Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, neblázni, fakt tolik???To taky není dobrý pro to tělo zhubnout tolik kilo najednou, chce to hezky pomalu a třeba až pak bude vyčistěná na těle, tak Vám to půjde samo a hned.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:tak tu nadváhu už bych asi nezhubla ale těch 15kilo do půl roka bych mohla zvládnout si myslim ale neboj nedržím drastický diety jako některý holčiny jen se omezím v jídle a přestanu jíst čokolády který miluju teda
🙂

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, tak to jsme na tom stejně čokoládičky to je moje a teď to mám taky pěkně omezený kvůli těhu cukrovce,ale dá se to omezit nebo i vypustit, chce to jen pevnou vůli a prostě doma nic nemít ☹ Tak zkus cvičit, mě to vždycky pomohlo.

campi
27. kvě 2008

Frenkina: muzu Ti doporucit Cistici kuru od Dr. Popova - je tam Aloe Vera, psyllium (to si davam do jogurtu, chodi se po nem vyborne na zachod) + nejaky cajik. Urcite Ti prospeje, kdyz se na to vrhnes a das si telo do poradku, vzdyt v tehotenstvi naberes dalsi kila a to by neprospelo ani tobe ani miminu. Ja mam 69 kilo a nedokazu si predstavit, jakej to bude zahul na klouby a celkovou kondici, az budu mit na konci tehotenstvi treba 80 kil - to se fakt neunesu. Ale na hubnuti ted teda fakt kaslu - mela jsem ale takovej plan, kdyby to nevyslo - PLAN B: dat se do perfektni kondice.

A taky se treba prestanes soustredit na mimino, kdyz budes mit za cil zhubnout (ale vseho s mirou, to ma klaruska pravdu).

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:cvičit budu doma máme i stroj nacvičení já fakt musím mít pevnou vůli a řekla jsem i manžovi že mu to taky prospěje tak do toho půjddeeme spolu 🙂

frenkina
27. kvě 2008

campi:mám čistící čaje gynekologický a ted jsem si objednávala Femigard1 a pro manžu Ginkgo Maca 80%

campi
27. kvě 2008

frenkie: to taky urcite pomuze, niceho se neboj. Ja myslim, ze pokud IVF vyslo, tak jenom diky tomu, ze jsem byla perfektne procistena a mela jsem srovnany zada diky mojzisovy.

klaruska1
27. kvě 2008

jj holky, já mám obavy, že se na konci těhu budu mazlit s ručičkou na váze někde u 100, je to hrozná představa, přitom mi nepřijde, že bych nabrala tolik.Sestřika mi v poradně řekla, že spousta ženských dosáhne 125 kilo když jdou k porodu.Ale pro mimčo všechno a pak se do toho vrhnu a začnu cvičit a taky si myslím, že až budu lítat kolem malého, že to taky půjde dolů.Ty buď hlavně v pohodě, ničím se nestresuj.Občas si tu čokoládku dopřej-třeba za odměnu a uvidíš, že zase bude líp

frenkina
27. kvě 2008

campi:ty jsi chodila na cvičení Mojžíšový?

klaruska1
27. kvě 2008

frenkina, já balím, už mě od toho sezení bolí záda, tak se jdu na dvorek trošku protáhnout.Buď budu ještě navečer nebo zítra dopo, tak ještě pokecáme.Zatím se měj krásně.

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:jj taky se měj krásně a dík za pokec Paaaa 😉

