Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

trpytkaa
6. dub 2010

regius: tak to je super...buď na sebe opatrnáááá

holky, mě včera bolelo břicho, tak jsem byla pro jistotu dnes na ultrazvuku, pač se teď po
tom zamlklém těhu bojim a mimi roste máme 20,9mm jukněte na foto
Dnes bylo krásně vidět tak jsem ráda dnes jsem 8+0 ale ultrazvuk odpovídá 8+5 buřtík 😉

trpytkaa
6. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 16.4 testík
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 9 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 15.4.
Salopa
Sedmitečka

m.aa.b
6. dub 2010

Trpyt 😵 😵 😵 😵 mimísek je nádherný 😵 😵 😵 😵 krásná fotečka. Jsem ráda že je vše v pořádku 😵 😉 😵

trpytkaa
6. dub 2010

m.aa.b teď je řada na tobě! Moc držím palce!
Jak je ti?

m.aa.b
6. dub 2010

no tak nějak mě dnes častěji pálí žáha a taky mám takové jakoby návaly slabosti - je to jako když máš teplotu a jsi taková oblblá, ale mám to jen chvilkama a teplotu fakt nemám 😅, tak snad je to náznak 😅 😵 😉

trpytkaa
6. dub 2010

Neboj, to bude dobrý, uvidíš....já jsem také dneska už k.o. tak jdu asi chrupkat 😉
tak se opatruj a zitra si písnem, pápá 🙂

m.aa.b
6. dub 2010

krásnou dobrou noc 🙂 🙂 🙂
papa

mikullka
6. dub 2010

Holky,

gratuluju k // čárkám, je to super 🙂 a ať vše probíhá tak jak má 🙂 🙂 🙂

Doufám, že u nás taky brzy budou // 😉

Tak se opatrujte a dobrou noc

trpytkaa
7. dub 2010

Dobré ranko! 😉

m.aa.b
7. dub 2010

Krásné ránko 😀

trpytkaa
7. dub 2010

Jak se dnes máme?

m.aa.b
7. dub 2010

Nu máme se celkem fajn 🙂 ted jsme se tu trochu kočkovali s přítelem 😀 tak jsem hned nemohla odepsat 😀 😀 😀

a co Ty těhulko 😀 jak je?

trpytkaa
7. dub 2010

dneska je mi celkem dobře...zatím mi ještě nebylo zle tak dobrýýýý 😉

ankava
7. dub 2010

regius, krásné zprávy 🙂 🙂

trpyt... moc krásná fotka, a od kdy počítáš týdny? od poslední MS?

já jsem test ještě neudělala, ale zítra už to asi nevydržím a zkusím, strašně se bojím....doufám, že ta mrcha nepřijde
jinak mě stále pobolívají prsa a v břiše mám tak podivně, ale nepoznám, jestli je to od vaječníků nebo od střev....

trpytkaa
7. dub 2010

já to počítám dle poslední menzes! Včera jsem byla 8+0 ale mimi bylo 8+5
doktor říkal, že se to to pak srovná, ale že odpovídáme 9tt 😉
Tak na ráno držím palce 🙂 to bude dálnice //

ankava
7. dub 2010

kéž by, třpyt díky moc 🙂 🙂

ando
7. dub 2010

Zdravím Vás 🙂 , už chvíli Vás čtu a ráda bych sek Vám připojila. Podle Vašich ohlasů jsem se rozhodla, že zvolíme ze všech CARů Pronatal.... Včera jsme tam poprvé byli a měla jsem z toho takový zmatený pocity 😖 . Mohli by jste mi poradit s pár dotazy?

Jinak koukám, že je to tu samá dobrá zpráva, moc všem gratuluju a přeji....

trpytkaa
7. dub 2010

ando: vítej....copak, copak nikdo se ti tam nevěnoval? A kde jsi byla v PH?

ando
7. dub 2010

Byli jsme v Praze. Očekávala jsem to tam jak na běžícím pásu, ale nečekala jsem, že se nám nic moc doktor nebude věnovat. Podle Vašich reakcí, že vše dopodrobna vysvětlí, popíšou nebo dodají podklady atd. byli mé představy asi jiné ☹ . Byli jsme u Mudr. Středy a nevím jestli měl jen takový den, nebo jaký je, ale s manželem jsme se shodli, že nám přišel jak manažer (úředník), který jen nahání a vychvaluje ať něco koupíme a ne moc jak doktor. Já už se přeci rozhodla pro toto zařízení, tak mi nemusel vnucovat jaké dobré centrum to je. On nám toho totiž o postupu, možnostech, financích moc neřekl a když tak to bylo takové zmatené a na přeskáčku ☹ .... kdybych o naší problematice a věcí okolo nic nevěděla, tak bych z toho byla nešťasná.... a manžel byl zklamán, že ta včerejší návštěva byla pro něj zbytečná....

