Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

rejchl
23. lis 2008

Jmisa, podle mě je to vraždění spermií,protože dva roky lítám po samých vyšetřeních proč nemůžu otěhotnět.Až ted mě odkázala na centrum asistované reprodukce.Já mám snad všechna vyšetření hotová. 😖

jmisa
23. lis 2008

No uvidíš, určitě Ti uznaj laparku apod. Ale ultrazvuky, rozbory krve si udělaj svoje.

sjanka
23. lis 2008

Ahoj holky,
chcem sa opytat na to vrazdenie spermii - ako to ze sa to da obist pomocou IUI? Je to tym ze spermie sa vkladaju hlbsie az k usti vejcovodu? A pri IVF to potom vadi alebo nie? Dik.

jmisa
23. lis 2008

Většinou je pro spermie vražedný hlen v pochvě, tudíž tam nepřežijí a nemají možnost doputovat dál.
Určitě jsou i další varianty, ale ty musí stanovit imunolog.

sjanka
23. lis 2008

Jo, tak uz je mi to jasne, tak sa opytam gynekolozky, ale dufam, ze IUI sa podarilo a nic nemusime riesit (myslim ze tolik sexu jako za posledne dni sme nemali snad v zivote, kedze sme stimulovali tak sme sa skutocne snazili tak som zvedava) 😅

singid
23. lis 2008

PetraKalcik - nejsem si jista, zda se to tak přímo jmenuje ale mluvil o testu na protilátky proti spermoňům... a v papírech mám napsáno reprod.blok...? tak nevím.... a stěry mi dělali protože já od svého gyn. měla stěry dělaný naposledy v rámci pravidelné prodhlídky v lednu....takže pro ně asi moc staré🙂
tak to jestli se v prosinci budou stěhovat to už si asi nemusím lámat hlavu s tím, jestli mě ještě před vánoci objednají.... myslíte že leden pak bude narvanej??? když v prosinci nepojedou....
já teď teda beru Medocriptin na vysoký prolaktin... takže jsem dost unavená a smutná a naštvaná.... 😎 prostě taková prima předvánoční nálada...
nevíte některá jestli se test na prolaktin musí dělat v určitý den cyklu, nebo můžu kdykoliv? mám si zařídit kontrolní odběr, tak abych to zbytečně nějak neprojela a pak nemusela čekat na další měsíc.... 😉
mějte se a dobrou....
PS: Rejchl, z injekcí mám taky strach ☹ manža se nabídl že by mi je píchal, ale to mi hrdost nedovolí, to raději třikrát u toho omdlím než abych mu naznačila že nic nevydržím....porod bude horší 😀 hurá k němu🙂

jmisa
23. lis 2008

Mně je píchal muž, je to pohodlnější. Jedeme v tom přeci spolu.

Leden bude určitě masakr, tak se objednej už teď.

petrakalcik
24. lis 2008

Singid,
na hrdost se vykasli. Jak pise jmisa, je to rozhodne pohodlnejsi a at take muz vidi, co musis podstupovat. Navic proc byt nejaka hrdinka? Neni nic spatneho na tom, kdyz ti muz pomuze. Injekci se neboj. Neni to sice zadne terno, ale neni to nic katastrofalniho. Jde obvykle prekonat tu prvni a s kazdou dalsi je to jen lehci.

Holky,
myslite, ze i objednani na unor bude masakr? Ja vim, je to jeste hodne brzo, ale nechci pak nejak prilis dlouho cekat.

jmisa
24. lis 2008

Petro, jestli se chceš objednat na únor, tak se klidně objednej už teď.

rejchl
24. lis 2008

A jak moc bolí ta injekce???Píchá se to hluboko nebo jen pod kůži.Z toho mám asi největší strach.Jo po jakou dobu si je budu muset píchat?? ☹

janulinek23
24. lis 2008

ahojky ženy! chtěla jsem se zeptat kde přesně pronatal v Teplicích je,jezdila jsem až do prahy ale bydlím hned vedle Teplic a na internetu nacházim jen kontaktí adresu Prahy! nemohli by jste mi poradit?

