Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
4. srp 2012

@elliem jeee,super taky bych planovala bydleni. my se ale jeste chceme prestehovat do jineho bytu, pac tento se mi nepaci a miminko sem prinest nechci ☹ . No, az prijde mrcha, tak se objednam na 21.den na ultrazvuk a tam mi daji uz nejake ty leky a pak pry zase gonal a cetrotide + jeste picham na redeni krve. Taky jsem ted trosku nervozni,pac je mozne ze manzela poslou na pul roku do ciziny,takze sem premyslela,ze bysme to kdyz tak odlozili na potom.nevim,furt jen spekuluju a premyslim,ze uz sem z toho jak blazen. no, kazdopadne po pulce srpne se dozvime,jestli musi ci nemusi.... taky sem ted nervni, protoze u me probiha ovulace a manzel pracuje-vrati se az v pondeli.boli me bricho,zkusila sem i testnout ovu test a dalnice jako blazen.NO,sem doufala ze by se to treba povedlo prirozene,tak asi tezko no. 🙄

segra_bruni
4. srp 2012

Zdovolením … kopíruji sem tabulku ze strany 419 a upravila jsem ji o aktuální údaje (tt a dni do porodu) … jinak zatím nic nového 😉

@kamino ….... 10.7. …....Bohumír
@petula22 ….. 13.7. ..…..Sárinka
@bruni ……..... 40.tt .........6 dni do porodu
@zuzanka26 ... 39.tt ....….8 dni
@luccy82 ……. 37.tt ......23 dní
@lola22 ……... 30.tt …..75 dní
@papuchalk .... 29.tt ..…80 dní

zuzanka26
4. srp 2012

Ahoj, já jen hlásím, že jdu rodit ve středu, mám plánovaný císařský řez, takže mě zbývají jen 4 dny. 🙂

segra_bruni
4. srp 2012

@zuzanka26 já vycházela z počítadla co máš v profilu 😉 takže říkáš středa 8.8.12 ???? no to je krásné datum 🙂 to už budeš druhá co bruni přeskočí ... asi přeskočí 🙂

zuzanka26
4. srp 2012

@segra_bruni třeba ne, do středy času dost, třeba dnes porodí 😉

segra_bruni
4. srp 2012

@zuzanka26 😀 dnes kdyz jsem mela prilezitost s ni mluvit tak ji rikam: "Dnes v noci se mi zdalo, ze si porodila krasnou holcicku, ale uz pred 2 dny a nerekla si mi to ☹ " ... zuzi jiste vis ze ceka kluka 😉 ... no a ona mi na to rekla: "Vcera se mi zdalo ze mam pruhledne bricho 😀 " ... a jake sny mas ty??? 😉

zuzanka26
4. srp 2012

@segra_bruni měla jsem jeden sen, že jsem byla v bazénu a najednou ze mě to miminko vyplavalo spodem a já jsem si v takový panice sáhla na břicho a bylo prázdný.... ☹ 😖 😀 no taky dobrý psycho 😉

bruni
4. srp 2012

@zuzanka26
@segra_bruni ještě nerodím, stále jsem na příjmu 😉 tak ty máš zuzko plánovaný císař, tak držím pěsti, ať vše proběhne hladce 😵 uvidíme, kdy budu rodit já, sama jsem dost zvědavá 😀

zuzanka26
5. srp 2012

@bruni Ahoj, no popravdě jsem z toho pěkně vyklepaná už teď. Snažím se každý den dělat co nejvíc věcí, abych na to nemyslela, ale blíží se to.
Tak přeju a´t ty máš normální pohodový porod, po tom všem trápení si to taky zasloužíš! 😉

motley
5. srp 2012

Ahoj…ráda bych se Vás všech zeptala, jak to u Vás řešila rodina to, že jdete do CAR..?
Moje rodina jakoby se tomu tématu vyhýbá ikdyž s nimi otevřeně mluvíme o všem, takže to není tak, že by se mohli bát, jak zareagujeme, spíše nás mrzí, že se nezeptají, manželova mamka ta se mě zeptala: Takže se teda necháš uměle oplodnit, jo?....!!! Jako bych si to snad vybrala☹ Do toho budou manžela v říjnu propouštět z práce, ale má hned nastoupit do firmy, která to bude dělat za ně, ale člověk neví, jak co bude.
Aspoň, že existují tyhle diskuze a člověk si o tom může napsat tady a zeptat se na všechno, co neví