Nemáte zkušenosti s Mudr. Středou? Jaký s ním máte zkušenosti? Jde na příští konzultaci domluvit někoho jiného?

trpytkaa
7. dub 2010

Já byla u něho jen na prvním ultrazvuku a to byl taky takovej chladnej....a nic mi neřekl, na druhém už jsem byla u doktorky a
ta byla super!

ankava
7. dub 2010

ahoj ando, já k němu chodím a mě přijde docela dobrej, mě naopak všechno vysvětlil, bavili jsme se o mě a ne o Pronatalu, to na co jsem se ptala mi vždycky řekl, když jsem tam pak byla s přítelem, tak zase znovu všechno vysvětloval,.. ale to že vypadá jak uhlazenej manažer, to jo. Dokonce mi nabídl jedno úplně nové vyšetření, které ani nemusel.
Funnguje to tam tak, že se můžeš objednávat k jednomu doktrorovi, ale pak na další dohodu déle čekáš a nebo se objednáš na první volný termín a jdeš zase k někomu jinému. Ono je to nakonec jedno, protože všechny výsledky mají v PC a dívají se všichni do jednoho a postupy mají taky všichni stejné. Jen jde o to, že možná něktěrý doktor nejprve nabídne pomalejší postup - třeba IUI a pak teprve IVF, ale to zase záleží, jaký máte problém a jiný je víc radikální.
Hlavně se vždycky hned objednávej na příště, protože se dost čeká.
Hodně si chválí Mudr. Pasekovou,
já ještě byla u Mudr. Slámové, tak mě přišla taky moc dobrá a u OPU byl Mudr. Vobořil, který se mi jednou moc nezdál, ale pak zase byl v pohodě.
Hlavně se hodně ptejte, já zkraje byla úplně blbá a ani jsem nevěděla, na co se mám zeptat.
A vypsal vám nějaký žádanky na vyšetření?

kata79
7. dub 2010

ahoj Ando, ja u nej byla jednou na zacatku a dojem jsme z nej meli naopak moc dobrej, uz jsme ale byli teoreticky pripraveny a chrlili na nej s manzelem otazky, tedy ma zkusenost s nim byla pozitivni...ale jestli ti to trochu pomuze, tak jsem ho od te doby uz nevidela..a od te doby se uz protocila v Pronatalu vsech moznych doktoru a jako celek je vsechny hodnotim pozitivne...clovek musi ovsem pocitat s tim, ze je to takova tovarna na deti, vsechno jede jako na bezicim pasu,clovek nesmi byt moc citlivka (tim nechci vubec rict, ze ty jsi!], mozna pomuze o promlematice neco nacist, jestli jsi to jeste neudelala...ja na zacatku cekala, ze se dozvim spoustu detailu (jsem trochu analytik a potrebuju mit ve vsem jasno) a to jsem se trochu spletla...pak jsem vse nastudovala a kladla uz konkretni dotazy...a bylo hned lip 🙂 . Drzim palce, at je dalsi navsteva prijemnejsi 🙂

ando
7. dub 2010

A myslíš, že půjde až budu volat na další objednání říct, že nechci k němu, ale ke komukoliv jinému? Podle příspěvků jsou všichni ok a já vážně nejsem vybíravá ( u špatné gynekoložky jsem zůstala 12let než mě známí donutili ji změnit) Je mi nepříjemný a trapný takový věci dělat
..... jen mě tohle jednání trochu zklamalo. Ještě při představě, kolikrát tam budeme muset dojíždět , abychom se něco dozvěděli a vykročili na cestu k miminku. Taky bylo dobré, že jsem ráno dostala menstruaci, takže mě odebrali krev (hormony a sérologii) a manželovi taky ( serologii) a objednal se k dr. Sobotkovi. Doufám, že u něj se dozví víc....

kata79
7. dub 2010

ando: jeste k tem financim, nam je vysvetlovat prave Mudr. Streda a musim rict, ze naprosto jasne a srozumitelne, ze i manzel financak byl nadsen 🙂 , odesli jsme asi s 5ti papiry plnych cifer a graf; takze myslim, ze se pripadne dalsi navstevy u nej vubec nemusis bat, mozna jen prvni navstevu pojal hodne orientacne? 🙂

ando
7. dub 2010

Děkuji moc za vaše odpovědi 😅 ,
no právě, že já jsem taky strašnej analytik a musím mít spousty informací. Taky jsem vystudovala přírodní vědy a tohle je pro mě strašně zajímavý a zajímala jsem se o to ještě než jsem tušila že bude nějaký problém 🙂 , taky mám spolužačku, která dělá v jiným CAR (ale kvůli naší diagnóze jsme k ní nešli) a v jejich laboratoři jsem byla několikrát na návštěvě..... Takže o tom vím docela dost, ale občas mám pocit že tak málo 🙂. A já citlivka rozhodně nejsem 😀 , až to manžela mrzí, že jsem hodněj velkej pragmatik a realista. U nás je to naopak než bývá.

