Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

karamelka.nova
23. říj 2009

rakosnicku, děkuji, ale stejně mám strach. Nás právě taky čeká KET - teprve první. Já ty letáky raději čtu, i z toho důvodu, že jsem blb a po posledním nezdařeném pokusu jsem začala zase kouřit 😖

rejchl
27. říj 2009

Ahojky zensky,nejak tu bazne komunikace.Dnes jsem byla na kontole.Uz mam 11tt a malosi vypadaj jak ufoni😀
Dckami jak ses na tom????Povidej prehanej,jsem zvedava. 😝

rakosnicek75
27. říj 2009

Ahoj karamelko, tak příští cyklus se chystáme na KET a budu baštit Estroferm. 🙂
Tak si budem navzájem sdělovat pocity, co to s námi dělá jo??? 😉

svetruska
27. říj 2009

Krásný večer holky,

hlásím se že žiju 😉 ...
koukám, že se to tu pekně rozjelo ja sem ted moc (vlastne skoro vubec nechodim) ...
Posilam pozdravy a drzim vsem pesticky 🙂

kaaramel KET to je super drzim palce at to vyjde ; 😵 Dr. stredy je super mela jsme ho pri stimulaci a na konzultaci po tom vsem, je to sympatak 😉

dckami
28. říj 2009

ahoj,
u ná snic nového, na utz jedu zítra odpoledne.Musím si tam vyzvednoui lístek na peníze a další duphaston. Dneska mě celý den bolí hlava 😒 , k tomu u nás spí Elinky kamarádka, takže je u nás rušno 😀 .Holky mají podzimní prázdniny, tak si to užívají.

Zítra večer se ozvu, jak jsem dopadla. Těším se, ale zároveň mám strach, aby to bylo v pořádku. Je to hrozné, když o tom tak přemýšlím, tak IVF je jeden stres za druhým....nejdříve čekání než začne stimulka, potom to píchání ( pro mě děsný), pak zase nervy, zda mi vyrostou folikly a zda v nich budou vajíčka. Čekání, kolik se jich oplodní, po ET zase čekání na testík, nyní čekání na utz 😨. Jsem z toho vyčerpaná, sice šťastná, ale stále si to // nechci moc připouštět, abych něco nezakřikla. Jsem asi blázen....... 😀

dckami
29. říj 2009

krásné odpoledne děvčata 😉 ,
vrátila jsem se z Pronatalu, tak vám musím rychle napsat - paní dr. mi potvrdila těhu, dle utz jsem 5+6tt, mimi má 4,4 mm, na další utz pojedu 16.11., to už má být vidět srdíčko a rozloučím se s CARem. Termín porodu spočítala na 25.6.2010. 🙂 😵

rejchl
29. říj 2009

Tak to je paráda Dckami.Držím palečky at se drží.Já mám termín porodu 24.5.2010 😀

marmina
29. říj 2009

ahoj holky, prisla jsem se na vas podivat 😉
jen tak dal at tady jsou vsechny tehulinky!
karamelko, taky jsem uzivala estrofem, taky me vydesil letak...ale zadne komplikace jsem nemela, uklidnovala jsem se, ze ho nebudu uzivat dlouhodobe. Koureni samozrejme riziko zvysuje, ale to asi vis. Preji pevnou vuli na ceste za miminkem!

gucci
2. lis 2009

ahoj holkýýýýý
jsem tu dlouho nebyla, stěhovali jsme se konečně do nového, tak nebyl na nic čas a od včíra už máme konečně notas, tak už funguju...jsem v tom shonu promeškala i začátek 8 měsíce 😀
zítra jdu do poradny, tak snad bude vše ok, moc jsem se poslední dva týdny nešetřila

dckami: obrovská gratulace, fakt mám velkou radost...drž plod 😀 😉 😵

pribik
2. lis 2009

Ahoj holky, jaké máte prosím zkušenosti s tím Estrofenem? Měla bych ho brát taky, protože moje sliznice nebyla teď na KET připravená, tj. zkusíme to znovu s hormonální stimulací na růst. Díky a štěstí všem

rakosnicek75
2. lis 2009

Ahoj pribik, já už jsem ho brala několikrát a vždy to na mě působilo dobře. Nic mně po něm nebylo.
Já ho mám začít brát od příští menses 2. den 3x 1 a cca 8.den kontrola a ev. zvýšení.
Měla jsem jít na KET minulý cyklus, ale sliznice nebyla dostatečně vysoká.

m.aa.b
3. lis 2009

Ahojky holky už jsem tu dlouho nebyla a navíc jsem i měla naději že do Pronatalu nějakou dobu ani nebudu muset, jenže vše dopadlo jinak - v 11 tt zjištěn MA a udělána revize nyní tovypadá tak že budu muset ještě na jednu pže ms nikde a dle utz je to tam vevnitř nějaký špatný tak zatím ani nevím kdy zase budem moci začít a to 2 IVF, pže užnemáme sněhuláčky. A do toho jsem ještě dostala v práci výpověď 😠 😒
Estrofem jsem taky brala a sliznici jsem po něm měla dobrou jen při druhém ket to bylo horší tak mi ještě přidali estrahexam, Problémy po nich žádné.