petris82
5. srp 2012

@motley my jsme to rekli pouze oboum rodicum den pred OPU- nikomu jsme nerikali ze se snazime o mimi, takze nikdo nevedel ze mame problem. rekli jsme to pouze z duvodu, ze jsme prebyvali v tu dobu u rodicu a me valeni by bylo velmi podezrele- takze jsme rekli ze jdeme na IVF. Moje mama i manzelova se ptala jak to probiha atd, otcove to moc nekomentuji. JInak nerikam to, ne ze bych se stydela nebo to chtela mit jako tajemstvi, ale aby nebyl natlak a otazky jak to jde atd atd. Meli radost ze se snazime o mimi,pac si celou dobu mysleli, ze nechcem mimi. Nicmene na druhy pokus, ktery se blizi mozna to reknu cele rodine, protoze nekdy moji bratri maji takove kecy, ze je mi z toho do breku. Takze jim asi reknu ze podstupujem 2. IVF a at me nechaj v klidu. 🙄

elliem
5. srp 2012

@motley u nás je to hodně podobné... Někdy mám pocit, že se za to dokonce stydí... Asi ta "stará škola" dělá své...

segra_bruni
5. srp 2012

@motley a i vy ostatní ... chtěla bych Vám z vlastní zkušenosti doporučit tuto knížku ...
Hana Konečná - NA CESTĚ za DÍTĚTEM
http://www.materska-nadeje.cz/Na_ceste_za_ditet...
její přečtení mi pomohlo ustát trnitou cestu která byla korunována úspěchem o němž se zmiňuji v profilu 😉

segra_bruni
5. srp 2012

@motley a vy ostatní 😉 ...
http://www.hanakonecna.cz/kniha1.htm
Reakce laiků na knížku Na cestě za dítětem
".. Moc Vám děkuji za vaši knížku "Dvě malá křídla...", kterou jsem NÁHODOU zapadlou-zastrčenou objevila v pražském knihkupectví, když jsem hledala něco o rekonstrukci koupelny. Začetla jsem se a rozbrečela. Utekla jsem z obchodu a pak se zase vrátila a knížku si koupila. Celý den jsem ale měla už uplakaný. Knížku jsem ale doma číst nemohla. Nešlo to, zase bych brečela. Nesoustředila se. Tak na ni byl vždy ten správný čas až v autobuse (přes 2hod. cesty) /v autě s manželem - nečetla jsem/, když jsem často jezdívala do ISCARE nebo k pí psycholožce. To jsem ji brala jako balzám na duši. Byla přesně podle mého gusta myšlení."
... to jsem já 😎
".. Vaši knížku by měli v ISCARE (i jinde) povinně zakupovat všichni, kdož přijdou! Vaše knížka mi pomohla v tom, že mi spousty věcí urovnala v hlavě. Zpracovala problematiku cesty za dítětem za mne. A hlavně jiní za mne pojmenovali mé pocity. A já viděla, že oni cítí co já. Často jsem si pak v duchu opakovala jejich slova."
... to jsem taky já 😎

petris82
5. srp 2012

@segra_bruni dekuju za doporuceni. Vypada to velice pekne a rada bych si ji precetla celou.....

elliem
5. srp 2012

@segra_bruni objednáno🙂 díky!

motley
5. srp 2012

@petris82 Já jsem taková, že se potřebuji vypovídat a hlavně dost kamarádi se nás ptají, jestli už čekáme, tak proto jsme jim to řekli, aby se pořád neptali a našli jsme u nich zatím pochopení, takže uvidíme...obdivuji tě, že jste to řekli, až takhle před... já musela i v práci šéfovi říct, že budu chodit častěji k doktorovi, ale neřekla jsem proč, ví to jen kolegyně, jelikož v našem kolektivu jsme jediné dvě ženy, jinak zbytek chlapy...

motley
5. srp 2012

@segra_bruni vypadá to zajímavě, zítra cestou z práce se zastavím v knihkupectví a ráda si ji přečtu, bude tam i odborně vše popsáno, člověk toho hodně přečte na internetu, ale vím, že kolikrát to není pravda nebo to hodně zkresluje

petris82
5. srp 2012

@motley ja to samozrejme par kamaradkam taky rekla a pri IVF sem se s jednou kazdy den o tom bavila jak se citim co se deje atd. ale je pravda ze s rodinou sem o tom moc mluvit nechtela,moji rodice uz jsou starsi, nechci je stresovat a urcite prozili velke zklamani z toho ze to nevyslo. Nicmene jak sem rekla,mozna tentokrat to prozradim protoze trapne otazky kdy budeme mit mimino a proc nechceme mit mimino behem stimulace nadopovana hormony.....no nic moc! 😝 takze asi to reknu a myslim, ze by se mi melo ulevit i dost psychicky.

