Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kata79
4. kvě 2010

ahoj holciny,

karmenin: drzim moc palce na dnesni testik 🙂 , dej urcite vedet, jak to vypada!
barce a dalsi: snad se taky brzo pridate s dobrou zpravou 🙂
ando: preju, at je cekani, co nejkratsi 🙂
tulik: na zdravi at uz brzo prejdes jako ja s salopou na sklenice mlika 🙂

karmenina
4. kvě 2010

Ach jo. Žádná dálnice. Dnes ráno druhý testík (13. DPO) a stejné jako včera. Nechci to nazývat čárkou, snad duchem nebo mlhou. Možná je to ještě Ovitrelle. 🙄
Zkusím ve čtvrtek. A barce okamžite testuj 😀

karmenina
4. kvě 2010

Jo ale cítím prsa. A to fest. Bolí mě žlázy od 9.dne. Ale to může být utrogestanem... asi

barce
4. kvě 2010

karm jeste si uziju par dni sladkou nevedomost 😎 . ale zacinam mit krapet pesimisticky nalady uz dopredu 😒 . je to urcite po tech hormonech, me vzdycky bolely snad uz po druhym pigaru. a nesil joooo 😉 , jeste je cas na nejaky dalnice bych rekla 😎 .

salopa
4. kvě 2010

Ahojky holky.
tuliku, to si dej, páč pak si dlouho žádný vínko nedáš 😀
Jinak teda holky...já nemám vůbec žádný příznaky..nic mi není. Jsem teda 8 den po KET 😕

ankava
4. kvě 2010

barce, nezoufej dopředu 🙂

karmenina, 13. den už by ti žádné léky ducha udělat neměly, bude to těhu-duch.... tak si dojdi na krev do laborky, ať máš jistotu a uklidníš se 🙂

mě prsa teď bolela minimálně a vyšlo to.... je to pokaždé a u každé jinak

karmenina
4. kvě 2010

Barce pesimistický nálady znám. 11. den jsem doma brečela, že vím, že se to nepovedlo. Manžela ze mě málem mrsklo. Teď se na to hrozně upínám, tak doufám, že nebudu zklamaná...

ankava
4. kvě 2010

já měla depku 12.den, když jsem ještě netestila a začala jsem špinit... to jsem předvedla scénu, že je všechno v pr.... a druhý den jsem testila v podstatě bez očekávání a // jak dálnice.
no a teď mám stejně pořád strach, jestli je vše, jak má být. Ale to nejspíš k nám, ktrerý jsme neotěhotněly jen tak na první pokus, patří.

Tak holky, hodně síly 🙂

chiwule
4. kvě 2010

holky, mám takový dotaz jak je to s KETem v Pronatalu. Nevíte, zda nechávají první KET nativ nebo automaticky s podpůrnými hormony typu Utrogestan apod? Nebo je to opravdu individuální podle KO na začátku cyklu?

karmenina
4. kvě 2010

ankavo dálnice 13.den ? Tak to jsem v pr..... . Asi stín zůstane stínem.... 😖

salopa
4. kvě 2010

chiwule: já měla KET bez podpůrnejch hormonů. jen den před KETem jsem začala brát utrogestan.Ale asi bude záležet na kontrole a jak ti poroste sliznice apod.

ankava
4. kvě 2010

karmenino, to nejsi... já jí měla proto, protože se původně chytla obě embryjka, ale to jedno nakonec zamlklo - bylo to vidět minulý týden na UTZ, no a když jsou dvě, tak taky HCG je vyšší, takže klidně můžeš mít jenom ducha... hlavně klid.
Já se zase teď snažím nemyslet na to, aby ještě nezamlklo i to druhé, ale snad je to bojovník 🙂

kata79
4. kvě 2010

karmenina: neboj a vydrz, stin urcite zesili, pockej 2 dny a nebo skoc do laborky, tam odhali i nizsi mnozstvi HCG. Je treba verit! 🙂

karmenina
4. kvě 2010

holky hrozně moc děkuju za podporu. Počkám do čtvrtka a testnu. Teprve v neděli bych měla dostat ms. Dělala jsem si mamatest...

