Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

murasek
23. říj 2007

chiwule, ja si ti nemyslim, vsecho ma svuj smysl. urcite bych vyzkousela, pokud by mi to navrhnul muj lekar.. ale ted na me vece zase padul optimismus, jinak pres den ic moc, zdravi vsechy a preju jen to nej. 😉

chiwule
23. říj 2007

murasku, já IUI zkouším podruhé, spousta holek třeba počtvrté a nic...to je děsný trápení - dopování hormonama a to těšení a zklamání, útok na psychiku děsnej 😒

jmisa
24. říj 2007

Ahoj
Já myslím, že IUI má smysl, když má třeba ženská protilátky na sperma, tak se prostě obejde to kritické místo, ale když jsou oba OK a přesto to nejde, tak to asi moc smysl nemá, ale to je můj názor.

chiwule
24. říj 2007

jmiso, to je právě ono. my jsme oba ok, důvod proč to nejde nezjistili...mají naučený postup a jen to zkouší, jestli se to náhodou nepovede...

jmisa
24. říj 2007

No jestli se nám nezlepší spermio, tak nám stejně žádný IUI nehrozí.

smay
24. říj 2007

Ahoj holky, tak jsem byla včera na tom ultrazvuku, mám prý zvětšené vaječníky a vodu v břiše, ale prý je to v normálu. Musela jsem MM mačkat ruku, aby nevyletěl, protože 3dny mám křeče jako blázen a Dr. řekne, že je to normální 🙄 😒 Mikulko, taky si myslím, že tu stimulaci mají tak trochu na háku 😠 ale jinak jsou tam docela fajn ... Na další ultrazvuk jdu v pátek, aby viděla jestli je to už lepší .. je fakt, že dneska už mám ty křeče daleko menší .. už si na to břicho můžu alespoň sáhnout. Podle toho co jsi mikulko psala, tak sem měla krátký protokol, protože jsem začala rovnou se stimulací.

smay
24. říj 2007

Jo jinak máme 15 emrbryí, ale zatím nevíme kolik jich je dobrý a kolik ne, protože je zamrazili hned po oplodnění ... vzhledem k tomu, že MM má hodně špatný spermiogram, tak tak si velký šance nedělám, ale z toho počtu by se nějaký snad mohli chytit, že jo??? ET bude nejdřív po téhle MS nebo až příští měsíc 😉

campi
24. říj 2007

ad IUI - a kolik se doplaci, kdyz jde clovek na IUI?
Chiwule: kdyby to nevyslo, tak pujdes jeste na 3. pokus?

Vubec nemam jasno v tom, jestli ma smysl IUI postupovat. Kdyby tam nebyla sance, tak by to prece doktori nenavrhovali... Ale gyn a taky pani, u ktere cvicim Mojzisovou, doporucuji zkusit vsechno postupne a nepreskakovat rovnou k tomu nejtezsimu kalibru. A zase kdyz vidim tu "uspesnost" na konikovi...

jmisa
24. říj 2007

Smay, Tobě dělali ICSI ne? Tak to vyberou ty dobrý spermošky a pomůžou jim dovnitř vajíčka.

Campi na IUI se nedoplácí.

jmisa
24. říj 2007

Někdy mám dojem, že to tím IUI prostě jen zkouší, když nevědí důvod neúspěchů.

smay
24. říj 2007

joo měli jsme ICSI, taky doufám, že vybrali ty dobrý 😉

chiwule
24. říj 2007

na 3. pokus už nepůjdeme, už mi dorazili léky na stimulaci na IVF. objednávali jsme je hned po první neúspěšné IUI. podle všeho to stejně ale vychází až po vánocích, když tam nefungují...

mikulka
24. říj 2007

samy, já měla taky vodu v břiše, zvětšen vaječníky na 11 cm a vodu v břiše, 500 ml a byl to hyperstimulák. Tak se divím, že ti řekli, že to je v normálu. Hlavně hodně pij.
Mně se to pak zhoršilo, že jsem nemohla dýchat, zvracela jsem a měla průjem. Záleží taky, na kolik jsi máš ty vaječníky zvěšené, od 11 cm je to prý na infúze. Do té doby se to asi nemusí řešit, pokud není zvracení. Ale stejně je to síla.
Takže ti teď embrýsky nedají, až příští cyklus, viď? je to lepší, do té doby se krásně dáš dohromady.

dasa24
24. říj 2007

ahoj holky,
mikulko takto je super, ze se dáváš do normálu 🙂
smay určitě se podaří embrya 🙂 , vajíček jsem měla taky 15. Půjdeš až prešpříští cyklus?
Jinak jsem minule byla středu byla na transféru, dneska jsem si dělala test, vím že je teda ještě brzo ale je negatviní ☹ , tak to určitě nebudu, ani žádná druhá slabá čárka. ☹ Už tomu ani nijak nevěřím, že budu těhotná. Počítáte dny od tranféru, nebo až ten následující den?

