Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

janysek70
23. zář 2009

Taky jsme teď v baráku na vesnici, do Jičína kousek a klíídek, panelák by na mě už nebyl

haassinka
23. zář 2009

Míří ke mě večeře:D tak se pomalu rozloučím!

všem snažilkám hodně štěstí a také trpělivosti! držím palce🙂

janysek70
23. zář 2009

Mil, při NATIVu ti odeberou tvé vajíčko bez narkózy, myslím, že se dá i stimulovat jako na IUI, tak že nemáš jen jedno, ale třeba až 4 a pak ti jej oplodní a zevedou jako při ET.

kathyna
23. zář 2009

Mil, jak píše Janysek, stimulují tě Clostylem, máš třeba 2-3 vejce, OPU je bez narkózy. Vyjde to o hodně levněji, protože neplatíš ty šílený peníze za Gonal nebo puregon

kathyna
23. zář 2009

Mil a ty máš těch 11 pokusů v rozmezí kolika let, jestli se teda můžu zeptat

janysek70
23. zář 2009

Kat, ty by jsi do toho šla? Nejhorši by byl asi ten odběr, jinak je to vše mnohem šetrnější a asi větší pravděpodobnost úspěchu než při IUI, si myslím....

rakosnicek75
23. zář 2009

Ahoj, NATIV jsme již zkoušeli. Brala jsem od 2. dne Clostylbegit tbl.
Mám před sebou ceník z Pronatalu a cena u IVF bez stimulace (myslím si že bez injekčních hormonů) je 13tis. Což je docela nářez.
A pokud se mi nepovede teno poslední pokus, tak máme předběžně spočítáno na 4. IVF - cena = 50-60tis.

kathyna
23. zář 2009

Prý to OPU bez narkózy jenom nepříjemně tlačí.
Asi kdyby šlo fakt do tuhýho, tak jo, protože to IVF pro samoplátce je cca 70-80tisíc, nativ cca 10tisíc, ale tyhle info mám zatím jenom z netu. Ještě jsem to pořádně nenastudovala 😅 A taky to prý CARy moc nechtějí dělat-asi to tolik nevynáší

kathyna
23. zář 2009

Ahoj Rakosnicku a kde jsi ten nativ podstoupila? V pronatalu?

kathyna
23. zář 2009

Mil,já totiž teď řeším, kdy to zase celý podstoupit. Jestli je to dobrý mrskat stimulky třeba 3x do roka, nebo jenom 2x, Je mi 33 let a nechtěla bych promarnit čas

kathyna
23. zář 2009

Nějak se nemůžu smířit s tím, že budu bez mimi. Manža by to přežil, ale já mám zatím pocit, že já ne ☹

janysek70
23. zář 2009

Katy, taky neumím říci dost a jít životem dál.... 😒

rakosnicek75
23. zář 2009

Ahoj Kathy, NATIV jsem podstupovala v ISCARE, ale myslím si, že Pronatal by ho měl taky provádět. Je to méně zatěžové co se týká hormonů a financí. 😠

milagross
24. zář 2009

Zdavim KAT tech 11 pokusu trva uz to bude skoro 9 let.Se mi zda ze to co popisujes je tak i muj pribeh.Je mi 34 teda skoro uz 35 a cas opravdu utika.U nas teda manza uz je take v poho jako ze budem bez deti.Ja s tim ale nejsem smirena.Chci dokud to neklapne.Ja na zacatku mela 1.rok - 3 IVF
2.rok - 3 IVF
3.rok - 2 IVF
a potom jsem se zhroutila protoze jsem byla totalne prehormonovana,telo rozhozeny praskama a injekcema a do toho ty nervy a zklamani,takze jsem si musela dat pauzu(myslim ze to bylo dva roky),coz jsem privitala a jsem za to rada.Ja jeste navic spatne reagovala na ty injekce a vzdy skoncila na kapackach na intenzivce.Nez jsem sla v cervenci na umelko tak jsem predtim mela opet 2 roky pauzu.

kathyna
24. zář 2009

Ahoj Mil, to jsme na tom fakt podobně, letos jsem zvládla taky 3IVF a příští rok bych to asi už 3x nedala, nevím, jak bude chtít manža a co mi na to řekne Dr.v CARu, ale chtěla bych jít leden/únor a pak třeba v létě.

kathyna
24. zář 2009

Taky chci chodit dokud to neklapne

marmina
24. zář 2009

nazdar devcata, koukam ze jsou tu nove "tvare" tak je zde vitam
Milagross, mas muj obrovsky obdiv, tohle vse prodelat...moc drzim palce, aby se to nakonec podarilo, Kathy, tobe take!
Janysku, proc uz sem Svetrus nechodi? chybi nam tady, je s ni vse o.k.? a tobe at se to taky podari
snaha, je mi to hodne lito, drz se!