alim75
4. kvě 2010

Ahoj holky, tak jen hlásím, že čekací doba u nás v Pronatalu je 6 týdnů, takže jsem objednaná na 16. června. Asi všichni chtějí využít jaro na tvoření nového života 🙂
Sedmi, v Prvosenkách to začalo být trošku nepřehledné, navíc jsou tam holky zpravidla jen přes den, a to já z práce nemůžu. Ale dnes jsme byli se sem na kafíčku, tak jsme pokecaly a i o Tobě jsme mluvily 😉 Sem říkala, že je škoda, že nebydlíš blíž, že máte spoustu společných zájmů 🙂
Jestli vám to nevadí, tak bych sem občas "nakoukla".
Ať se všem daří! 😵

sedmitecka
4. kvě 2010

karmenina, holka, vydrž ještě a neházej flintu do žita ju 😉 , každému stoupá hcg jinak, a stín se sám od sebe nevytvoří 🙂

sedmitecka
4. kvě 2010

alim, 6 týdnů, tak to je nářez 😕 😕 , ale pak to půjde rychle. já než se vzpamatovala, zobala jsem clostil a teď to frčí, jen dojde mrcha, začínám stimulovat na IUI, to je fofr 🙂
jee, vy jste se potkaly se sem?.......a úplně sdílím její názor, taky jsem na to myslela, že kdyby bydlela blíž, byly bysme asi kámošky, máme toho dost společného 🙂

sedmitecka
4. kvě 2010

jinak mě už začíná píchat v břiše, takže zázrak se asi nekoná a IUI nejspíš fakt bude 😉 ..tak nějak jsem v hloubi duše trošičku doufala, že se třeba ten třetí a poslední cyklus s clostilem vydaří, že se tělo lekne doktorů a otěhotní na poslední chvíli samo
😀 😀

mikullka
4. kvě 2010

Ahoj holky,

zdravím a těhulkám gratuluji 🙂

Poslední dobou mám dost problém s časem, tak jsem teď dočítala asi 10 stránek příspěvků. A musím regovat - co se týká Slajity a jejího pohledu na funkčnost recepce, brát jí ho nebudu. Každý máme jiný pohled a hlavně zkušenost. Já osobně měla s recepcí jednou výstup po telefonu, kdy jsem měla volat kvůli výsledkům a výslovně další postup řešit s lékařem, tak to místo lékaře se mnou řešila paní z recepce a ve finále to bylo samozřejmě špatně. Nakonec jsem ještě od lékaře dostala vynadáno, že věřím tomu, co mi řeknou na recepci a neřeším to přímo s ním. A rozhodně se nejednalo o prkotinu nebo nepovedený pokus ale o léky!!!

Takže si já osobně myslím, že chyba není zas až tak v nás "pacoších", ale spíše trochu v organizaci práce... Vím, že se mi to soudí, ale já mám třeba v práci dost stresových situací každý den, řeším taky zákazníky hodně po telefonu, ale být tak protivná, jak se nám bohužel některým stalo po zkušenosti s recepcí, tak letím na hodinu a nikdo by neřešil, že musím během své práce stihnout tisíc jiných věcí, uzávěrek atd. a do toho řešit 25 podřízených. Nikoho nezajímá, že máš problém, pokud máš osobní problém, tak do práce nepatří a pokud máš pracovní problém, tak si ho snad nevylejváš na zákazníkovi, ne? Pokud by tam tisíc pacientek denně přijelo, nebylo by to lepší, naopak by museli přistavět větší čekárnu. Po pravdě, kdybych to neměla 150 km, tak tam klidně raději zajdu, ale tohle se prostě nedá řešit jinak, než zavolat. A k té čekárně? Chybí mi tam diskrétní zóna, člověk si musí zvyknout, že všechno, co řeší, slyší všichni okolo a určitě to není někdy příjemné ☹ Ty naše reakce by naopak mohly být přínosem pro Pronatal a třeba nás příjemně překvapí

Souhlasím s tím, že pokud to paní v recepci, na poště, v bance nebo servírku v restauraci nebo spoustu jiných lidí různých profesí nebaví, nemají tam co dělat a mají si najít takovou práci, co je bavit bude. Není to lehké, ale je to tak.

K připomínkám k doktoru Vobořilovi - byla jsem u něj asi 3x. Poprvné mě dostal do klidu, vše nám vysvětlil a hlavně nás uklidnil. Podruhé to bylo jak na běžícím páse a nestihla jsem se ani na nic ani zeptat. No a naposledy byl úplně super. Manža z něj byl nadšený a prvně ze všech návštěv v Pronatalu byl v pohodě. Jinak jsme tam byli kolem 15/4, prvně jsme zaparkovali až nahoře, v čekárně bylo prázdno a dokonce jsme šli na řadu hned, ještě dřív, než jsme byli objednaní. Myslela jsem si, že jsem si snad spletla den. To nás potěšilo, asi jsme měli kliku.

Takže teď aktuálně čekám na "mrchu", aby jsme mohli začít znovu s IUI. Schválení léků trvalo asi 3 týdny.