mikulka
24. říj 2007

Dášo, jestli jsi byla na transferu ve st, tak to je strašně brzo, to není šance, aby tam něco bylo!!! Holky psaly, že měly negativní test i 11. den a přitom byly těhotné.
Počítá se následující den po transferu. Takže jsi dnes teprve 7. den po ET. Tam nemůže nic být ani náhodou. Jen s tím klidně počítej, ono to vyjde! 😉 Ale vydrž a testuj nejdříve 12. den. 🙂

smay
24. říj 2007

vaječníky jsou zvětšený na 9cm, takže oproti tobě to docela jde 😉 Snažím se pít, dneska už je to lepší, ale od punkce /neděle/ jsem nebyla schopná každý den vypít víc jak litr. Vypadá to, že se to snad bude zlepšovat. Na ET půjdu buď po následují MS /dostávám to kolem 10/ nebo až další měsíc. Záleží na tom jestli se vaječníky srovnají.
Daso, nic si z toho nedělej, určitě se // ještě objeví, řekla bych, že jsi testovala moc brzo.
Mikulko jsem moc ráda, že už je to s tebou lepší 🙂

jmisa
24. říj 2007

Taky si myslím, že testing byl moc brzo 🙂

dasa24
24. říj 2007

ahoj Mikulko,
děkuju to jsi mě moc uklidnila 😉 🙂 já už jsem se lekla, tak testnu teda 12. den. ale stejně nějak tomu něvěřím, co takhle koukám po diskuzích, tak je to zázrak aby se hned povedlo. ☹
Jak pak ti je?
Já jsem v pohodě, jen mě občas přes den někdy zabolí hlava,ale nastydlá nejsem.

dasa24
24. říj 2007

děkuju holky, tak to jste mě zatím uklidnili 😀 , dřív jak 12. den testovat nebudu.
Smay tak to by jste mohli mít pěkný dáreček pod stromečkem 😉 🙂 Kdy máš další kontrolu?
A jak se jinak máte holky, venku je teda příšerná zima, ale půjdu se pak provětrat se psi do lesa 😀
Mikulko proč jsi vlastně měla dlouhý protokol? Nevím podle čeho rozhoduji, jaký je protokol

mikulka
24. říj 2007

Já nevím, Dášo, podle čeho to určují. Ale zpočátku (když jsme ještě neveděly, že budeme muset mít dárce) dr. říkala, že musíme vypěstovat co nejvíve vajíček, protože manželovy spermije nemusí být tak dobré, aby vše oplodnily... A prý je dl. protokol účinější, ale mně se zdá, že je to úplně nastejno. Fakt nevím, podle čeho to určují.
Já myslím, že když je žena zdravá, je veliká šance, že se to podaří právě napoprvé...

dasa24
24. říj 2007

Taky se mi to zdá nastejně ☹ , kolik máte zmražených? 🙂
sex je vlastně zakázaný, myslíš že můžeme mít alespon orální, aby se orgasmem něco neudělalo 😀

smay
24. říj 2007

další kontrolu mám tenhle pátek 😉 Daso, myslím, že by se nemělo nic stát 😀 Jinak u nás je zima jako blázen, pejskové se vyčůrají a vykakají a šupky domu do teplé postýlky 😀

dasa24
24. říj 2007

tady je taky zima, tak v postýlce pejskové 😀 , máte nějaký malinký vid? Těm našm potvorám to nevadí, klidně by brali abych s nima byla venku celý den 😠 😀

smay
24. říj 2007

Bydlíme v paneláku, takže postel - jistá věc 😀 Jeden je rasa japan-chin a druhý čistokrevný voříšek 😀 Zatím jsou to naše děti 😵 A co vy máte za pejsky???

dasa24
24. říj 2007

hezký, vám musejí dělat dětičky radost 🙂 My mame rotvajlerku a labradorku, jsou teda na zahradě a ale spinkají doma, to bych jim nemohla udělat 😀 Za chvíli je jdu provětrat, nebo spíš oni provětraji mě 😀 😅

smay
24. říj 2007

takže to máme dobrou průpravu, být skvělými rodiči, že??? 😉 🙂 😀

dasa24
24. říj 2007

to jo 😀 😀 😉 za to manžel to se psíky fláká 😀 ,tak se starám já 😀 tak já razím. Šelmy už netrpělivě čekají 😠 😀 Zatím papa 😉 🙂

ceeruti
24. říj 2007

Ahoj holky,
mikulko-to je dobře,že je Ti už mnohem lepe,musíš byt do KETíku v pořadku!!!

dasa24:moooc Ti držím pěsti,at mas // a prolomís tady ty nezdary a začneš pořadnou těhu vlnu.

ad kouření:muj muž hulí jak fabrika a v Pronatalu me řekli,že mi to Dr da pisemne,že kvuli nezdravemu zpusobu života ma manžel tak katastrofalní spg,tak jsem ho cpala vitaminama,aby alespon ty co ma byly zdrave.

Tak jsem do Pronatalu objednana na NT+biochemicy screening-ani jsem nevedela,že Pronatal ma sve pracovište 😕 Bez doporucení UTZ 1200Kč a krev 600 Kč. Doml.jsem se se svou GynDr a nastestí me posle s doporucením 😀 Jsme obj na 5.11.bojím se hrozne moc,ale zaroven se tesim,až procka uvidím,.

chiwule
24. říj 2007

ceeruti, ráda tě zas vidím. držím palečky na toho pátého, bude super mimíska uvidět, ještě že ti tvoje gyn napíše doporučení, zbytečné vydávat další peníze. a jak se cítíš?

mikulka
24. říj 2007

ceeruti, já myslela, že po potvrzení těhu a srdeční akce už se v Pronatalu končí. Takže se tam dá chodit dál i jako těhotná? Já bych tam teda chodit nechtěla, mám svou dr., ale pžekvapuje mě to. Nebo jsem to špatně pochopila, a dělají jen ty screeningy?