Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

karmenina
27. zář 2009

Zdravím všechny,
mám za sebou první neúspěšné IUI. Chodím do Pronatalu v Praze k Mudr. Lazarovské. Před IUI mi říkala, že dělají 2-4 než přistoupí k samotné IVF. Nemáte někdo zkušenost, na základě čeho se počet IUI volí....

rejchl
27. zář 2009

Ahoj Karmenino, ja osobne byla jen na dvou IUI a pak mi nabidli řešení léčby endometriozy na 3 měsíce.A pak rovnou navázali stimulací vaječníků na IVF. Bohužel nevím,podle čeho oni volí kolik IUI pacientka podstoupí.Je to možná o domluvě s lékařem.

karmenina
27. zář 2009

Rejchl myslíš že si můžu říct, že už nechci IUI ale IVF? Nebude to z mé strany divný?

dckami
28. zář 2009

hezké odpoledne holčiny,
Rejchl - blahopřeji k dvojčátkům 🙂. Jezdíš do Prahy nebo do Teplic?

Ráno jsem brzo vstávala a jela jsem na utz, mám na obou stranách 3 folikly ( kolem 14mm), takže 6 celkem - nic moc, ale u mě i je tento počet téměř nadlidský výkon... v pátek jedeme na odběr.

Tak si užívejte krásné,u nás ještě slunečné sváteční odpoledne. 😉 l

rejchl
28. zář 2009

Karmeni,myslim ze nejprve vyzkousi IUI,přecijenom je to zdarma a IVF uz si musis hradit.Nas IVF vyslo na 15.000,- a to nepočítám cestu do Prahy. Vyzkoušej nejdřiv IUI,i tam je šance že se zadaří.

Dckami dojiždím do Prahy,jsem tam spokojena,všichni jsou moc příjemní.Ted uz budu docházet ke své gyndařce v Děčíně a Pronatal budu informovat prostřednitvím e-mailu,abych tam už nemusela.Držím palečky at ti to dopadne dobře. Mě odebrali 16 schopných vajíček a oplodnilo se 13.Takže mám ještě 11 prcků zamražených😀
Držím palečky,at to vyjde🙂

rakosnicek75
28. zář 2009

Ahoj dckami, já stimuluji od čtvrtka, na kontrolu jedu zítra, tak jsem zvědavá, kolik bude vajíček 😅
A Ty už se v pátek chystáš na odběr jo? To je tedy rychlost. Myslím, že že taky koncem týdne půjdu na odběr. Tak držím palečky a zítra dám vědět, kolik se nám urodilo. 🙂

kalka
29. zář 2009

Dobré ráno holky 🙂 Přemýšlím o přechodu z CAR Podolí do Pronatalu.. K Podolí mi pomalu, ale jistě, mizí důvěra.. tento týden, tam mám podstoupit třetí KET... a pak už nebudu mít žádné mrazáčky.. takže nebude nic co už by mě v Podolí drželo..
Nemáte některá zkušenost s přechodem z jiného CARu?.. Zajímalo by mě, jestli by Pronatal trval třeba na doručení všech papírů z Podolí.. čím jsem vším prošla?.. Nebo myslíte, že by si v Pronatalu udělali veškerý vyšetření znova ?.. Holky.. můžete mi Pronatal doporučit.. nebo jste z něčím nespokojený?

Moc děkuju 😉

kalka
29. zář 2009

Ještě na upřesněnou... myslím Pronatal v Praze! díky 😉

musilka
29. zář 2009

kalka napiš uživatelce lussi ta teď přechází přesně jako ty a dokonce jí v pronatalu půjčej i box na převoz zbylých embrýsků 🙂 Já jsem s pronatalem max spokojená sice IVF u nás byl trochu delší běh ale červnový KET se zdařil a i ten přístup tam a prostředí je bomba jinam bych nikdy nešla 😉

kalka
29. zář 2009

musilka děkuju moc! byla jsem na 90 % přesvědčená, že přejdu, ale ty jsi mi vyplnila těch 10 % 😉

blankatom
29. zář 2009

Ahoj holky,

Rejchl blahopřeju, takovéhle zprávičky se vždy krásně čtou. Ať se vám daří.
Dckami a Rákosníčku přeju hezkou úrodičku.
Já jsem po 2.IVF a čekám, jak dopadnu, testuju až příští pátek.

pribik
29. zář 2009

Ahoj holky, mám prosbu, dotaz, nějak se nám zatím s plánováním mimi nedaří, jak jsem už jsem psala.
Máte prosím některá z vás zkušenosti s KET, na kt. se po prozatím 2 neúspěšných IVF cca příští měsíc chystáme.
Zajímalo by mne, jak to probíhá (časově i stimulačně, atd.)? Máme zamražená 3 embrya. Úspěch všech snažilkám 🙂 . Díky za odpověď a pěkný den všem, Přibík

dckami
29. zář 2009

Rákosníčku tak jak si na tom? Kolik máš foliklů? Podávej zprávy. 😉

Mě začíná pobolívat bříško, už mě tlačí kalhoty a jsem trochu nafoluká 😕 , tak snad roustou...

blankatom
29. zář 2009

Ahoj Pribiku,
pokud jde o KET, byla jsem 11 den cyklu na kontrolele na UTZ, zda je sliznice a možná ještě něco ok.
Měla jsem vše ok, dostala jsem Pregnyl a za par dni jsem šla na transfer. Který den se přesně spočítá
podle stáří embryjí. Ze tří embryjí nám přežilo rozmražení jedno a celé to bohužel nedopadlo.
Takže to šlo vcelku rychle.