segra_bruni
5. srp 2012

@petris82 @motley @elliem
to 2.aktual.doplnene vydani je z nakl. Galén - rok 2009 /novejsi uz asi neni/, z nakl. Academia to 1.vyd.si uz neshanejte 🙂

lucido
5. srp 2012

@motley Ahoj, já jsem to řekla jen rodičům a ví to moje nejlepší kamarádka, ani přítel to dál netroubí. Myslím, že v práci by to nikdo věděl neměl, je to osobní věc a zbytečně by Ti to mohlo způsobit komplikace (že s tebou už nebudou do budoucna tak počítat atd.). Rodina to vzala dobře,konečně mají pocit, že mimi chceme, předtím to tak pro ně asi nevypadalo. Jinak na psychiku je to velký nápor, letos jsem 1. IVF podstoupila a návaly štěstí a smutku se střídají i nyní. A to si myslím, že jsem hodně odolná. Držím Ti palce.

lucido
5. srp 2012

@segra_bruni Díky za tip, objednám, potřebuji také nějak psychicky srovnat 🙂.

segra_bruni
5. srp 2012

@lucido @petris82 @motley @elliem zeny, zvedly jste mi naladu ani nevite jak 😀 tak ja vas taky potesim ... o vikendu jsem se dozvedela, ze jedna holcina, tedy uz mlada pani /44/ je tehu 😉 nevim jak a kde ale uz to, ze je KONECNE v jinem stavu je uzasna zprava nebot vim ze si protrpela velmi mnoho a cesta uz pro ni byla hodne dlouha ... takze i Vam se to jiste jednou podari ... verim v to! 🙂

elliem
5. srp 2012

Je k sehnání na www.azknihy.cz, zatím skladem🙂

kamino
5. srp 2012

U nás to věděla jen moje sestra a přítele rodiče. Teprve po 12 týdnu jsme to rozšířili dál. Měla jsem strach ze se něco nepovede. Potřeby pro mimi a oblečení jsem začala nakupovat po 27 týdnu,kdy jsem si říkala,ze by se nemělo nic stát😉

elliem
7. srp 2012

zdravím ve spolek🙂 tak mám po kontrolním UTZ, dnes jsem nafasovala Gonal+Luveris a příští středu jdu na další kontrolní UTZ. OPU a ET bude dělat doktorka Slámová, můj pan doktor bude mít dovolenou, tak snad bude vše v pořádku...

petris82
7. srp 2012

@elliem ahoj no super, dr. Slamovou sem jeste nepoznala.... Tak hezke vcelicky preji 😉 Jo a ty chodis normalne jenom k Voborilovi? Ja to nechavala vzdy volne at mi daj koho chteji, ale casto jsem mela na kontrolach Stredu.

elliem
7. srp 2012

@petris82 děkuji🙂 já chodila vždy jen k Vobořilovi, každopádně nevadí mi, když mi zákrok provede někdo jiný. Stejně je nejdůležitější asi to, jakou léčbu zvolíš a jak ji naplánuješ, což už se stalo a následně laboratoř, kterou už ale zase neovlivní lékař... jinak dnes jsem se ptala na to, zda mne budou/nebudou informovat o vývoji embryí a nebudou, pouze mi po dvou dnech řeknou, zda je vše v pořádku a i kdy se mám dostavit na ET. Musím říct, že mi to spíš vyhovouje, já jsem totiž hroznej plašan a pokud by mi nějaké embryjko odpadlo, viděla bych hned všechno černě a stresovala se jako posledně... jak těch pět dní přežiju bez informací ale taky nevím🙂

petris82
7. srp 2012

@elliem no ja o tom taky ted premyslela a taky pro me je skoro lepsi nevedet detaily, pac kdybych treba minule vedela ze mam jen 2E a z toho jedno hodne opozdeny, tak bych asi dost stresovala. Luceris neznam- to se namichava nebo je to pero. Kolik pichas? Jako minule?

motley
7. srp 2012

ohledně knihy jsem se byla včera ptát v Praze v Luxoru a na Václaváku mají 5ks a na Hlavním nádraží také v Luxoru 1ks. Pak jsem obešla ještě 3 knihkupectví, ale nikde nebyla. Takže vyrazím v týdnu asi na Václavák.