Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

barce
7. kvě 2010

karm ja bohuzel nic 😖 . ja sem proste asi uz ztracenej pripad ☹ . jeste navic MS o 5dni driv, asi po tech hormonech. no nic. mam ted v planu zkusit jeste lecitele a akupunkturu, po ktere mne ted otehotnela kamoska, ktera taky uz mela za sebou 2 x IVF. tak se drz, drzim palce at je vse ok!

karmenina
7. kvě 2010

barcinko je mi to moc a moc líto! Doufala jsem, že se nám to podaří oboum. Ale nevzdáváš to viď? ☹
Ankavo a tebe jsem nechtěla vyplašit. Já jsem člověk, který má hroznou smůlu. Vždycky vyžeru to nejhorší. Fakt už víc nemůžem udělat. Utrogestany beru 2-0-2. A to si představ, že mi jeden pak doktor, který mi dělal IUI (nemůžu mu přijít na jméno) řekl, že mi stačí 1-0-1. Začla jsem mu povídat o zamlklém těhu a že mi tenkrát Slámová řekla, že se tomu musí příště více pomoci Utrogestanem, tak hodil ksich a dal mi tedy 2-0-2. Ve čtvrtek jdu na utz a jsem rozhodnutá se zeptat, jestli to můžu brát jako ty. Mám strach, abych tam hlavně nenarazila na mého dr. oblíbence ..... 😒

sedmitecka
7. kvě 2010

holky, tak jsem si teď pěkně pobulela, volala jsem do pronatalu, že chci teda objednat na pondělí na rozpis léků k IUI, jak mi řekla doktorka, a paní recepční mi suše oznámila, že nemáme schválené léky pojišťovnou, takže si mám zavolat až za měsíc, příští cyklus, teď se to už nestíhá ☹ přitom jsme tam byli na konzultaci 26.4., ale žádost údajně mudra poslala až 4.5., tak marně přemýšlím, proč může odkliknutí jednoho emailu trvat 8 dní 😕 😕 😢 😢
jsem strašně zklamaná a smutná a naštvaná zároveň ☹ 😠

ankava
7. kvě 2010

ach jo, sedmitecko, to je pěkná smůla, to moc nechápu.... já měla vždycky pojistovnu do 14 dnů schválenou, vždycky to posílali ten den, co jsem tam byla.

barce, co říct... příště už nebuď ztraceným případem

karmenino, mě u ET dali taky jenom 2x2, ale já se na to ptala Slámový, a ta mi řekla, ať beru víc, ale neřekla jsem si o recept na to zvýšené množství, naštěstí jsem ještě měla nějakou zásobu z minula, tak mi to vyšlo a příští kontrolu už mi psali těch 3x2.

sedmitecka
7. kvě 2010

ankava, no taky nechápu, proč se to neposlalo hned toho 26.4., no to jsem holt já, mám pech snad ve všem ☹ .... nějak mě to sebralo, tak jsem pesimista 😖
chjoooo, já už byla tak natěšená, kde je nějaká spravedlnost? 😉

ankava
7. kvě 2010

sedmi, já bych ti řekla, kde... ale je to nepublikovatelný 🙂
ach jo, zase měsíc co?

karmenina
7. kvě 2010

sedmitečko já měla na schválení pojišťovnou 3 týdny a Vobořil mě varoval, že je možné, že se to nestihne. Ale já to moc chtěla a tak jsme se domluvili, že když to do té doby nebude tak si ty léky zaplatím. Šlo o 6000,-Kč. Naštěstí se to stihlo. Jo a taky jsem dostala ms o týden déle.

