Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lizardka
26. kvě 2011

@saraher79 To nevím,každý den Ti řeknou,zavolejte si zítra,minule jsem je mněla už všechny po.... a stejně řekli,zavolejte si zítra,tak uviím až ve finálním telefonátu.
@bruni Tak to je supr,že je to v pořádku... 😉

sedmitecka
26. kvě 2011

ahoj kecalky 🙂 já si dnes vzala volno, když má být od zítřka hnusně a ráno jsem se vyspinkaná do růžova přesunula k našim na zahradu k bazenku a strávila jsem den smažením s knížkou na sluničku, s vychlazeným ananasem a nealko mojitem s čerstvou meduňkou , víc takových dní, žůžo ...hmm, už se těším na tu neschopenku 😀

sedmitecka
26. kvě 2011

@petula22 ahojda, tak tady čtu, že budeme stimulovat opravdu úplně stejně, já si jdu pro léky na stimulku taky asi 15.6,. protože menses má dorazit 14. a já ji mám dost pravidelnou.....už se to hodně blíží , bojim bojim 😉

sedmitecka
26. kvě 2011

@bruni gratuluji ke genetice!! ale moc tě neuklidním, nechtěj, aby se něco našlo v imunitě, to je taky sviňa.....já byla na 99 % přesvědčená, že bude u nás chyba právě v imunu, protože jinde už prostě být nemohla - no a nic, všechno v pořádku....a nadále nevíme, kde je zakopaný pes.......

saraher79
27. kvě 2011

@sedmitecka Ty jo, ty máš život, kam se hrabe dovolená v luxusním hotelu na Hawaji 😀 😀

bruni
27. kvě 2011

@sedmitecka jo jo já vím že je to sviňa, proto říkám že je absurdní že chci aby mi něco našli. Po těch 3 letech je člověk z toho už tak unavenej že prostě chce mít něco na co to svede 😒 a taky něco co se dá léčit a BI se léčit dá akorát někdo otěhotní po 3 měsících a někdo po 2 letech, ale 99% jich otěhotní a to je hlavní 😉

sedmitecka
27. kvě 2011

@saraher79 😀 😀 jojo, maminka se o mě starala přepychově 😉 kam se hrabe pětihvězdový hotel 😀

@bruni já tě chápu, cítím to stejně, taky jsme si v podstatě přála, aby se něco našlo v imunu nebo genetice a bála se toho, že zase nic...no a nic 😀

sedmitecka
27. kvě 2011

@bruni BI se léčit sice dá, ale brát mega dávku prednisonu tři měsíce není určo nic moc, je to šílenej sajrajt pr tělo 😝 😝 tak držím palečky, aby se nic nenašlo!!!

slunicko_78
27. kvě 2011

Ahoj, jsem tu nová, ale již jsem tu z téhle témy něco přečetla, takže něco už vím 🙂 Mám na Vás, co jste v Pronatalu měly při IVF PK dotaz: Pokud se například 4. den již nic nevyvíjí, nechali Vás v nejistotě až do 5. dne, nebo Vám již ten den řekli, že je konec. Díky moc.

bruni
27. kvě 2011

@sedmitecka já jsem pročetla celou diskuzi o BI tady na koníku a psalo tam pár farmaceutek, že 5mg denně je zcela nic, že Prednison se bere u jiných nemocí i 20mg a více denně. Tudíž v takových malých dávkách to nemá skoro na nikoho žádné vedlejší účinky, tak mě to uklidnilo. Lidi to berou i roky ve velkých dávkách a pak to má i vliv na zdraví. Takže nebojte, když berete 2,5mg při IVF, je to nic 😉 Já jsem ekzematik, takže jsem si musela od malička mazat kortikoidní masti, a mažu trochu doteď , takže jsem s kortikoidama celý život.
@slunicko_78 Podle mě ti řeknou ten den kdy je konec že je konec. Pokud ještě mají naději že se něco vzchopí tak ti to asi neřeknou, teprve až je opravdu po všem. Ale osobní zkušenost s tím nemám. Ale lizardka psala že ji to tak řekli až další den přitom už prý byly KO, tak nevim jak to vi 😕

