Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
12. dub 2011

@marlenee Ahojky, já tobě taky. Mohla bys být první na řadě 🙂

marlenee
12. dub 2011

@saraher79 - jo bylo by to super.A taky si říkám,že 2IUI nebudu tak prožívat co se má stát se stane 🙂
kdy tě čeká IVF?

saraher79
12. dub 2011

@marlenee To jsem si říkala při 1. IVF, no a stalo se to, že se nestalo nic. ALe je to tak, víc to ovlivnit nemůžeme. Já čekám na MS a začnu píchat. Ale myslím, že odběr a ET bude vycházet někdy po velikonocích. Měli jsme domluvenou večeři v Praze s bráchovo rodinou v jedné vynikající restauraci, tak snad to na velikonoce ještě stihnu a nebudu pod narkozou 😀

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 já neschopenku neměla vůbec, na OPU jsme měla "home office" a po ET jsme si vzala 3 dny dovolené, ale teď si beru neschopenku hned od OPU, kašlu na práci 😝 😝

sedmitecka
12. dub 2011

@marlenee děkuji, já tobě též 🙂 🙂

saraher79
12. dub 2011

@sedmitecka Já jí měla poprvé hned od OPU a byla to docela pohodička, manžel se o mě staral a já si hrála na šíleně nemocnou, že ani vařit nemůžu 🙂)

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 právě to mám tentokrát v plánu, nebudu dělat nic 🙂 jen doufám, že bude v červnu ošklivo a nebudu ležet doma při třicetistupňových vedrech 😀 😀

saraher79
12. dub 2011

@sedmitecka To by naštvalo, což 🙂 😀 Tak to když bude hezky, tak se nechám manželem vyvézt na zahradu u baráku na rozkládací lehátko 😀 BOže, to bude lehárko 😀

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 no, to leda, ale já se budu muset nechat převézt na zahradu k našim, my jsme v bytě ☹

inza
12. dub 2011

po stimulaci me zustal nepouzuty Puregon. Tak pokud by nekdo mel zajem muzu prenechat. Piste do IP.

lizardka
12. dub 2011

@saraher79 Ahoj kočko,tak to je paráda. Já už si od druhého dne MS píchám Decapeptyl a 18-20 DC jdu na ultrazvuk a když bude vše v poho,tak mi hned nasadí taky Gonal. No vidíš,sice se jim to taky nelíbilo,ale řekli Ti,že pokud je dobře skladovaný,tak ho pak můžeš použít na dopíchání a to samé jsem jim říkala já,že to má skladované v ledničce a je O.K. a neprošlo to. Hm...a co se týče přeoperačního,tak u prvního IVF mě platilo půl roku,to chtěli vše i pohlavní nemoci a při druhém IVF(To se nepovedlo,ani nepočítalo) chtěli jen moč a játra a teď už zase chtějí vše i EKG mimo pohlavních nemocí... 😖 Já jsem asi střevo,ale vůbec nevím proč si musím píchat cca týdny ten decapeptyl??? Jen vím,že to mám místo Synarelu,ten jsem si první IVF stíkala do nosu,teď ho už nemají,tak mi šoupli Decapeptyl... 😕 Jo a kolik jsi platila ze ty dvě pear Gonalu?? Jinak tfuj,tfuj,tfuj.....ať to tu už prorazíš ten pech... 😉 😉 Teda první prý bude Marlenee.

