Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
1. čer 2011

@lola22 ono to není tak, že v pronatalu nadávají na imunologii, ale je to myšleno tak, že imunolog v pronatalu je blbec - pardon, stačí si ho vygooglit a víš své, je tam asi milion negativních reakcí...a sama mudra v Pronatalu mi s úsměvem nabídla Podolí, nikoli jejich imunologa 😀 není v Praze lepší imunologie než Podolí, my byli v Imumedu a taky super, udělali nám ty nejpodrobnější těsty, včetně BI atd atd....

saraher79
1. čer 2011

@lizardka To je mi moc líto, že to teď nešlo. Ale jestli jsou nějaké vážné důvody, tak je lepší, až budeš v klidu a pak na podzim budeme všechny stejně 😀 Tedy kromě Petuly a Sedmitečky, ty budou mít náskok 😀 Přeji, ať je brzy líp.

bruni
3. čer 2011

ahoj holky, tak já včera byla podruhé na reflexní terapii a představte si že mi masérka objevila pěkně pokřivenou kostrč. To jsem nečekala, žádné bolesti nemám. Ale vím přesně z čeho to mám, několik let jezdím na snowboardu a těch pádů... takže se ani nedivím. Za 3 týdny mi t bude nějak rovna Dornovou metodou přes stydkou kost, ale není to přes konečník jako u Mojžíšky. Tak jsem zvědavá. Prý to taky dost bolí ale ani mě to nevadí, hlavně že zase něco co se dá řešit 😉 Nemáte s tím některá zkušenost?

ankava
3. čer 2011

@bruni mě rovnala terapeutka kostrč vnitřkem, měla jsem jí jako dítě zlomenou, nebylo to tak hrozné, cvičila jsem mojžíšovou a pomohlo to.
S Dornovou metodou jsem přišla taky do styku, kamarádka mé kolegyně se tím živí, tak jsem se byla jednou nechat srovnat, pak jsem se pár dnů nemohla pohnout, ale výsledek se dostavil, moje bolavá záda na chvíli polevila. Akorát jsem pak nechodila pravidelně, takže se mi to vrátilo, no a pak už jsem chodila na mojžíšku a dodnes mě záda nebolí a to tahám skoro osmikilovou holku stokrát denně.
Určitě ti to pomůže a srovnaná kostrč je krok k úspěšnému těhotnění.

lola22
3. čer 2011

@bruni Ahoj, ja chodim na Dornovku uz asi pul roku, rovna nejen kostrc,ale taky ruznou delku koncetin, ktera je pricinou vetsiny pokriveni v tele. Boli to,a le je to nesrovnatelne mirnejsi nez pri mojzisovce pres konecnik. Navic me muj terapeut vysvetelil a naucil, jak si ji muzu srovnat sama, takze ted vzdy po menstruaci si ji srovnam sama. Neni to tezky🙂 A urcite je to hodne dulezity mit ji srovnanou, jinak se pry spravne neprokrvuji panevni organy.

lola22
3. čer 2011

@sedmitecka Diky za vysvetleni🙂
Jesti ti nemuzou nic najit, zajdi si za MUDr. Malickovou, piseme o ni na foru Snizena bunecna imunita, dela jeste spousty dalsich testu nez v Podoli, treba najde neco ona.

bruni
3. čer 2011

@ankava díky za info, mě právě záda vůbec nikdy nebolela, až teď ale jen krční protože jsem v nové práci a 7 hodin sedim. Ale kostrč atd jsem nikdy neměla problémy, proto mě to překvapilo. Každopádně jsem ráda že mi to bude rovnat.
@lola22 tak se ji pak zeptam zda si to taky nemůžu pak dělat doma sama, pokud je potřeba to dělat víckrát asi jo. Bylo by to jednodušší, ona tahle masérka má totálně narváno takže se tam člověk dostane jen za 1,5-2 měsíce.

bruni
3. čer 2011

posílám odkaz na článek o rovnání kostrče Dornovou metodou http://www.clankyzdarma.cz/dornova-metoda-a-rov...

