Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
22. kvě 2009

Svetrus, já záviděla děsně.
Si pamatuju, že jsem říkala kámošce, že se pokoušíme o mimčo a ona na to, že by to tedy možná taky měli začít zkoušet a během dvou měsíců byla těhotná a my furt nic.Dalo mi občas hodně práce se přemluvi a radovat se s ní. Bylo to těžký, zvlášť když nám IVF nevyšlo a ona se chystala rodit. 😒 Ale to je podle mýho normální a prožívaj to všechny páry, co musí využívat pomoci lékařů.

karamelka.nova
22. kvě 2009

jmiso, to je fakt ...

svetrusko, buď na něj hodná. Oni to ti chlapi moc dobře nenesou, kor, když je chyba na jejich straně.

Holky, jdu se napapčit. Zatím pa

svetruska
22. kvě 2009

no ja jsem si prave vsera nejak rikala ze jsem zla a zavistiva a ze jsem zlej clovek , kamaradka nezitim co my se snazime otehotnela a za 10 dni ma termin a ja ji to moc preji mam ji moc rada ale zaroven tise zavidim a rikam si proc vsichni okolo kdo reknou ze se snazi otehotni driv nez my 😒

svetruska
22. kvě 2009

karamelko to mas pravdu to mi manza prave vcera rekl ze ho to taky boli a ja jsem si uvedomila ze nejen ja se tim trapim...ze jsme v tom spolu a ze to nejak zvladnout musime...
dobrou chut

gucci
22. kvě 2009

karamelka: moc gratuluju 😵

dckami
22. kvě 2009

ahoj holky,
tak jsem se vrátila z porodnice, byla jsem se podívat na malou Barunku, je to krásnýýýý pocit pochovat si třídenní miminko 😵...
Jinak dnešní utz nepřinesl žádné změny, jsou tam pouze 2 folikly a OPU v pondělí. Tak se asi začnu modlit, aby tam byla i dvě kvalitní vajíčka. 😉

dusice
23. kvě 2009

Ahoj holky!

Karamelko, moc gratuluji!!!
Svetrusko, v Pronatalu jsou opravdu všichni moc hodní(až na ty paní na recepci-s nima musí být člověk opravdu trpělivý) a uvidíš, že se za chvilku ve všech pojmech a věcech okolo IVF budeš už orientovat.
Dckami, hodně štěstí!! Mám vždycky embryolog říkal, že raději vidí míň kvalitnějších vajíček 🙂

karamelka.nova
23. kvě 2009

Holky, moc děkuju, snad se "kluci" udržej 🙂

dusice
25. kvě 2009

Dckami, hodně štěstí!!
Janysku, zkoušela jsi znovu testovat?

gucci
25. kvě 2009

ahoj holky
držím palce dneska dckami na OPU

dckami
25. kvě 2009

Tak já mám dneska po OPU - holky, dělali mi to BEZ narkozy. Dr. mi řekla, že když jsou tam jenom 2 folikly, že to uděláme bez ní. Tak jsem se vyděsila, ale bylo to hned hotové, trochu to teda zabolelo, ale dalo se to vydržet. To teď to bolí víc. Nemusela jsem tam ležet jak obvykle po narkoze a za pár minut jsem se šla obléknout a mohli jsem jet domů. Jo, ze dvou foliků mám 2 vajíčka. 😉

gucci
25. kvě 2009

tjo, já měla jen tři foliky, ale narkozu mi dávali teda
jinak gratulace 😵 😵 , dělaj ti PK?

dckami
25. kvě 2009

Gucci, díky. V papírech jsme napsali, že ano, ale dnes jsem se ptala lékaře, zda to má vůbec význam - takže je to domluvené, že to necháme na embryologovi, pokdu uzná, že by bylo vhodné udělat PK, tak ano - uvidíme zítra mám volat po 11 hodině. 😨

gucci
25. kvě 2009

jj, nám jí nakonec taky dělali, tak moc držím palec 😉

dusice
25. kvě 2009

Dckami, tak to by mě asi porazilo. Doufám, že když jsou teda nakonec jen dvě, že budou opravdu kvalitní 😅 Nechala sis napsat neschopenku nebo budeš chodit do práce?
Gucci, už máš nějaké těhu příznaky?
Já jsem zvědavá na sebe jak dopadnu- zítra mám jít na UTZ. Doufám, že budu mít nějaká zralá vajíčka. Minule jsem měla 11 folíků, ale jen 5 zralých vajíček.

dusice
25. kvě 2009

Ještě k tý PK. Přijde mi, že v Pronatalu jí celkem upřednostňují.

jmisa
25. kvě 2009

Dckami, to je dobrá výtěžnost - 2 ze 2.