saraher79
13. dub 2011

@lizardka Ahoj zlatko 🙂 Docela mi to překvapilo s tím Gonalem, že ho můžu dopoužívat, ale jen, kdyby mi trochu chybělo, abych nemusela mít další nové pero. Vím, že sestřička mívá v lednici zbytky od ostatních pacientek a v případě potřeby dopíchá pár jednotek. Teď nevím, kolik budu platit za ty 2 pera. Platím to až při OPU ve Varech. Minule si myslím, že to bylo kolem 4500,-. Ale nejsem si jistá, musela bych se kouknout do šanonu, který mám doma. Jinak nám doporučili ještě asistovaný hatching, ale asi do toho půjdeme, když už tak se vším všudy. A když to nevyjde, tak manžel řekl, že se na to vykašle a pořídí si koně 😀 😀
To předoperační je asi taky u každého jiné. Já minule měla jen krev, moč a vyšetření a teď mi sestřička u obvodní říkala i na EKG že musím. Tak jsem se s ní dohadovala, že minule jsem nemusela, tak prý to uděláme jako to bylo minule. Naštěstí mám chápavého nadřízeného, který mě uvolní, kdykoliv potřebuju.
No ty máš ten dlouhý protokol, ne? To jsi měla minule taky? To abys měla hodně vajíček, slepičko 😀
Klidně přenechám první místo Marlenee, ale určitě bych chtěla, abych nebyla v tomhle kole vynechaná 😀 No a ty můžeš hned po mě 😀

lizardka
13. dub 2011

@saraher79 Já měla na poprvé dlouhý protokol,jen místo Decapeptylu jsem si stříkala Synarel,po druhé jsem měla dlouhý s antagonisty,doufám,že to píšu dobře.. 😀 a to jsem si ale píchala od druhého dne MS jen pouhých 10dní a přesto byl dlouhý???? No,jsem zvědavá jestli se to už teď na potřetí nepovede,tak si koupím psa,na koně mám malou zahradu 😀 😀 Chtěla jsem se Tě zeptat,proč jste si museli nechat zamrazit spermie?? Já ten Gonal budu platit hned při ULTZ,ještě než si ho začnu píchat,mě řekli že bude stát kolem 5500kč,možná prý trochu míň,tak jsem zvědavá kolik za něj vypláznu 😝 To se neboj,že se nenacpu hned na místo za Tebe 😀 😀 😀

saraher79
13. dub 2011

@lizardka Ten druhý byl dlouhý? 10 dní jsem píchala taky (tedy možná jen 8, už si to nepamatuju přesně) a dlouhý nebyl 🙂 To teď mám já, že píchám od 2. dne MS Gonal a pak to půjde rychle 🙂 My platíme při OPU léky a při ET zbytek, podle toho, co dělají. Sperma jsme nechávali zmrazit pro případ, že to nepůjde. Manžel má od jisté doby z takových místností blok a to je hotovo. Na první IVF jsme čekali dost dlouho a to byla možná příčina neúspěchu, už jsem myslela, že vajíčka přijdou v niveč, ale nakonec se povedlo, i když dlouho, tak teď chci být v klidu, budeme mít zálohu. Úplně to chápu, asi být chlap, tak to taky nezvládnu na povel.
Tak já ti budu držet pak místo, jo, a budeš další 🙂

lizardka
14. dub 2011

@saraher79 Byl to dlouhý,ale s antagonisty,taky jsem tomu nerozuměla,když jsem si píchala jen 8-10dní?? Ale píchala jsem si ten Menopur. My máme taky zamražený,ale z jineého důvodu,takže popřeji hodně štěstí a informuj,co a jak...jinak neboj,to já se vetřu,hned za Tebe.. 😀 😀 😀

saraher79
14. dub 2011

@lizardka Tak to asi pro mě je španělská vesnice, dlouhý, krátký, antagonista (to já jsem taky, mám to napsané na rozpisu 🙂). Já věřím, že ty zamražený budou o hodně kvalitnější než to, co bylo minule. Já myslím, že je budou muset použít ty zamražený, ale uvidíme. MS má dorazit zítra, ale zatím to nevypadá, ach jo. Potřebovala bych tentokrát, aby přišla na čas, protože už máme něco naplánováno na víkend na velikonoce, tak bych byla ráda, aby to vyšlo a nemuseli jsme to rušit, když budu muset třeba na kontrolu. Máme jít na večeři do Prahy s bráchou a jeho ženou do steakové restaurace. Takže jsem si naplánovala, ve čtvrtek kontrola na ultrazvuku, v pátek večeře, v neděli odběr. No jo, jenže to jsem si naplánovala já, teď ještě co na to moje tělo a doktoři 😀 😀 😀
Docela už se těším, až to bude zase v běhu. Tak pořadí už stanovené máme, tak to je třeba dodržet 🙂