karmenina
29. zář 2009

Kalka já se přidávám k pozitivním referencím k Pronatalu v Praze. V srpnu jsem byla na první konzultaci a za týden jdu na druhé IVF. Všechno běží jak po másle. Chodím k mudr. Lazarovské a opravdu paráda.

rakosnicek75
29. zář 2009

Ahoj dckami! Na každé straně mám cca 6foliklů. V pátek mám ještě SONO kontrolu a v pondělí cca 99% odběr.
Bříško mi pobolívalo dopoledne, protože rána jsem byla na předoperačním vyšetření a p. doktor mi prohmatával břicho. S kalhotami je to už taky špatný. Mám pouze jedny, které mi netlačí na bíško.
Tak zatím pa, jdu dokoukat Ordianci 🙂

dckami
29. zář 2009

Ty jsi teda pořádná "nosnice" 😉

rakosnicek75
29. zář 2009

To tedy jsem. Při 1. IVF jsem měla 15folikulů a při druhém 32folikulů. 🙂 Nejsem žádný troškař, horší pak byl při 2. IVF hyperstimulák. Nic příjemného. Doufám, že se mi to teď nepotká.

janik8774
29. zář 2009

Pribíku,
Ket jde rychle.Může být se stimulací a to je ESTROFEM na podporu růstu sliznice a nebo bez stimulace.
Chodí se asi 13 den na ultrazvuk kvůli nárustu sliznice a pokud je vše OK tak pak je transfer - tak do 4dnů.Záleží na embryjích.

merrel
30. zář 2009

Ahojky holky,
meli jste to ET nejake priznaky tehu , ja jsem dnes 13 dni po ET a jedine co tak me boli hlava a je mi cas od casu zima ale jinak nic test jsem si jeste nedelala...diky

janik8774
30. zář 2009

Já jsem měla po ET příznaky těhu - asi 8den.Zkus test - to už by měco mohlo být.Jinak každý těhu je jiné.Nemusí ti nic být.Kamarádka do 11tt nevěděla že je těhu.Šla si pro antikoncepci a oni jí řekli že je těhu.
Tak at ti to vyjde.Dej pak vědět.

pribik
30. zář 2009

holky, díky za info ke KETu, už teď se těšíííííím

papuchalk
30. zář 2009

Ahoj holčiny!
Zdravím Vás všechny po čase!
Slíbila jsem Marmi, že dám vědět, jak bylo u dr. Břešťáka - takže Marmi, všechno v pořádku, tentokrát jsem si nechala vypálit CD 😎.
A hádejte, co čekáme? Chlapáka! 😀
Holky, snad je to pro Vás povzbuzení, všem držím palce, ať máte co nejdřív taky vaše trpaslíky v břiše.
Jinak já jsem momentálně marod, chytla jsem nějaké nachlazení, tak jsem zpruzená, prostě kašlíček a rýmička... fuj...
Gucci - Pokud sem ještě chodíš, kdy se prosím Tě chodí na cukrovkový testík a má se přijít nalačno?

janik8774
30. zář 2009

papuchalk - to je síla.Co člověk zapomene během 3let.Ted jsem zrovna přemýšlela kdy se chodí na cukrovka.
Tak si typuji - 24tt a myslím že se nemusí být na lačno.Žese odebírá krev před a po vypití čaje.
To jsem zvědavá jestli jsem se trefila. 😀 😀 😀 Doufám že ti to nevadí. 🙂

jmisa
30. zář 2009

Musí se přijít na lačno, nesmí se pít od určité doby, první berou krev, pak dají vypít sladkej hnus (ikdyž mně to docela chutnalo 😀), pak se sedí hodina, berou krev, další hodina a druhá krev.
Ale záleží na laborce, někde berou krev až po těch dvou hodinách a někde Tě dokonce pustí i dom. Najíst se můžeš až po tom posledním odběru.

gucci
1. říj 2009

papu: na cukrovku se chodí mezi 24tt a 26tt 😉 , na lačno, nesmíš nic jíst

gucci
1. říj 2009

papu: jooo a gratuluju k chlapečkovi 😵 😵 😵

rejchl
1. říj 2009

hoj holky,uz me zacinaji chytat nevolnösti.Jak jsem ze začatku dlabala a nabrala 5 kg tak ted do sebe nedostanu vubec nic.Podivam na jidlo a je mi zle.Hrozny.Mam hlad a nic do sebe nedostanu☹ Nemate nekdo zkusenosti co na to pomaha???Jinak ja se s moji drobnou postavou za chvilku ztratim☹

papuchalk
1. říj 2009

Rejchl - Já jsem měla to samé, při představě jídla jsem první tři měsíce trpěla a trávila volné chvíle nad WC. Shodila jsem asi tři kila, ale už je mám zase zpět. Údajně na ty nevolnosti existují nějaké zázvorové věci (lízátka a tak), ale já myslím, že to se musí přežít, myslet na mimčo a snažit se do sebe něco vpravit, je jedno co. Mně pak začalo chutnat (to chutnat ber s rezervou) ovoce, tak jsem pořád jedla švestky, banány, ono si to Tvoje tělo o něco řekne 😀 .

gucci
1. říj 2009

rejchl: ááá tak to budeš jak já 🙂 , mě to přešlo až po 4m., akorát že já jsem teda musela furt jíst, páč jinak mi bylo blbě....zkuste holky těhu lízátka z lékárny