Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
13. srp 2012

@elliem no USA ma zdravotnictvi uplne na ho... Nikdy sem tam sice nezila,ale z toho co vidim v TV. Videla jsem dokument, kde ukazujou pribehy lidi a treba je tam pani 21 let-2 deti, svobodna, dostala rakovinu a jeji pojistovna ji odepsala,ze ji lecbu nezaplati, protoze je moc mlada na rakovinu 😢 proste nechavaj lidi umrit! A co ted ctu to IVF, tak je to vyjde tak na 20000dolaru,coz je hoooodne. Uz se nedivim, ze jim nabizej hned 3 embrya-kde je 3%sance trojcat, ale 50%sance 1ditete a nebo 2E. Ta knizka zacina rokem 2001,takze treba ted uz to je jine a treba kazda klinika bude mit jiny system. Rada bych to zjistila jak to funguje. Ja treba u nas pokud chci pres pojistovnu,cekaci listina je 1-2roky. A pokud chci pres soukromou hned, bylo by to cca8000eur. Takze zlata CR.

elliem
13. srp 2012

@petris82 no tak to jsem vubec netušila!!! je pravda, že české CAR jsou plné zahraniční klientely, už chápu proč, asi to nebude jen tím, že tu máme dobré doktory... já jsem začala číst a fakt dobrý... právě čtu o psychických příčinách poruch neplodnosti...o tom, že se můžeš nevědomně těhotenství bránit a taky o falešné motivaci - že tělo pozná, když chce mít žena dítě například pro to, aby si udržela partnera...

petris82
13. srp 2012

@elliem hmm, zajimave. Kde jsi to objednala a kolik to stalo prosim? Mozna si to objednam a nez priletim, bude to tam 😉

petris82
13. srp 2012

@elliem dekuji! 🙂

elliem
13. srp 2012

@petris82 tak já se jdu začíst, začíná to být hodně zajímavé🙂) zítra pa a dobrou🙂

elliem
13. srp 2012

@petris82 a není zač 😉

petris82
13. srp 2012

@elliem Tak to se na ni taky tesim teda... 🙂 dobrou noc.

elliem
14. srp 2012

@petris82 dobré ranko🙂 už jse v půlce, knížku nekupuj, až budeš v Praze, tak ti ji dám🙂

lucido
14. srp 2012

@petris82 @elliem Ahoj holky, díky za tipy, ale už to asi nepomůže. Šílený, včera večer jsem se rozkrvácela, normální menstruace přišla úplně nečekaně, takže KET je v nedohlednu ☹.
Tak ať Vám to IVF vyjde!

petris82
14. srp 2012

@elliem jee teda, no nedas, ja ti ji odkoupiiim!!! 😉 ja vcera cetla do 1.00 , ted jsem se zas vzbudila jeste se zalepenyma ocima, chjo

petris82
14. srp 2012

@lucido aha, to je mi moc lito. Ale ted si kup ten kotryhel nebo kontryhel ci jak se jmenuje a za cca 18dni muzes na KET..... !!Ja byt tebou hned bych se do nej dala ( teda jestli se da pit pri mrse). A hlavu vzhuru, urcite to pomuze!!
@elliem jo dobre rano 😉

lucido
14. srp 2012

@petris82 To jsi hodná. Já ten kontryhel piju a ono takhle tělo stávkuje. S tou mrchou se musí něco udělat a asi budu mít další cyklus řízený a ještě vyšší dávku estrofenu. Jak já se těšila až mi tam tu blastocystu šoupnou. Po IVF jsem si to neužila, bylo mi blbě ze stimulace.

petris82
14. srp 2012

@lucido Aha, takze ty to pijes a stejne to nefungovalo? Zkus tedy najit nejakou diskuzi kde ti poradi. Ale tento cyklus ti ji muzou soupnout, ne? Neboj utece to, vim co to je cekani ☹ cekam tri mesice na dalsi IVF, protoze jsme nemeli mrazacky. A pravdpodobne zitra se dozvim, jestli to nebudem muset odsoupnout pul roku kvuli manzi prac.ceste, 🙄 tobe to urcite vyjde a kdyz vedej ze je problem se zliznici, tak urcite s tim neco udelaj aby to slo.... uvidis!!! 😉

elliem
14. srp 2012

@lucido to je mi moc líto:( co na to v CARu? mají nějaký způsob, jak pomoct?
@petris82 já přinesu knížku, ty mi koupíš kafe bez kofeinu 😉

