Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
11. led 2008

Tak holky, hotovo. Mám za sebou 3.IUI. Teď už je to na přírodě, nebo na kom, hlavně ať se to povede 😉 Jinak jsem dneska měla Dr. Vobořila a byl skvělý! Zatím nejlepší dr z Pronatalu!

oskarka
11. led 2008

Ahoj chiwul, držím pěsti ať je toto 3.IUI úspěšné.
Jojo, Dr. Vobořil je fajn, ale oni jsou tam dobří všichni MUDr.
Mne čeká příští neděli ultrazvuk a uvidím zda a kdy bude KET.

oskarka
11. led 2008

Ještě mám jeden dotaz, chiwul, platila jsi tam těch 30,- Kč?

chiwule
11. led 2008

oskarko, ne, neplatila 🙂 protože se jedná o nadstandardní péči na speciální klinice, a ta není hrazená ze zdravotního pojištění 😉 v takovém případě pak 30 Kč neplatíš 😉

murasek
11. led 2008

ahoj chiw, tak to je prima, budu drzet palcaky, aby to dobre dopadlo. S IUI nemam zkusenost - jak to probiha? Zavedou ti spermosky do delohy?

oskarka
11. led 2008

díky, chiw za odpověď, myslela jsem si to, ale pro jistotu jsem vznesla dotaz
holky, držte mi palce, za tři hodiny mne čeká vytržení všech 4 osmiček osmiček, bojim bojim 😢

murasek
11. led 2008

joj oskarko, to ti nezavidim.... tak at je to dobry 😉
me ted zase beha konik trosku rychleji, tak hltam informace... jen abych to nezakrikla 😀 😀

murasek
11. led 2008

mikulko, nebyla jsi vcer rano v pronatalu? prisla mi tam jedna holcina podobna tobe podle fotky, co tady mas 😀 😀 to by bylo dobre, kdyby jsme sedely vedle sebe a ani o tom nevedely 😀 😀

oskarka
11. led 2008

ten konik je ted hroznej - pomale, pada to, nenacita se to... ach jo...
snad to dneska preziju.

murasek
11. led 2008

jj, taky mam docela casto problem s nactenim stranky.

chiwule
11. led 2008

oskarko, tak to je šílené, všechny 4 najednou! smí se to vůbec?!
murasku, díky 😉 popsala jsi to naprosto přesně 🙂

oskarka
11. led 2008

smí se to, pokud nejsou kořeny rostlé hrůzně a vypadá dle rentgenových snímků vše normálně, mohou se trhat všechny čtyři najednou. tenhle stomatochirurg trhá dva nebo čtyři právě v návaznosti na to jak to v hubince vypadá. Tak mu budu věřit.

mikulka
11. led 2008

oskarko, ahoj, a kdy jdeš př. týden do Pronatalu? Já ve středu. Pořád mě pobolívá břicho, tak se bojím, aby bylo vše ok.
Teda 4 osmičky, tak to síla. AŤ to dobře zvládneš!
murasku, to jsem nebyla já. Divím se, že jdeš už v po do práce. Já po OPU sotva lezla. Ale měla jsem 23 vajíček a to je dost. Do 10 se to prý dá zvládnout líp.

oskarka
11. led 2008

Ahoj mikulko, jdu na ultrazvuk v nedeli 20.1., jsem zvedava, za jak dlouho pak bude KET.

mikulka
11. led 2008

No ono záleží, jak stará máš embryjka. Já čtyřdenní, tak asi by měl být KET 4 dny od ovu...? Jen ať je vše v pořádku. Mně pořád občas bolí břicho a to mě děsí.
Taky záleží, kdy bude ovu, já mám teď cykly rozházené, delší, takže neodhadnu, kdy jako ovu bude, hlavně když bude!

oskarka
11. led 2008

Taky to mám dost rozházené, uvidíme, co nám doporučí a vymyslí naši lékaří.
Tak se měj, pěkně, já jdu trpět do zubařského křesla.
Ahoj a pěkný víkend.

klaruska1
11. led 2008

Nazdárek holky,tak jsem byla dneska místo domluveného termínu v pondělí se ukázat mojí gynekoložce už dneska,ráno jsem měla po zavedení utrouše takový ,, narůžovělý výtok,, který jsem nikdy neměla tak jsem tam radši zajela,měla jsem hrozný strach, že bude něco s mimi,ale naštěstí je v pohodě-je to ještě pořád od toho hyperstimuláku,mám zvětšené vaječníky a ta volná tekutina mě tam trošku tlačí.

Teď jen k placení:
za ultrazvuk jsem zaplatila 30,-
za fotku z UTZ 30,-
utrogestan a kyselina listová 144,- ( více balení )
poplatek za recept 60,- ( za kažou položku 30,- )
Docela hrůza-lituju ty maminky,které mají třeba 3 děcka nebo někdo, kdo bere léky každý měsíc,ale jsem ráda, že jsme s mimi v pořádku a na prašule se nedívám.