Holky, omlouvám se za ten komentář nahoře, ale fakt jsem reagovat musela. Věřím, že to, co se nám nelíbí překonáme, protože ty mimča za to stojí. A v Pronatalu to prostě umí a osobně, i přes některé špatné zkušenosti, jsem ráda, že chodím tam.

Držím všem pěsti !!!

ando
5. kvě 2010

Dobré ráno 🙂,
mikulko moc pěkně jsi to napsala k té recepci a souhlasím s Tebou do puntíku. Já bych taky nejradši vždy věci domlouvala z očí do očí, protože mi dělá dost problém telefonovat s cizími lidmi. Pomalu se to zlepšuje, ale stále je to bída a při volání mě vykolejí každá maličkost 🙄 . No ale musím říct , že včera jsem volala do centra a byla tam skvělá paní. Potřebovala jsem objednat na konzultaci a vyšetření. Čekala jsem, že mě nabídne termín tak za měsíc což jsem měla spočítaný, že nebudu zrovna menstruovat , manžel bude mít po návštěvě dr. Sobotky a také už budou mé výsledky genetiky. A světe div se termín přespříští úterý..... což mě samo rozhodilo, v tu chvíli jsem nevěděla jestli to není moc brzy, MM jde den předtím na vyšetření.... tak jsem jsem se radila s paní a bylo to fajn 🙂 .
Nabralo to neskutečný obrátky a zase se začínám těšit, že se něco bude dít. Jsem moc ráda, že si tady s Vámi můžu psát. Sledovat Vaše boje a vidět ty krásný // výsledky. Karmenin vydrž a zítra už budou dálnice a holky IUIky držím pěsti, ať se Vám teď zadaří.

karmenina
5. kvě 2010

Sedmitečko měla jsem přesně myšlenky jako ty. Pořád jsem věřila, že ke stimulce vůbec nedojde, že se stane zázrak. A nestal. Tentokrát jsem měla příšernou ovulaci. Bolele mě ukrutně břicho, bolest mi vystřelovala do stehen.... ach jo. Ale za ty miminka to všechno stojí.
Ando a ten termín to není malý, ale velký zázrak.

kata79
5. kvě 2010

ando: ten termin je super! ted uz se daji veci do pohybu 🙂 .

mikulko: souhlasim s tebou do puntiku 🙂 , hodne IUI stesticka!

sedmitecka
5. kvě 2010

mikull, tak si můžem držet na IUI palce navzájem, po víkendu začnu stimulovat 🙂

karmenina, máš pravdu, zázrak se asi nekoná ☹ ale co, těším se na IUI a třeba to klapne 🙂

ando
5. kvě 2010

taky si myslím a žasnu 🙂, a to se mě paní ptala jestli chci jít k někomu konkrétnímu a já na to že ne že je mi to jedno, jen kdybych šla k někomu jinýmu než k dr. Středovi (ráda bych totiž popovídala o všech variantách i s jiným doktorem). Tak jdu k nějaké paní doktorce ?Števíčkové? fakt nevím přesně jméno, já přitom telefonování naplno nevnímám 😅

sedmitecka
5. kvě 2010

ando, Števíkové, je to mladá a moc milá doktorka, my jsme se tam u ní celkem nasmáli, bylo to pohodové setkání, je moc fajn 🙂

ando
5. kvě 2010

Díky sedmitečko
už se se k ní těším 😵 , tak teď jen aby mi to rychle uteklo

sedmitecka
5. kvě 2010

ando, uteče, neboj 😉

atlaselka
5. kvě 2010

ahojte
neměl jste někdo zkušenost se špatnýma jaterníma testama,byla jsem na předoperačním před IVF a vyšli mi špatné.Jde o to,že to šlo hodně rychle,schválli mi léky,já si došla k obvodákovi a přišla MS,tak jsem začala v neděli stimulovat a až v úterý jsem si šla pro výsledky,znova mi nabrali krev a výsledek bude v pátek,jak to dopadne.A zítra jdu 6DC na UTZ.Jsem z toho nějaká špatná,pořád na to myslím,jeslti nestimuluju zbytečně,jeslti vůbec IVF bude ach jo ☹ to bych se asi šla už utopit,nevím zdá se mi že mám pořád nějakou smůlu...

karmenina
5. kvě 2010

HOOOOOOOOOOOOOOLKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mám krásné // 😀

alim75
5. kvě 2010

Sice jsem tu nová, ale to mi nebrání ti jako první poslat velkou GRATULACI!!! 😵