Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dckami
3. dub 2009

to bude dobrý, uvidíš - hlavně,že jdeš na OPU.
Já při 1. pokusu měla pouze 1 folikl a stimulaci mi zastavili, nevhodně zvolený dlouhý protokol 😒. Nebyla jsem ani na odběru, MS přišla až po 61 dnech 😕 , byla to hrůza. Prý mě to uspalo jako Šípkovou Růženku...., tělo na gonal nereagovalo. V lednu jsem měla krátký protkol a bylo jich 5. Byla jsem ráda i za mě. Ve svém věku si nemohu vyskakovat 😖 .... tak doufám, že v květnu se to konečně podaří. 😵

janysek70
3. dub 2009

Kamčo o jakém věku to mluvíš?????!! 🙂
Jak se cítíš po IUI??? Kdy tě čeká kontrola? Omlouvám se, nějak jsem tě tu teď nikde neviděla a tak bych musela hledat...

gucci
3. dub 2009

já měla naštěstí krátký, tak snad z toho zítra něco bude
držím ti palce 😉

dckami
3. dub 2009

Janysek, letos v listopadu mi bude 35, manžel je o rok starší. 😨
Jinak po IUI se cítím normálně, jsem v práci, ale také jsem od víkendu nastydlá. Nějak se to stále nelepší, bolí mě z rýmy hlava, jsme unavená, prostě nic moc. Vždyť to znáte... 😒 Bolí mě "celý člověk". A to jsem odpoledne slíbila Elince, že půjdeme na hřiště. Kámoška mi jí vyzvedne z družiny a půjdou za mnou do práce, potom vyrážíme. Snad to tam přežiju. Večer jsem měla jít na sraz se školy, ale musela jsem se omluvit - zakouřená hospoda není nic pro mě. Raději se budu potit.

Je u vás také tak krásný den? Tady je úplně modrá obloha, jasno - super. 😅

luisa80
3. dub 2009

Ahoj holky,
jsem tu poprvé, taky chodím do Ponatalu. Jsem teď dvanáct dní po transferu, druhý pokus, tentokrát bez předchozí stimulace, jednalo se o KET. Beru Utroš, vaginálně, a mám nateklé břicho jako balon - asi vaječníky a trochu bolesti břicha. Máte tušení, zda je to nějaká reakce na Utrogestan? Taky se mi trochu loupe kůže na břichu, tak nevm, co to je. Máte nějakou zkušenost? Test jsem si ještě nedělala, zatím nic nevím. Přeju vám hodně štěstí a díky za odpovědi 🙂

dckami
3. dub 2009

Luisa,
pokud bys byla po stimulaci, mohl by to být OHSS, ale když si po KET, je to divné. 😕 Raději zavolt lékaři, ať si klidnější.... 😵 12 dní po a netestla ses? To obdivuji. já se testovala už 10 den, bohužel to nevyšlo. 😢

gucci
6. dub 2009

ahoj holky

tak zázrak se stal, ze 3 folikulů máme 3 vejce 😵
OPU dělal dr. Vobořil, 2 jsou prej super kvalitní a jedno míň, ale určo to prej dožene 😵
dnes jsem si volala a řekli mi, že i přes malý počet dělaj PK, což je doufám dobrá zpráva 😵
budu volat zase zítra

jmisa
6. dub 2009

Ahoj.
gucci, tipla bych si, že zůstala 3 embryjka a tak čekají, co se stane.

gucci
6. dub 2009

jj Míšo, taky si myslím, ale prej když dělaj PK i při tak malém počtu, tak je to dobré znamení
doufám, že z toho aspon ty dva kvalitní embrýsci budou 😵

gucci
6. dub 2009

holky, mohla byste mi prosím některá popsat, jak probíhá ET? jak to vychází cca časově?

olca5
6. dub 2009

Ahoj holky,

gucci, tak to je super zpráva. Opravdu jde hlavně o to aby byly kvalitní. A nemusíš jich mít 20.

K ET, ten probíhá tak, že tam přijdeš oni si tě zavolají a budeš na posteli čekat až na tebe přijde řada, nás tam bylo 5 a já jsem byla 4, ale samotný ET trvá tak max. 10 min, potom tě položí buď na břicho nebo na záda a ležíš hodinu úplně uvolněně a v klidu na posteli. Počítej tak hodinu a půl tam strávíš určitě.

gucci
6. dub 2009

olca: díky moc

dckami
6. dub 2009

Gucci - dobrá zprávička 🙂 Tak ať se drží a podávej zprávy o počtu....

janettka
6. dub 2009

holky teď jsem odvolávala termín v Pronatalu tak pokud je tu někdo kdo se tam chystá napoprvé a má možnost zítra kolem 14hod tak tam rychle volejte!!! 🙂

jmisa
6. dub 2009

Gucci, nejdřív ale půjdeš na pohovor k embryologovi. Tam můžeš sedět pár minut, ale pokud budeš poslední, tak klidně skoro hodinu. Pak půjdeš před sál, převlíkneš se jako na OPU a pak jak psala Olca.
S dobou ležení - záleží jaký bude frmol, leží se 20 minut až hodina.

gucci
6. dub 2009

Míšo: díky

myska77
6. dub 2009

Ahoj holky,

jdu vam poprat hodne sil a podporit ty, ktere uz treba opusti nadeje. Ja chodila do Pronatalu v Praze skoro rok a po 7 mesicich a po 1 ET a 4 KETech se nam zadarilo a cekame dvojcatka. Pisu proto, ze se nam zadarilo az kdyz jsem si vydupala imunologicke vysetreni, tam zjistili, ze mam spoustu spatnych antigenu vsude mozne a upravili mi lecbu. JInak jsem byla uplne zdrava, jen po mimodeloznim tehu v 12/2007 mi vzali pravy vejcovod. V Pronatalu jsem vsechny KETY mely v nativu (tedy bez stimulace) az ten posledni s jinymi leky po TR.