Ankavo myslíš že bych tedy v poledne mohla sezobnout alespoň jeden navíc?

ankava
7. kvě 2010

karmenino, já myslím, že ti to nic neudělá... ale navádět tě nebudu. A ty je polykáš? Mě řekla Slámová zavádět, že je to účinnější než polykání. A letáku taky píšou, že v těhu se mají zavádět..... asi k vůli ospalosti na nevolnostem.

karmenina
7. kvě 2010

Já je zavádím. Minule jsem je jedla a bylo mi děsně zle. To zavádění je fajn. Ale v poledne v práci si to neumím představit. Tak bych asi k tomu zavádění jednu slupla. Udělám to tak.

ankava
7. kvě 2010

tak to jo, mě jenom vadí, jak ty zbytky ze mě tečou 🙂

karmenina
7. kvě 2010

to mi povídej! pořád mám vložku a cítím se nečistá. Ale pro mimi to ráda udělám 😉

karmenina
7. kvě 2010

jo ankavo a ty jsi doma nebo pracuješ?

ankava
7. kvě 2010

karmenino, já jsem doma, už od ET, stává se ze mě postelový povaleč....

karmenina
7. kvě 2010

😀 a já makám a vstávám kolem 6 hod ráno a v práci jsem 10 hodin denně 😝

ankava
7. kvě 2010

to já byla taky... posledních 9 let jsem makala jak šroub....od nevidím do nevidím, ale teď jsem řekla, že na celou karieru kašlu...
navíc mi doktoři řekli, že v mém případě bude dobré to vyležet....

alim75
7. kvě 2010

Sedmi, a nedalo by se to ještě stihnout, kdybys v pondělí ráno zavolala na pojišťovnu a zkusila, jestli by to třeba obratem neschválili, třeba budeš mít štěstí na nějakou empatickou paní? Za pokus nic nedáš a aspoň budeš mít pocit, žes proto udělala, co se dalo ... A jakou máš vůbec pojišťovnu?
Holky, to jsem nevěděla, že se schvalují i léky na IVI, myslela jsem, že jen na IVF ...

salopa
7. kvě 2010

Souhlasím s alim. taky bych tam zkusila zavolat. Možná už to chtělo dneska. A třeba by se s tím dalo něco dělat, než zase čekat.
Taky mě zaráží, že se schvalují léky na IUI. Já byla dvakrát a nikdy jsem nic nepotřebovala.Tak nevím.

karmenina
7. kvě 2010

mě potkalo schvalování až u 3.IUI. Taky jsem se divila.

sedmitecka
8. kvě 2010

holky, tak to jsem prošvihla, zavolat mě tam nenapadlo, stejně by mě asi poslali do háje ne? napadla mě jiná věc, že bych zkusila IUI bez stimulace, v přirozeném cyklu, tak by to stálo jen třeba1000,- za zákro ka materiál ne? nemáte s tím zkušenost???

taky jsem netušila, že to musí schválit pojišťovna, některé holky nečekaly na nic, žádné schvalování, a jiné zase jo, tak se v tom nevyznám 😠

no, uvidím, co mi odepíše paní doktorka na můj včerejší mailík, snad něco jo, kdyžtak tam zavolám, kolik by stálo IUI bez léků
🙂

sedmitecka
8. kvě 2010

salopa a kde ti dělali iui? a jakým lékem jsi stimulovala, že se neschvaloval?

alim75
8. kvě 2010

Sedmi, kdybych byla v tvojí kůži a byla natěšená na IVI, tak bych se asi pídila, kolik by mě to stálo komplet jako samoplátce, vždyť co, peníze budou, my nebudem 😉 Bylo by mi toho měsíce líto 🙂

karmenina
8. kvě 2010

už jsem to psala někde nahoře. Samoplátce si hradí léky v plné výši a jedno balení Menopuru stojí 6000,-. Je otázka jak tělo reaguje a jestli jedno balení což je 10 dávek bude stačit. Ale měsíc čekání byl pro mě horší než to zaplatit. No a vida, vyplatilo se!!!