sedmitecka
27. kvě 2011

@bruni jasně, 5 mg je asi ještě ok, ale někdo to na sbě cítí i tak, třeba moje kolegyně, ta po tom nabrala asi 6 kilo, měla návaly a nevolnosti....já brala při IVf 2,5 mg denně, a nebylo mi vůbec nic, já to snáším docela dobře.....ale určitě bude lepší, když ti nic nenajdou 😉

slunicko_78
27. kvě 2011

@bruni děkuji za odpověd (no jo, nervíky na pochodu, tak se snažím aspoň něco zjistit, když na telefonu jsou v laboratoři takoví nekomunikativní ). Právě, že jsem měla pocit, že jsem to tu četla, ale nějakjsem tomu nevěnovala pozornost a hlavně jsem to nějak nepochopila. To by byla docela síla,takhle si s lidma zahrávat, že jim řeknou "kultivujou se, zavolejte si zítra" a pak nic.........

bruni
27. kvě 2011

@slunicko_78 snad to říkají jedině když je ještě malá naděje 😨 nevím, proč jinak by to říkali. Já pri 2.IVF neměla 2. den ani jedno embrio a řekli mi to hned. Určitě to tak řeší jedině když ještě čekají.

lola22
27. kvě 2011

@bruni AHoj zaujalo, me ze pises, ze holky se spatnou BI nakonec na 99 % otehotni. Ja jsem jedna takova, tak by me docela zajimalo, kde jsi to slysela?🙂

bruni
27. kvě 2011

@lola22 neslyšela ale přečetla si celou diskuzi o BI a během 3 let tam otěhotněly všechny kromě snad dvou, ale většinou tam jsou i přidružené problémy kromě BI nebo špatná srážlivost a potraty. Já tě znám taky z té diskuze, ty patříš mezi ty dlouhodobější viď? 😉 já vím, není to jednoduché. Já jsem rozhodlá po přeléčení zkusit 3x IUI a pak hned IVF PICSI. Nebudu čekat přirozeně, stejně pak Prednison ztrácí účinek a musí se vysadit. A jako zálohu mám Malíčkovou 😀 To je plán co? A to ještě nemám doma výsledky, jsem prostě praštěná 😎

bruni
27. kvě 2011

To bude gól až budu mít BI dobrou. Pak jdu hned na PICSI, tam to těhotní jedna za druhou 🙂

lola22
27. kvě 2011

@bruni Jojo, chodim tam, je pravda, ze vetsina ale prirozene neotehotni, ale az po umělým.Me se treba po prednisonu hodnoty zlepsily, ale u Malickovy se ukazalo, ze ne dostatecne na prirozene otehotneni. A ani IUI vetsinou nestaci a ani me po 3 pokusech nepomohlo.Dlouho jsem se IVF branila, ale na podzim uz to taky zkusim. Drzim ti palce at mas BI v poradku, i kdyz kdyby nahodou ne, uz to mas fakt dobre vymysleny, co kdyby. A tys byla na imunologii v Podoli nebo ti testy delaji v Pronatalu? Zvažuju zda jít do Pronatalu nebo Gennetu. Muzu se Vas zeptat co u Vas rozhodlo, ze jste sly do Pronatalu? diky

bruni
27. kvě 2011

@lola22 počítám s tím že přirozeně otěhotním pokud se stane zázrak, jinak počítám s PICSI 😉 Já byla v Podolí, o Malíčkové jsem se dozvěděla až tady později. V Pronatalu na imunologii nadávají co já vím, ale to už je dost dlouho co tady někdo o tom psal. Nemám osobní zkušenost a taky je to jen z krve myslim. Do Pronatalu jsem šla protože můj gynekolog s nimi spolupracuje a nemusím na utz jezdit do Prahy jen na OPU a ET. A taky jsem o tom věděla prdlajs v té době, tak jsem dala na jeho doporučení.

lola22
27. kvě 2011

@bruni Co myslis tim,ze na imunologii nadavaji? Jako ze si mysli, ze neni az tak dulezita?