Hlavně bych se s tím chtěla radit ,mít to s kým řešit a popovídat si co mě trápí a o čem přemýšlím a tak. A to nemám, protože to zatím nechceme říkat rodině ani kamarádům ☹

ankava
7. dub 2010

souhlasím s katou,
ale když se budeš objednávat, tak k němu určitě nemusíš, oni ti nabídnou pár termínů a ty si můžeš vybrat i ke komu chceš, koneckonců, my jsme zákazníci.
Víš asi taky opravdu záleží, s čím tam člověk jde, u mě bylo jasné, kam směřujeme, takže jsme už konkrétně mluvili k věcí, ale jestli vy ještě nevíte, jaký asi bude postup, tak chápu, že mluvil hodně všeobecně a dokud nebude mít v ruce nějaké výsledky, tak vám stejně nic nepoví.

hodně štěstí.
A fakt si klidně řekni o někoho jiného, v téhle naší pitomé situaci hodně záleží na sympatiích a důvěře 🙂 🙂
já věřím, že nám pomůžou 🙂 🙂

ando
7. dub 2010

No právě, že on strašně zmatkoval a vykládal jedno přes druhé a hlavně nejvíc vykládal o PGD, což myslím, zatím je věc budoucnosti......částky žádný, jen že pokud se rozhodnem na to embryonální diagnostiku tak že budem platit 10.000,- . Pak mě mrzelo, že do počítače (karty) psal věci automaticky, že se ani nezeptal např. menstruace nebolestivá a já jsem zrovna byla nadupaná Ibalginy abych vydržela ☹
Taky jsme mu pokládali otázky, odpovídal, ale nějak jsem k němu nepocítila zatím důvěru 🙂 . Ale asi to bylo tím že to byla první schůzka. Nebudu to řešit a příště uvidím jestli znovu budeme u něj a to tedy něco uvidí 😀

kata79
7. dub 2010

ando: duvera je urcite dulezita a bez ni ten uspech snad ani neni moznej...ja bych mozna pockala na dalsi navstevu a podle toho se rozhodla (pripadne jestli byl dojem hodne spatnej, tak asi neni od veci, vymenit Mudr. Stredu hned...psychicka pohoda je strasne dulezita, presne jak rika Ankava......my, kdyz jsme se k nemu dostali, tak uz bylo taky zcela jasne, v cem je problem a jaky bude dalsi postup a od toho se nasledne vsechno odvijelo...drzim palce, aby to priste bylo lepsi!

ando
7. dub 2010

😕 no právě, že u nás je taky jasný kam směřujeme, bohužel...... snažíme se už 2 roky. První rok jsem nic neřešila a čekala že by to někdy mohlo klapnout. Pak mě gyn poslal na hormony (2x v pořádku) a pak manžela na spermiogram do sexuologického ústavu. A tam špatný..... azoospermie, tudíž další testy (hormony v pořádku, genetika v pořádku) všechny papíry jsme Mudr. Středovi předali.......po tomto jsme se rozhodli to dál řešit a zvolit CAR 🙂 všechny papíry jsme Mudr. Středovi předali....... takže naše cesta co jsem věděla před vstupem do CAR : MESA/TESE (podle výsledků možná dárce) pak IVF+ISCI

ando
7. dub 2010

Díky 🙂, uklidnili jste mě a nebudu to zatím vymýšlet jinak 🙂

Taky mi vydal žádanku na genetiku pro mě, tak jsem se tam hned stavila ( vím že je to s výsledky na dlouho), abych se objednala.... Na recepci nikdo nebyl a když slečna přišla tak mě posílala na ultrazvuk 😕 , tak jsem jí říkala, že chci objednat na genetický vyšetření, tak hned myslela že i manžel má jít 🙂 a dala mi termín na příští pondělí v 17:30..... když jsem se ptala co budu absolvovat, jestli mi budou brát krev či jen konzultace.,tak se ptala jestli mi ji brali v Sanatoriu a když jsem řekla že ano tak mi odpověděla že to bude jen povídání, ale to se mi nějak nezdá....... brali mi jen dvě ampule a to si myslím že bude jen na hormony a imunitní látky.
Nevíte jak to je? Abych nemusela do Prahy na několikrát , jen kvůli odběrů pak kvůli konzultaci a pak na výsledky...... Do Prahy musím dojíždět 100km, tak bych byla ráda, kdyby se to nějak šlo skloubit