Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

milagross
16. zář 2009

A kolik pokusu jsi za tech 10 let snazeni zvladla?My se snazime pres osm let

snaha
16. zář 2009

Teď mě čeká poslední hrazený v pořadí čtvrtý , jednou jsem měla stop cyklus , mezitím přirozené snažení , 2 x potrat , 2 x operace , vyšetřování , pokusy atd.. nemá cenu se k tomu vracet

sjanka
16. zář 2009

ahoj holky,
idem vas povzbudit, my sme sa snazili pol roka potom sme sli na testy manzel mal hodne spatny spermiogram tak som hned vsetko nastudovala kamaratka mi odporucila Pronatal, najprv sme skusili IUI ale to nevyslo pretoze spermie boli pomale,... v Unoru sme skusili IVF - predlzena kultivacia +ICSI, 2 embryjka nam vlozili, 9 ostalo zamrazenych a hned 1. pokus nam vysiel v Prosinci by sa mala narodit Alzbetka. Mam tiez znamych ktory sa snazia uz viac rokov a teraz skusaju Pronatal a maju zatial najlepsie vysledky - 8 eskymacikov caka na transfer, to sa im nikde nepodarilo. takze drzim palce nech vam to vsetkym vyjde.

janysek70
16. zář 2009

Ha Sjanka, ty žiješ??? 😀 No jsi se dlouho nestavila na Spolubojovnicích...... Naše první vlaštovka Saminka v pondělí porodila holčičku a pomalu se začne pendolíno vyprazdňovat..... 😵

janysek70
16. zář 2009

Jinak Pronatalky ahojky.....
Snaho, já jedu ještě na jeden UTZ do Prahy v pátek a transfer snad v úterý..., ty budeš mít OPU asi taky tak...?

milagross
16. zář 2009

Jo tak ti preji moc,moc uspechu at uz se konecne na tebe stesti usmeje.

snaha
16. zář 2009

Holky , já jim tak věřím , jako zatím nikomu a každý mi říká , že musím věřit , že to vyjde a celé okolí v práci i kamarádi a rodina říká , že je to hotová věc a já je musím pořád ujišťovat , že jsem v klidu a denodenně poslouchám rady " nesmíš na to myslet " no nezbláznily by jste se z toho ?

janysek70
16. zář 2009

Zbláznily 😒
Taky si na příkaz stále opakuji větu, že strach je můj přítel a pak ještě tu o tom velkém přání a zatím jsem tedy v klidu a nepřipouštím si nic jiného, než že to nyní konečně vyjde..... 😵

janysek70
16. zář 2009

Gucci, shlédla jsem Ti malé Gučče..... se pyšníš, co? 😵 😉

pribik
16. zář 2009

Ahoj holky, mám na vás dotaz a jako naprostý nováček v rámci této diskuze trošku tápu. Dnes jsem 13tý den po embryotransferu a včera jsem začala krvácet (jasná červená krev). Zajímalo by mne, zda máte některá zkušenosti v této obl. a dokážete prosím poradit. Nevím, jestli ještě mohu doufat, nebo už to zabalit? Máme za sebou 2 neúspěšné IUI a 1 IVF. Nevím, zda dál brát Utrogestan, nebo ne? Test mám dělat až v pondělí. Díky moc za názor.

janysek70
16. zář 2009

Pribik, udělej si test, 13. den by už mělo být jasno, zda se podařilo..... Já dostala mrchu vždy do 10.-12. dne po transferu, test byl negativní a léky jsem vysadila.

marmina
16. zář 2009

ahoj Pronatalky snazilky, tak jsem se prisla na vas podivat a rozsirit mezi vas tehu bacily, vydrzte, zadna to tady nema lehke tak urcite pomuze vzajemna podpora!

ja jsem z toho babiho leta uplne cela namekko 😉 mimi pravidelne simra v brisku tak jsem strasne moc stastna a vsem tady bych prala brzy stejne pocity! holky, drzim moc palce

papuchalko, ja na 3D ultrazvuk neplanuji jit, moc me to nelaka, ale tesim se na velky uzt do Pronatalu, necham si urcite zase udelat fotecky

janysek70
16. zář 2009

Nějaký takový bacil ráda pochytím 😉 a šimrání v bříšku závidím, už mi to moc chybí 😵

papuchalk
16. zář 2009

Ahoj holčiny!
I já Vás jdu povzbudit.
My jsme s přítelem dostali doporučení od jednoho kamaráda genetika, že mají prý statisticky nejvyšší úspěšnost, a to pozor - ten kamarád dělá ve službách jiného CARu.