frenkina
27. kvě 2008

klaruska1:já mám 100kilo už ted ☹

ceeruti
27. kvě 2008

Ahoj holky,
tak nas dnes pustili..(ALENKA SE NARODILA V PATEK 23.5.V 8:58,VÁŽILA 3630G MERILA 52CM)mala je užasna,porad spinka,nelplace,kojim jen častcne,dokrmuji Bebou.
Jak jsem Vám psala,že mam ty silne poslíky,tak to teda nebyly poslíci,ale ja rodila,ano,3 dny jsem mela silne kontrakce.Ve ctvrtek jsem už nemohla ani chodit,bolesti šilene,ale snažila jsme se to "přejit".Normalne jsme myslela,že me snad trapí prddy,nebo ja nevím co..ale před pulnoci to manžel nevydržel a donutil me jet do porodnice,tam jsem volala s tím,že mam asi nejspís střevní potíže nebo ja nevím co,ale nevm co stím,že jsme byla 2x na monitoru a i pres bolesti tam nic nebylo,že to kontrekce nejsou Takže jsme tam dorazily-napojili na mmonitor a na nem samo NIC Pak me vyšetřila a zjistila,že jsme otevřena a že opravdu rodím..CCA v 06 mi píchlí EPI A předtím vodu-na monitoru kontrakce sem tam a malé Ale ja už postupne nemohla,bolesti šílené,EPI vyprchal a ja se svijela bolestma,tak dali dovnitr sondu malý na hlavicku a najednou s na jinem monitoru objevily kontrakce jako prase Byla jsme sprosta,nadavala,řvala..Říkam,cítím jak mi mala tlaci na konecnik a oni to ne,to se Vám zda..pak se ve me porad hrabal takovej mladej Dr,to už jsem nevydržela a prosila je at už neco delaji,pak prisel starsi Dr a pri pohmatu zjistil,že mala je na stranu,tak ji narovnal a na 6 zatlaceni ji vythl,omdlevala jsem bolestí a ztratou krve,malou jsem po porodu nechtela ani videt,byla jsme hodne vyčerpana po vsech strankach,pak nesla porodit placenta..na sale jsem zustala 10 hodin porad me kontrolovali.Malou mi prilozili a ze me vse opadlo..stala za to.Už se chystali mi udelat cisaře,ale tenhle Dr to urychlil,byl to borec

jmisa
27. kvě 2008

K těm doktorům - já miluju Zelenkovou, to je moje favoritka, ona je moje krevní skupina náturou.

Na Lazarovskou si nemůžu stěžovat až na to, že mi zblbla rozpis, ale chápu, že si nemusí pamatovat jak se otáčí který pero.

Jinak, že Mardešič je nejlepší v celý ČR - mně dělal OPU a žádnej zázrak se nestal. Osobně si myslím, že důležitější než ten, kdo dělá OPU a ET je embryolog, kterej nám vybral ty spermoníky a vbodnul je do vajíček.

campi
27. kvě 2008

ceeruti: tak snad na porod brzy zapomenes (pry je to naprosto prirozeny proces, jinak by zensky pry do dalsich tehotenstvi ani nesly) a vypada to, ze Ti to Alenka vynahradi.

jmisa: ja narazela na mou sousedku, ktera ma vsechno NEJ. Kdysi tvrdila, ze je na umely nejlepsi Mardesic, ale musi se mu dat 80 tisic a Rezabek z Apolinare je teda 2. nejlepsi a v soucasne dobe zase rika, ze NEJ je Rezabek. Ja osobne na to mam stejnej nazor jako Ty.

jmisa
28. kvě 2008

Campi, Tvoje sousedka bude trochu na pěst, co? 😀 😀

jizu
28. kvě 2008

Ahoj holky. Tak se hlásím po první návštěvě Pronatalu. Měli jste pravdu, je to tam moc příjemný a personál milí. Až teda na slečnu recepční. ne, že by nebyla milá, ale je pomalá a zmatená, jak lesní včela 😀 . Chápu, že toho má hodně, ale ...
Byla jsem u MUDr. Zelenkové, byla taková pozitivní. Dělala mi prohlídku a zjistila, že mám úzké hrdlo, takže si pozvala ještě pana doktora z druhé ordinace a čuměli tam na mě oba a ještě sestra, já z roztaženýma nohama, no fááákt super pocit 😀 . Výsledek je takový, že 2-5 DC půjdu na hormonální profil, po MS na operaci - dilatace hrdla a další cyklus, tj. v červenci na IUI. Vychrlili to na mě všechno, že jsem ani nevěděla, zda si to budu pamatovat. 😉

jmisa
28. kvě 2008

Jizu, Zelenkovou miluju, to je moje favoritka.

