Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
15. bře 2012

@marmina Jo jo už jsem si zvykla, že doktory musím stále hlídat, aby mi to nekomplikovali 😀 Ale oni prostě jedou podle tabulek a je to. Já nevím, zda se rodí podle stáří plodu podle utz nebo podle poslední ms?

bedu
15. bře 2012

Ahoj holky, chci vás taky podpořit. Absolvovala jsem v Pronatalu 2x IUI, z toho hned to 2. bylo úspěšné, ale bohužel v 8. týdnu přestalo mimískovi tlouct srdíčko, takže následovala kyretáž ☹ Hned za 3 měsíce jsem šla na IVF, z asi 7 folikulů byly jen 2 vajíčka a z toho jen jedno se podařilo oplodnit. Protože se ale ten první den nevyvíjelo tak rychle, jak si v laboratoři představovali, tak mi doporučili PK s tím, že kdyby se ten vývoj zastavil, tak bych aspoň nepřišla o jeden hrazený cyklus. Nakonec jsem šla na transfer 5. den a dneska už mě kope do břicha 27 týdnů stará holčička 🙂 Všichni doktoři v Pronatalu mi přišli fajn, někomu se možná zdají málo empatičtí, ale je to jejich každodenní chleba a já jsem to nikdy za až tak citlivé téma nepovažovala, takže mi ten přístup vůbec nevadil.

marmina
15. bře 2012

@bruni myslím, že rozhodující je stáří plodu podle uzv, ale rozhoduje i jeho poloha nebo další okolnosti. Nejlepší je, když se mimčo rozhodne samo, kdy přijde na ten náš svět 🙂 Na vyvolání se jde tak po týdnu přenášení (tak jsem to teda měla já)

marmina
15. bře 2012

@bedu to jsou krásné a povzbuzující zprávy! tak ať těhu v pohodě doběhne a brzy máš doma malou princeznu 😉

lola22
15. bře 2012

@bruni Aha, tak díky za info.Je to děs, ty věčný kontroly a strachy jestli je všechno jak má být.

bruni
15. bře 2012

@lola22 jo jo, já si říkala, že po NT screeningu si začnu užívat těhu a ti doktoři chtějí pořád něco zkoumat a šťourat, a jde to od testu k testu, stále na něco čekáš. Ale nestěžuju si, jsem ráda, že to mohu prožívat a mít tu naději, bez toho to prostě nejde, přeci jenom to mám po IVF a ve 34 letech 😉 Jinak pro zajímavost moje kamarádka, která otěhotněla přirozeně, hned a je mladá, tak chtěla odmítnout skoro všechna vyšetření a utz, protože žije takovým přírodním stylem. Ale stejně se jí to nepodařilo, protože doktor jí dal jasně najevo, že tím pádem tam nemusí chodit vůbec a cítila, že by na ni koukali dost nepříjemně i v porodnici a celkově by jí to dali "sežrat" tak chudák ustoupila a dělali ji i tripl testy. Takže naše zdravotnictví jede hlava nehlava 😒

segra_bruni
15. bře 2012

@bruni ahoj 😉 jsem uz z prace doma ... ctu tu same dobre zpravy ... to je dobre 🙂
a co jmena, uz mas vybrana?? ve stredu z nich jedno bude tim viteznym 😉 predpokladam ze se dozvime od tebe zda je to kluk ci holcicka ... povis? 🙂

bruni
15. bře 2012

@segra_bruni Jaké dobré zprávy? Asi jo, jsem děsně zvědavá a pokud se to dozvíme, tak to řekneme 🙂 Jméno asi bude ještě chvíli trvat. Na kluka máme hodně variant a na holku zase žádnou 😀

segra_bruni
15. bře 2012

@bruni dobre zpravy myslim tak obecne tu i od jinych 🙂
jmena ... noo, ono vlastne taky prijmeni ... jake bude prijmeni?? tvoje ci pritelovo?? 😀 v tom uz jste za jedno??? 😉

bruni
15. bře 2012

@segra_bruni To se taky ještě uvidí 😉

segra_bruni
15. bře 2012

@bruni 😉

luciannac
15. bře 2012

@marmina Jojo mam test i krev negativni

lola22
15. bře 2012

@bruni Tak to jsme stejně starý, taky je mi 34🙂

bruni
16. bře 2012

@lola22 nebo stejně mladý 😉

bruni
16. bře 2012

@lucie.hasmanova Tak teď jsem četla na jiné diskuzi, že v Pronatalu bere imunolog jen krev a to je málo. Určitě jdi tam, kde se dělá i sperma. Čím víc tím líp. Z krve nezjistí vše 😒

lucie.hasmanova
16. bře 2012

@bruni Děkuju do Pronatalu na imuno nepůjdeme. Ted jsem se objednala na hematologii četla jsem tu že i tu si tu holky nechávali dělat a 27 uvidím, co nám paní doktorka Slámová řekne a zda nám dá žádanku na imuno. Jinak možná zkusíme Plzeň. Jinak v Praze je Imumed na Praze 1 a Podolí ty také rozmýšlím. Každopádně do dalšího pokusu zatím nejdu až po vyšetřeních. Tak uvidíme.

marmina
20. bře 2012

ahojky, tak nám to první IVF bohužel nevyšlo. 9. den po ET test negativní, do toho menses, takže naděje už nemáme...přeji všem, co teprve stimulují nebo se připravují na transfer, ať to hlavně dobře dopadne!

