Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikullka
24. únor 2010

Ahoj holky :o)

Salopa - vítej mezi nás 🙂

dckami 🙂 dobrých zpráv není nikdy dost 🙂

Sedmitečka - nejdřív jsem byla pěkně vytočená tou komunikací, po 3 měsích čekání vychladneš, nic jiného ti stejně nezbývá. Jinak objednání na ultrazvuk po stimulaci před IUI proběhlo velmi hladce, to jsem byla vážně ráda. No my teď máme za sebou první pokus IUI, tak za 3 týdny uvidíme, jestli to vyjde. Do toho navíc u nás v práci propouští, tak doufám, že to stihnu dřív 😒

Borůvková - Myslím, že jsme tam byli někdy kolem půlky prosince a seděli jsme na pohovce přímo u recepce vlevo, takže nešlo neslyšet, že požadují úhradu částky kolem 7.000,- znovu. Mrzí mě, že máš stejnou zkušenost navíc osobně. No, tenkrát mi došlo, že si musím všechny lístky a doklady schovávat, jinak by jsme se třeba nedoplatili ☹ Každopádně ten přístup mě tak nasr.., že stát tam asi já, tak se neudržím a udělám tam dusno. Kdyby šlo o blbou stovku, ale 7 litrů? To je fakt trochu silný kafe.

Tak zase musím letět, opatrujte se a všem držím pěsti 🙂

chiwule
25. únor 2010

ahoj holky, čeká nás v nebližší době KET v Pronatalu Praha, nevíte prosím, kolik teď aktuálně KET stojí? Budeme platit ještě rozmrazení 5tis, pak možná nějaké podpůrné léky? Dávají něco standardně nebo to nechávají nativ a teprve když se nepovede tak medikaci? Poradítě mi některá? Díky předem, musíme to doma finančně naplánovat, na mateřské není peněz nazbyt...

janysek70
25. únor 2010

Chiwul, KET je za 5000,- + 1.700,- za katetr..., pak si v lékárně doplatíš jen utrogestan. Pokud máš v pořádku ovulku a dostatečně ti narůstá sliznice, jiné léky nepotřebuješ a absolvuješ KET v nativním cyklu. Pokud je potřeba podpořit růst sliznice, dostaneš ještě např. estrofen před KET.

boruvkova
25. únor 2010

Dobre ranko holky🙂
Mikulko me to prave strasne nastvalo. Uz se nam to stalo po druhe. Nejprve to bylo jen tech 30,-Kc jako poplatek, sli jsme na konzultaci jako posledni a kdyz jsme skoncili a zaplatili, tak nam rekli, ze uz uzavreli pokladnu, ze mi nemohou dat potvrzeni no a pri dalsi navsteve to po nas chteli... Pripadala jsem si jako zlodejka. Na tech 7tis. jsem mela potvrzeni u sebe - nosim vzdy cele desky, ale fakt to bylo docela trapny, bylo to snad za ICSI a prisel to tam rict embryolog, ze to udelal omylem, ze jsme to nemeli zaplaceny. Takze mi doslo, ze kdyby se nespletl, to ICSI by nam ani neudelali... no to jsem byla uplne ricna.. No uz si pomalu zvykam, ze mame vzdycky neco extra. Ale ted uz vim, na co si dat pozor, zeptat se, co pozadovat, tak snad ten druhy pokus uz bude lepsi🙂
My jsme meli v Pronatalu uz blby zacatek, tak se to s nami vezlo, ale ted zacneme na novo a uz se tesim 😉

sedmitecka
25. únor 2010

boruvkova, tak to jsou teda děsný zprávy, jsme zvědavá, jak my to tam budem bojovat 😉 , to je síla s těma poplatkama...tak mě napadlo, my když jsme tam před měsícem byli poprvé na konzultaci a vyšetření (UTZ a krev nás obou), tak jsme pak prostě odešli a nezaplatili nic...takže to tam asi visíme 30 Kč že? 😀 😀 😀

boruvkova
25. únor 2010

sedmitecko neboj, pokud v Pronatalu nejake penize vistite, urcite vam to pripomenou, o to nemam strach, to je v pohode 😀

boruvkova
25. únor 2010

holky ja se uz nemuzu dockat toho dalsiho ivf, me se nechce cekaaaat 😅 ja bych chtela hned.

