Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

m.aa.b
2. bře 2010

Chiw, já právě měla za to že v v těch papírech bylo psáno, že v té ceně kterou platíš po OPU tak je placeno zamrazení na dva roky a pak si za kždý další rok platíš.
To je jasné že ot musíš tedy počítat zvlášt když jsi na mateřské, já jsem taky přemýšlela že už raději začnu šetřit na KET kdyby to ted nevyšlo, ale pro mimčo cokoliv i kdybych já nevím co si měla odepřit 🙂
Stejn+ je to nespravidlé co? Kdekterá mrcha která se pak ani pořádně nestará rodí jak na běžícím pásu a my nic 😠 😠 😠

ale nám to letos už všem vyjde !!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

merrel
2. bře 2010

Ahojky je to tak jak rikas, platis si zamrazeni 5 tisic na 2 roky a pak to platis na rk dopredu az tyhle dva roku uplynou ja to tak mam taky...

ankava
2. bře 2010

ahoj, myslím, že je to tak jak píš merrel.
Jen jsem ještě slyšela, že někdy tě z CARu ani nevyzvou, že už ty dva roky uběhly, že se musíte sami přihlásit, co chcete dělat dál. Ale nevím, jak to praktikují v Pronatalu.

Já budu nejspíš ráda, když budu mít nějaká vajucha k oplodnění, na zamražení jsem ani nepomyslela. Mě doktor řekl, že u starších, těch vajíček už nebývá tolik.
Takže já se modlím, aby vůbec něco bylo.
Nejdřív jsem si myslela, že to je jasný, že budou, z toho co mi vysvětloval Mudr. Středa jsem měla strašně dobrý pocit, ale pak když tady na koni čtu ty diskuse, že vlastně ani k ET nemusí dojít, tak jsem dost vychladla.

Ale neztrácet naději.... 🙂

m.aa.b
2. bře 2010

Ankav nebuj to bude dobrý 😉 a kdy jsi byla u dr Středy? taky jsem u něj ted byla na konzultaci před 2 IVF 😉

ankava
3. bře 2010

já u něj byla v únoru a teď jdu příští týden,
od začátku chodím jenom k němu. Jenom jednou na ultrazvuku po revizi jsem byla u nějaké doktorky, ale byla jsem ještě tak mimo, že ani nevím, jak se jmenovala, byla tak ve středním věku a měla delší vlasy do culíku.
Předpokládám, že až půjdeme na protokol, tak tam bude doktor, který má zrovna službu.
A to ti na tom protokolu ukážou, jak se ty injekce píchají? já mám strašnej strach, že tu stimulku zvořu a nic z toho nebude.

m.aa.b
3. bře 2010

Dobré ránko,
já u něj také byla v únoru - 23 🙂 Ta dr vypadá na Slámovou 🙂
JJ podle toho kdo tam zrovna bude. A kdy jdete pro léky? Nebuj sestřička Ti ukáže jak a co a první injekci Ti píchne 😉 musím se přiznat že já si je nechala píchat od zdravotní sestřičky, ale to jen proto, že se mi vždy tak strašně klepaly ruce 😅 ale pak jsem měla puregon pen a to jsem zvládla sama a s přehledem - ruce se mi také klepali ale tím že jsem nemusela natahovat stříkačku atd tak to bylo celkem v poho.

salopa
3. bře 2010

ahojky holčiny, jdu jen pozdravit. nějak nestíhám..mooc práce:o))Ale venku už sem tam svítí sluníčko, tak je hnedky fajn:o)
ankava: nemusíš se bát jak říká maab, protože ti opravdu všechno vysvětlí...ukážou a i u těch injekcí jsou super návody. Mně to teda píchal manžel. Ale byla to pohůdka, jen jsem si připadala jako feťák. Vždycky než jsem šla do práce ráno, tak povídám manžovi..pojď mi jednu šlehnout, ať můžu jít 😀 😀

merrel
4. bře 2010

Ahojky holky,
tak ja byla snad u všech co v Pronatalu jsou 😀
dr Středy je suprovej 🙂 strasne prijemný , a vztřícný ...

Jinak urcite ti ukazi jak injekce píchat ja si je pichala sama manža asistoval podaval veci drzel mne a otviral okno kdyz se mi zacala vzdy tocit po tom hlava ( vazila sem pred stimulaci 43 kg )...o stimulce jsem pribrala 10 kg 😅 .
neni t nic tezkeho neboj a vubec to enboli ani o tom nebudes vedet... 😉

mikullka
4. bře 2010

Ahoj holky, mám takový divný pocit, že něco není v pořádku. Od soboty stále krvácím a pořád dost silně 😢 k tomu mě stále bolí v podbřišku. V pondělí si asi dojdu k doktorovi, pro klid a jistotu.

marmina
5. bře 2010

ahoj devcata, koukam, ze uz tu nejsou zadne "stare" zname tvare. Ja jsem jen prisla rict, ze zazrak z Pronatalu je uz pres tyden na svete. Chtela jsem se jen trochu pochlubit, jak moc jsem stastna a moc vam vsem zde drzim palce, abyste se take stesticka dockaly!!!

marmina
5. bře 2010

fotky mam v albicku 🙂

ankava
5. bře 2010

mikulka, to je nepříjemný, určitě si k doktrorovi dojdi, ať je vše v pohodě.

merrel, to jsi tedy pěkně hubená. Já mám 50 a to mám jen 160 cm a doktrorka mi řekla, že mám málo podkožníhu tuku a že se pak špatně tvoří hormony, a ať koukám přibrat.
TeĎ jsem brala tři měsíce hormony a nepřibrala jsem ani kilo a to se pořád cpu. Jsem zvědavá, co se mnou stimulka udělá.