bruni
27. kvě 2011

@lola22 ne ne 🙂 , že je to špatný jednání s tím imunologem atd. myslim že Sedmitecka to tady psala když hledala kam na imunologii a já taky četla něco málo zpět na této diskuzi ale to bude už tak min rok staré. Ale ono se toho napíše, steně co nezkusíš sama tak nevíš. Mě se to potvrzuje stále, tady čtu různé hrůzostrašné historky o všem možném okolo IVF a jiných procedur a pak co jsem sama z toho zažila tak bylo vždy vše v pohodě. Takže každý to má jinak ty zkušenosti 😉

lola22
27. kvě 2011

@bruni To rada slysim, ze nekdo muze mit vsechno to kolem IVF v pohode.A ty uz teda mas nejaky pokus IVF za sebou? Asi si to tu psala, promin, nechce se mi to hledat.

bruni
27. kvě 2011

@lola22 jo jo najeď miší na můj obrázek a klikni, tam je v mém profilu vše popsané 😉

lola22
27. kvě 2011

@bruni Jo promin, uz to vidim, zes byla na 2 pokusech. Hele to si skoro myslim, ze v tom ta imunita urcite bude. obzvlast kdyz pri druhym ani zadny embryjko nevzniklo. Kdyz si cetla diskusi o BI tak to asi vis, ale i kdyby ti v Podoli nic nenasli, byt tebou zajdu si jeste k Malickovy, protoze ta dela mnohem vic tech testu a prave odhali priciny i mimo BI, ktere se v Podoli neresi. A jak si zvladala ty stimulace? Tech se bojim nejvic.

lizardka
27. kvě 2011

@bruni
@slunicko_78 Jj je to tak při minulý kultivaci jsem volala a říkali,zavolejte si zítra vše je v pořádku atd...a další den znova,jenže my jsme chtěli zrušit PGD,neb jsme měli málo vajíček,takže když jsem si ráno volala,tak mi řekli,zavolejte si zítra vše je v pořádku a já že nechcem to PGD a oni ať zavolám za půl hodiny,že tam bude už paní embryoložka a když jsem zavolala za půl hoďky znova,tak mi řekla,že už jsou všechny K.O. Takže,kdybych nevolala znova ohledně PGD,tak mně nechají furt v tom,že je to v pořádku.

bruni
29. kvě 2011

@lola22 já snášela stimulaci Gonalem velmi dobře, s tím problém nemám naštěstí, měla jsem kolem 9 vajíček no ale to oplodnění už nám nějak nejde přes to IVF, tak jsem zvědavá co nám v Podolí zjistí. Určitě počítám s tím že když v Podolí bude vše ok, tak jdu radši pro sichr ještě k Malíčkový. Ale zkusím mezi tím pravděpodobně PICSI. No uvidíme, plánovat se moc nedá pokud nevíme co bude.
@lizardka aha takže je možný že jde taky o to kdo ten telefon vezme či co 😒

bruni
30. kvě 2011

@lizardka Jak jsi na tom? 🙂

lizardka
31. kvě 2011

@bruni špatně a dobře,jak se to vezme,z těch 4 se oplodnily 3,ale nechali jsme je zamrazit,z jistých rodinných důvodů jsme to museli udělat,takže když vydrží i po rozmražení,tak na podzim si je nechám zavést,jsem říkala to je pech,zrovna teď když to vydržely 3. ☹

bruni
31. kvě 2011

@lizardka to je mi líto 😔 tak ať vše dopadne jak má. Máme to všichni pořád nějaké trápení 😒 Tak třeba budeme potom čekat nastejno, já taky nejdřív na pozim 🙂

lizardka
31. kvě 2011

@bruni Mrzí mně to,ani nevíš jak,jsem to i obrečela,ale jinak to nešlo a zrovna když ze 4 se 3chytí? No budu doufat a věřit,že vydrží pak i rozmražení. Třeba nám to vyjde stejně.. 🙂
Přeju Vám všem hodně štěstí a občas i nakouknu.

petula22
1. čer 2011

@lizardka tak to je fakt pech, budeme držet palce at se pak zadaří