sedmitecka
25. únor 2010

boruvka 😀 😀 😀 😀 😀
taky už se mi nechce pořád na něco čekat, kdybych aspoň věděla, jak daleká je ještě ta cesta před námi, než se povede ☹ ☹ .....už z clostilu mám depky, tak si radši nepředstavuju, co mě ještě třeba čeká dál 😒

salopa
26. únor 2010

ahojky holky
boruvka: koukám,že to tam máš fakt veselé 😀 prostě si tě vybrali jako obětního beránka 😀
sedmitecka: hele o těch 30 kč ti doktor vždycky řekne jestli máš něco platit a nebo ne. páč se neplatí vždycky...a já taky nikdy nefím kdy platit a kdy ne...aby se v tom rpase vyznalo 😀
boruvka: neboojj...to uteče jako voda a budeš zase stimulkovat...ale chápu, člověka ta doba tak nějak deptá:o)
sedmitecka:myslím,že ti nikdo neřekne jak dlouhá, protože já si taky myslela,že když začnu , tak pak už je to celkem jisté a rychlé...a protahuje se to durt dál a dál 😒

sedmitecka
26. únor 2010

salopa, já vím, a to mě právě nejvíc ubíjí a stresuje, i když se snažím zachovávat klid, okolí je dos tnetaktní a vždycky mi to někdo připomene nevybíravou poznámkou typu "tak co, už"? 😖 ☹
zatím ještě snažíme doma s clostilem ,ale už nějak občas ani nevěřím, že byse to bez doktorů povedlo.....tak se těším na duben, kdy půjdem zas do Pronatalu a začnu se chystat na IUI......já bych nejradši šla hned, jak jsem netrpělivá, ale mudra nám ještě dává čas ty 3 cykly s hormonama 😀

mikullka
26. únor 2010

Ahoj holky, tak hormony před IUI mě nějak rozhodily, jsem taková neklidná i po ... Poraďte mi, jaké příznaky těhu a kdy se tak můžou začít objevovat? Myslím tím, jestli se dá něco vypozorovat ještě před testem?

sedmitecka
26. únor 2010

no z vlastní zkušenosti bohužel nevím 😉 ale někomu vyjde pozitivní test už 12.DPO, někomu až třeba 20.DPO....je to individuální, každopádně bych ho zkoušela až po termínu očekávané menses, abys předešla případnému zklamání 😉
příznaky těhu jsou údajně podobné jako premenstruační syndrom - pobolívání podbřišku, únava, náladovost, bolest prsou, motolice,....a objevovat se podle mě začínají po uhnízdění embrya, to znamená tak od 11. dne po ovualci 🙂

boruvkova
26. únor 2010

Ahoj Mikulko, co tady tak putuji po diskuzich, tak ty priznaky tehotenstvi jsou dost podobne tem premenstruacnim, takze to nejspis nerozslis. Opravdu je nejlepsi si udelat test treba 14.DPO - zalezi jak dlouho to tvoje trpelivost vydrzi 😉 , ale pokud budes zkouset drive, nemusi ti test nic ukazat a budes pak zbytecne zklamana...
Je to tezke, ale vydrz a hlavne se moc nepozoruj... No rika ti to ta prava, to vis ted jsem chytra, ale ja testovala uz 6.den od ET a byla jsem totalne na nervy...no takze ono se to radi lehce ze? 😀
Jinak holky muzu se zase zeptat ja, jak dlouhy musi byt rozestup mezi jednotlivymi ivf?

janysek70
26. únor 2010

Borůvko, mezi jednotlivými stimulacemi 3 měsíce

boruvkova
26. únor 2010

Ahoj janisku, tak to me teda pekne stve, ja jsem myslela, jestli se to nahodou nepocita na menstr. cykly nebo tak neco 😖 ... a od kdy se ty mesice pocitaji? od zacatku predchozi stimulace?

janysek70
26. únor 2010

No mezi by měly být 3 menstruace, v Pronatalu je chtějí i mezi KET. Já jsem Vobořila umluvila na 2. cykly

chiwule
26. únor 2010

ty jo holky, to je pěkně drahý KET! Když to sečtu i s rozmražením jsem na někých 12tis. Samotné IVF nás stálo se vším všudy cca 25tis. To se nám ty děti pěkně prodraží 😒

mikullka
27. únor 2010

Ahoj holky, ač to venku vypadá na začínající jaro, tak já bulim 😢 Včera mě bolelo v podbřišku a i dnes mi bylo nějak podivně a výsledek je, že jsem začala krvácet, takže je asi zbytečný doufat...😖

