Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

troda
14. lis 2007

je to fakt, děsnej přistup, ale podle mě to dělají jenom ty baby na recepci.
Zkusím jim tam napsat mail ,snad budou reagovat.
Jsme si chtěli dát mimi k vánocům a zase nic.

chiwule
14. lis 2007

jo trodo, to my taky chtěli mimíska pod stromeček 😒 😠

troda
14. lis 2007

tak se nám sakra povede aspoň na velikonoce .........

chiwule
14. lis 2007

trodo 😀 když se budeme snažit jako králíšci 😉 😀

mikulka
14. lis 2007

Holky, já se přidávám, že ty slečny na recepci jsou strašný. Mně také odmítly přepojit na doktorku, jenže jsem měla po ET křeče v břiše, tak nakonec mne přepojily, ale toho vysvětlování, proč že chci vlastně přepoijit, a proč otravuju!!! Je to docela stres tam volat.
trodo, od 15. 12. mají zavříno, tak byste asi šli na IUI v lednu...

chiwule
14. lis 2007

mikulko a nejhorší je, že člověk volá, když je problém nebo pro důležité výsledky a ne proto, že se nemá s kým vykecávat 😠 ty dámy to evidentně nechápou 😠

mikulka
14. lis 2007

No, mně docela vyšokovaly, když jsem tam volala, že jsem zpět z nemocnice po OHSS a že jsem se měla nahlásit, a že jsem 10 den po ET. A ony mi začaly vykládat, jak mám teď tři cykly odmenstruovat a pak že půjdu na KET. V té době jsem ale ještě nedostala MS a ani neměla dělat test, bylo to moc brzo! A ony mne hned uzemnily negativním scénářem!
Přitom, jedna vždycky sedí vzadu a je tam pro to, aby radila.

chiwule
14. lis 2007

mikul, tak to je hustý! tomu říkám citlivý přístup k pacientům 😠

jmisa
15. lis 2007

Holky, já ty recepční neberu vážně a myslím, že je to tak lepší 🙂

sroubek
15. lis 2007

holky...já na ně taky prdím...sou to slípky 😉

mě nechtěli říct přítelovy výsledky...ať si zavolá pán...a no a za 14 dní mi je na kontrole stejně doktorka řekla... 😎

jinak nevím jak IUI se stimulací...ale IUI bez stimulace mám domluvené tak, že si zavolám 1. den MS...a objednám se na UTZ na 10.DPO...

no ...půjdu do toho tak na jaře..možná...keine stress 😉

ceeruti
15. lis 2007

Holky,ja si na ty ženské nemužu stěžovat,chtělo to občas pritvrdit,ale vždy me vysli vstric.Nekolikrat manžel udelal brajgl 😅 a vždy jsme se nekam vesli a ja jsem si sama vyřídila schvalení na VZP,jinak bych asi na malou cekala.A když nam nestihli schvalit leky na IUI,tak nám dali(samozř,že jsme je platili) co meli svoje.

ceeruti
15. lis 2007

A pri hyperstimulaku,me teda přepojili hnadka,ono je to taky třeba jak se holky vychrní 😝

jmisa
15. lis 2007

No já taky dokáž přitvrdit, víc než manžel 🙂 já si zase moc nenechám do ničeho kecat, a hlavně je mi jedno, co se recepční myslej nebo říkaj 🙂 🙂

Ceeruti, já bych taky chtěla holčičku 🙂 Už máš jméno?

ceeruti
15. lis 2007

jmisa-to už mame davno,u nas je tradice davat jmena po rodičích 😀 Takže ja mam jasno-Alenka 😎
Akorad jsem dosmolila mail o IVF pro reportaž na ČT!!Já jim dam,že je IVF zadarmo 😠 Jistě,že to za to stalo,ale zadrmo to teda nebylo 🙄

jmisa
15. lis 2007

My jména máme taky 🙂
Anna a kdyby to byl kluk tak Alex, Alex by se jmenovala i případná holka dvojče 😀

