Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

murasek
5. únor 2008

ahoj miso, no to je teda rychlost, super 😉

murasek
5. únor 2008

krasne jste to holky rozepsaly, clovek ma hned prehled 😀 😀

chiwule, ty jsi kouzelnice,moc hezke, papa, mrknu na vas dopoledne.
hezke snicky 😉

jmisa
6. únor 2008

Ahoj holky 🙂
Blbej dotaz - jakej mi budou dělat ultrazvuk ten 2DC? Jestli vnitřní, tak si to nedovedu představit 😕

dckami
6. únor 2008

ahoj kočky,
tak jsem včera byla na kontrole u dr. v CARu byla jsem tam hodinu. A opravdu nemám dobré zprávy 😢 Z hormonálního profilu zjistlili, že mámšpatnou funkci štítné žlázy, takže musím brát nějaký prášek a půjdu a endokrinologické vyšetření. Další průšvih, ktrý vyšel z krve je to, že se mi tvoří protilátky proti spermiím 😠 , takže přirozeně asi neotěhotním. Je mi z tohol úplně zle, v noci jsem ani nemohla spát ☹ ☹ ☹
Jediné pozitivum je to, že mám vlevo 16mm folík a v pondělí jedeme do Teplic na inseminaci. Ale vzhledemk těm protilátkám spolu můžeme spát pouze s kondomem-hrůza, co? S vlastním můžem chci miminko a musíme mít kondom 😒
Vyfasovala jsem 3 žádanky na vyšetření: kvůli štítné žláze, k obvoďákovi na předoperační vyšetření a na laparoskopii. Takže počkáme na výsledek 2.IUI a pokud to nevyjde, musím se objednat do nemocnice na laparku.
Jsem z toho zoufalá. Holky, já si teď připadám jako nějaká "zombie" 😢

jmisa
6. únor 2008

dckami, štítná žláza nic není, dostaneš letrox nebo euthyrox a budeš OK. já mám autoimunitní zánět štítné žlázy, beru letrox a jsem v poho, to není problém, neboj.

protilátky se dají obejít IUI, takže taky nic hroznýho. Kondom je, aby si tělo nedělalo víc a víc protilátek, myslím, že tahle oběť je přijatelná 🙂

Nenervuj se, buď ráda, že jde aspoń IUI, což třeba u nás vůbec nepřipadá v úvahu kvůli špatnému spermiu.

murasek
6. únor 2008

dobre ranko,
misko a proc by ti meli delat 2DC UTZ? jestli jsem to dobre dpochopila, tak si pujdes pro rozpis, tam ti dobnou 1 injekci a vysvetli jak na to, ale UTZ az mnohem pozdeji.
pa

jmisa
6. únor 2008

Mur, já nevim, já měla dojem, že na mě při počátku stimulace kouknou ultrazvukem, že to říkala, ale jako jistá si nejsem na 100%, možná jsem si to vsugerovala, protože to tak dělávaj nebo to holky písávaj, teď fakt nevím.

chiwule
6. únor 2008

dobré ráno babušky, volala jsem embriologovi, emrouši se v pohodě vyvíjí, jdou do prodloužené kultivace, mám volat zas zítra ráno...a prej jsou dobrý, vypadá to, že bude dost i na zamražení. Přesný počet kousků mi neřekli...ale i tak mám velkou radost! 😉 🙂
jimisko, takže už začínáš stimulovat? jinak s tím UZ má myslím murasek pravdu, ale já si nechala UZ dělat i na začátku, protože jsem měla hyperplastickou sliznici a byla jsem kvůli tomu i na kyretáži, takže jen pro kontrolu, zda je vše ok...
dckami - jak píšou holky, to je všechno v pohodě! sice trochu komplikace, ale řešitelná 😉 já beru thyerotom na štítnou žlázu, taky mám autoimunitní zánět... s tím kondomem to skvěle napsala jmiska, nemám k tomu co dodat a jako zombie si fakt připadat nemusíš 🙂 😉 copak bysme měly říkat my ostatní?! 😉 😎

jmisa
6. únor 2008

Chiw, no až 2DC, tak asi za měsíc, dneska jsem 4DC.

chiwule
6. únor 2008

jmiso, jééé to je škoda! já si právě říkala, že jsi teď nějak na začátku... to je pitomý, že to nevyšlo kvůli těm dvoum dnům 😒
no a jaký protokol ti nasadí? budeš mít sprej nebo injekce?

jmisa
6. únor 2008

Chiw, no 2DC je prý krátký protokol.

Sprej se dává u toho dlouhýho ne?

chiwule
6. únor 2008

jmiso, právě že ne, u krátkýho se dává sprej, u protokolu s antagonisty se píchají od 2DC hormony... u dlouhýho ti udělají na čas umělý přechod...ten protokol s antagonisty je něco mezi krátkým a dlouhým... já ho měla taky...

jmisa
6. únor 2008

Chiw, aha, tak to nevím, prostě 2DC se začne a je to. Ale určitě říkala, že mi ďobne sestra první injekci a vysvětlí manžovi jak mi je bodat dál.