bruni
20. bře 2012

@marmina ☹ Taky jsem u prvního IVF 9. den dostala ms a test negativní 😒 Je to boj 😝

marmina
20. bře 2012

@bruni to teda ano...prosím tě, na Ket se může až po třetí menstruaci? jak to vlastně probíhá? a mezitím, je možné jít třeba na IUI?

marmina
20. bře 2012

@bruni teď mě napadlo, jestli jsi nepsala, že jste mrazáčky nikdy neměli...

barce
20. bře 2012

@lucie.hasmanova a dalsi. jen jsem vas chtela varovat pred imunulogii v pronatalu. rozhodne tam nechodte a bezte do podoli nebo nekam jinam!!! ja se v pronatalu lecim skoro 5let, nenasli nam zadny problem proc to nejde. absolvovali sme tam 3 iVF. imuno u mudr. skopoveho udajne vporadku, resp. lehce zvysene protilatky proti spermiim, ale to na ivf pry nevadi..... vysledky vam do ruky nedaji 😖 ! nedali mi to a sla sem na imuno po 2letech jeste jednou, do podoli. tam velke prekvapeni. po 5letech vime duvod, otehotnet sem nikdy nemohla neb mam znacne zvysene protolatky proti embryu i proti spermiim. a imuno co udajne delaj v pronatalu je co se tyce reprodukcni imunologie uplne k nicemu neb to delaji jen z krve a ne i ze spermatu. takze z pronatalu odchazime a otvira se mi kudla v kapse 😠 . hlavne ze sme jim tam nechali prachy za 3IVF a ztratili pomerne drahocenej cas. o jinych aspektech ani nemluvim, to zna kazda ktera si proziva boj s neplodnosti.

bruni
20. bře 2012

@marmina Mrazáčky jsme nikdy neměli, ale myslím, že na KET se nemusí čekat a můžeš jít hned, jak budeš mít normální cyklus zase najetej 😉 Ty tři měsíce se čeká kvůli stimulaci, protože ta nemůže být hned po sobě, je to záhul pro tělo.
@barce Já si to naštěstí zjistila ještě před imuno, že je lepší jít jinam a tak jsem byla v Podolí. Mně tedy nic nezjistili, ale jak je vidět u tebe, tak důležité je se prostě nechat vyšetřit co nejvíc to jde. Bohužel ne vždy se k člověku dostanou informace co a jak ☹ A ještě k tomu v Pronatalu posílají na imuno až po 2 nezdařených IVF. Ale v Gennetu Liberec, kam jsem přešla, mi rovnou řekli, že jakékoliv imuno stejně moc neuznávají, tak se v tom vyznej 😕 Je to na palici, stále dokola hledat a hledat 😝

marmina
20. bře 2012

@bruni no právě v papírech z Pronatalu je že je to po třetí menses, tak nevím....každopádně po oficiálním datu testu tam napíšu a optám se co dál, moc díky

bruni
20. bře 2012

@marmina Rovnou tam zavolej, na vše se pořád čeká, tak ať se kdyžtak můžeš rovnou objednat. Zrušit to můžeš vždycky 😉 Ještě se podívej na diskuzi o KET, ono je taky možný, že je to v každém caru jinak 😕

marmina
20. bře 2012

@bruni díky!

briuska
21. bře 2012

@marmina tak to mě mrzí marmi, že to nevyšlo, tak zase příště, budu na tebe myslet

my jsme teď ve vyčkávací fázi ...dobrala jsem clostil (druhý měsíc) a v pondělí si píchla Ovitrelle na spuštění ovulky.

marmina
21. bře 2012

ahoj @briuska, mě to taky strašně mrzelo a stále mrzí, ale postupně si říkám, že není ještě nic ztraceno. Máme tři sněhuláčky, snad aspoń jeden vydrží rozmrazení...Budu si teď užívat naplno jara, což při stimulaci a po ET nebylo možné. Navíc smutné chvilky mi dokonale rozežene náš rošťák 😉

ty jdeš na IUI nebo máte snažení doma? Kéž by ti to po clostilu vyšlo! Já měla dvě IUI s clostilem ale měla jsem po něm nižší sliznici, tak to asi kvůli tomu nedopadlo...

briuska
21. bře 2012

@marmina určitě není nic ztraceno, kord když máš ještě další embryjka! Opravdu si hodně odpočiň, užívej každý paprsek sluníčka 😉

my se zatím ještě snažíme doma, nevím, kdyby to nevyšlo, co dál dělat. V Pronatalu mi jedna dr. doporučila IVF, že prý IUI má jen asi 17% úspěch a je to skoro to samé jako snažit se sami (manžel má dobré sp.), druhá Dr. mi ale IUI doporučila - pro další měsíc, kdyby nám to teď nevyšlo, a stimulovat injekčně. 😨 😕

marmina
21. bře 2012

@briuska tak určitě na IUI šance je! je to menší zátěž, jak hormonální tak finanční, taky bych do toho šla (však náš malej je z IUI a na první pokus!!!), jj stimulovat injekčně je větší šance, taky mi to v Pron. řekli
a první mimčo máš přirozeně?

briuska
21. bře 2012

@marmina nevím, jestli dát cca 6 tis. za IUI (můj odhad), nebo raději přidat na IVF, což je skoro třetina za IVF.

jj, první dítko máme přirozeně, bez snažení, bylo to překvápko, které jsme neplánovali 🙂 ....jak jsem teď vděčná, že ho mám