Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dasa24
10. zář 2007

odjíždíme zítra pryč, tak se ukážu příští týden, už ted se těším na novinky.

Měj se moc krásně 🙂

ceeruti
11. zář 2007

Děkuji za gratulace-i když spís jen tiché-potvrzene to z krve nemam v Pronatalu to nedelaji po ET se skoro až za mesic jde na UTZ,když je pozitivní test,ale ja si hodlam někam na krev skočit,tak dlouho čekat teda nebudu 😝 Ale mam hromadu pozitvivních testíku 😀 Jsem 10 den po ET a 13 dní po oplodnení 😉 jeste to nejsou žadné tlustice ale jsou krasne videt a sílí 😀

mikulka
11. zář 2007

ceeruti, to mě zarazilo, v Pronatalu nedělají odběr jrve na potvrzení testu??? Takže ti řekli, kdy si máš udělat test a pak se jde za měsíc na UZ? 😕

chiwule
11. zář 2007

ahoj mikulko, ráda tě vidím! Prý to funguje tak, že jakmile jsi těhu, už tě neřeší, pošlou tě k tvému gyn.
ceeruti, a ke svému gyn na krev pro potvrzení těhu nemůžeš jít? já bych to teda nevydržela čekat měsíc!

mikulka
11. zář 2007

To jo, jakmile jsi těhu, ale oni teda ani neprokáží to těhotenství? Takže to asi je tak, že si udělám doma test a když bude pozitivní, půjdu ke své dr. na potvrzení z krve. Když i to bude ok, za měsíc od ET jdu na UZ do Pronatalu...? A pak mě předají.

chiwule
11. zář 2007

tak daleko do budoucna jsem zatím nepátrala 😉 zatím ani nevím, který konkrétní den půjdeme na inseminaci ☹

mikulka
11. zář 2007

A jak to u tebe vypadá, chiwule, kdy bys na inseminaci mohla jít? Čeká tě ještě UZ? A co bříško?

chiwule
11. zář 2007

já tomu osobně říkám klid před bouří 😀 dneska v 15:40 jdu na UZ, když budou folíci dostatečně velký, tak prý za 2 dny budeme dělat inseminaci...a když ne, tak nevím, asi budeme pokračovat..
taky to musím nějak skloubit s manžou, je normálně v práci a ten předpokládaný den školí odpoledne skupinu asi 15 lidí ☹ tak nevím, jak to časově udělat.. je to všechno takové nejisté, jedno odvisí od druhého a nic vlastně nevím...
břicho mě pobolívá večer když lehnu do postele a dneska dopoledne taky, tak už se možná folíci chystají. je to teda dost nepříjemný, jak kdyby mě vevnitř někdo za něco tahal 😖

chiwule
11. zář 2007

pro sebe jsem si udělala takový malý scénář ideálního průběhu 😀 dneska UZ, potvrzeny folíci, injekce na dozrání, ve čtvrtek inseminace, na konci září žádná MS, ani na začátku října, v polovině října potvrzeno těhu 😀 😀 😀

mikulka
11. zář 2007

To by bylo ideální 🙂 😉

chiwule
11. zář 2007

jo to by bylo... jenže je TOLIK negativních faktorů, který to můžou ovlivnit, že si spíš říkám, že by to bylo jako vyhrát ve sportce. taky velmi malá pravděpodobnost... 😒

mikulka
11. zář 2007

oskarko, tak OPU je za tebou, to je dobře, za chvíli budou emryjka v bříšku 😉 . A kolik jsi měla vajíček, řekli ti to? Prosím tě, jak dlouho ten odběr trval, brala sis s sebou svou košili a bačkory?

oskarka
11. zář 2007

Ahoj mikulko, dali mi anestezii, pak už nic nevím, ale odběr prý trval 15 minut a pak jsem ležela s dalšími 4 holkami na dospávacím pokoji. Jasně, po té, co doktor vykoná všechny odběry, promluví si s Tebou jak on tak embryolog a dají Ti propouštěcí zprávu - měla jsem 16 vajíček.
Nic s sebou nepotřebuješ.

mikulka
11. zář 2007

Díky, oskarko, ať se ti oplodní co nejvíce vajíček 😉

oskarka
11. zář 2007

Děkuji, mikulko, věřím, že jich bude co možná nejvíce!!! A Tobě přeji také úspěšnou stimulaci atd... Tak jsem ležela, připadám si chvílema jako mátoha a sem tam mám bolest v břiše, snad bude vše OK.

mikulka
11. zář 2007

oskarko, to je normální po narkóze, hodně odpočívej a prosím tě, taky hodně pij, to je důležité!