Já myslela, že ten sprej je u dlouhýho na utlumení vaječníků 😀

chiwule
6. únor 2008

jmisko, to by musel být teda extra sprejík 😀
snažila jsem se to najít v diskuzích zpátky, kdysi jsem k tomu viděla moc hezký krátký textík, ale máš pravdu, že od 2DC je ten s antagonisty - ďobání injekcí 😎
docela se to dá zvládat, dostanete takové jako bombičkové pero a jehličky, ani to s tím moc nebolí a manipulace je mnohem jednodušší než při injekční aplikaci Menopuru na IUI... podobný pero mají diabetici...
jen ke konci už mě to píchání fakt nebavilo, měla jsem pupík jak cedník 😠

jmisa
6. únor 2008

Chiw, no já si nic nebodnu, bude muset manžel, než půjde večír do práce, tak mě bude muset opíchat 😀

chiwule
6. únor 2008

jmiso, nic to není, to bys zvládla taky 😉 to mě přijde statečnější nechat si to píchat od někoho jinýho 🙂

jmisa
6. únor 2008

chiw, ne nezvládla, já se na to nemůžu dívat a musím ležet u každé injekce a nejlíp s nohama nahoře, já jinak omdlívám 😀

dckami
6. únor 2008

Holčiny, víte některá něco víc o protilátkách na spermijky? Mám v práci omezený přístup na net a tak nemůžu hledat, doma mi net nejde, máme zavirovaný pc. Prosím o informace, díky. Piště klidně do IP. 😵

mikulka
6. únor 2008

Holčiny, já ěmla dlouhý protokol a taky mi píchli první inj. 2 DC, to byla injekce na umělý přechod.

jmisa
6. únor 2008

Tak o umělým přechodu u mě nemluvila.

jmisa
6. únor 2008

Mikul a jak dlouho si v tom um. přechodu byla?

murasek
6. únor 2008

miso, ja jsem uplne stejnej pripad, kdyz jsem sla na odbery krve, tak vzdycky rikam, ze omdlivam... jednou mi ale sestra durazne rekla, ze u nich "nikdo neomdliva"...no a taky jsem to prezila 😀 kdyz me cekaly injekce, tak jsem si rikalä taky, ze to nezvladnu....taky mi trvalo prvni bodnuti asi 30-45 min, teda to rozhodnuti to bodnout.
mam jeste v zive pameti, jak jsem si to mistecko, kam jsem se chystala bodnout asi 10x dezinfikovala a vyplacala jsem na to X tech dezinfekcnich ctverecku.... no a slo to a to jsem se musela i divat, abych si to nepichla treba rovnou do pupku 😀 😀 😀 no a ve finale jsem si pichla sama i pregnyl tou hnusnou dlouhou jehlou... pak mi teda bylo blbe, nevim jestli z toho pregnylu nebo te jehly, ale des.... a ted? kdyz jsou kocky nemocny - zrovna jsme dolecili virus, tak uz i jim davam injekce sama - samozrejme ty z veteriny... nedelam si doma nejaky miksy sama 😀 😀 😀

misko, urcite to zvladnes a pak tady taky napises takovy roman jako ja ted 😝 😝
pa

jmisa
6. únor 2008

No já si nic nebodnu, bude manža, v tom mám jasno, podložím nohy, zavřu oči, on bodne a já mu ji pak vlepím takovou, když to bude bolet 😀

chiwule
6. únor 2008

mikulko a jak se máš ty? co dělají emroušci? 😉 🙂

julmel
6. únor 2008

Ahoj holky,
díkyza informace od jmisi. Ty papíry na předoperační už máme doma hned z první návštěvy,takže vlastně počkáme na genetiku a jdeme také na věc. Vidím to na květen - máme tak IVF + ISCI. Držím palečky!

mikulka
6. únor 2008

Mně v ne přešly všechny rádoby příznaky, tak čekám, co bude. Dnes mě navíc ukrutně bolí hlava, tak nevím, jestli mě nepřekvapí MS, mívám to před ní. Ale zase holky psaly, že při KETu MS není, až po vysazení léků. je to složité.

oskarka
6. únor 2008

Ahoj mikulko, moc na Tebe myslim a verim, ze se to povede!!!!

chiwule
6. únor 2008

mikulko, to je teda složitý! testík nic neukázal nebo je na testování ještě brzy? moc ti z kočičákama držíme pěsti a všechny tlapky k tomu!

mikulka
6. únor 2008

Ještě jsem netestovala 😕 Bojím se. 😔
A jak je tobě, bříško už povolilo?

jmisa
6. únor 2008

No jo vlastně - Chiw, co pupendo?