ankava
8. kvě 2010

sedmitecko, já bych těch peněz taky nelitovala, ale nemůžeme vědět, v jaké je kdo finanční situaci, pro někoho je šest tisíc nic a pro někoho to může být rozhodující částka v měsíčním rozpočtu.
ale ten nativní pokus není úplně špatná myšlenka. Když se dělá nativní IVF tak proš ne IUI. A když by se nezdařilo, tak za měsíc už budete povolení mít.

salopa
8. kvě 2010

¨sedmitecka: první IUI mi dělala moje doktorka a to jsem měla pouze utrogestan a pak mi píchla pregnyl. a dalšíé IUI mi dělali v Pronatalu a to jsem měla clostylbegit. A vůbec nic jsem neplatila. Myslím,že jen pár korun za ten clostík. A žádnés chvalování.

mikullka
9. kvě 2010

Sedmitecko, neboj, vše špatné je pro něco dobré! Já mám léky sice schválené, ale mršce se pro změnu nějak nechce 😢 byla bych radši, kdyby 9 měsíců nepřišla, ale test byl negativní, takže tato možnost je pasé. Takže mám necelý týden na to, abych to dostala, jinak schválení pojišťovnou propadne 😢 je to pěkně blbej systém ☹

sedmitecka
9. kvě 2010

holky, já bych těch 6000 okamžitě dala, ale oni my to ani nenabídli, to mě nakrklo, že paní , které jsem se dovolala, takže recepce, mě ani nepřepojila na mudra, a byla hned hotová, žádné možnosti mi nedala, prostě jen zavolejte si za 2 týdny .....asi to zítra nevydržím a zavolám tam, že chci IUI v nativním cyklu a hotovo...jsme klient, tak by měli vyhovět ne? klidně si zacáluju zákrok i kanylu a nástroje, stimulku clostilem nechci, blbě ho snáším, tak si od něj po třech měsících ráda odpočinu 😉

mikullka, taky to máš napínavé tedy....to je pitomej systém s těma pojišťovnama ☹, moc držím palečky, ať se mrcha umoudří a dorazí 😉

karmenina
10. kvě 2010

sedmitečko tohle mě na pronatalu štve nejvíc. Absolutně neinformují. Neřeší náš strach a naše myšlenky. Ne všichni ti jsou ochotni vůbec odpovědět. Prostě si člověk po všem musí jít sám. Mám pak pocit, že otravuju....
Na recepci mi vždycky cpou něco jiného než lékař. Stala se mi vtipná historka. Bezprostředně po revizi dělohy jsem šla na recepci objednat se na kontrolu dle pokynů lékaře. Paní mi ale vysvětlovala, že po revizi nemusím mít kontrolu (!!!). Dopadlo to tak, že jsem se musela vrátit k lékaři a ten mě objednal se slovy, že samozřejmě po tak velkém zákroku mít kontrolu musím. Chci tím říct sedmitečko - NEDEJ SE.

sedmitecka
10. kvě 2010

omlouvám se za strašlivý překlep ze včera - "my nenabídli" no FUUUUJ, jak jsem tohle mohla vytvořit 😠 😠 ...už jsem napůl asi spala 😀

sedmitecka
10. kvě 2010

karmenina děkuju moc, taky pěkná historka....nechci se zase vracet k té starší zdejší diskusi o kvalitě a ochotě recepce v Pronatalu, ale opět překonala své možnosti, myslím 😀 😀 😀 , otrávili mi celý víkend...teď bych tam měla zavolat a trvat na IUI v nativu, jenže mě se ani volat nechce, jak jsem ze všeho smutná ☹ ☹ , když si představím, že to zase zvedne někdo na recepci , bude neochotný a nepříjemný a vše bude problém, radši vyčkávám a nevolám, sbírám síly 😉

tulik1
10. kvě 2010

ahoj holky, tak ja zacala vcera stimulku - dlouhy protokol a kontrolu ma pristi patek, tak jsem zvedava, jak moje telicko reaguje ..., pri vsech predchozich pokusech jsem mela hyprestimulacni syndrom, tak uvidim, jak to bude tentokrat ... snad se mu vyhnu 😉