Jakou reportáž?

ceeruti
15. lis 2007

Na Nově o tom,že 3 pokusy IVF hradí cele pojistovna a o tom,že holky kšeftuji na netu s lekama-prste hnus fialovej!!A také to vypada,že IVF je proste brnkačka 😠

jmisa
15. lis 2007

ceeruti, to jsem si pustila, ale nechápu to s tou ČT - ty myslíš, že o tom něco natočí?

ceeruti
15. lis 2007

čT chce udelat samostatnou reportaž celkove o neplodnosti o IVF ,o doplatcich atd!!Tak jim posilame sve pribehy!

murasek
15. lis 2007

ahoj devcatka 😉 jak se mate? cerruti - mam radost, ze je vse v poradku, uzila sis ale, co? nevite, kdy by ta reportaz mela byt?

ceeruti
15. lis 2007

murasek,to vubec nevím,ten pan reporter ceka na maili a pak to asi zacne davat dohromady¨!
Ja si uživam už od zacatku 😠 A proto doufam,že už holcicka zlobit nebude 😀

ceeruti
15. lis 2007

jmisa-Anička i Alex jsou nadherna jmena,jenže u nas je to tradice,segra také dava jmeno po sobe,čeka Haničku i když ve Španelsku jsou z toho na vetvi 😀

murasek
15. lis 2007

jmiso, taky se pripojuji, hezky jmena mate vybrany.

jmisa
15. lis 2007

Ceeruti, u nás je to naopak, po rodině se jména nedávaj 😀

Na Anně jsme se dohodli hned, ale u kluka byl boj, chtěla jsem Petr, máme totiž blbý a delší příijmení, ale manža nechce, že Petr je jeho kamarád atd., no takže si vymyslel Alex, tak jsem to schválila, že je to dobrej nápad a že to může být i holka a máme vystaráno 😀

chiwule
16. lis 2007

jimiso, alex je fakt univerzální jméno 🙂 hledali jsme jméno od A tak jsi nám docela napověděla 😅

hacina
17. lis 2007

ahoj holky, vstoupila jsem do vaši rozsáhle a dlouhodobé diskuze teprve nedávno,ale nedá mi to a musím se pochlubit. včera jsem si dělala test (12.den po ET) a byly tam //. 🙂 ale jemi jasný, že není ještě zdaleka vyhráno. Každopádně držím všem ostatním palečky. Je to takový první krok k úspěchu ne ?

dasa24
17. lis 2007

ahoj hačino,
tak to je suuuuper, moc gratuluju 🙂 🙂

chiwule
17. lis 2007

hacino gratuluju! jak dlouho se ti v Pronatalu věnují? Kolikáte IVF už máš za sebou a s jakými problémy jsi do Pronatalu šla/šli?

murasek
17. lis 2007

ahoj hacino, moc moc gratuluju a preju super zpravy pro tebe a pro mimiska, mam stejne dotazy jako chiwule, aspon navnadis nas ostatni a snad plivnes i bacil 😀

hacina
18. lis 2007

děkuji za gratulace🙂 asi v únoru jsem přišla do pronatalu poprvé, asi rok jsme se s manžou snažili a nic. Po vyšetření nás někdy v březnu čekalo 1.IUI - neuspešné. pak se na mě koukla pani doktorka lazarovská, která mi přijde taková pečlivá, zjistila endometriozu, v kvetnu jsem byla na laparoskopii, odtsranili mně cysty, myom a zjistili velmi špatnou nepruchodnost jednoho vejcovodu. po operaci jsem byla uvedena do umělého přechodu - kvůli endometrioze až do října. a hned na konci října jsem šla na svoje 1. IVF. měla jsem krátký proces, 4 folikuly, z toho 4 oocyty, a na konec, bez prodloužené kultivace transferovali 2 embrya. bohužel nevím v jakém stadiu ty embrya byly ☹ tak tolik moje dosavadni zkušenosti. 🙂))