Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

eyael
15. dub 2011

@petula22, @bruni - koukám, že v Pronatalu teď jedou v PCO 😅 já se taky mezi řečí někdy minulý měsíc dozvěděla, že mám PCO a do té doby nikdo nic. Ani moje gynekoložka. Ale když jsem u gyn byla pak na KO, tak to přiznala.
Jinak jak jsem pochopila z diskuze o PCO, tak to může být jakkoli rozhozený cyklus - vajíčka nedozrají, dozrají brzy, špatně, menzes vynechává, jdlouhé cykly, sou cysty na vaječnících, atd atd, je tam hodně subvariant. Plus je to doprovázeno jinými příznaky. Já mám po porodu cykly 28dní, (jinak předtím celý život 33dní), vajucha rostly dobrý - normálně velký, sliznice taky, ale přesto jsem byla ohodnocena PCO. Tak teda nevím, protože nativ KET při PCO je blbost, jen tahání peněz z lidí za pokus, protože hormonální hladina jednotlivých hormonů není v pořádku a to i když roste sliznice...

saraher79
15. dub 2011

@petula22 Nejlepší je, když doktor jen tak mezi řečí něco plácne a ty pak z toho máš hlavu na prasknutí. Mě minule v Pronatalu řekl jeden doktor, že tam vidí malý myom. V životě jsem je neměla. Když jsem pak byla na kontrole u jiného, tak jsem se mu zmínila. Tak chvíli hledal a povídá, že tím se vůbec nemám znepokojovat, že to nic není, nedeformuje dělohu a tak a že je hrozně malinkatý. Do té doby než jsem se zeptala jsem pořád přemýšlela a spekulovala, jaký to může mít asi vliv.
@lizardka TAk já začínám s pícháním v neděli, teď se to rozjíždí, tak snad i večeři stihneme 🙂 Ve čtvrtek kontrola, v pátek večeře a v neděli OPU 🙂) Už to mám naplánované, jen nevím, jak to se mnou odsouhlasí moje tělo a doktoři 🙂

petulak1988
16. dub 2011

Ahoj holky mohu se pridat v utery mam jit poprve do pronatalu v praze na konzultaci u me se nejedna o umele oplodneni ale nejdriv o zjisteni pros to nejde jestli mam plodne dny a ta rikala ze pri te prvni navsteve bude vysetrovat jen me.jake mate zkusenosti??Pritele nemohu premluvit ke spermiogramu....mohu jit do mistnosti s nim nebo neda se to udelat doma a do urciteho casu privezt?

sedmitecka
16. dub 2011

@petulak1988 ahojda, tak budu držet palce!!! přítel se bude muset překonat, spermiogramem se začíná, nejdřív se postupuje od nejjednodušších vyšetření. oběma vám vezmou krev na základní imuno, infekce a pohlavní nemoci a přítel právě půjde na spermio - přečti si starší diskusi, tam vše najdeš.
podle výsledků se bude postupovat dál a navrhnou vám, co se dá dělat.....tobě naberou ještě hormony z krve a udělají klasické gyn. vyšetření.

petulak1988
16. dub 2011

@sedmitecka me prave rikali ze pri prvni navsteve vysetri jen me jako na gyn.. a pritele jeste ne tak nevim...a kolik se plati nebo to hradi pojistovna?

petulak1988
16. dub 2011

@sedmitecka chteji u me hlavne zjistit zda mam plodne dny nikdy mi nevysly tak nevim

sedmitecka
16. dub 2011

@petulak1988 zatím nebudeš platit nic, kromě 30,- poplatku, platí se až za léky na IUI nebo IVF, a to se vás zatím netýká..... 🙂

petulak1988
16. dub 2011

@sedmitecka super dekuju moc...

petulak1988
16. dub 2011

@sedmitecka ty se jeste snazis nebo uz tehu??Ja podle tech alb a testiku

sem
17. dub 2011

ahojky petula22: také chodím do Teplického Pronatalu - to jsi asi byla u Dr. Lojky, že? Také k němu chodím 😉 . No držím palce ať se zadaří.

sem
17. dub 2011

@petulak1988 všude je to jiné, v našem Pronatalu hned při první schůzce manžovi vzali 3 ampule krve, ale jinak ta schůzka byla o prdu, kecání o tom co je IUI a IVF a časovaná soulož, domluvila se další schůzka a to bylo vše. Jinak na spermio samozřejmně manža bude muset jít a do kabinky můžeš samozřejmně s ním 😉 .

sem
17. dub 2011

@marlenee ahojky čím budeš stimulovat na druhé IUI - zas puregon? U mě zase třetí IUI asi nejspíše nevyšlo, očekávám MS každým dnem.

