Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
15. bře 2011

@bruni tak to bude mkonzultovat čekací doby a výsledky společně 🙂 🙂 já bychchctěla stihnout IVF v červnu, tak jsme Podolí vzdala a jdem do toho Imumedu, ono je to asi jedno....sice Madár je extra kapacita, ale nemyslím si, že jiné imunologie by byly horší.....čekat do května bylo pro mě šílený, jsem děsně netrpělivý tvor 😉

luccy82
15. bře 2011

@bruni Tak to je paráda 🙂 Teď jsem se dívala na tuto metodu a začínám o ní také uvažovat, píší, že dozralá spermie má velmi pravděpodobně nepoškozenou genetickou informaci, což by bylo skvělí. Možná bychom mohli mít víc zdravích embryí. Teď jsme měli pouze 2 ze 6.

sedmitecka
15. bře 2011

@saraher79 jéé, tak se to to blíží 🙂 to teda bude koňská dávka, 300 jednfotek, ale určitě bude základem úspěchu 🙂
kolik ti naměřili sliznici? já měla vždycky šílenou, tak 13 mm, a teď naposledy, po ovulaci "jen" 7,5 mm, doktorka jásala, že konečně ji mám normální 😉 ale mě přijde nízká, jak jsem zvyklá na tu mega 😀

sedmitecka
15. bře 2011

@saraher79 prosím tě, kdo je dr. Mayer? to je někdo nový??? vůbec nevím, že někdo takový v Pronatalu je....

sedmitecka
15. bře 2011

@luccy82 nám zbyly z 8 embryjí po PK jen 3 kousky ☹ , holky můžete mi vysvětlit, co konkrétně je ta metoda PICSI?

bruni
15. bře 2011

@sedmitecka mě zbylo jen jedno embrio z 9 vajíček ☹ takže úmrtnost veliká. O tom PICSI si přečti na diskuzi Zkušenosti s metodou PICSI, je tam zatím krátká diskuze, když se tím pročteš tak se hodně dozvíš a jsou tam odkazy na výborné stránky, kde to podrobně popisují i zatím výsledky po 40ti pokusech v jednom caru, úspěšnost je přes 50% ale většina měla problém se spermiem. Je to v podstatě vylepšená metoda ICSI- navíc se před vpíchnutím spermie do vajíčka ta spermie vybere v tekutině, která je normálně v děloze. Takže je to zase lepší výběr spermií, těch 100% zralých.

saraher79
15. bře 2011

@sedmitecka No já mívám sliznici nízkou, teď naměřil 6,9 mm a říkal, že je nižší, takže předpokládám, že to tvoje číslo by mohlo být dobrý 🙂 Proto mívám i slabší MS. Teď jsem pila kontryhel, tak možná takhle narostla, jinak jí mívám kolem 4 mm, což je fakt málo. Dr. Mayer je šéfem na Karlovarské klinice a můj doktor mi o něm říkal, že je to spoluzakladatel IVF v ČR.
@bruni To nezní špatně ta PICSI metoda, myslíš, že se to dá dělat i se zamraženýma a znovu rozmraženýma spermiema?

sedmitecka
15. bře 2011

@saraher79 ahaaa, já zapomněla, že nechodíš do pražského 😀

bruni
15. bře 2011

@saraher79 to teda vůbec nevím 😨

lizardka
15. bře 2011

@saraher79 No až mi bude končit MS,tak si mám zavádět a polykat ten Entizol,právě kvůli tomu IVF to mám brát až mi MS skončí a pak znova na cytologii,aby se vše stihlo do dalšího pokusu.

@bruni Ta vyvoláčka je prý neškodná,prý píchají agolutin nebo jak se to jmenuje,i když jsi těhotná,tak to tomu neuškodí,tak jsem to teda četla.. 😕 Jinak ano,máš pravdu maří to plány,vždy to mám takřka na den a teď takové spoždění a zatím nic?? ☹

saraher79
15. bře 2011

@lizardka Máš pravdu Bruni, vyvolávačka se jmenuje agolutin a kdybys byla těhotná, tak to neuškodí, spíše naopak. 🙂 No a těhotná být nemůžeš? Nezlob se, nevím, jestli ta možnost u vás existuje, když je manžel na vozíku.

saraher79
16. bře 2011

@bruni Ahoj bruni, tak jen jsem o tom přemýšlela, takové zamyšlení. Ale když manžel má vynikající spermiogram a úmrtnost embryek byla celkem vysoká, nemůže to třeba být nějaká chyba ve vajíčku? Máte udělanou genetiku? Samozřejmě,nejsem lékař, jen taková teorie.

bruni
16. bře 2011

@saraher79 no právě že to tak vypadá. já se na to ptala mého doktora a on říkal že jedna z možností je, že mám na vajíčku takový ochranný štít, který tam ty spermie nepustí a to se právě dá zjistit na imunu. Na genetiku jdeme taky ale tam to prý nepředpokládá, tak nevim. Oni ti doktoři taky neví. Věda není ještě tak daleko. Doufám, že jinak jsou vajíčka zdravá. Uvidíme po testech. Jinak úmrtnost je většinou náhodná, spousta žen má u jednoho IVF velkou úmrtnost a pak zase dobrý. Četla jsem o jedné, která měla 1.IVF s ICSI a nic se neoplodnilo, to je prý 1 případ ze 300. No a při 2.IVF se s ICSI embria udělala a je těhu 🙂 šli samozřejmě nejdřív na imuno a genetiku a řekli že jsou zdraví. Spousta párů zas má hodně jakoby dobrých embrií ale ani jedno se neuchytí. Je to fakt loterie. Proč někdo otěhotní přirozeně třeba po několika neúspěšných IVF? To je přeci divný. Je to prostě zázrak 😵

lizardka
16. bře 2011

@saraher79 Ahojky já se vůbec nezlobím,že se ptáš to je normální... 😉 Ale bohužel,manžel má normální stopoření i ejakulaci,ale nejsou to spermie jen pouze sekret,neb jak je po úraze,tak mu nepracují všechny svaly a tudíž se to nemá jak popohnat ven,takže jsou to tak zvaně spermie líné,proto mu je museli odebrat metodou MESA/TESE,taky jsme si mysleli,že to normálně půjde,když mu vše funguje tak jak má,ale pak nás vyvedli z omylu. Takže těhotná být nemůžu. Ale už jsem to včera po 5 dnech dostala tak mám radost,že pak hned začnu léčit ten zánět... 😉

saraher79
16. bře 2011

@bruni Na to, že tvrdý obal vajíčka je určitě taky nějaká metoda, že to lehce poruší, aby se mohlo zahloubat, ale nevím, jak se to jmenuje. No jo, asi to fakt záleží na přírodě, až si usmyslí, že je tenpravý čas. Ale výhodou pro nás je, že víme, že zázraky se dějí 🙂)

saraher79
16. bře 2011

@lizardka Děkuji za vysvětlení. Tak začni hned léčit, ať můžeme jít spolu 🙂 Jinak kamarádce taky říkali, že má šanci na přirozené otěhotnění tak 1 %, manžel měl hodně špatný spermio, jen pár procent živých spermií. Tak se chystali na jaře na 2. IVF a já jí potkala v prosinci s pupkem, prý taky koukali jak blázni. I když vím, že u vás je asi šance nulová, ale stejně 🙂

bruni
16. bře 2011

@saraher79 to je asistovaný hatching. to se dá taky připlatit, ale je lepší když je víc embrií, může se to při tom poškodit, ale taky to zvažujeme 🙂

saraher79
16. bře 2011

@bruni Ano, ano, to je přesně ono 🙂 Asi by ti měli oni doporučit, co by bylo pro vás nejlepší, ne? Hlavy študované 🙂 Člověk aby se pořád pídil po nějakých informacích. 😠

lizardka
16. bře 2011

@saraher79 Jj,u nás je šance na přirozené těhotenství nulová. Manželovi je už odebírali v loni tou MESA/TESE chirurgicky a má je zamražený a vždy se na pokus nějaké rozmrazí a už to,že je zamrazí a rozmrazí,tak ztrácejí na kvalitě... 😝 Neboj,v dubnu na to skočíme a doufám,že se zadaří.. 😀 Ty nechodíš do Pronatalu v Praze,viď?