lizardka
14. dub 2011

@saraher79 Pro mně to je taky španělská vesnice,no hlavně že to vědí doktoři. Ty jsi z Prahy? Já si taky plánovala jak to dostanu přesně na den 18 DC ultz atd...a na konec jsem to dostala o 3dny dřív,tak doufám,že nůžu na ten Decapyptel pít neb máme u bratra mechcheche,tak se na to zeptám až tam pojedu na ULTZ. To já pořadí dodržím,tak doufám,že to dodrží i embrya 😀 😀

saraher79
15. dub 2011

@lizardka To je fakt, na nás nezáleží, hlavně, že tomu rozumí doktoři. To je jako když jsem skákala padákem - tandem. Tak se mi taky každý ptal, jestli jsem se nebála, a já všem říkala, že ne. Že na mě nebyla žádná odpovědnost a já si to jen užívala. Nemusela jsem přemýšlet, kdy rozbalit padák, ale jen jsem se vezla 😀
Já jsem z jihu Čech, abych pravdu řekla, Praha mi nikdy nelákala. A ty jsi z Prahy?
No myslím, že když to nebudeš přehánět s pitím, tak asi můžeš, ne? 🙂
No já bych to měla dostat dneska, ale nevypadá to. Nejvíc mě včera rozesmál manžel, když jsem začala spekulovat, že bych potřebovala to konečně dostat, a co by bylo, kdybych to dostala dýl a manžel povídá, no a co budeme dělat, když to nedostaneš vůbec, to bude průser, co jim řekneme 😀 😀 😀

petula22
15. dub 2011

Ahoj holky, tak jsme včera byli v Pronatalu v Tp a málem jsem to tam nepoznala, předělali to tam a musím říck, že k lepšímu, konečně je tam normální čekárna 🙂. V pondělí jdeme na 2. IUI a už bude i poslední, pak v červnu IVF. Byla to zase trochu komedi, jelikož jsem byla včera 9 DC a dr. mi říká, že jsme tam moc brzy, tak mu říkám, že mám ovu už 12 DC a že se to minule kvůli tomu prošvihlo, tak na mě koukal, co si asi jako výmýšlím, no nakonec mě na UZ vzal a k jeho velkému překvapení byl vlevo folikul už 17,5 mm, tak mi řekl, že patřím mezi výjjimky, že tak brzy ovuluji. Bavili jsme se o tom, jestli se nějak zjistit, zda nemám tvrdý obal u vajíček, že se tam třeba nemůžou spermijky dostat a to prý nijak nezjistí, ale že je možné, že když tak brzy ovuluji, že mi nedozrávají vajíčka a při IVF to hormonama natáhnou.

bruni
15. dub 2011

@petula22 aha, já mám ovulaci klidně taky už 12. den, ale spíš 13.-14. Jak kdy. Teď už to neměřím, tak nevím. Taky jsem si myslela že nezjistí zda je vajíčko "tvrdé". Můj doktor mi řekl, že si spíš myslí že vajíčko má ochranný štít a to se může zjistit na tom imunu. Tak jsem zvědavá, jdeme 11.5. tak uvidim. S tím dozráváním to moc nechápu, myslela jsem, že když vajíčka nedozrají tak nedojde k ovulaci, ale asi jo a vejce prostě není zralé. To je jako když jdu na OPU a některá vajca jsou zralá a některá ne. Ale nikdo mi tuto variantu neřekl, že můžu mít nezralá vajca 😨 Přitom jsem tady na koníkovi četla, že některé to mají jako diagnozu, nejsou to ty polycystický vaječníky? 😕

petula22
15. dub 2011

@bruni Taky jsem to moc nepochopila, když jsem byla na UZ minule, tak jsem byla 11DC a mělo 20mm a dr. říkala, že vypadá dobře. Já to taky neměřím, mě vždy hrozně bolí břicho, tak to beru podle toho a mám ted cykly po 26 dnech.