mikulka
5. čer 2011

Ahoj holky, jen jsem vám chtěla říct, že já byla na klasickém narovnání kostrče zadkem - metoda Mojžíšova - před 1. KETem a ten vyšel (v Pronatalu Praha ). Věřím této metodě, mám s ní kladnou zkušnost a moje dvě kamarádky také - otěhotněly hned ten měsíc po narovnání a to se předtím leta snažily. 😉 Věřím té metodě víc proto, že se ten, kdo ji provádí, dostane přímo ke kostrči, chytne ji a narovná. Tou metodou "zvenku" bych se furt bála, že to nebude dokonale srovanané.
Je to jako operace klasická a laparoskopicky, kdy je dokázáno, že klasickou metodou je to sice nešetrné, ale zase jistota. 😉

Jinak k té metodě Mojžíšové-musí to dělat pravý stoupenec Mojžíšové! Jinak to dělá každá druhá masérka a na to pozor. Ty o metodě Mojžíšové většinou nic nevědí.
K té "mojí" rehabilitační jezdí lidé z ciziny a pomohla i několika celebritám. 😉

bruni
6. čer 2011

@mikulka jo jo, je to drastičtější ale asi o to účinnější. já nejdřív zkusím tuto dornovu metodu a když to nepomůže tak půjdu i na Mojžíšku. Tak to je super, že to pomohlo. Já jsem doteď myslela že mě se toto netýká, protože jsem nikdy se zády ani s kostrčí neměla problémy ani bolesti a ejhle. Křivá kostrč a na omak dost bolestivá.

lola22
6. čer 2011

@mikulka Muzes mi prosim poslat nejaky kontakt na tu tvoji fyzioterapeutku? Docela bych Mojzisoku zase zkusila, jestli uz to bude podle ni v poradku. Diky. Dornovka ma ale oproti Mojz. metode jednu velikou vyhodu, a to ze odstranuje pricinu, rovna cele telo, Mojzis. napravuje jen nasledky.

mikulka
6. čer 2011

@lola22 Aha, a to znamená, že pak už to zůstane srovnané na celý život? 😕
Ta Mojžíška ti teda taky udělá nejen kostrč, ale komplet páteř včetně krční páteře, protože to je provázané. Ale porodem se to vrátí zpět. Nebo i když nerodíš, vydrží to tak rok.
Ta dor. metoda je navždy? Kontak napíšu do IP, musím ho najít. 😉

mikulka
6. čer 2011

@bruni Zrovna ta kostrč se nemusí poznat, že je v nepořádku. Někdy máš jen bolestivou MS, nebo ovulaci, bolest při styku, nebo nic, ale vše je uvnotř, je jakási křeč vnitřních prgánů v pán. dně.
Jinak se to dá trochu poznat tak, že když si stoupneš a pozorně se podíváš do zrcadla, uvidíš, že jeden bok máš nepatrně výš, než druhý. 😉

dusice
7. čer 2011

Ahoj holky! Tak sem zase po hodně dlouhé době nahlížím a koukám, že je tu i jiné téma než jen KET a ET......Máme pravdu, že srovnání kostrče je dost důležitý. Já jsem byla při našem druhém pokusu taky na rehabilitaci a musím říct, že to nejspíše pomohlo a i na psychiku. Člověk má pocit, že pro své snažení dělá víc- né se jen dopuje hormóny. Holky mám na vás pár dotazů, jen musím vymyslet, jak to všechno dát srozumitelně do kupy. V Pronatalu nám pomohli ke krásné holčičce, které je už přes rok, takže se nejspíše v brzké době zase do Pronatalu podíváme. Mám totiž endometriozu, která se mi od porodu zase zhoršuje. Zkusíme to teď sami, ale jak to do října nevyjde, tak pofrčíme. Chtěla bych se Vás proto zeptat, jestli nevíte, zda tam je ještě paní doktorka Lazarovská a jak je to teď s tou imunologií. Já jsem totiž byla před tím u jejich doktora a to je fakt na dlouho a pan doktor je opravdu zvláštní. Sice jsem se s ní na nějaké léčbě domluvila, ale nikdy jsem od něho svoje výsledky neviděla a ani nejsou v mých papírech. Raději bych taky volila jiné pracoviště, protože u endom. je ta imunologie dost důležitá.Jsem z toho kolotoče co mě v Pronatalu bude čekat pěkně nervózní. Máme ještě čtyři mrazáčky, takže by jsme šli na KET. Není tady mezi Váma už někdo kdo se chystá na druhé kolo?