m.aa.b
5. bře 2010

Marminko tak to obrovská gratulace a je to veliké pvzbuzení pro nás ostatní 😵 😵 😵

No tak to já mám skoro dvakrát tolik co vy 😅 😒

m.aa.b
5. bře 2010

A Ondrášek je kouzelný miminko 😵 😵 😵 😵 hlavně vám přeji zdravíčko a štěstíčko 😵 😵 😵 😵

mikullka
5. bře 2010

Marmina - moc gratuluju a díky za povzbuzení 🙂 holky, tak já vám trochu toho podkožního tuku dám, měla bych tak 20kg shodit. Bohužel to nejde tak snadno ☹

marmina
6. bře 2010

holky, dekuju! Drzte se, stesti si vas najde.

regius
6. bře 2010

ahojky holky přeju krásnou sobotu u nás sněží no děs 😠 už jsem se těšila na jaro 😉
m.aa.b ahojky tak od včéra stimuluju začínám si stříkat do nodu synarel a 3 dnes si žačnu píchat gonal 😉
dasa24 mi máme také hodně špatné spermijky a genetiku už máme za sebou a máme už spolu syna a dr,genetice říkala že to má mužíček vše v pořádku nemá to vrozené ...a syn nic takového nezdědil 😉 tak jsem ráda????u mě našli v malé mozajce ňáká malá procenta že můžu potratit mám 4.5% a limit se bere do 5 % tak když oťěhotním tak musím na plodovku a to bych šla stejně už kvůli věku je mi 37.Jinak Vám přeju hooodně štěstíí 🙂

ankava
6. bře 2010

ahoj, přeju taky pěknou sobotu, právě se dokopávám, abych začala s naplánovaným úklidem 😒

regius, když jdeš na protokol, tak tě objednávají na dopoledne nebo to může být odpoledne?

A jak často se při stimulaci chodí na kontroly?

m.aa.b
6. bře 2010

zdárek 😉 😀
regi tak to už za chvilku půjdeš ne transfer 😉 a s tím synarelem je to dlouhý nebo krátký protokol? Já mám napsaný puregon pen a pak ještě orgalutran ...
mikullko, taky bych měla min. 20 shodit, ale můžu i 30 a nic se nestane 🙂 jen to nějak nejde 😅
Pěkný (jen už zase zasněžený) víkendík přeji 🙂

trpytkaa
6. bře 2010

Ahojky holky,
tak jsem měla testovat 11.3., ale už jsem to nevydržela...
Ráno jsem testla a ukázaly se mi //....tak teď aby mi ta jedna někam neutekla...
Moc vás zdravím a držím palečky...

regius
7. bře 2010

AHOJKY VŠEM
ANKOVA-LÉKY JSEM ZAČALA BRÁT 1DEN MS A 8 DEN JDU NA ULT TAK ASI KRÁTKÝ,DALŠÍ SE DOVÍM AŽ NA KONTROLE ,CHODÍM DOPOLEDNE ?????TAK ŽE UŽ TAKY STIMULUJEŠ ?? 😉 ZATÍM AHOJ

regius
7. bře 2010

trpytkaa-MOC GRATULUJU A AT JE VŠ JAK MÁ BÝT 😉

trpytkaa
7. bře 2010

Ahojky moc díky...ráno se přihlásila první nevolnost, tak mam žaludek jako na vodě!
Doufám, že to bude odpo lepšííí 🙂

m.aa.b
7. bře 2010

Trpytkoo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mikullka
7. bře 2010

Trpytkaa 🙂 gratuluji, hlavně, ať je vše v pohodě 🙂 Já budu taky testovat, ale jen kvůli prevenci mimoděložního. To krvácení bylo fakt šílené ☹ a konečně po týdnu přestalo. Příští týden zavolám do Pronatalu a budeme to zkoušet dál 🙂 U nás po včerejším sněžení dnes celý den svítí sluníčko 🙂

trpytkaa
7. bře 2010

Tady bylo také krásně....ale já lenošila. Ranní nevolnost
mě nějak zmohla 😒

ankava
8. bře 2010

regius ještě nestimuluju, teprve jdu na UTZ a dozvím se jestli už tuto MS, tj. asi za týden.
doufám, strašně už si to přeju a taky mám strach, že to bude marné.
Naštěstí přítel je na to taky připravený, že by mohl být i neúspěch a řekl, že naděje umírá poslední 🙂

ami123
8. bře 2010

Ahoj holky tak jsem nasla diskuzi k sanatoriu Pronatal,nevim jestli neni prazsky,ja chodim do Teplic...Chtela jsem se jen zeptat, nemate nekdo zkusenosti s KETem a stimulaci estrimaxem??ja jsem dnes 13.den,MS jsem jeste nedostala,ale prave nevim jestli ji muze drzet ten estrimax,mam hrozny strach ze to zas nevyslo...test jsem delala 9.den byl negativni,pak uz jsem na to nemela silu... ☹

murasek
8. bře 2010

ami, estrimax ti muze mrsku podrzet, aspon tolik moje zkusenost, ja jsem dokonce musela po vysazeni estrimaxu na injkeci agolutinu - abych vubec MS dostala.
Hodne zdaru!

ami123
8. bře 2010

no tak to bude asi muj pripad...taky furt litam na agolutin, takze prave pro me, ze nedostanu MS,neni nic smerodatnyho....