saraher79
16. bře 2011

@lizardka Já chodím v ČB a na zákrok jedeme vždy do Karlových Varů. Tam jsou všichni strašně milý a ochotní, no aby ne, když jim tam chodí samí cizinci. 😒 TAk to na tom budeme podobně, necháme si taky zamrazit pro případ, že by se nezadařil normální odběr v den D. Nechci se stresovat jako minule. Docela mi je těch chlapů líto, takhle na povel a teď musíš, brrr. Duben bude náš, určitě se zadaří 😉

bruni
17. bře 2011

@sedmitecka tak jsem zatím objednaná na imuno do Podolí až na 11.5. takže budeš určitě dřív 😉 Na genetiku se zatím nemůžu dovolat. Ty jsi nejdřív zkoušela se objednat do Podolí? Je to skoro 2 měsíce čekat, to je darda 😝

sedmitecka
17. bře 2011

@bruni nás objednali do Podolí na 5.5,. ale protože nechci tak dlouho čekat, objednala jsem nás do Imumedu na Praze 1, kde taky dělají reprodukční imunologii a jdeme 1.4., mohlo to být už 25.3., ale manžel bude na horách.....
na genetiku k Břešťákovi je nemožný se dovolat, dostala jsi emailovoiu adresu??napiš email, přišla mi odpověď s termínem objednání druhý den 🙂 a čekačka je pohoda, jdeme 28.3. 🙂

bruni
17. bře 2011

@sedmitecka my jdeme na genetiku do Hradce Králové, je to od nás blíž 🙂 tak to máš dobrý, to jdete za chvíli.

lizardka
17. bře 2011

@saraher79 To je jasný,že duben bude náš.. 😀 😀 No,manžel už je z obliga,tomu to odebrali a má pokoj,ale byl vyklepaný jak gatě,když šel pod kudlu.. 😀 😀 Já chodím do Prahy do Pronatalu,škoda,jsme se tam mohly potkat 😉

janinav
17. bře 2011

Ahoj holky,

tak u nás se taky rozjede genetika. Na email na objednání k MUDr. Břešťákovi mi dnes reagovali obratem. Po smutném potratu v II. trimestru nám ani paní doktorka bez dalších vyšetření a výsledků nedoporučuje pokračovat. Takže se pustíme zjišťování příčiny a uvidíme, co dál.

Opatrujte se a držím vám pěsti 🙂

bruni
18. bře 2011

tak to jsme se teda všichni sešli na těch vyšetřeních 😀 kdo jdete vůbec na IVF nebo IUI? petula, lucy, ...?a co anna, jak se daří?

luccy82
18. bře 2011

@bruni Ahoj, no to teda jo.. My už naštěstí genetiku máme za sebou, sice nedopadla dobře, ale alespoň známe příčinu. Tak nevím jestli má pro nás smysl imuno. My jdeme za týden na konzultaci, tak se chci zeptat na to PICSI a myslím,že v dubnu začnem stimulovat. No uvidíme co nám řeknou.

anna2802
18. bře 2011

@bruni ahoj holky tak nevím na čem jsem,od včerejška špiním a zvracim zatím se mrcha nerozjela tak pořád doufam 😉 a koukam jak to holky rozjíždíte myslím že jste na dobrý cestě 😀

bruni
18. bře 2011

@luccy82 tak dej vědět, to mě zajímá 😉
@anna2802 tak snad je to spíš dobré znamení 🙂 kolikátý den jsi po ET a kolikadenní embria máš?

anna2802
18. bře 2011

@bruni 8 den po ET a 5 dnu jsme kultivovali no snad se kulíškové udrží 😅 testovat mám až 28.3. ale příští týden to risknu 😉