Přibík - Taky si myslím, abys zkusila test, já testovala 10-tý den. A měla jsem ten stejný problém, jeden den jsem taky krvácela, myslela jsem, že je po všem, ale nakonec se jeden trpaslík udržel, ale asi vykopl druhého trpaslíka 😖 .

Marmi - Já jsem to taky prostudovala s těmi 3D. Původně jsem si totiž myslela, že je to ještě nějaké nadstandardní UTZ vyšetření, ale teď jsem zjistila, že jsou to fotky jen tak na památku. V Gennetu kupř. stojí 1200,- + podle kusů fotek, za každý kus 120,- Kč. Tak do toho taky nepůjdu (i když fotky Guccinky jsem okoukla a pěkné), já se teď modlím za výsledky triplů a za druhého bezproblémového Břešťáka. Už to holky tak moc chci mít za sebou...

m.aa.b
16. zář 2009

Ahojky, občas pročítám vaši diskusi páč již dva roky taktéž navštěvujeme Pronatal v Praze. I u nás byl třetí transfér (1x Et a pak 2x KET) uspěšný.Jen bohužel na kontrole u dr v 11 tt (šla jsem si pro průkazku ☹ ) dr zjistil, že mimi se od 9tt nevyvíjí a tak jsem musela minulý týden na revizi. Byl to náš poslední sněhuláček. V každém případě chceme opět vše absolovovat v Pronatalu i když některé služby v jiných CARech jsou levnější, tak prostě Pronatal je Pronatal a když už se jim to u nás jednou povedlo povede se zas! Neměnila bych.
Všem vám držím moc palce a třeba se tam někdy potkáme, i když ji teď musíme chvilku počkat. Tak moc moc moc štěstíčka !!! 🙂 🙂 🙂

janysek70
16. zář 2009

maab, to je šrumec ☹ , přeji Ti, ať je to 2. IVF již vítězné!!!!!

janettka
16. zář 2009

ahoj tady taky pronatalka,holky nemáte někdo číslo na genetiku?Jaksi máme výsledky v Pronatalu, ale Mudr.Slámová nemá čas se do nich kouknout a na email mě odkázala ať si zavolám na genetiku nebo do recepce Pronatalu...tam jsem narazila na velmi ochotnou sestru 😀 😀 ta mě odkázala na Slámovou takže si myslím,že kratší bude ta genetika 😉

pribik
16. zář 2009

Holky, díky moc za info. Já se z toho snad zblázním, pořád se nechci vzdát té myšlenky že se zadařilo. Hrozně se bojím, že je to zase v prd 😠 . Přeci jen ten 12-tý den jsem si myslela, že jsem dle příznaků těhotná.

Volala jsem i do Pronatalu a paní na recepci mi říkala, že se to krvácení prý stává a prý nemusí být nic ztraceno.

Papuchalk, můžeš mi prosím napsat, jak to u tebe probíhalo?

Díky moc a držím palce všem, ať se zadaří 🙂

papuchalk
16. zář 2009

Pribik
No, já šla ráno do práce a asi v deset dopoledne na záchodě z ničeho nic krve jak z vola, takže jsem obvolala přítele a maminu, že je po všem, pak jsem volala do Pronatalu a uprosila sestřičku, ať mě vezmou na UTZ, že by třeba mohlo být něco vidět, tak nakonec mě vzali i bez objednání (asi jsem vypadala hodně zoufale) a dr. Vobořil ten samej den se na mě koukl i přes to krvácení a viděl jedno embryo (ale divil se, že ho vidí, myslel, že to ještě vidět nebude). Ale já jsem tedy věděla, že jsem těhotná, vyšly mi pozitivní testy, když jsem testovala asi 10. den.
Ale u Tebe nerozumím, jestli jsi už testovala nebo ne? Zkus to, ať víš, na čem jsi, a pokud by Ti vyšel pozitivní test, tak zkus zítra zajet do Pronatalu bez objednání.

papuchalk
16. zář 2009

Jinak držím palce a dej vědět. Máš pěknou přezdívku, moje ségra chce kluka Přibíka 🙂

pribik
16. zář 2009

Papuchalk, díky moc za info, jsi zlato. Já mám husí kůži, jak to čtu, mám zase trošku naději. Tentokrát jsem si fakt myslela, že to vyšlo a to krvácení mě totálně rozhodilo ☹

Test jsem zatím nedělala, dle rozpisu ho mám dělat až v pondělí, hrozně se bojím, co mi ukáže.
Sestra mi po telefonu řekla, že test mám dělat až dle rozpisu, tak myslíš, že už do toho mám jít?
Dnes jsem třináctý den a krvácím jasnou čirou krev (ačkoliv normálně už by to v běžné menstruaci byla sraženina), jinak žádné menstruační příznaky, tak fakt nevím.