bruni
7. čer 2011

@dusice o p. Lazarovské nevím, snad holky budou vědět. Co se týče imunolgie tak opravdu k jejich imunologovi raději nechodit a rovnou se objednat do Podolí nebo Plzně nebo p. Malíčkové nebo jak byla sedmitečka. V Podolí se čeká 1,5 měsíce na termín schůzky a 1 měsíc na výsledky, takže to chce v předstihu ještě než půjdete do caru, tam tě určitě budou tlačit rovnou do IVF. Já bych se objednala hned po těch všech zkušenostech, ať víte na čem jste a pak už se rozhodnete zda Prednison nebo rovnou IVF 😉

lizardka
7. čer 2011

@petula22
@saraher79 Byly k tomu opravdu vážné důvody,jinak by jsme nevolili tohle řešení,děkuji všem a doufám,že se tu na podzim zase uvidíme. 😉

sedmitecka
7. čer 2011

ahoooj kočky. tak se jdu na vás mrknout 🙂
koukám, že se tu probíralo rovnání kostrče a Mojža...takže já cvičím cca dva měsíce, jednou týdně docházím na rehabilitaci k fyzioterapeutce, k tomu mám ještě serii cviků s over ballem, na pánevní dno 😉 pomáhá mi to psychicky a doufám, že mi to pomůže při IVF 🙂
rovná ní kostrče je nutné udělat přes konečník, vnitřkem, Dornova nebo i Breussova metoda je sice na srovnání páteře a obratlů super, ale s kostrčí nehne...a to vím od mudry, dost uznávané kapacity v manuální medicíně a neurologii, která mi mobilizaci kostrče prováděla.....a není to vůbec tak strašný, jak se všude píše, krásně se to dá vydržet 🙂 🙂 🙂 🙂

anitta
7. čer 2011

ahojky no já se chystám taky na ket .. z prvního pokusu ivf mám chlapečka ale pak jsem otěhotněla dvakrát prirozenou cestou a dvakrát také bohužel potratila ... hrůza proto si myslím že asi ty hormony atd dělají své a pomohou mi miminko donosti pevně v to věřím ale stejně bych chtěla aby se udělaly nějaké testy jeslti jsme v pořádku ... tak doufám že to dobře dopadne chocím k Mardešičovi a ten je super tak doufám že mi doporučí nějaké schopné doktory ne ty co tady píšete už toho mám taky po krk ... nevíte jak dlouho to testování trvá ? chtěla bych ten ketík co nejdřív 😕

bruni
8. čer 2011

@anitta pokud pujdeš do Podolí na imuno testy tak 1,5měsíce čekání na návštěvu a 1 měsíc na výsledky takže 2,5 měsíce jen toto a pak pokud ti zjistí BI tak min 3 měsíce braní Prednison. Pokud nechceš čekat tak bych určitě šla aspoň na hematologii a udělala test na srážlivost krve kvůli těm potratům, jinak ti hrozí že i po KET potratíš pokud nebudeš píchat injekce na srážlivost. Je to dost častý jak to tu čtu při potratech. Podle mě tě v Pronatalu poženou hned na KET ať se to zkusí, jim je jedno když znovu potratíš 😒 Ty testy na srážlivost budou určo hned, já na ně teprve se budu objednávat takže nemám ještě zkušenost. Pokud máš BI tak ovšem se může stát že když to nemáš přeléčený tak to nemusí dopadnout dobře. Ale je to dost taky o náhodě. Ale v tvém případě po dvou potratech bych to raději řešila. Záleží kolik je ti taky let a jak dlouho vydržíte čekat 😉

anitta
8. čer 2011

@bruni ahojky no ted mi psali z Pronatalu že jsem objednaná na návštěvu ale já jsem rozhodnutá že dokud ty vyšetření neudělají do dalšího těhu nejdu zažít to znovu fakt nechci takže radši počkám . je mi 31 takže to zase nehorí jen chci aby se to už začalo řešit . děkuju za rady 🙂 určitě nám to brzy všem vyjde