Dusice, no nevím. Mně u 1.IVF řekli, že PK nemá cenu, když jsou jen dva zárodky a líp jim bude u mě.

dckami
25. kvě 2009

Zatím PN nemám, v práci jsem domluvená, že si kdyžtak napíšu dovolenou a v Pronatalu tak, že pokud půjdu na ET, dostanu neschopenku zpětně ode dneška.

Dusice, hned písni,jak ti dopadl utz.

murasek
25. kvě 2009

Ahoj holky, nakukuju do sve byvale domovske diskuze 😉
dckami a dusice - preju vam holky hodne stesticka!!

gucci
25. kvě 2009

dusice: no už jsem v 10tt, tak těhu příznaky už mám dávno 😀 😉 , třeba netrpím ranními nevolnostmi, ale celodenními 😀
jmiso: mě to Středa taky říkal, že u mě PK asi nebude, když mám 3 foliny, ale pak Vobořil, když viděl, že jsou tři vejce, tak mi ji nakonec dělali

jmisa
25. kvě 2009

No u třech zárodků spíš čekali, jestli to jeden sám nevzdá, aby se nemuselo mrazit.

gucci
25. kvě 2009

jj no a dobře, že jí dělali, páč jeden folin byl 50/50 a během PK dohnal na jedničku ty ostatní dva

dckami
26. kvě 2009

ahoj holky,
volala jsem do Pronatalu, máme už jenom 1 bojovníčk 😠 a , zítra mám zavolat znovu a možná půjdu hned na ET. Doufám, že ten jeden vydrží..... 😵

gucci
26. kvě 2009

dckami: určitě 😉

dusice
26. kvě 2009

Gucci, tak to jo. Vůbec mi nedošlo, že už jsi v 10tt- hrozně to letí. Mám ale kolegini v práci, která neměla za celé těhotenství vůbec žádné příznaky- chutě, nevolnosti....prostě nic. Dokonce těh.test se jí ukázal pozitivní až skoro v 8tt.
Dckami, doufám, že to jedno embryjko bude opravdu pořádný bojovníček.
Jinak já jsem dneska přečkala dlouhou cestu do Pronatalu- to horko mi teď vůbec nedělá dobře. Folíků mám dost- na pravé straně 8 a na levé asi 15- jen doufám, že tam bude i nějaké zralé vajíčko 😖 . Začíná mě i celkem bolet břicho, tak doufám, že nebudu mít hyperstimulák.

dckami
27. kvě 2009

Holky, jsem v prd**** 😢 😢 😢 , před chvilinkou mi volal doktor a sdělil, že se embryo přestalo vyvíjet. Již máme jenom jediný pokus, takže to naposledy zkusíme někdy na podzim...
Jsem úplně vyřízená S . 😢

jmisa
27. kvě 2009

Dckami, to je tedy peklo 😠

dusice
27. kvě 2009

Dckami, to je mi moc líto. Doufám, že se s tebou už nějak domluví na vyšších dávkách při stimulaci, když jsi do teď tak málo reagovala.

gucci
27. kvě 2009

dusice: no tak to měla kolegyně štěstí, ale já ted někde četla, že když má žena v těhu nevolnosti, tak má inteligentní dítě 😀
dckami: už jsem ti psala jinde, je to fakt chnuš, ted si odpočinete a na podzim to prostě musí vyjít

momani
27. kvě 2009

ahojky holčiny ... prosím o radu jsem po laparce mám čekat tři měs. až se to uvnitř vše zahojí ale ráda bych se zeptala zda si Pronatal v TP dělá sám vyšetření spermatu a FSH já jen aby jsme to měli když tak připravené až tam půjdem na podzim 😉 děkuji