Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
6. bře 2009

ahoj holky

tak včera jsem byla na UTZ a byl tam nějaký dr. Středa, znáte ho?
já ho viděla poprvé, ale je skvělý

jmisa
6. bře 2009

Ahoj.
Gucci, ten je tam relativně nový. Přešel z nějaké spolupracující ordinace myslím mimo Prahu.

gucci
6. bře 2009

no čéče fakt dobrej 🙂
UTZ dopadl teda blbě, měla jsem dva přerostlý folikuly napravo (tam jsem neprůchodná) a jeden malý vlevo, takže mi okamžitě stopnul IUI a hned vypsal žádost na IVF a dneska to posílají, abysme to stihli hned další cyklus a taky k němu v úterý jdeme na pokec kolem toho IVF, abysme všechno věděli

akvy
7. bře 2009

tý jo novej fešák, jo???? To jsem na něj zvědavá............. 😉 😀 😀

marmina
7. bře 2009

Já nedám dopustit na dr. Vobořila, ale na dr. Středu jsem tedy také velmi zvědavá! 😉.....už aby bylo jaro a začalo se něco dít...

akvy
7. bře 2009

ahoj marmi, já taky chodím k MUDr. Vobořilovi a je skvělej...

kaja23
9. bře 2009

ahojky holky,
zdravím...
tak i nás čeká příští cyklus IVF, IUI se nepovedlo ☹
Chci se zeptat, jestli nevíte, zda v Pronatalu Praha napíšou neschopenku na den odběru vajíček, když je celková anestez.
díky

dusice
10. bře 2009

Ahojky,
neschopenku ti napíší ode dne odběru vajíček.
Jak tak koukám, tak nás tady bude teď na IVF celkem dost. Já bych měla začít další týden s dlouhým protokolem a samotné IVF by mělo proběhnout nejspíše v květnu(teda podle toho jak mi dopadne imunologie).

jmisa
10. bře 2009

Kajo, napíšou od OPU, ale standardně ji vydávaj až při transferu. Pokud ji potřebuješ do práce hned, což byl můj případ, tak až se budeš v den OPU hlásit na recepci, tak jim řekni, že budeš potřebovat neschopenku. Oni Ti daj na vyplnění formulář, ten vyplníš a než si odbudeš OPU na sále, tak budeš mít neschopenku připravenou zase na recepci.

gucci
10. bře 2009

holky a je ta neschopenka nutná?
my jdem dneska s manžou zase za dr. Středou na pokec ohledně IVF na 12,30, tak doufám, že už budu mít žádost odeslanou a že to stihnem

jmisa
10. bře 2009

Gucci, v den OPU nesmíš do práce, když si vezmeš dovču nebo Ti to vyjde na víkend, je to Tvoje rozhodnutí. Ale počítej s tím, že po OPU to může několik dní bolet, záleží na reakci těla.

Po transferu být neschopenka nemusí, zase záleží na Tobě. Já ji měla vždy, byla to pro mě taková dovča. Navíc dávaj vycházky bez omezení, takže super 😀

gucci
10. bře 2009

no OPU je mi jasný, že nepůjdu do práce, ale po transferu jsem si myslela, že budu moct normálně fungovat, když jsem kancelářská krysa

jmisa
10. bře 2009

Gucci, záleží na Tobě.
Mě odrazovala jen ta představa, že ze mě celej den poteče utroš 😀

gucci
10. bře 2009

no na to jsem zvyklá už z IUI

gucci
10. bře 2009

uvidím, co mi doporučí dr. a jak mi bude

jmisa
10. bře 2009

Gucci, nikdo Tě nutit nebude, záleží na Tobě.

gucci
10. bře 2009

jj já vím Míšo, jen si nechci hrát na hrdinku a pak toho litovat, ale zase dva týdny ležet doma...navíc já mám svoji práci ráda 🙂

jmisa
10. bře 2009

Gucci, no ležet nemusíš 😀 Já neležela vůbec, jak říkám - bezva dovča 😀

No jdu do světa. 😝

kaja23
10. bře 2009

ahoj holky,
já mám dost stresovou práci a navíc na směny, pracovní víkendy, tak snad by mi jí napsali....přemýšlela jsem o dovolený, ale to by mi v práci asi tak rychle nedali ☹
jestli teda tomu dobře rozumím, tak při odběru mi napíší neschopenku a pak celou dobu než se zjistí, jak celé IVF dopadlo,ano?
Chodíme taky ke Středovi 😉
Já budu ležet jako přibitá a pak budu bulet jako praštěná, když se to nepovede☹
Chystáte se někdo v dubnu na stimulaci a IVF?

jmisa
10. bře 2009

Kajo, ležením si nepomůžeš, nemá to cenu. Děloha se potřebuje prokrvovat. Však taky v Pronatalu doporučují procházky po transferu.

A neschopenku Ti napíšou, není problém, jen si o ní řekni na té recepci.

kaja23
10. bře 2009

Tak to je dobře, alespoň dají vycházky 😉
Na recepci jsem minule potřebovala razítko na propustku a slečna vůbec nevěděla, kam se to dává 🙂

gucci
10. bře 2009

kaji: jájájá

kaja23
10. bře 2009

gucci - a už máte schváleno?já mám po mrše,25. začnu brát utrouš a pak zavolat, jestli nám to pojišťovna schválila, poté vysadit utrouš a druhý den cyklu jet na rozpis, takže počítám, že se tam začátkem dubna dostaneme
jak jste daleko vy?

gucci
10. bře 2009

kaji: já jsem ted 17 DC, dneksa jdeme ke Středovi na pokec, vemou nám krev a potřebuju žádanku na predoperační vyšetření, které si dneka a zítra oběhám, žádost na VZP nám posílali minulý týden, tak já doufám, že než dojde MS, tak to stihnem, tzn, že bych měla začít stimulovat koncem března

kaja23
10. bře 2009

mě čeká předoperační vyšetření v pátek (chci si to taky oběhat), Středa říkal, že může být 6 měsíců staré
je na to předoperační nějaký formulář?nám totiž napsal jen, co máme mít (EKG, odběry....), takže máme asi přinýst jen nálezy
nám žádost posílali 3.3.
stimuluješ gonalem?

gucci
10. bře 2009

no to ti v Pronatalu jen napíšou papír co potřebuješ a pak s tím musíš k praktickému dr. a on ti pak vypíše žádanky na moč, EKG apod....teda aspon u mě to tak bylo (my už měli totiž v srpnu IVF scvhálené, ale museli jsme ho odložit kvůli mé alergii na sperma) a ted je to půl roku a ty vyšetření mi už propadly

budu mít krátký protokol s antagonisty, ale co budu konkrétně píchat ještě nevím

gucci
10. bře 2009

Kaji: a ten utroš bereš proč?

kaja23
10. bře 2009

já mám právě v pátek volno,tak si to chci taky oběhat, abysme byli připravený a už se jenom těšili 😉
my jdeme na IVF poprvé, máme za sebou 2 nepodařené IUI a pořád jsem doufala, že IVF nás mine,ale pro mimi uděláme vše
u Středy jsme byli 3.3., poskytl nám veškeré info, tak jsme doma řešili, jestli si necháme dát dvě mimi...tak snad ty dvě budou
utrogestan beru na řízení cyklu (mám anovulační cykly), takže tímto řídíme mrchu, ale údajně se bere i v těhotenství (říkal dr.)

gucci
10. bře 2009

kaja: jj já brala utroš po IUI na udržení plodu
no tak jsem zvědavá co nám dneska řekne 🙂

kaja23
10. bře 2009

v kolik tam jdete dneska?