bruni
15. dub 2011

@petula22 jo tak to odpovídá, protože já někdy mám cykly 26 a někdy 28-29. Já jsem dřív ovulaci vůbec necítila a teď co mám po dvou stimulacích tak mám pocit že už od 10. dne to cítím několik dní předem. Takže pak nevím kdy přesně je ovulace. A už se mi nechce utrácet za ovu testy, jelikož to bylo vždy stejně na nic, tak to nechávám náhodě. Říkám si, že když bych měla otěhotnět přirozeně, tak to bude jenom zázrak a ten nemůže být načasovaný 😀 Tak držím na pondělí palce 😉

saraher79
15. dub 2011

@petula22 Ahojky, taky mívám ovulaci brzo a nikdy mi nikdo nic takového neřekl, že by mohl být problém v tom. Mám cykly 24-28 dní, teď po IVF v lednu je mám 25 dní.
Každopádně moc držím pěsti na pondělí 🙂

petula22
15. dub 2011

@bruni
@saraher79 Mě to přišlo taky jako blbost, prostě neví proč to nejde, tak to jen plácnul...Přece kdyby nedozrálo, tak ani nedoroste velikosti..., to je jak psala Bruni PCO

bruni
15. dub 2011

@petula22 psala o tom tady na diskuzi eyael, že ji doktorka jen tak mezi řečí řekla že má PCO. A do té doby ji na to nikdo ani neupozornil že by to mohla mít. A nic tomu nenaznačovalo. Nevim jak se to pozná 😨 Tak z toho byla v šoku. Takže možný je vše 😝

petula22
15. dub 2011

@bruni Já mám pocit, že jsem někde četla, že PCO je když nedozrávají vajíčka a poznají to i podle hormonu FSH a podle UZ, že nedoroste, ale když mám vajíčko 20 mm, tak to by asi nemělo být... No, jsem ted z toho zmatená.

bruni
15. dub 2011

@petula22 no to jsem si myslela taky, tak jak se může stát že vše je ok a pak najednou ti řeknou že máš PCO 😨 to nechapu. Asi se jdu podivat na diskuzi o PCO 😉

petula22
15. dub 2011

@bruni No, on neřekl, že mám PCO,ale že asi není dozrálé 🙂. Ještě kontroloval v papírech hormony a to říkal, že je OK, tak si vyber 😝 . Tak jdu taky studovat 🙂

lizardka
15. dub 2011

@saraher79 No,kdyby jsi to nedostala,tak je to snad jedině dobře,ne? 😉 Ne,ne já jsem z Východních čech,ale manžel má u Prahy sestru a majinkatý baráčeček,fakt malinký,to měl v době úrazu a setra bydlí hned pár metrů vedle,tak tam jezdíme často,hlavně když mám jet do Prontalu,to máme od něj tak půl hoďky autem. Já,že jsi psala,že máte jít s bratrem do Prahy na véču,tak jsem myslela,jestli nejsi z Práglu.

@petula22 Tak v pondělí tfuj,tfuj,tfuj....hodně štěstí. Jinak co to tu píšete,tak já jsem z toho taky jelen,myslela jsem si,že to je jak píše Bruni,ty PCO?? 😕 😕

petula22
15. dub 2011

@lizardka Já si myslím, že to je blbost, kdybych měla PCO, tak by mi to snad po 4 letech už zjistili, ne? A hlavně by trvali na hormonech, což já vůbec neberu, jen pregnyl na prasknutí. Je to zmatek.. 😝