jmisa
24. lis 2008

Rejchl, popkud budeš mít ty lepší ale taky drahé injekce, tak to nebolí, je to obdoba pera pro diabetiky a práce je s tím super, jen nastavuješ určené jednotky, vbodneš jehličku do špíčku na břiše a zmačkneš píst a chvilku počkáš.
Ty levnější injekce se musí míchat a jsou to klasika injekce, ikdyž jehla nebude taky nijak obr, ale už to není tak pohodlné a určitě to chce nějakou zručnost nebo kámošku sesřičku apod.

singid
24. lis 2008

janulinek, zkus zadávat pronatal Nord, a adresa je:
Sanatorium Pronatal Nord
Bílinská 1509/6
Teplice
41501
tel.: +420 417 531 110
fax: +420 417 531 110

singid
24. lis 2008

jo jo holky já bych stejně byla hrdinka jen do té doby než bych viděla tu jehlu🙂)) já se nemůžu ani koukat když mi berou krev... ani v televizi třeba feťáky... au au au🙂))
ale určo to zvládneme....
zítra jdu volat do pronatalu, aby mě objednali na leden, tak snad to klapne.... 😉
nevíte náhodou, jestli každé IUI nebo IVF končí neschopenkou hned od doby oplodnění... znáte případy kdy holky dál třeba chodily do práce ještě pár týdnů/měsíců....? 😉
hezký večer...

sjanka
24. lis 2008

ahoj singid ja si myslim ze to je individualne, ak ti nebude spatne a mimi bude v poriadku tak klidne muzes do prace. ja som ani nepocitala s tym ze by som bola doma (ale to je este predcasne az za 2-3 tyzdne testnem :O)

jmisa
24. lis 2008

Singid, u IVF dávaj neschopenku rovnou při transferu. U IUI neschopenku nedávají, to až v případě těhu by Ti napsal gyndař.

jmisa
24. lis 2008

Jinak po IVF máš nárok na neschopenku až do nástupu na mateřskou.

musilka
25. lis 2008

Mám dotaz. V lednu mě čeká první KET a vím že v jiném CARu dělají v případě neúspěšného KETu další hned v následující cyklu děalá se to i v pronatalu ?

jmisa
25. lis 2008

Musil, odpověděla jsem Ti do IVF září.

dckami
25. lis 2008

Janulinek, já také chodím do teplického Pronatalu, je to hned vedle dálnice. Tady je odkaz: http://www.pronatalnord.cz/ 😉

petrakalcik
25. lis 2008

Rejchl,
strach jsme mely vsechny a koukni, jak jsme to zvladly. Takze das prvni injekci a pak to jde skoro jak po masle.

dckami
25. lis 2008

já za sebe musím říct, že jsem píchala gonal, což je pero, ale sama jsem to nezvládla. Píchal mi to manžel. Já jsem srab 😒 , omdlévám i při odběru krve a tohle byl na mě moc...

janulinek23
25. lis 2008

milé dámy já vám moc děkuji za pomoc!

dckami
25. lis 2008

není zač, třeba se tam někdy potkáme. 😉 Už jsem se tam takto seznámila s jinou holčinou z MK - v červnu to byla snažilka, dnes již těhulka po 1.ivf.

petrakalcik
26. lis 2008

Dckami,
tak to je se hlasim do klubu "srabu". Bez manzela bych to nezvladla, teda zvladla, ale by to tezsi. Takhle vzdycky prisel, pichnul a ja jsem si drzela kuzi. Radsi jsem se nedivala, az po pichani na pichanec. 🙂

dckami
26. lis 2008

Peti, u nás to probíhalo stejně 😀 Ale co bychom pro mmi neudělaly, že ?

rejchl
26. lis 2008

Jmisa Jak je to finančně s těma injekcema???To si hradím já nebo pojišťovna???A jak velký finasnční rozdíl v nich je.Mě by spíš vyhoivovalo to pero.

jmisa
26. lis 2008

Za pera dáš cca 4500, pokud se vejdeš do obvyklé dávky. NA ty obyč se platí míň, ale kolik to nevím, já měla vždy pera.

rejchl
26. lis 2008

a to dám já ze svého celých 4500,-????Nebo něco připlácí pojišyťovna???To je nějak moc drahé ne??? 😒

jmisa
26. lis 2008

Rejchl, to platíš ty, pojišťovna připlácí na per přes 3000, ty platíš cca 1000 za jedno, cena pera je kolem 4000, potřebuješ zhruba 4.
Tohle je ta nejmenší položka z IVF. počítej, že průměrný cyklus Tě stojí kolem 20 tisíc.