lola22
8. čer 2011

@mikulka No to urcite nevydrzi jen tak na cely zivot. Ja kazdy den cvicim cviceni na rovnani delky nohou a furt si davam pozor na to co delam, jak stojim, jak sedim. Naucila jsem se diky tomu vnimat svoje telo a mit ho aspon trochu pod kontrolou🙂

lola22
8. čer 2011

@sedmitecka No ja teda z vlastní zkušenosti můžu říct, že Dornovka rozhodně s kostrčí hne🙂

saraher79
8. čer 2011

@lola22 Taky jsem chodila na srovnání Mojžíšové před IVF, jednou, když jsem seděla před ordinací, nohu přes nohu a viděla mě ta rehabilitační sestra, tak když jsem vešla dovnitř, tak mi rovnou řekla: "Tak takhle už sedět nikdy nebudete". Koukala jsem proč a prý se namáhá nestejně půlky těla a prý takhle ne. Taky si už dávám pozor, jak sedím, stojím 🙂 Aspoň se nehrbím 🙂

dusice
8. čer 2011

Ahojky, já se na rovnání kostrče taky chystám. Mám jí pohnutou a ještě pár plotýnek. Mám to od tý doby co jsem byla s malou v sedmém měsíci+ porod mi asi taky trochu pomohl. Díky tomu mám skřípnutý nerv do pravé nohy, takže si sem tam pěkně užiju. Jen doufám, že v okolí někoho seženu.
Ahoj Anitto, tebe si ještě pamatuji z diskuze při našem prvním pokusu. Nepsala jsi(teda pokud se mi to už nepomíchalo), že máš taky endometriozu. Ta totiž taky způsobuje potraty. Je to věc imunologie- vypuzuje z těla embryo. Proto já chci taky nejdřív tu imunologii- abych věděla, jak velkou dávku mám brát prednisonu+jestli mi při Ketu budou zase píchat něco na imunitu. Nejraději bych šla už teď na tu imunologii, jenže ještě furt kojím a nevím, jestli by to kojení(prolaktin) nezkresloval výsledky.Bylo by fajn mít ty výsledky do podzimu a pak jít na Ket. Možná to i o prázdninách bude všechno trvat déle- všude si budou vybírat dovču.
Holky, ať se Vám daří a ať máte hodně výdrže.
🙂

petula22
8. čer 2011

@sedmitecka Ahoj, taky se ti to tak vleče? Mě přijde, že je strašně dlouho, že se nic neděje. A to jsem na to zvyklá za ta léta, kdy to nejde. Pokud 1.IVF nevyjde, tak se taky chystám na Mojžíšku, já trpím na záda už dlouho.

saraher79
8. čer 2011

@petula22 Ahoj Peťulo, jak jsi na tom, kdy začínáš?

petula22
8. čer 2011

@saraher79 Ahoj, příští středu jedeme do Pronatalu podepsat papíry a vyzvednout léky, pokud už to bude schválené, za 14 dní by měla dorazit MS, tak pak začneme, přijde mi, žr to ted neutíká 😠

saraher79
8. čer 2011

@petula22 TAk to máš za chvilinku, neboj, pak to uteče hodně rychle, akorát to čekání na výsledek. Moc držím pěstičky, doufám, že budeš informovat 🙂

dusice
8. čer 2011

Tak to čekání bylo vždycky nejhorší- měla jsem pocit, že čas běží jen podle mé menstruace a ubývajících léků před IVF. Já jsem na malou čekala dva roky- rok jsme se snažili sami a pak jsme bojovali v Pronatalu.
Petulko, u tebe přišli na nějaký problém proč se zatím nedaří?

sedmitecka
8. čer 2011

@lola22 jj, co doktor, to názor a zkušenost.....

@petula22 ahojda, jooo, to věčné čekání mě ničí, je to nekonečné.....ale už se to blíží, asi v pondělí začnem se stimulkou , budu mít zase krátký s gonalem ......bojim bojim, ale strašně se těším 🙂 🙂 🙂