salopa
28. únor 2010

Ahojda holky.
sedmitecka: jojo..to znám, ale nezoufej, ono nám to uteče, říkej jsi, když už jsem tak daleko, tak to zvládnu 😉
boruvka: jak říká janysek...ty tři měsíce...ono je to hlavně, aby se i tělo trošku zvetilo. Já díky hepyrstimuláku taky musím čekat 3 měsíce, než mi tam dají mimísky ☹
mikullka:A je to silné krvácení? Špinit můžeš i když by jsi byla těhotná. A neklesej na mysli, když se nepovede teď, tak příště 😉 Není vše dnům konec.Ale chápu, že jsi smutná. Osuš slzičky a bojuj 😉 Držím pěstičky

trpytkaa
28. únor 2010

Ahojky holky, chtěla bych se také přidat. Byla jsem také v Pronatalu v PH...23.2.2010 jsem si byla pro 2kulíšky a
teď čekáme do 11.3.2010 na testík...po injekcích jsem měla 27folíků a z toho 16 jich mělo vajíčka..
Takže dvě už mam u sebe a 9 mrazáčkůůů 🙂 Hezký den a plno //

salopa
28. únor 2010

trpytkaa: Mno tééda, to je úroda. Tak držím pěstičky, aby tam oba kulíšci zůstali:o)

trpytkaa
28. únor 2010

Ani se nedivím po tolika injekcích a pořád hormonky....
Nevím, jestli to s testíkem vydržím tak dlouho čekat...po kolika dnech od tran. by se mohlo testovat 🙂

salopa
28. únor 2010

Tak někdo říká tak 10 den. že už by se dalo. Ale nejlepší e si počkat na tu krev.

trpytkaa
28. únor 2010

To je jasný, aby to bylo na 100%, ! Tak to budu muset nějak přežít 😎
A jak se daří tobě?

salopa
28. únor 2010

Neboj, to už je za chvilku. Ani se nenadáš:o) U mě dobré, já si ještě počkám 😒

mikullka
28. únor 2010

Salopa: včera to bylo špinění, tak jsem si také říkala, že to třeba přeci jen vyjde a nebudu to hned vzdávat. Dnes je mi ale fakt tak zle ☹ v břiše křeče a krvacení je hodně silné. Už jsem se trošku oklepala a děkuju za povzbuzení 🙂 při úspěšnosti 10% by to bylo velké štěstí, aby to vyšlo hned napoprvé. A hlavně teprve po týdnu od IUI jsem to tak brzy nečekala. Trpytkaa: držím pěsti 🙂 a ostatním také 🙂

salopa
28. únor 2010

mikullka: jako to IUI je prostě malá možnost, no ☹ Já to podstoupila dvakrát a nic. Ale hlavu vzhůru, když ne tohle, tak je další možnost IVF a mimísek je tu co by dup:o)

mikullka
28. únor 2010

Salopa: po jaké době jsi byla na druhém IUI?

trpytkaa
28. únor 2010

Holky já byla na IUI 4x a po 4 to vyšlo, ale jen do 9tt...pak zamlklé těh...
Tak jsem to obulela, ale zkoušíme dál 😉

m.aa.b
28. únor 2010

Ahojda,
nedá mi to abych nereagovala na poplatky 😠 také se mi stalo že jsem zaplatila 30 kč a doklad si od nich nevzala a při další navštěvě je po nás chtěli zas 😠 no zaplatila jsem je to jen pár korun ale od té doby si to vše opravdu hlídám 😅

CHiwul: KET nestojí dvanáct!!!!! Je to "Jen" těch 5 tisíc + za ten katetr takže jsi na ca 7 tisících i s léky max osm.

Co se týče lékářů tak si myslím, že už známe všechny 😀 ted naposledy to byl dr.Středa. JInak nejúžasnější byl sám docent Marděšič - to on byl za naším lonským skoroúspěchem 😔 je to opravdu kapacita. A vůbec jsem tam spokojená. Jen moc nemusím dr. Kulta a jednu mladoučkou dr, ale nepamatuji si její jméno - po jí provedeném utz vždy zakrvácím a navíc mě to od ní fakt bolelo ☹
Jinak opravdu bych neměnila a jsem moc spokojená 🙂 ted už jen čekáme na schválení pojištovnou, na mrchu a hurá na stimulku 😀 😀

Trpytkoo 🙂 poslala jsem Ti IP 😉