murasek
28. kvě 2008

ahoj drbalenky, zase vas docist je nemozny 😉 misko, jj Zelenkova je prijemna, moc, ja jsem zazila snad vsechny krome Mardesice a jsem spokojena, den blbec muze mit obcas kazdy...
misko, ty do dalsiho pokusu pujdes urco drive nez ja. min.4 mesice mame cekat a na konzultaci se chci dohodnout na dalsi doplnkovy vysetreni. Ty jdes uz 2.nebo 3.6, ze? Pisni mi prosim pak treba do IP, jak ta konzultace probihala a holky jeste prosba - kdyby jste nektera zjistily kdy a kam budou premisteny pak na podzim nebo v zime - muzete mi poslat do IP adresu a tel - teda jestli uz bude znamy? Ale ja jsem truhla, ono to bude urco na web strankach 😀 😀
Misko, tak se na vsechno hezky na konzultaci vyptej a tesim se na zpravicky.
Pa vsem

dckami
28. kvě 2008

krásné pozdní odpoledne,
já jsem se vrátila z CARu, celkem v pohodě, po stimulaci mám folíky vpravo 24mm, vlevo 20 a 19mm, doky říkal, že na IUI je už pozdě, zítra mají úplně plno cleý den a chybí jim laborantka, v pátek by bylo pozdě. Takže máme předepsané domácí snaženíčko. Hned mi píchli pregnyl a musíme na tom makat doma - dneska večer, zítra ráno i večer a znovu v pátek ráno 😀

campi
28. kvě 2008

Dckami: tak si s manzou hezky zamakejte.. My tomu po Pregnylu rikali vyroba a manzel to komentoval: Z tohodle nic dobryho ani byt nemuze.

No jo, recepce je slabsi clanek, to se rika. Ja mela zatim fakt stesti, i po telefonu byly mily a ochotny

jmisa
28. kvě 2008

Ono na recepci teď maj pár nových, když jsem tam byla ukončovat neschopenku, tak se ptala na každou blbost 😀 Ale já si nemůžu stěžovat, asi působím hrůzostrašně od pohledu, že jsou na mě milé 😀

Mur, pokud bude mrcha v mezích normy, tak půjdu dřív. Jdu příští úterý k Zelenkový na konzultaci, už se na ní těším.

Zelenkovou by měli nasazovat na všechny vyjukané nováčky, co tam přijdou, ona je fakt neskutečně pozitivní už od pohledu.

murasek
28. kvě 2008

joj, misko - to ti moc preju, abyste nemuseli tak dlouho cekat..jojo s tou Zelenkovou mas pravdu, vzpominam si, ze my jsme ji meli na uplne prvnim pohovoru a odchazeli jsme s nadsenim, pak uz jsem nemela to stesti 🙂

gucci
29. kvě 2008

ceeruti: ještě jednou velká gratulace...ten popis porodu jsem si teda nemusela číst 😀

luzza
29. kvě 2008

hééj holky
s kým jsem se potkala ve 14,00 hod ve středu v Teplicích v Pronatalu??? 🙂 🙂
sympatickej páreček,co šel hned po mě k dr.Rešlový??
před tím jsme si dali kelímek vlažný vody a bombonek 😀 😀
nestihli jsme si dlouho povídat...

gucci
29. kvě 2008

😀 já nee

luzza
29. kvě 2008

to je jasné gucci 😀 😀 😀
do Teplic daleko... 😀

luzza
29. kvě 2008

ale byl to někdo,kdo mě poznal z koníka 😉

gucci
29. kvě 2008

no já se směju, páč když jsme byli s manžou na první schůzce v Pronatalu tak mě tam hned viděla campi 🙂

luzza
29. kvě 2008

fakt jo???
no to je nářez 😀 😀 😀