dckami - hrozně moc Ti držím palce 😵 😵 😵 😵 😵

pribik
3. lis 2009

ahoj holky, díky moc za info ke stimulaci na ket. Rákosníčku, držím palce, zkusím stimulaci s estrofenem po novém roce a věřím, že se má sliznice polepší 🙂 . Pořád doufám, že to snad dopadne 😉 dobře. M.aa.b - mám až husí kůži a přeji, ať vše dobře dopadne. Jednou to vyjde - buďme optimistky, holky

m.aa.b
4. lis 2009

Ahojky tak na druhou revizi nemusím 😵 jen jdu zítra na vyvolávačku. A po ms hned volám do pronatalu 🙂
holky mám radost, snad nebudem muset dlouho čekat. Všem držím palce 😉

atlaselka
4. lis 2009

m.aa.b ahojky co jsi psala,jsme na tom trochu podobně ikdyž každá trochu jinak.já měla v červenci ET,pak revize,následovalo potvrzení mimoděložního těhotenství,takže LPSK operace.ted nás čeká KET,ale mylsela jsem si tak že to bude listopad,prosinec,protžoe mi gynekolog řekl,že by nechal proběhnout dvě MS a pak do toho jít.Jenže MS nikde a já dnes šla na vvolávačku.Takže KET vypadá na leden.Do toho jsem taky dostala výpověd v práci,já teda už na konci srpna a doted jsem pořád na neschopence a praktická doktorka mi slíbila že mě do té doby nechá doma.Jenže když jsem ji řekla že to vypadá na leden,moc se netvářila,ale nechala mě ještě,že to nějak udělá.To ej jasný že bych šla co nejdřív,ale to nejde..můžu se ještě zeptat,kdy6 teda chci jít v lednu na KET,kdy si tak mám volat v prosinci,v lednu,co se vůbec pře KET děje? vůbec nevím

rakosnicek75
4. lis 2009

Ahoj atlaselka, před KET - na začátku menses jsem zavolala do Pronatalu. Domluvili se, že kontrola bude 10. den cyklu. Jelikož při SONO kontrole byla sliznice nízká, tak se KE odložil na dašlí cyklus. Od druhého dne cyklu budu brát Estroferm a cca 8.-10. den mám kontrolu a dle toho se budeme s Dr. domlouvat na KET. 😉

vnouckovci
4. lis 2009

Ahoj holky,všechny vás moc zdravím, jsem tu poprvé. Dnes jsem se dozvěděla výsledky 3.KET a jsou negativní. Před 2. lety jsem poprvé začínala v Pronatalu v Teplicích. Při první stimulaci jsem neměla žádné folikuly, při druhé 3, ale všechny byly prázdné. Zaplatila jsem dárkyni, první pokus pozitivní, ale potrat ve 4. týdnu. Druhý a třetí pokus negativní. Jste na tom některá podobně a chci se zeptat, má to cenu zkoušet dál ? Vyšlo to některé z vás třeba až na pátý, či šestý pokus ? Za jakou koliv odpověď děkuji.

vnouckovci
4. lis 2009

Ahoj holky,všechny vás moc zdravím, jsem tu poprvé. Dnes jsem se dozvěděla výsledky 3.KET a jsou negativní. Před 2. lety jsem poprvé začínala v Pronatalu v Teplicích. Při první stimulaci jsem neměla žádné folikuly, při druhé 3, ale všechny byly prázdné. Zaplatila jsem dárkyni, první pokus pozitivní, ale potrat ve 4. týdnu. Druhý a třetí pokus negativní. Jste na tom některá podobně a chci se zeptat, má to cenu zkoušet dál ? Vyšlo to některé z vás třeba až na pátý, či šestý pokus ? Za jakou koliv odpověď děkuji.

marmina
5. lis 2009

ahoj holky, nemate to vubec lehky... ☹ drzim vam vsem palce...
vnouckovci, jsou holky, ktere podstoupily spoustu pokusu a nakonec to vyslo. Jestli zkouset dal zalezi hodne na tobe same a na lekari, ktery ti k tomu musi dat co nejvic info, aby ses mohla rozhodnout. Urcite se vyplati nevzdavat se!

mela bych dotaz, na vsechny pronatalky: delaji v Pronatalu pri tom uplne prvnim vysetreni test na chlamydie? myslim, jestli ho delaji preventivne kazdemu nebo jen v urcitych pripadech
nebo jestli se to pak standardne vysetruje v tehotenstvi, nevite tehulinky? zeptam se kdyz tak pak doktora, ale treba to bude zde nekdo vedet...

holky, mate take obavy z chripky? cetla jsem, ze tehule od 1. trimestru budou mit moznost nechat se ockovat proti te praseci, ja bych do toho asi nesla, prijde mi to obrovske riziko. Nejvic mam strach o mimi.