Holky moc Vám držím pěsti abyste byly brzy těhule 😉

Jo a o zubaři mi radši nemluvte na trhání moudráku-podotýkám 1 kousku jsem strávila na křesle 3 hodiny a paní doktorka byla zpocená až na......., stejně jako já ☹

chiwule
11. led 2008

Mikulko, neboj, ovulka přijde a pak už se budeš moct těšit na svoje mimísky 😉

murasek
12. led 2008

ahoj vsem, tak halsim, ze jsem po OPU, nakonec toho bylo vic nez ukazal UTZ, tak mame prirozene velkou radost, cca 7 vajicek. ted budeme cekat.
Mikulko, ja po probuzeni mela pocit ajko by me vykuchaly uplne 😠 a jeste ted skoro nesedim, takze zadna prace se v po nekona 😅 pac bych fungovala tak na 20% a to nema smysl.
jj, klarus, ty penize to je mazec. Hlavne ale , ze uz mas ty moudraky z krku, ne? 😅
jdu si jeste pospat, hezky den.

jmisa
13. led 2008

Murasku, tak teď držíme palce, aby se všechna oplodnila 🙂

Jak vůbec probíhá to OPU? To jde ráno manža odevzdat sperma, pak proběhne OPU? A pak už se jen čeká na ET za pár dní? A jak probíhá ET?

chiwule
13. led 2008

murasku, držím palečky, aby jich co nejvíc bylo v pořádku, nejlépe samozřejmě všechny 😀 pak by sis mohla nechat nějaký mrazáčky na příště 😉

mikulka
13. led 2008

Murasku, tak super, to nejhorší je za tebou! A teď ať se pěkně vyvíjí embrýsci a hurááá do ET 😉 Bolest bříška se bude také každoým dnem, i hodinou, zlepšovat.

jmiso, OPU probíhá tak, že přijdeš ráno nalačno, jdeš do šatny, tam se převlékneš do košilky a papuček a pak na pokoji čekáš, až tě zavolají. Odvezou tě na sál a pak už se probudíš na pokoji. Asi za hodinu, nebod vě, už nevím, jdeš domů. Ještě ten den ti řeknou, ři propuštění domů, kolik bylo vajíček.

chiwule
13. led 2008

mikulko a nevíš, kdy přichází partner? až další den? nebo je tam ve stejný den - chvíli jako já a jakmile mi odeberou vajíčka, tak k nim dají spermíky?

murasek
13. led 2008

chiw, partner by tam mel byt s tebou nebo o hodku driv, aby dodal spermiky. Tak to mela kamaradka - ale v jinem sanatoriu. Jinak na nas cekali spermici "u ledu" 😀 😀
oni ti urcite reknou. papa

klaruska1
13. led 2008

murasek držím pěsti,aby vše dobře dopadlo a už se Ti brzy objevily //.Hezky odpočívej a připravuj se na novou roli 😉
Já se tu celý víkend neukázala-měla jsem migrenu jako vyšitou-bála jsem si vzít prášek,ale nakonec jsem zjistila, že Paralen se může až do konce 8.měsíce,jen ho nedoporučují měsíc před porodem,ale to se mě ještě netýká 😉

murasek
13. led 2008

klarusko, dekuju, ted uz aby to bylo vsechno uspesne za mnou. a ja mela mimco uz u sebe. nejen jako embryska, ale uz hotove 3kilcove mimco - zdrave. Asi toho chci zatim moc, ze? 😀 😀 krasne sny, jdu do hajan a zitra tady budu jako na koni 😀 😀

jmisa
14. led 2008

Mikul, díky.
No já se bojím narkozy, nikdy jsem v ní nebyla. Navíc jsem slepá jak patrona, tak až si vyndám čočky, tak pak budu ještě víc zmatená 😕

murasek
14. led 2008

jmiso, neboj se toho, je tam skvely tym. Je to jen o tom, ze to clovek trebA jeste nezazil. Za chvili se vzbudis na pokoji a uz bude jen lip.
Ja byla poprve poprdena az za usima a ted uz dobry.
zatim nevim, kdy bude ET, ale urcite uz brzo.
jmiso, co ty?

jmisa
14. led 2008

Murasek, zatím čekáme na genetiku, byli jsme na ní 3.12., řekl nám dva měsíce, takže ticho po pěšině, budu tam volat asi toho 28.1. pak se teprve uvidí, čím víc se to blíží, tím víc mám takový pochybnosti, spíš skoro jistotu, že to stejně nevyjde.

murasek
14. led 2008

jmiso, mas zpravu v IP.