Dnes jsem píchla poslední včelku Luverisu a Gonalu, večer ještě Decapeptyl a zítra už nic🙂 tedy až do kontroly, tam mi řeknou... doufám, že úrodička je už přichystaná, jsem nafouklá jak ropucha a v autě přes kočičí hlavy se fakt teď jezdit nedá🙂

elliem
14. srp 2012

@petris82 nedají se zamrazit spermie, aby se nemuselo čekat???

petris82
14. srp 2012

@elliem tak plati!! 🙂 dekuji moooc! No to je dobre ze to citis 🙂 to je dobre znameni! Mne dr. 1.den kontroly rekl, tak co, nejake priznaky? A ja boli me silene v brise a pri vuni smazeneho sem se malem pozvr.....!! A on tak to je dobre znameni, no a hned at pichnu vecer pregnyl! Hura hura, urcite budes mit Opu patek😉

elliem
14. srp 2012

@petris82 taky se mi dělá blbě...byl u nás kamarád, je to moc hodnej kluk, mám ho moc ráda, ale byl před návštěvou na bruslícha byl cítit potem... vůbec jsem vedle něj nemohla sedět🙂)) modlila jsem se, aby už odešel a pořád jsem větrala🙂)) taky doufám, že OPU bude v pátek, hlavně abych už nemusela píchat další hormony, mám břicho jak řešeto...:(

petris82
14. srp 2012

@elliem no to jsme meli v planu stejne zamrazit, protoze manza urcite nebude moc priletet ten den, jenze pak byt pul roku v cizine tehotna, nevim jestli bych mohla na teh.kontroly atd. To by se muselo jeste promyslet, hlavne to je straaasne daleko!! Ale az by vedel datumy, urcite to promyslime co a jak, protoz me by fakt piclo cekat pul roku a taky se mi nehce byt pul roku bez nej, jakoze bych na nej cekala doma, to nee! No zitra snad uvidime! Uz jsem uplne na nerv!!

elliem
14. srp 2012

@petris82 klíííd, to vymyslíte, to nemám strach🙂 no mohla bys pěkně šupem do ČR k mamince, mažel by za tebou lítal, ty bys měla pravidelnou stilici 😀 😀 😀 to jsem to vymyslela 😀 😀

petris82
14. srp 2012

@elliem 😀 😀 😀 jenze on bude daleko, takze by nezvladal litat casto a videli bychom se max 2 dny v mesici!! To bys vydrzela?? Vsadim se ze ne! 😉 No rikam, vymyslime to a uvidime! Ty se bojis?? Ceho? Neboooooj se vlka nic!!!

elliem
14. srp 2012

@petris82 tak budeš tady mít mamku, mě... 😀 ale dva dny je málo, to jo... ☹ já se nebojím!!! ...jenom vlka a sovy 😀 tak já se na chvilku loučím, musím na poradu:/ paaaaa

petris82
14. srp 2012

@elliem ok a ja jsem na ceste na hematologii.... Tak zatim a pozor na sovy, nebo spis suvy 😀

lucido
14. srp 2012

@petris82 Ahoj, máš recht čekání je děsný a nejistý výsledek a to vše šlo zatím podle plánu. Snad Ti to vyjde a žádné posunování termínu, chce to otěhotnit ještě před podzimní plískanicí, také se říká, že jaro-leéto + září je ideál.

lucido
14. srp 2012

@elliem Ahoj, odpoledne jedu do Caru a dosatnu injekci, tam se dozvím více. Kdyby tak to šlo uspíšit, abych byla ok.

elliem
14. srp 2012

@lucido tyhle komplikace jsou na prd:( no tak holt nebudes mít malého býka, ale blížence... Ten čas si výplň vším, co jako těhotná uz nebudes moct.. Já se cpala sushi 🙂)

Omlouvám se za chybějící háčky a carky, píšu z mobilu...

petris82
14. srp 2012

@lucido no vidis a na kdy teda naplanujou ten KET? Uvidis jak to vse dobre dopadne! 😉
@elliem tak doktor teda nic nevyresil, Tak jsem si ted cestou sedla v krasnem parku a davam si zdravy prirodni dzusik 😎

elliem
14. srp 2012

@petris82 na hematologii??

elliem
14. srp 2012

@petris82 já ještě cumakuju na poradě... Promiň, uniklo mi, co měl řešit doktor?

petris82
14. srp 2012

@elliem no at mi prekontroluje tu moji mutaci, to me poslal Voboril, jenze v Praze me nikde nechteli vzit, bud pod ne nespadam nebo nespolupracujou s mou pojistovnou, tak jsem si to chtela udelat tady a ze pry neni nic k prekontrolovani. Tak dnes zkusim brnknout do Kladna jestli tam me vemou....nebo znate nekdo nejakou hematologii Praha a okoli( krome Karlaku a Motola)?? A kde berou rychle??