doma a to je ještě menší pravděpodobnost než při IUI bez hormonů... uvidím, co mi odpoví...zas na druhou stranu když to nebude tak nebude, svět se nezboří 😎

mikulka
6. led 2008

IUI bez stimulky je možná a dokonce i častá!
Chiwulko, dobrý nápad. I když si myslím, že když byste se jeden cyklus, teď, když jsi dokonale pročištěná, snažili doma, máte také velikou šanci. Ono IUI nemá o moc vyšší šance než normální styk. Ale jak chceš, asi chceš víc dát na jistotu, ale spíš si myslím, že IUI je dobré pro ty, co nemají moc OK spermio... A že tady tedy půjde víc o pocit jistoty, než o jistotu a více šancí. Záleží, co pro tebe bude lepší a bez stresu. Pokud IUI cítíš jako že budeš mít lepší pocit a méně stresu (že se nepovede apod.), pak hurá do toho 😉 . Pokud bys byla naopak víc v klidu, kdybyste se doma pomilovali pěkně v den, kdy je nejvyšší šance, pak radši to. 🙂 😉

chiwule
6. led 2008

mikulko ono by bylo dobré jak na jistotu tak doma 😉 já bych taky chtěla vědět, jak mi zrajou folíky po tom pročištění, nevidím si do břicha a tak nevím, kdy by byl ten den s nejvyšší šancí 😒 jestli jako normálně nebo je to nějak hnuté, protože při stimulaci s hromonama to normální nebylo a teď pro změnu je... to asi hlavně... 😎

chiwule
7. led 2008

tak holky, ve středu jdu na UZ a pokud to půjde a nebude pozdě, udělají mi IUI i bez hormonální stimulace. Doma snažilkujeme od chvíle kdy skončila mrška 😎

broskef
7. led 2008

ahojky,

chiwule, ja jsem absolvobala 2x IuI bez stimulace a druhy pokus se dokonce povedl,ale potom se to neudrželo.....

chiwule
7. led 2008

broskef fakt? to jsem nevěděla! a jaké jsou u vás problémy, že vám navrhli IUI a to bez stimulace?
mě říkali, že se IUI udělat může, ale moc se netvářili, že prý "Samotná inseminace bez hormonální přípravy nezvyšuje významně naději na otěhotnění".
já teda měla za to že ano, že se používá právě tam, kde žena normálně ovuluje, vejcovody jsou průchozí, spermiogram je v normě, jen se prostě nedaří a nikdo neví proč...
no to neva, nebudu to řešit, abych nebyla nařčená z toho, že na Pronatal nasazuju...hlavně, že mě objednali na UZ, jsou ochotní IUI udělat a dál se uvidí...

mikulka
7. led 2008

chiwule, tak to je skvělé. Moc dobře jsi to vymyslela 🙂 😉

chiwule
7. led 2008

mikulko kočičáci budou mít ve středu všechny tlapky zauzlovaný, jak budou mít nakázáno držet palce 😅 😵 věřte nebo ne, hned mi to zlepšilo náladu

mikulka
7. led 2008

To víš, je to naděje a já věřím, že to tentokrát vyjde 🙂 😉 😀

oskarka
7. led 2008

Ahoj chiwule, držím pěsti, aby se Vám to IUI podařilo. To by bylo super.

mikulka
7. led 2008

oskarko, u mě už MS dorazila, včera, co u tebe?

oskarka
7. led 2008

Ahoj mikulko, ještě nedorazila. Jsem 31.DC (no, dává si načas). A v pátek jdu na trhání osmiček, chci to mít za sebou.

mikulka
7. led 2008

Taky mi je kdysi trhali.
Dnes mě v Promatalu překvapili. Ptali se mně, zda se MS rozjela včera před 13 hod., nebo po 13 hod. Prý je důležité u KETu, aby to bylo přesně. Jenže já to nevím. Lámala jsem si hlavu, ale fakt nevím to. Tak snad nic nepokazím, řekla jsem, že už před 13. Takové detaily, co? 😒

oskarka
7. led 2008

Jo, to my tam vysvětlovali tu 13tou hodinu. Mikulko, držím palce, snad budeme mít tentokrát štěstí. Kdy tam tedy jdeš? Pak mi musíš vysvětlit ten postup🙂.

murasek
7. led 2008

ahoj, mikulko, tak to je bajecne - to bys tam sla nekdy pristi tyden, ne? a hned KET? nebo jeste nejaka vcelicka? jsem moc rada, ze jsi se dala tak do pohody a telo nestavkuje. Ted uz musi vse probihat tak, jak ma. drzim palecky moc moc 😉

chiwule
7. led 2008

mikulko držím palečky, abyste se co nejdřív dočkali mimíska 😉

mikulka
7. led 2008

murasku, právě že do pohody jsem se nedala. Mám prodloužené cykly a minulý cyklus byl anovulační, a s nervama jsem na tom taky bídně, asi z práce. ☹ Příští týden jdu na UZ, má to být 11 DC, ten den se počítá právě buď do té 13 hod., nebo do ní. Když bude vše ok, pak budeme čekat na dostatečně velký folík, hlavně aby vůbec byl, myslím, že ta anovulace byla z nervů! A pak si píchnu Pregnyl a KET cca 4. den od ovu. Aby to bylo jako přirozeně. Já mám 4 denní embryjka, takže do bříška by měla jít právě ty 4 dny od ovu. A také se bojím, aby se v pořádku rozmrazila. To víte, holčiny, zase mám strach, aby bylo vše v pořádku. 🙄 Připadá mi to nějaké neskutečné, že bych zase měla v sobě embrýsky, tak snad to tak opravdu bude... 🙂

murasek
7. led 2008

mikulko, pozitivne se nalad, to je ted dulezite.

dckami
8. led 2008

ahoj holčiny,
já jdu dneska na utz, budou i výsledky hormonálního profilu a potom dr. rozhodne, kdy půjdeme na 1.IUI. Zatím jsem bez stimulace. Tak uvidíme, doufám, že brzy budou na testu //. 🙂

dasa24
8. led 2008

ahoj holky,
mikulko tak to je super, murasek ted stimuluje, tak to tady budou sama mimca. 😉 🙂
Jinak s tou mentruaci s 13h nebo po 13h se me taky ptali uz hned poprve, nez jsem zacla stimulovat.Měla jsem to po 13h, ale taky jsem to nikdy neslyšela.
Tak Vám hoky moc držím pěstičky, at jsou tady zase nová míma 🙂

murasek
8. led 2008

Ahoj daso, tebe jsem tu nevidela ani nepamatuju 😉 , dobre, ze jsi se ukazala, jak se ti dari? Uzivas si tehu doma nebo chodis do prace? Uz aby to bylo za nami a hlavne vse ok, ze? At jste moc zdravi!!