Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

boruvkova
29. črc 2009

Svetrusko, asi nema cenu uz nad tim badat, ono to stejně nezměníš. A jak psala erin určitě je dobře, že na to přišli ještě před... Ušetřili ti tím zklamání , další zdravotníproblémy, neposlední řadě i ty peníze.

marmina
29. črc 2009

papuchalko, Brestak je urcite dela! to ja byla takova aktivni a nechala si je udelat driv 🙂

to nejsou tripple testy, ty se delaji kolem 16.tt (byvaji ale dost casto falesne pozitivni, takze maminku mohou zbytecne vystrasit), tyhle jsou pry spolehlivejsi a hlavne pokud neco, tak se na to prijde driv!!! ne az kdyz ma maminka videt brisko ☹

ja jdu ke svemu gyn hned po Brestakovi, mela bych konecne dostat prukazku...doufam...

taky presne nevim, jak vysazovat utros, jestli postupne..

svetruska
29. črc 2009

a jeste vy jste vypisovali zadost na pojistovnu nebo to udelali automaticky oni? ona nam o tom rikala ale nic sme nepodepisovali ☹ ?

boruvkova
29. črc 2009

Když na to tak koukám, tak na nás s přítelem čeká ještě pěkný kus cesty, než se vůbec dobereme k samotnému ivf. Já jsem se na začátku roku registrovala u nové gynekoložky, gynekologa jsem až do téhle doby využívala na předepisování antikoncepce jinak v podstatě ne, byl to už takový docela dost starý i když milý pan doktor a pak jsem se najednou nemohla dovolat a zjistila jsem, že najednou bez oznámení skončil a místo něj nastoupil nějaký mladý, který neměl vůbec místo a nemohla jsem se k němu ani provolat. Takže tam někde taky skončíla moje karta..což je teda taky fakt doost dobrý. Ta nová paní doktorka vypadá hodně mile a má trpělivost, taky dobře vybavenou ordinaci a je zároveň i porodník. Registrace teda taky byla docela drahá, ale mám aspoň pocit, že neotravuju, když něco potřebuju a za její služby jsem si zaplatila. Ale byla jsem tam zatím jen jednou, v srpnu jdu po druhé, ale budu mít asi strach, jestli právě ten starý doktor podobně něco nepřehlédl, jeho ordinace postrádala spoustu přístrojů, které jsou teď tak jakože běžné..
Nechám se tedy v srpnu potřádně proklepnout ještě tam.... Jinak holky koukám, jak se to tady pojmy jen hemží, vy už byste mohly mít poradnu 🙂

svetruska
29. črc 2009

🙂 taky uz jsme skoro poradna 😀

jinak muj dr je porodnik a vsechno zanedbal, hamba mu ja ted kuli nemu cekam a trapim se ...

erine
29. črc 2009

svetru, o víkendu má být hezky. tak naplánuj griling, nakup lahvinky dobrého vína a pozvěte kamarády ... rychleji to bude pak utíkat. teď se musíš zabavit, aby si to čekání vydržela a netrápila se

svetruska
29. črc 2009

jj jsme pozvanina vikeng na oslavu zahradni party 🙂 tak alespon tak uz se moc tesim 😵

jinak poslali vas taky k tomu obvodakovi nebo ne?

marmina
29. črc 2009

ja kdyz jsem chodila do Pronatalu, tak jsem ke svemu nechodila (maximalne treba pro recept, kdyz mi dosly prasky, tak abych nemusela do Prahy)

erine
29. črc 2009

k obvodnímu jen na předoperační před IVF, jinak tam nechodim...

svetruska
29. črc 2009

me rikala neco o odberech ale pak mi je delala tak prave nevim ja jsem trdlo 😒

boruvkova
29. črc 2009

No u nas zacal do pronatalu chodit pritel /poslal ho tam urolog/, ja krome genetiky na zadne poslana jeste nebyla, konzultaci jsme taky zadnou jeste nemeli, ale ke sve gyn. jdu v srpnu po dovce, tak se optam abych vedela nejaka bezna vysetreni a pro sychr nez se vubec k necemu v pronatalu dobereme se ji zeptam i na endometriozu a tak..

marmina
29. črc 2009

svetrus, ja taky kdyz jsem v ordinaci tak mam okno 🙂 vzdycky se zapomenu na spoustu veci zeptat a hlavni otazky me napadaji az doma...

svetruska
29. črc 2009

jj to se radeji optej at nedopadnes jako ja 😒 ...

svetruska
29. črc 2009

marmina a tu zadost posilaji tedy oni rovnou nemusim se o to starat?

boruvkova
29. črc 2009

Holky ztracim se, pomoc jakou zadost? na co? omlouvam se, jeste do toho pracuju

marmina
29. črc 2009

svetrus, ja nevim jestli ti ji uz poslou, jestli nepockaji jak to s tebou bude vypadat....

nam kdyz jsme meli jit na IUI, tak primo doktor prede mnou rekl sestricce at mi zadost vyplni a posle, ani jsem nic nepodepisovala (az pak souhlas s IUI)

marmina
29. črc 2009

zadost na pojistovnu o prispevek na stimulacni hormony

marmina
29. črc 2009

svetrus, a rekli ti jake budes mit leky na stimulaci? (mozna jsi to psala..)

svetruska
29. črc 2009

aha tak ona mi rekla ze posleme zadost a dal nic...
dala mi nejake papiry k podepsani ze souhlasime a to si mam procist az doma...takze tu zadost posilaji asi samy to je dobre, oni si t asi ohlidaji 😉

svetruska
29. črc 2009

jj ona mi psala nejake na G / nevim/ ale stali 5000 a pak mi rekla ze jak to mam spatne a budem utlumovat ze staci ty na M za 3500 / mam to napsane doma 😅
mas s nimy skusenost?

marmina
29. črc 2009

tak to vypada ze to opravdu uz posilaji 🙂

svetruska
29. črc 2009

🙂 hura 🙂

jizu
29. črc 2009

Svetrus - budeš moudřejší, až si prostuduješ ty papíry, co ti manžel odvezl domů. Oni tu dokumentaci mají docela přehlednou, takže ti asi dali nějaký výstup, co a jak. 😉

jizu
29. črc 2009

Gonal, Menopur 😀

marmina
29. črc 2009

tak to vypada ze je to Gonal-F a Menopur

ja jsem poprve stimulavala Puregonem, a krasne jsem reagovala

ted jsem mela Gonal, ale moc jsem na nej nereagovala, tak jsem dopichovala Menopur a vidis, foliky se nakonec utvorily

svetruska
29. črc 2009

jj to jsou oni 😀

tak to mam radost tak to bude snad dobre ona mi rikala ze jsem velice drobna ze si mysli ze dalsi davky dokupovat muset nebudu ze to postaci 😀

boruvkova
29. črc 2009

Aha, tak to jsem si myslela, ale ja jsem myslela, ze svetruska uz ji davno mela.

svetruska
29. črc 2009

jinak je to tedy ta metoda IVF-ICSI 🙂

erine
29. črc 2009

no jasný. mám tu samou)

marmina
29. črc 2009

tak to se na 100% zadari 🙂