Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
17. led 2012

@bruni
@petula22
@luccy82 Ahoj holky těhulky, no to jsou krásné zprávy. Dlouho jsem tu nebyla a takhle pěkně se to tu rozjelo. Strašně moc vám gratuluju a teď už věřím, že se štěstí usměje i na nás odpadlíky 😀

@sedmitecka Držím pěstičky na laparku a pak jen těhotnět a těhotnět.

Se mnou to bylo dost komplikované. V říjnu jsem měla začít stimulovat. Jenže na začátku října jsem se jeden den vzbudila a zjistila, že nehýbu půlkou obličeje - obrna lícního nervu. Takže spoustu vyšetření, denní rehabilitace a zjišťování proč. Do toho jsme měli schválené IVF, ale to jsme odložili kvůli mému stavu, asi bych to nezvládla psychicky, už to že jsem nemohla hýbat obličejem byl dost velký záhul. Teď po 4 měsících, kdy jsem stále na nemocenské už hýbu obličejem tak na 70%, což je úspěch, poté co 2 měsíce ani ťuk. No a začala jsem stimulovat dlouhý protokol, synarel, fraxiparin, gonal. Včera jsem byla na ultrazvuku (6.DC) a jen 2 folikuly, normálně jsem to obrečela. Rozhodovali se, co dál, jestli pokračovat nebo to stopnout. Zvýšili dávky a v pátek uvidíme. Dřív jsem měla tak 8-10 vajíček při krátkém protokolu, při dlouhém by jich mělo být víc. Nicméně jsem se rozhodla podstoupit OPU i při takhle nízkém počtu, když už tam jsou, no a když nedojde k ET, tak pořád máme ještě ten poslední hrazený pokus. Uvidíme, třeba zrovna tohle budou ty pravé 😉

bruni
17. led 2012

@saraher79 ahoj, myslela jsem na tebe hodněkrát, kde je ti konec 🙂 To je teda patálie s tím lícním nervem, tak je dobře že se to zlepšilo. Neboj, hlavně že jsou aspoň nějaké folikuli, nemusí to nic znamenat. Zrovna v této diskuzi, když jsem ji pročítala od začátku, tak vím, že tady jedna holčina měla jen 2-3 folikuly, z toho bylo jen jedno dobré embrio a má z toho už mimíska. Je to stále boj, ale jak vidíš, jednou se musí zadařit, jen holt nevíme kdy 😉 Dej vědět v pátek, držím pěsti 😉 Jo a já jsem si dala PICSI a zadařilo se, moc jsem této metodě věřila a má opravdu velkou úspěšnost. Už jenom to, že se ze 7 vajíček oplodnilo 7. A já taky u dlouhého protokolu měla míň vajíček než u krátkého, naopak spíš jich je míň a kvalitnější. Nejsou rychle vyhnané. Ale je to u každého individuální.

luccy82
17. led 2012

@saraher79 Ahoj, také jsem na tebe myslela jak pokračuješ. Ty jo, to je mazec s tím lícním nervem. Moc ti držím palečky ať ti vše dobře dopadne. Jak píše Bruni a z menšího počtu vajíček může být úspěch 🙂

saraher79
17. led 2012

@bruni Já vím, že u tebe zafungovala PICSI, trošku jsem to pročetla, je to úžasné, hned mám fakt lepší náladu, když vidím, že se začíná dařit i dlouhočekatelkám 😀 Taky si říkám, že snad aspoň budou kvalitní, když jich je míň a tak dlouho zrají

@luccy82 Lucy, děkuji, měla jsi zase PGD? To je super, že jste měli i mrazáčky.

luccy82
17. led 2012

@saraher79 Ani jsem tomu nemohla uvěřit, že nám vyšel KET, když 3 transfery z čerstvých nevyšly.... Tentokrát jsem PGD neměli. U Lazarevské mají neinvazivní monitoring embryí, kde je vidět jak se embryo dělí již od začátku, sice to není 100% jistota, že je zdravé, ale jen zdravé embyo se takto dělí. Možná bude mít odchylku jako manžel, ale s tou se dá krásně žít.

Dnes jsem byla na UTZ a byli už vidět nožičky, ručičky a srdíčko. Zrovna se pěkně hýbalo, byla jsem fakt hotová 🙂 Už má 1,77 cm, příští týden jdu na krev a v únoru na screening.

beruska1982
17. led 2012

Ahoj holky,nečekáte někdo dvojčata?Dnes jsem byla na transferu,tak za 14 dni uvidim.

bruni
18. led 2012

@luccy82 tý jo, už v 9. týdnu jsi viděla jak se hýbalo? 😨 Já stěží rozpoznala to tělíčko, je fakt že u mého obvoďáka je ještě asi starší utz s malou obrazovkou. Na fotce není vidět skoro nic, páč to zrovna vyfotil z blbého úhlu. Moc se těším na 30/1 kdy jdeme na screening a doufám, že to dobře dopadne. Na krvi jsem byla včera.
@beruska1982 Proč se ptáš? Ty si věštíš dvojčátka? 😀 My měli sice zavedená dvě embria ale chytil se jeden prcek 😵 Držím pěsti, ať to vyjde 😉

zuzanka26
18. led 2012

@bruni jak ti je? pořád stejný? U mě nic nového, břicho nevím, někdy se mi zdá, že mě trochu tlačí kalhoty, ale pak druhý den třeba do nich vklouznu normálně. Ale manžel říká, že rozhodně už větší je, tak snad.

Já teda viděla sotva hlavičku na UTZ, ruce a nohy určitě ne, vždyť to jsou teprve jen takový malinký zárodečky.

bruni
18. led 2012

@zuzanka26 mě je tak nějak různě, špatně mi není, jen tak divně, občas dost na omdlení a občas mám bezdůvodně blbou náladu, prsa stále bolí ale žáha už skoro nepálí. Břicho mi začíná být vidět tento týden, když si vezmu triko na tělo jinak vůbec, ale kalhoty můžu nosit jen dvoje, protože mi byly předtím volnější. Břicho mám nafouklé hlavně večer ale to je tím, že mě vše děsně nadýmá 😝

luccy82
18. led 2012

Jasně že to nebyli hotové nohy a ruce, ale viděla jsem stejný obrázek jako jsem vložila petula 🙂 oproti malé bublince je to fakt rozdíl a ten pohyb mě také šokoval 🙂

lola22
18. led 2012

@beruska1982 Ahoj, ty jsi v Pronatalu? Me tam ceka transfer snad ve stredu za tyden. Nechame si vlozit ale jen 1, ty mas 2?

petula22
19. led 2012

@saraher79 Ahoj, tak to byl teda mazec, hlavně, že už je to lepší, Já měla jen 4 folikuly, takže se neděs, uvidíš, že z toho bude mimísek 🙂
@sedmitecka Jen do toho, nedej se 😵 .Budu držet palce, to je pořád čekání, vid?
@bruni Nebyla jsi taky ted na kontrole? Já jdu 31.1. na ty vrozené vady, už aby to bylo za námi. Byla jsem v pátej ještě na jednom UZ a tam se prcek hýbal, říkal dr., že je pěkně čilý, já teda viděla prd, páč mi dělal Uz přes břicho a ta moje pneumatika mi to rozmazávala 😀

bruni
19. led 2012

@petula22 Já na kontrolu k mému obvoďákovi jdu 31.1., ale na screening jdu den předem do Liberce do Gennetu 30.1. a to už budu teda vědět zda je to ok. Bojim bojim. Jestli ty jdeš 31.1. tak to jdeš taky na screening, takže budeš mít stejné testy jako já. Já ale už pak na triply nechci jít. Budou mě stačit jen tyto testy. Nechci se zase nervovat 😝 Toho 31.1. bych už měla dostat těhu průkazku. Jak ti je, už máš břicho?

bruni
19. led 2012

@lola22 ahoj, tak držím palce 😉 Jak jde stimulka a kdy jdeš na OPU?

petula22
20. led 2012

@bruni Ahoj, jo jo 31.1. screening. Občas je mi ještě blbě, ale už je to lepší, no mám už 3 kila dole a pěkně se zaoblilo bříško dole 😅

zuzanka26
20. led 2012

@petula22 Ahoj, přidávám se, taky mám už 3 kila dole, ale já nezvracím, teda jen málokdy a jím normálně bych řekla. Akorát to bříško ještě nemám. 😖

saraher79
20. led 2012

Ahoj holky. Vrátila jsem se z CARu a mám 4 folikuly, v pondělí je odběr. Jsem domluvená, že chci prodlouženou kultivaci alespoň 72 hodin a pak pokud bude embryolog váhat, jestli jsou dobré nebo ne, tak mi je nepřenese. Pokud váhat nebude a budou kvalitní, tak bude přenos. I když pořád váhám s tímhle rozhodnutím, bude mi to hrozně líto, pokud nebude co přenášet a pak nikdo neví, jestli přeci jen k něčemu budou, i kdyby se embryologovi nezdáli. Ještě mám o víkendu co zvažovat, přeci jen, je to poslední hrazený pokus. Uvidím.

berusj
20. led 2012

@bruni Ahoj Bruni, jak se ti daří a jak se cítíš? Já jsem dobrala clostylb. a v neděli jdeme na ultrazvuk, tak jsem na to zvědavá...co se tam se mnou děje..a jak na to reaguju..🙂 a pak jdeme na IUI...vůbec nevím jak to teď bude probíhat..? !! 🙂

bruni
23. led 2012

@petula22
@zuzanka26 Mě pomalu přestává žravost a začíná nechutenství, někdy nemám celý den na nic chuť. Tak nevím, mám to nějak naopak. Ráno nemám vůbec břicho a ani pocit že jsem těhotná 😕 , během dne se nafouknu z jídla a večer mám břicho které mi do rána splaskne. Už abych viděla na utz že je vše ok, je to děsně dlouhá doba, já byla naposledy na utz 3/1. Každou noc mám děsivé sny různého typu 😝 , ale zatím nic o porodu nebo dětech naštěstí 🙂 Já jsem stihla nabrat 4kg od listopadu. Ale já teda měla podváhu takže možná tělo si chtělo udělat nějaké zásoby 😀 Ve čtvrtek se chystám poprvé cvičit, něco jako kalanetika, tak uvidím. Už musím něco dělat, nebo se zblázním.
@saraher79 tak paráda 🙂 super zpráva. Držím pěsti na dnešní OPU, dej vědět, kolik zralých vajíček bylo 😉
@berusj já se zrovna cítím úplně netěhotně, tak už se nemůžu dočkat utz za týden a taky se doufám vyloučí vrozené vady ☹ ty první tři měsíce jsou asi fakt nejhorší, už aby se to přehouplo do druhého trimestru. Pak snad mi to už dojde, že je jsem asi fakt těhu 🙂 Ty pravděpodobně půjdeš na IUI, pokud zjistí že reaguješ dobře. Pokud nebudeš reagovat tak ti navrhnout jinou stimulaci nebo rovnou IVF. Nevím jak to je, já reagovala dobře, ale stejně to bylo k prdu. IUI se nepovedlo ani řízený sex, nevím čím to je, příroda si prostě postaví hlavu a nikdo s ní nehne 😝

zuzanka26
23. led 2012

@bruni ahoj, mám to uplně stejně.Ráno úplně bez břicha, večer jakoby nafouklý. Prsa mám trvdý jen když mám podprdu. kolikrát úplně na to zapomínám, že jsem těhu. Já mám teda kontrolu už zítra, je ve mě dost malinká dušička, jak moc se bojím. ☹

bruni
23. led 2012

@zuzanka26 tak to je dobře, že máme stejné příznaky 🙂 hned jsem klidnější 😉 Tak dej zítra vědět ju

berusj
23. led 2012

@bruni Ahoj Bruni, tak mám folikul veký 13mm, takže na mě asi clostyl. zabral, aspoň v tom, že vyrostl..ve čtvrtek jdu na další ultrazvuk a pokud bude mít 18 mm, tak v sobotu na IUI..raděj se moc netěším, protože vím,ž e je jen 15% úspěšnost..ale co kdyby..🙂)) Písnu ti..a za jak dlouho po tom neúspěchu bych mohla jít po případě na IVF ..nevíš?díky a pa pá...posílám pohlazení na bříško 🙂)

bruni
23. led 2012

@berusj tak super 😉 po IUI a stimulaci jen Clostikem můžeš jít hned, ale ono než se to vyřídí tak to zabere měsíc minimálně.

Tak si představte holky, že jsem kolem 13h začala špinit, poprvé od //. Úplně jsem se vyšokovala, hned jela k dotoru a je to naštěstí v pořádku, mimi se mrskalo a bylo nádherný, ale já se z toho strachu málem složila. Doktor mi dal ovšem neschopenku, znovu beru Utrogestan. Musím být v klidu a doufám, že to bude ok, na kontrolu mám jít příští úterý, doufám, že budu moct jít do práce, nedokážu si představit být na rizikovym. A to jsem chtěla jít ve čtvrtek cvičit, takže nic a ležet 😝 Pravděpodobně prasklá žilka, nic jiného tam nenašel.

saraher79
23. led 2012

@bruni Bruni, nic moc. 5 folíků, ale jen 2 vajíčka, z toho jen jedno zralé, to druhé prý se ještě uvidí. Prý by doporučil bez PK, jenže já si na ní trvám. Přeci jen si myslím, že pokud je kvalitní, tak to vydrží, pokud ne, tak by nemuselo přežít ani u mě.

saraher79
24. led 2012

Tak nakonec po dlouhém rozhovoru s embryologem také doporučil PK, protože se oplodnilo jen 1 a prý není morfologicky ideální, tím zřejmě chtěl říct, že si nemyslí, že to vydrží. Ale třeba jim to ještě ukáže.

zuzanka26
24. led 2012

@bruni Ahoj, tak kontrola v pořádku. Napíšu ti IP.

luccy82
24. led 2012

@bruni Ahoj, hlavně že je vše v pořádku, to je důležitý. Vím, jak jsi byla vyděšená, já takhle zkončila mezi Vánocema v Motole, v centru dovolená, můj gynekolog dovolená. Také jsem začala špinit a ta bezmoc, že nemůžu nikam ke svému doktorovi.... Také bylo naštěstí vše v pořádku. Drž se a odpočívej 🙂

luccy82
24. led 2012

@saraher79 Ty brďo jen 2 vajíčka a 1 oplodňěné, vždyť si jich měla vždycky víc?! Myslím, že PK je v tomto případě lepší ať víš hned na začátku na čem jsi. Mysím na tebe a držím palečky 🙂

bruni
25. led 2012

pisuznemocniceztabletuanejdoumimezeryzacalajsemkrvacettakjsemmyslelazejekonec 😒 atakjsemvecerjeladonemocnicekdesimenechaliuzjetodobryasiprasklacevkaprceksemrskalsrdickobiloalejetodesnypocitkdyzcloveknevizdatojepotratfuj 😝 napisuazbududoma
@saraher79 drzimpestatjimtotenjedenbojovniknatre 🙂

saraher79
25. led 2012

@bruni Moc na tebe myslím, prcek to urcite zvladne, drte se. Muj bojovnik ma zatim 4 bunky, ale pry nejsou pravidelne, nicmene kultivuji dale. Drzte se s prckem Bruni.