oskarka
11. zář 2007

jo, to já se snažím hodně pít, ale nikdo na to v Pronatalu explicitně neupozorňoval ani nenakazoval.

kamisek82
11. zář 2007

Ahoj holky, tak zítra jdu do Pronalatu na Hysteroskopii, tak uvidíme, co najdou a potom šup šup na IUI 🙂 Tak snad bude všechno v pořádku. Jinak, dnes se mi také nedařilo dovolat se, ale asi na dvacátý pokus jsem byla úspěšná 🙂

mikulka
11. zář 2007

Holky, mně se včera taky nedařilo volat, volala jsem pro výsledky genetiky, ale stejně ještě nebyla, až snad za týden, to to bude 5. týden.

oskarko, já se v Pronatalu ptala na to pití a dr. se taky tvářila, že to není nijak nutné. Ale já všude čtu, jak to nutné je, a jak se to doporučuje.

chiwule
11. zář 2007

ahoj holky, tak jsem dneska byla 11DC na UZ po stimulaci Menopurem. DR nahlásila 3 folikuly napravo a jedne nalevo! Že prý jsou velký 15mm ty napravo, ten vlevo se nějak fláká 😀 no ale prý je tahle velikost normální, tak teda nevím s těma 20mm. Zítra večer si mám píchnout Pregnyl na dozrání a pak v pátek na IUI.

murasek
11. zář 2007

ahoj holciny. Mikulko, ty sis tam volala dnes? Kdo ti prosim delal testy? Dr. Gregor? 5 tydnu je dlouha doba, snad uz budou brzo a hlavne v pohode 😉

murasek
11. zář 2007

chiwule, doufam, ze to tvoje planovani viz vyse vyjde a bude to povzbuzeni pro nas pro vsechny 😀 😀

murasek
11. zář 2007

oskarko, v Pronatalu delaji tolik zakroku najednou?, ze jsi byla na dospavacim pokoji se 4 holcinama? asi vas pak postupne pousteli domu, ze? jak dlouho jsi byla na tom pokoji jeste po narkoze? dekuji za odpoved

oskarka
11. zář 2007

murasku, pozvali si nas vsechny rano v 7:30, vsechny jsme sly na ten pokoj a pak jsme jedna podruhe odchazely na sal a privazely nas zpet. Se zakroky zacaly v 8:15, ja sla na radu, myslim, v 8:40. Na pokoji jsem lezela do 10.00 hod, pak k nam sel MUDr. a rikal vysledky atd..

mikulka
11. zář 2007

A to vám ty výsledky říkal tak před všemi najednou? 😕
A takže košili mi tam dají?

murasku, volala jsem včera, na genetiku se má volat vždy v pondělí. Byla jsem u dr. Gregora. On říkal tak 4-5 týdnů.

oskarka
11. zář 2007

Ano, dostanes takoveho toho "andelicka".
Rikaly nam to najednou, ano, jakmile jsme byly prevleceny zpet do naseho obleceni, prisel MUDr., ktery provadel zakrok a pak embryolog. Potom se stavis na recepci pro recepty na leky a doplatit pripadne doplatky.

ceeruti
11. zář 2007

No na krev mě vůbec nezvali,proste si mam udelat test 19.9 (což bych teda 19 dní od ET nevydžela 😅 ) a toho 19 se objednat na 26.9. na utz a potvrzení tehu 🙄 Takže hodlam nekam do laborky skocit na krev 😀

mikulka
12. zář 2007

ceeruti, a kdo ti ET dělal, který doktor? Já bych chtěla tu svou dr.- Slámovou, ale nevím, jestli to jde... 19 dní po ET, to je pěkně dlouho teda! 😕 To by bylo na zbláznění! 😒

chiwule
12. zář 2007

murasek: děkuji 😉 bylo by to skvělé, hned na poprvé, ale neodvažuju se ani na to myslet! 😒 zajimavou informací pro mě bylo, že po IUI se spíš doporučuje pohyb (sport) než ležet, naopak u IVF se doporučuje spíš klid a nedělat nic zásadnějšího.
jak tak popisujete ET, jsem zvědavá, kolik nás bude na IUI, jestli to taky dělají hromadně...aby mi tam nedali nějaký jiný spermíky 😀 😀 😀

ceeruti
12. zář 2007

ET i OPU me delal Dr Voboril-fajn Dr 🙂
IUI se dela normalne v ordinaci a také trva asi 5 minut a šup domu 😀
Jinak ja po IVF mela doma italii,žadny klid,byla jsem hrozne podraždena a hadala jsem se cele dny.No a i tak to vypada,že jsem těhu 😅