Nevím jestli klasickou menstruaci netlumím Utrogestanem, kyselinou listovou, Predisonem atd.

Kolikátý den jsi prosím začala krvácet a kolikátý den jsi se nacpala do Pronatalau na ultrazvuk?

Ta tvoje ségra zkrátka umí vybírat jména 🙂

janysek70
16. zář 2009

Určitě testni, třináctý den už by to něco ukázalo. V Pronatalu nechávají test dělat až takhle dlouho, jinde se chodí za 14 dní na krev a hned víš na čem jsi.
Jde o to, že kdyby jsi // našla, tak ti můžou zvednout dávky utrouše, znamenalo by to, že to jedno embryo vzdalo a odchází a aby to krvácení nestáhlo to druhé...... Pokud to bude negativní, jde o klasickou menstruaci.

papuchalk
16. zář 2009

Souhlas s Janýskem, já bych to testla taky, 13. den by to mělo být vidět, ev. testni zítra ráno. Já jsem teď dohledávala, jak to bylo u mě, já krvácela až 20. den, brala jsem prednison, estrofem, estrahexal a utrogestan, toho jsem brala 2-2-2. Menstruaci může tlumit z těchhle léků ten estrahexal a estrofem, ale utrogestan ne. Jinak k tomu krvácení, uvidíš zítra, mně to za ten jeden den ustalo a další den už jsem nekrvácela. Dr. Vobořil říkal, že to může být i tím hnízděním embrya, že některé ženy odmenstruují i dvakrát - třikrát, i když jsou těhotné. Bacha na horké koupele. Držím palce a drž se!

marmina
16. zář 2009

papu, kdy jdes na triple testy? nejdes nejak pozdeji? Neboj, urcite dopadnou dobre!!!! kdy jdes presne k Brestakovi? ja az v rijnu, moc moc se tam tesim, doufam ze mi potvrdi pohlavi miminka 🙂 uz jsem teda neodolala a par vecicek do barvy si koupila 😉

snaha
16. zář 2009

Ahoj holky jsem ráda , že jste to tady opět rozjely
pribiku myslím , že holky mají pravdu , taky bych to testla a uvidíš hned i když to budou nervy , tak držím pěsti . Jinak všechny zdravím a nevíte někdo , co je se svetruškou , myslela jsem že bude spolubojovnice a ona nikde , tak janýsku , je to na nás a díky všem za podporu je to fajn , nebýt na to sám , myslím kromě partnera , jsem za vás ráda 🙂

janik8774
16. zář 2009

Teda Janýsku ty máš ale informace. 😀 😀
To jsou asi zkušenosti,co? ☹

Svetruško jsem už taky asi týden neviděla.

janysek70
16. zář 2009

S. je v pořádku, stimuluje v pohodě, v neděli nebo pondělí by měla mít OPU.

handour
16. zář 2009

Ahoj holky, mám za sebou 1.IVF - bohužel neúspěšné - a chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti nebo doporučení po ET, jestli je lepší radši zůstat doma 14 dní nebo chodit do práce (pracuji v kanclu). Já chodila do práce, ale nevím jestli to odpovídá tomu klidovému režimu po ET. Přece jenom i když nedělám fyzicky náročnou práci, tak se přesouvám denně mhd, v práci se občas stresu prostě nevyhnu... Co fungovalo u Vás? 🙂

A ještě jeden dotaz: za jak dlouho se přistupuje k další stimulaci po neúspěšném IVF?

Díky moc.

janysek70
16. zář 2009

Mezi stimulkami by měly být 3 měsíce pauzy.
Já byla na čtyřech transferech a zkoušela jsem i ležet i chovat se úplně normálně..... Nikdo neřekne, co je úplně nejlepší, říká se, že mimi se nevyleží, prostě když to má dopadnout, tak to bude...., jen vystihnout ten správný čas...

janik8774
16. zář 2009

Plně souhlasím s Janýskem.Mimi se nevyleží a ani neříkám že to třeba nefunguje.
Jednou mi to vyšlo a podruhé ani náhodou a klidový režim jsem měla stejný.
Asi není ta správná doba otěhotnět. 😀