Drzim vam holky palce, vzdycky je mi tady z toho smutno, kdyz to nekomu nevyjde ☹

janysek70
6. dub 2009

Mysko, to by mi zajímalo, jak jsi si to vydupala, dr. Vobořil se mi na otázku imuno vyšetření zeptal, co si od toho slibuji....

myska77
6. dub 2009

Janysku: a vis, ze jsem si to vydupala zrovna u nej 😵 Taky se me ptal, co si od toho slibuju a ja mu vysvetlila, ze uz tam chodime 3/4 roku, vzdy mi reknou, ze mame Ackovy embria super kvality a nikdy z toho nic neni, tak, ze musi byt problem nekde jinde, a ze mi zacina prichazet, ze z nas tahaji jen penize, ze doposud jsme platili jen my, tak, ze bych rada, at mi taky pojistovna zaplati nejake vysetreni, kdyz cely zivot platim dane. Na to nemel argument a taky, kdyz se to potvrdilo, ze chyba je v imulogii, tak jsem mu to hned sla rict. Ja uz byla dost s nervama vis, kde po tak dlouhe dobe, vsichni nam porad rikali, jak mame nadherny embria a kde si co si a porad nic, tak jsem se uz nastvala a vsechno na nej vytahla. Vem si s sebou manzela nebo pritele, manzel sice nic nemusel rikat, ale byl tam a on si pak min dovoluje. Prislo mi, ze v posledni dobe to tam frkaji jak Bata cvicky a chybi trosku ten osobni pristup.

olca5
6. dub 2009

jmisa, na embryologa jsem úplně zapomněla 😉 Já teda jsem měla štěstí, přišla jsem do čekárny plné lidí a ani jsem si nestihla sednout, už mě volali. Tak snad to příště bude taky tak. A myslela jsem, že se normálně leží hodinu. Fakt tam můžeš být jen tak krátce?

janysek70
6. dub 2009

No tak mám z toho už taky nervy na pochodu, jak říkáš embrya na jedničku a už 3 neúspěšné transfery. Mysko a co ti na imunu zjistili a co zavedli za léčbu, jestli se můžu zeptat ?

jmisa
6. dub 2009

Olco, jj, můýeš být i krátce. Ono ležení na úspěšnost nemá vliv.

Janysku, obdobně jsem argumentovala Zelenkové - než zase vrzím peníze, chci mít všechno dostupné vyšetření. Na tohle fakt nemaj co namítnout.

myska77
6. dub 2009

to verim, clovek se desne tesi, ja pri prvnim nevydarenem pokusu rvala tyden v kuse. No zjistili mi jednak antiovarialni antigeny na vajecnicich (tzn., ze mi spatne dozravaji vajicka a prirozene by nebyly schopny oplozeni, ale to se vyresilo samo tou stimulaci na IVF klasicky) a pak mi nasli jeste jedny horsi antigeny, ktere maji delat to, ze kdyz do tela prijde neco ciziho, napr.embrio, novy transplantovany organ atd. tak se maji zeptat tela, zdali je to spatny co dobry cinitel a podle toho ho bud ponechaji ci zlikviduji. A ty moje antigeny se tela neptali, proste vsechno zlikvidovali, tudiz bych na KETY mohla chodit do konce zivota a nikdy by se mi zadne embrio neuchytilo. Rikal, ze je to na pul rocni preleceni imunosupresivy a pak to bude v klidu, ale ja byla zrovna 3 dny po tom 4.KETU, tak mi rikal, ze musime nasadit kortikoidy, jelikoz prednison je kortikoid, tak mi 4x zvysil davku a ty kortikoidy pretloukly ty spatne antigeny a embria se udrzela. Brala jsem Prednison az do 4.mesice nez jeho funkci nahradila placenta, ta uz si ty plody pak udrzi sama co se hormonu tyce.

olca5
6. dub 2009

jmisa, tak to jo. Já jsem myslela, že máme být pořádně v klidu jen hned po transferu. Ale jak říkám, já jsem tam strávila opravdu skoro 2 hodiny. Tak aspoň vím na co se příště připravit.

janysek70
6. dub 2009

Kočky díky, já čekám na mršuli a měla bych vyrazit na KET (máme 4 mrazáčky) a tak si o to doporučení chci říci a někam se objednat, pokud by se KET nazadařil, tak do 3. IVF nepůjdu bez tohoto vyšetření...., jen mi tlačí čas a ty čekací lhůty jsou dlouhé....

jmisa
6. dub 2009

Janysku, když si zařídíš imuno mimo Pronatal, tak zase tak dlouho nečekáš. Můžeš zkusit Podolí a nebo Imumed. Občas někdo termín zruší a pokud jsi flexibilní časově, tak můžeš mít kliku.

janysek70
6. dub 2009

Mysko děkuji a teď jsem zase zmatená 😉 Ty jsi z Prahy, tak jsi asi na imunu byla někde tam, viď. Já jsem z Jičína a tak to mám tak vše z ruky.....

janysek70
6. dub 2009

Myslíte zkusit se sama telefonicky objednat a říci, že mám doporučení z CAR a při návštěvě v CAR si o to doporučení říci....?

jmisa
6. dub 2009

Janysku, i to můžeš provést.

myska77
6. dub 2009

Janysku ano, byla jsem v Praze v Pronatalu, mela jsem stesti, protoze kdyz jsem se objednavala, tak jim prave nekdo vypadl a sla jsem hned za 3 dny.