standifous
17. dub 2011

Ahoj holky, nevíte náhodou některá jestli je pan dr. Kult stále pod Pronatalem Praha? Vím, že tam byl a jezdí k nám do města, ale když jsem si ho teď dala do vyhledavače tak mi vyjela že je vedoucí lékař ve fertility, což je asi nová klinika. Děkuji za odpověd.

sedmitecka
17. dub 2011

@standifous ještě v listopadu byl dr. Kult v Pronatalu, jestli tam ještě stále je, netuším 😕 😕 😕

sedmitecka
17. dub 2011

@petulak1988 já se pořád ještě snažím, těhu jsem byla hned po prvním IVF, bohužel jen krátce, v 7. týdnu spontánní potrat......takže teď se chystáme na druhý pokus, ale čekáme ještě na výsledky imunologie a genetiky....

marlenee
18. dub 2011

@sem - při prvním IUI jsem stimulovala Menopurem,při druhém Puregonem
Proč myslíš,že nevyšlo?Kolikátý jsi den po IUI?
@petulak1988 - já mého manžela přemlouvala rok na SPG pak jsem se prostě objednala do Pronatalu a v listopadu jsme šli na první konzultaci.Mudra vše vysvětlila mě udělala vstupní gyn.prohlídku a manžovi vzala krev a najednou se ani nebránil.A pak spermio to jsem šla s ním.
Neboj určitě se přítel uklidní až uvidí kolik je tam párů,že nejste jediný a bude spolupracovat.

bruni
18. dub 2011

@petulak1988 ahoj, vítej mezi námi 🙂 a tobě nevyšly ovulační testy pozitivně nikdy? jak dlouho se snažíte sami?

sem
18. dub 2011

@marlenee ahojky, no testila jsem včera a byl naprosto sněhobílý, jinak už mě berou záda a břicho jako každý měsíc takže zázrak se u mne opět nekoná ☹

marlenee
18. dub 2011

@sem - to mě mrzí 😢

petula22
18. dub 2011

@sem Ahoj, chodím tak nějak ke všem, dnes jsem byla u prim. Rešlové, já má raději ženské než chlapy doktory 😉

Tak máme za sebou druhé IUi a budeme čekat, jak to dopadlo, chválili manžu, jak má kvalitní spermie 😀 .
O PCO nepadlo ani slovo, tak si mám asi vybrat 😠

saraher79
19. dub 2011

@petula22 Držím pěstičky, ať to vyjde 🙂

petula22
19. dub 2011

@saraher79 Dík moc, ale moc s tím nepočítám, když to nevyjde, tak jdeme v červnu na IVF.

Holky, jak je kdo na tom? Co udělat třeba nějakou tabulku at je přehled, kdo stimuluje, kdo je po transféru atd. ? Já se v tom ztrácím 🙂.

saraher79
19. dub 2011

@petula22 Musíš myslet pozitivně a ne házet flintu do žita ještě než zjistíš výsledek. 😀

Jsem pro tabulku, ale nevím, jak na ní. Každopádně zde je můj přehled

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, ULT 22.4.11

luccy82
19. dub 2011

@petula22 Ahoj, já jsem na tom podobně jako Sareher... 1.IVF leden 11 - neúspěšné, od 18.4.11 stimulace Puregonem a 26.4.11 UTZ. Dostala jsem o dost větší dávky než v 1.IVF (300jednotek 2 dny a pak 225), poprvé jsem měla (225jednotek 2 dny a pak 150) a bylo 6 vajíček, tak doufám, že teď bude úroda větší 🙂 Včera mě šíleně bolela hlava a hrozný pocit nazvracení... dnes je to lepší, ale nejsem vůbec ve své kůži.

saraher79
19. dub 2011

@luccy82 Já taky teď dostala větší dávku. První 300 jednotek a další dny 225. K tomu beru 3x denně estrofem. Chce se mi pořád spát a je mi pořád divně. Už aby to bylo šťastně za námi, což 😀

petula22
19. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, ULT 22.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace

Super začátek, ostatní si to kdyžtak zkopírujte a přidejte 🙂

@luccy82
@saraher79 Holky, držím palce 😀 . U mě to není házení do žita, ale tím, že jsme oba v pořádku, tak IUI nám zvedá šance o 3 %, tak nic moc.

luccy82
19. dub 2011

@saraher79 Přesně tak 🙂 držím to moc palce.

saraher79
19. dub 2011

@petula22 No tak uvidíš, třeba ty 3 % pomůžou 🙂 Každopádně taktéž držím vše co mám. 😉
Super tabulka, jsi šikulka 🙂

saraher79
19. dub 2011

@luccy82 Nápodobně 😀

bruni
19. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, ULT 22.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno