Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
16. dub 2012

@ivussska já jsem stimulovala jen na IVF, ale musela jsem mít vysoké dávky, abych měla vajucha ok. Píchala jsem od 2.DC do 10.DC kolem 300j Gonalu a při 3.IVF jsem měla dlouhý protokol a to mi dokonce zvedli na 400j. Pak jsem měla kolem 9 vajuch. Udělali ti před tím hormonální profil? Jak jsi na tom s FSH?

ivussska
16. dub 2012

@bruni ahojky, dělali mi FSH a vše je ok, i hormonální profil ok, tak nevím proč nereaguju. Dnes 12 DC jsem byla znovu na UTZ a opět nic, tak mi ještě zbylo pět ampulí menopuru, ty doberu a ve čtvrtek znovu UTZ a pokud nic, tak mi to stopnou a všechno bylo zbytečný. Dnes jsem se Dr. ptala a ta říkala, že mi příště zvednou dávky, ale teď napoprvé mi to nemohli prý dát nějak extra vysoké aby se u mě nevyskytl hyperstimulační syndrom, tak já fakt nevím. Pokud to teď nevyjde, tak si musím dát jeden cyklus pauzu a opět se vše oddálí, ach jo ☹

bruni
17. dub 2012

@ivussska ☹ jo jo to znám, pořád se to táhne, čekání a zase čekání. U mě to vyšlo taky až na 3.IVF takže vím o čem mluvím. Bohužel tyto věci se nedají moc ovlivnit ani urychlit, takže jen zkoušet znovu a znovu až to vyjde 😉 Když by sis přečetla, co vše jsem za ten rok v caru tady na diskuzi napsala o čekání a že si nedokážu představit, že moje tělo umí být těhotné a pak se to změní v jediném okamžiku, když vykouknou // na testu. Držím pěsti ať tak dlouho nečekáš 🙂

bruni
17. dub 2012

Já dnes byla na cukrovce, vzali mi krev, vypila ten sladkej fujtajbl a 2 h seděla v čekárně, pak znovu krev. Překvapilo mě, že jsem musela platit za ten čaj 50Kč 😕 Takovej hnus a ještě si ho musím zaplatit 😀 Po 4 týdnech jsem viděla našeho prďolu na utz, je už pořádně velikej, vše ok a je to opravdu kluk jako buk 🙂 viděla jsem to poprvé na vlastní oči, v tom Hradci mi pindíka neukázali. Čípek je zcela uzavřený tak jsem ráda, že nemusím nic řešit, snad to ještě dlouho vydrží 😵 Jinak někdy už pořádně kope a někdy mi trochu tvrdne břicho, ale neřeším to, trvá to vždy jen pár sekund. Co vy holky těhulky? Něco nového?

ivussska
17. dub 2012

@bruni děkuji za podporu, no snad se ta má negativní nálada změní. Štvou mě děsně v práci, teď i mé tělo mě děsně štve a prostě asi všechno... Tak uvidím ve čtvrtek jak dopadnu, zázraky se dějí - ale začínám pochybovat, že by se děly právě u mne.

petula22
17. dub 2012

@bruni Ahoj, tak my máme taky po testu a bohužel těhu cukrovku máme 😒 . Takže dieta a sledování, jsem z toho hotová, protože fakt nevím, co budu jíst, už tak jsem si dost jídlo hlídala. Byla jsem tam od 7 do 12, čaj jsem si musela vzít z domova, tak se nic neplatilo. Mám pocit, že jsem pořád po doktorech a ted ještě k tomu diabetologie. Jinak aspon dobrá zpráva, budeto to opravdu holka 😀 . Včera jsme byli na 4D a tam to šlo vidět. Bylo to super dr., vše nám krásně vysvětlil a popsal. Prý mám špatnou viditelnost na UZ, protože mám silnou svalovou vrstvu, tak se ptal, jestli dělám manuálně, manžel se mohl potrhat smíchy, no chlap 😀 . Máme 615 g a vyfocenou pulinku 😅 .

bruni
18. dub 2012

@petula22 To je mi líto, že máš cukrovku, asi to bude otrava si hlídat dietu. 😒 Hlavně že mimi je v pořádku, to je hlavní a holčička jééé 😵 Já jsem teď volala sestře a cukrovku nemám, tak aspoň něco. Další kontrolu mám za 4 týdny, což budu 28. týden ale podle tabulek 30. týden, takže si myslím, že mi budou dělat ten velký utz. Tak jsem zvědavá, co se bude dít. Tvrdne ti občas břicho?

petula22
18. dub 2012

@bruni Jj, nějak to zvládneme, budu se muset naučit počítat, co jím. Se sladkým je to v pohodě, nejedla jsem ho ani před tím, spíš mi bude dělat problém ovoce.Tvrdne mi hlavně večer, ale ne moc, tak je to dobrý. Mě akorát dost zlobí kyčel, tak jsem zvědavá, co s tím, a to jsem nic nepřibrala ☹ .

bruni
18. dub 2012

@petula22 Bude to otrava, to je jasné 😝 ale co se dá dělat. Už jen pár měsíců 😉 Mně taky tvrdne spíš odpo a večer, když si sednu nebo odpočívám. Kyčle u mě taky nic moc, ale to jsem si myslela, že mám z toho sezení v práci. Ty ale jsi doma a taky to samé. Je fakt, že kyčle trápí víc těhulí. A to já vážím zatím jen 62 kg, tak váhou to být nemůže. Prostě se málo hýbu 😒 a klouby se nepromazávají.

marmina
18. dub 2012

ahoj holky, tak jsem se na vás přišla po delší době mrknout

@ivussska netrap se tolik, že tělo nereaguje jak má. Jsi teprve na začátku, postupně se přijde na to, co ti nejlépe vyhovuje a určitě se zadaří! Stres v práci to je blbý ☹ musíš být maximálně v pohodě, aby se mimču u tebe líbilo. Já vím, jednoduše se mi to mluví...ale už mám taky dost čekání za sebou a ještě před sebou...stále věř, že to vyjde (jinak mě také chtěli ukončit stimulku před IUI protože jsem moc nereagovala, nakonec dr. Vobořil rozhodl, že na to půjdu a vidíš, byl z toho chlapeček 😉 Tak nic nevzdávej!

@petula22
@bruni těhulky, vy už máte asi pěkná bříška 🙂 také mě trápilo tvrdnutí asi od půlky těhu - pila jsem na to Magnosolv - hořčík na předpis, ale jestli mi pomohl to nevím, protože se to pořád stupňovalo a hrozili mi předčasným porodem, nakonec jsem týden přenášela a musela ještě na vyvolání na 41tt - dost jsem četla že hořčík pak zleniví dělohu a porod je dlouhý a těžký - já měla sice vyvolaný ale rychlý a řekla bych celkem v pohodě 😉 Držte se a opatrujte sebe i mimča!

ivussska
19. dub 2012

@marmina ahojky 🙂 Tak teď jsem se vrátila z Pronatalu, byla jsem u dr. Středy (moc fajn pan doktor), vše mi vysvětlil, prohlídl a sdělil, že je vše tak jak má být a že v sobotu máme dorazit na IUI 🙂 Tak mám děsnou radost, že sem ten menopur nebrala zbytečně, říkal, že na tu reakci se někdy čeká dýl, ale že mi nemohli dát hned na poprvé větší dávky, protože nevěděli jak budu reagovat. Tak juchů a v sobotu na to, už se nemůžu dočkat 🙂 Kéž by to vyšlo, ikdyž při té úspěšnosti IUI - nevím no...

A co ty, jak to s tebou vypadá?

kamino
19. dub 2012

@ivussska. Drzim palce,me doktor Středa ( mimochodem podle mne fesak😉 ) dělal IUI a napoprvé se to povedlo,cekame kluka. Neklesej na myslí a kašli na statistiky. Drzim palce.

bruni
19. dub 2012

@ivussska Parádní zpráva, tak držím pěsti 😉

ivussska
19. dub 2012

@kamino
@bruni Holky děkuji moc, snad si nás štěstí konečně najde 🙂

marmina
19. dub 2012

@ivussska no vidíš! nakonec IUI bude a šance, že to vyjde nejsou malé! Jj, dr. Středa je prima 😉
No mě se to nějak komplikuje. Čekám na MS, ale nechce se jí, byla jsem na vyvolávačce včera u svého gyndr., ale říkal, že je možné že nezabere, protože mám nějak nízkou sliznici 😒 A taky mi řekl, že mám typicky polycystický vaječník, což mi v Pronatalu nikdy neřekli, tak jsem z toho docela nesvá ☹
Takže se mi další pokus začíná oddalovat...Jinak od příštího cyklu bych měla začít stimulaci na transfer, ale bůhví kdy to bude, achjo...Jinak si teď během čekání zatím vyběhávám imuno a štítnou žlázu, abych aspoň věděla, že jsem pro to udělala maximum. Netušila jsem, že cesta za druhým mimčem bude tak komplikovaná.

ivussska
19. dub 2012

@marmina to mě mrzí, že se ti tak komplikuje. Ta mrcha je děsná když nechceš aby přišla tak přijde ještě s předstihem a když ji potřebuješ tak si dává na čas 😠 Tak držím palce ať ms dorazí co nejdříve, aby se to čekání zkrátilo...

marmina
19. dub 2012

@ivussska tak to je přesné! před IVF mi přišla za 21 dní, takže se muselo na pojišťovně prosit o přednostní schválení...dneska si dám červené vínko, tak uvidíme 😉

ivussska
19. dub 2012

tak sem si píchla ovitrelle a čekám na sobotu, držte mi palečky prosím 🙂
@marmina je vínko bych si také dala, ale chytla jsem nějakou menší virózu tak bych asi ani necítila jak chutná. Ale jinak na zdraví 😉

marmina
19. dub 2012

@ivussska díky, už jsem si dala a jak nejsem zvyklá, tak se mi už přes hodinu motá hlava 😀 chřipkovou virozou jsem si prošla na Velikonoce, celkem se mě to nechtělo pustit😒 Hlavně ať jsi do IUI v pohodě! Budu na tebe myslet 😉

ivussska
19. dub 2012

@marmina je to spíš rýma a takový jak necítíš co jak chutná, ale jinak je vše ok. Nejsem přece chlap aby mě skolila rýmička 😀

ivussska
21. dub 2012

Holky tak mám IUI za sebou 🙂 Nečekala jsem, že to bude tak rychlé... Ještě jsem dostala utrogestan, tak uvidíme, zda se to podaří 🙂

kamino
21. dub 2012

@ivussska Moc drzim palce,teď hlavně klid,odpocívej a nestresuj😉

ivussska
21. dub 2012

@kamino děkuji 🙂

Holky myslíte, že to dnes můžem ještě jakože večer "pojistit"? Nejsem si jistá, abych něco nepokazila? To je blbá otázka co? 🙂

luciannac
21. dub 2012

@ivussska jojo je to lepsi pojistit, kdo Ti to Ivu delal?

kamino
21. dub 2012

@ivussska Není to blbá otázka, dr Středa nám to přímo nakázal 🙂

ivussska
21. dub 2012

@luciannac Luci na ambulanci byla dr. Paseková, tak ona. Bylo to děsně rychlé, moc nevybavovala - víc toho namluvila sestra než ona 🙂 , ale to je fuk, hlavně, že to udělala 😀

marmina
22. dub 2012

@ivussska ahoj! tak to je prima, jj, IUI je rychlost, a zrovna Paseková moc výřečná není...tak bez obav pojišťujte a ať se brzy zadaří 🙂

ivussska
22. dub 2012

Po včerejším IUI jsem ráno cítila lehké občasné píchnutí u pravého vaječníku a teď k večeru se to stupňuje a cítím to víc a víc, není něco špatně? Já jsem teď ze všeho tak vyjukaná - asi bych se neměla tak kontrolovat 😒

luciannac
22. dub 2012

@ivussska Ahoj Ivu taky to mám, to tak nekdy je

marmina
22. dub 2012

@ivussska ahoj, to bude po té stimulaci, hlavně odpočívej a šetři se 😉