erine
5. lis 2009

ahoj holky, hlásím se po dlouhé době. Zkoušela jsem moc nemyslet na první neúspěšný pokus IVF a dát se nějak dohromady, páč je to fakt psycho. Zítra jdu na 1.KET. Malinko doufám, že bude poslední...))
Holky, nechápu, proč když jste měli nízkou sliznici, vám neudělal kontrolu po delší době... třeba by stihla dorůst. Mě to tak udělali.
Jo a na podporu růstu sliznice jsem pila kontryhelový čaj. Doporučuju...

erine
5. lis 2009

Marmi, tobě to bříško nádherně roste... ) s tou chlamídií nevim, ale myslim si, že dělali test před OPU, ne?

erine
5. lis 2009

Gucci gratuluji k novému bydleníčku. Zařizuješ i dětský pokojíček? To už je asi načase, co?

ogeletka
6. lis 2009

Ahojte.Chcem sa opýtať koľko stojí u Vás IVF?
ďakujem

rejchl
6. lis 2009

Ahojky zensky,tak dneska jsem dostala konecne prukazku.A taky jsem se tesila na prenatal box,ale v Děčíně asi takove věci nevedou☹((

ogeletko me vyslo IVF na 15.000,- kdyz nepocitam leky a cestu.

ceeruti
6. lis 2009

Ahojky všem,
pamatovat si mě už tady nikdo nebude 🙂 Chodila jsem sem před dvěma lety 😅
Vše těhulkam gratuluji,všem co čekate na vysledky držím palce.
Ale proč sem "lezu 😅 " nevíte jak je to v Pronatalu s mrazačkama?Mame je tam přes 2 roky,mohou je sami bez mého vědomí znicit??Jak dlouho je tam mohou "skladovat" 😅 Nevite?Díky

jmisa
6. lis 2009

Dckami, to bys měla porod přesně rok po narození našeho Alexe 😀

blankatom
7. lis 2009

Ahoj hoky, zdravím.
Mě už z Pronatalu poslali k mojí doktorce. V úterý bych měla dostat těhu průkazku. 🙂

Ogeletko: my platili 7000 icsi, 5000 zamražení, 2500 prodlouženou kultivaci, 500 za katetr na et. Za menopur jsem doplácela asi 1500. Čili dohromady tak kolem 17.000.

Marmino: včera jsem byla na gyndě a paní doktorce volala známá, jestli se má nechat očkovat proti chřipce. Doktorka jí říkala, že ona se nechá, že se nechává očkovat každý rok, ale že většina praktických lékařů, co jsou na tom středisku do toho nejdou. Asi jsem Ti moc nepomohla. Já se teda nenechám.

Ceeruti: o mrazáčky bych se asi začala rychle zajímat.V papírech píšou, že nejsou povinni upozorňovat na uplynutí zaplacené doby úschovy. Asi je nebudou hned vyhazovat, u kus níž na stejném papíru píšou, že v případě neplacení poplatku, mají právo dlužnou částku zpětně vyúčtovat, popř. neprovést ET až do doby jejího uhrazení.

gejbule1
7. lis 2009

Ahoj holky omlouvám se že vám sem lezu jen by mě zajímalo jestli vám dělali imunologické vyšetření?Co se tím dá zjistit a jak dlouho se čeká na výsledky?Já jsem objednaná až koncem listopadu kvůli opakovaným potratům.Dík

m.aa.b
7. lis 2009

ahojda
Atlaselko jak už napsala rakosniček tak je to tak já si teda ještě před tím volala a objednala se na dohodu a pak v následujícím cyklu jsme šli na to 😅 - já musela brát totiž estrofem na sliznici a nejdříve sliznice nevyrostla tak se to o cyklus posunulo a pak mi ještě přidali estrahexal a Ket byl úspěšný!!! I když pak to nedopadlo ...

jinak já zatím čerpám dovču a marodit půjdu dyžtak až po tom když teda neseženu práci,. A jinak už jsem se objednala do pronatalu abych se domluvila jak dlouho ještě čekat atd no a pak uvidím jestli teda práce nebo mimi. Je to hrozný. Jo a jsem objednána na 27 listopadu což mě celkem překvapilo -měla jsem obavy že to bude až kdoví kdy.

Holky tak hezký víkendík 😀

gucci
8. lis 2009

marmi: mě dělá vyšetření na chlamydie co půl roku moje gynekoložka, jestli mi to dělali v Pronatalu nevím, ale vstupním vyšetřením na první prohlídce jsem prošla a vše bylo ok

erine: moc držím palce na KET 😵 ...dětský pokoj zařizujem, budu spát s malou v pokoji 😉

ogeletka: nás stálo IVF 16000 kč, ale záleží na lécích (já neměla pero, ale injekce)

ceeruti: já se na to ptala na poslední návštěvě v Pronatalu a řekli mi, že těch 5000kč za zmrazení je na ty dva roky, pak se platí tuším 500 kč za každý rok, podle toho jak je pak použiješ, zničit je asi jen tak nemůžou

gejbule1: v Pronatalu se dělá imuno tuším až po dvou neúspěšných IVF, já jsem si na to zašla aktivně ještě před IVF do Podolí a zjistili mi alergii na sperma, takže jsme IVF rušili a léčili se