haasi, hezky ti roste brisko 🙂
me ted zacalo trapit paleni zahy, sotva si clovek oddechne od nevolnosti prijde dalsi trapeni, ale pro mimi vydrzim vsechno, jen aby to vse dobre dopadlo

janysek70
24. zář 2009

Marni, S. psala, že ji tu vymákli nějací známí a chodili ji sem šmírovat, tak proto...... Už by měla mít po transferu, určitě to tu čte a komunikuje přes IP

dckami
24. zář 2009

ahoj,
holky, mě v květnu dělali OPU bez narkozy, měla jsem pouze 2 folikly (2 vajíčka). Dá se to vydržet, příjemné to teda není, ale jenom to štípne a hotovo.... V Pronatalu v Teplicích byla sálová sestřička mooooc příjemná, držela mě u toho za ruku jako malou holku 😉 .
Zítra mě čeká kontrolní utz a dost se bojím, protože mě břicho vůbec nebolí, tak mám strach, zda na stimulaci vůbec reaguji - vždyť je to náš poslední hrazený pokus. 😒 Byla jsem si ráno vyřidit předoperační vyšetření, obvoďáka znám dost dobře, naši s nim kamarádí, tak se mě ptal, zda nezvažujeme adopci 😲 . Přišla mi to dosta osobní otázka, ale musím se přiznat, že já o ní uvažuji již od léta, ale zatím jsem se s tím manželovi nesvěřila... U nás by potom připadala v úvahu i dárkyně, ale to nevím, kolik to stojí a jaké jsou čekací lhůty. Nemáte někdo zkušenosti?

janik8774
24. zář 2009

Na tu dárkyni bych se zeptala v Pronatalu.tam by s tím měli mít zkušenosti.-Myslím,že to mají i v ceníku.

janysek70
24. zář 2009

Kamčo, zítra štěstíčko na kontrolu 😵

jmisa
24. zář 2009

Dckami, držím palce.

Všechny zdravím.

janysek70
24. zář 2009

Jmiso, Vám to taky pěkně letí......, už skoro 3 měsíce 😵 😵 😵 , přeji pohodu 😵

jmisa
24. zář 2009

Janÿsku no jo no, zítra má malé narozeniny 🙂 Je to kus chlapa, váží 6 kilčo.

janysek70
24. zář 2009

Tak zítra už tedy čtvrtletí...... a 6 kilo je pěkných 😵

rakosnicek75
24. zář 2009

Ahoj dckami, kolik dní a počet jednotek si pícháš? Já při každé stimulaci měla reakce až po odběru - OHSS (ovariální hyperstimulační syndrom) nic příjemného. Teď doufám, že se mi vyhne 🙂 Před odběrem mi nic nebylo.
Já jsem začala stimulovat dnes, kontrola mám naplánovanou na úterý, tak jsme zvědaví kolik se urodí vajíček. Při minulých OPU jsem jich měla poprvé 15 a podruhé 32. Držím palečky a ahoj 😎

dckami
25. zář 2009

hezké odpoledne,
mám za sebou utz, na obou stranách mám 2-3 folikly a jedu znovu na utz v pondělí ráno. Jinak mé zlé tušení z minulého pátku ohledně podivného"svědění" bylo bohužel oprávnění, ze stěrů mi lékařka dnes potvrdila streptokoka. Dostala jsem na vkládání Polygynax na 6 dní, prý to při stimulaci tolik nevadí, u těhotných se to prý léčí až o porodu....Takže dál budeme píchat puregon, od neděle přidáme i Orgalutran a snad mi pěkně narostou...

Všem přeji příjemný prodloužený víkend. 🙂

Rákosníčku, jástimuluji od neděle, mám již 4.stimulaci a reaguji na ní velmi špatně, vajíček mám i při velkých dávkách málo. takže teď lékařka zvolila ultrakrátký prokol : od 1.DC synarel (ten jenom na 3 dny), od 2.DC pícháme puregon ( dávky 2 dny 250, 2 dny 225, potom 200 jednotek...). Ale dávkování má každá jiné dle uvážení lékaře a reakce na léky. U mě již vědí, že si musímpíchat vyšší dávky, aby se tam něco urodilo 😀 , tak snad to tentokrát bude lepší.

rakosnicek75
25. zář 2009

Ahoj dckami, tak já mám právě že opačný problém. Reaguji přehnaně, takže mám dávky o něco málo menší a kontroly každý 3.den. Tak uvidíme co se nám tam urodí. Držím palečky 🙂

marmina
25. zář 2009

dckami, neco jsem o darovani vajicek cetla, pry se docela dlouho ceka, protoze je malo darkyn, ale kdyz jim darkyni privedes, posunou te v poradniku, ale nikdy jeji vajicko nedostanes kvuli anonymite, taky je to dost drahe, protoze musis zaplatit leky na jeji stimulaci a jeste spousta veci kolem...neni to tak jednoduche, jako s darovanim spermonicku

janysku, dik za info o Svetrusce

rejchl
27. zář 2009

Dobre rano, tak mam potvrzená dvojčatka.Vše je v pořádku,mají 1 cm zatim.Snad uz to bude vše ok a ja se dočkam dvou malych spuntu🙂Všem vám držím palečky,at se zadaří.Je to krásný pocit.